Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

JOS SMO LJUDI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zamoljen sam , od par clanova Galerije , da posaljem svim clanovima privatnu poruku , u kojoj bi apelovao na njih da se odazovu na ovu humanitarnu akciju . Mislim da je dovoljno sto je ova vijest objavljena na Galeriji , da ce imati efekta i da je ovo nasa privatna stranica , dovoljno nasa da nas drzi skupa , da ne zaboravimo na SOLIDARNOST i HUMANOST , da ne zaboravimo na sve nase sugradjane , jer jos nismo pustili korijenje zaborava po bijelom svijetu , jos uvijek u nama postoji osjecaj za ljudsko i humano , nismo jos otisli u krasni ..... , valjda .
Kao sto sam vec rekao Maji , svoj prilog za uspijesan oporavak naseg Luke i za njegovo SUTRA , saljem u Subotu !
Vjerujem da necu zaboraviti poslati i razglednicu !
majanb

Re: JOS SMO LJUDI

Post by majanb »

[quote="Peky"]
Pocela sam samu sebe dozivljavati kao "utjerivaca dugova", naravno, sala Peky i hvala svima koji jos uvijek reaguju na apele za pomoc. Neke clanice i clanovi su me i kontaktirali sa pitanjima,sugestijama,pruzili pomoc...
Znam Laka da se Tebi cini da ovo sporo ide, ali 03.07. vijest je skinuta sa sajta,a danas je 12.07. To je kratak rok,vjeruj da znam o cemu pricam, jer iza mene stoji oko 17-18 akcija tog i slicnog karaktera,i otprilike za prikupljanje pomoci treba od 60 do 90 dana. A da ne spominjem ljeto, godisnje odmore i sl. Mada, ako se sjecas, moji planovi idu dalje, na tome ne treba stati. Luka je u banji sa mamom i treba mu omoguciti da zivi, bar priblizno, zivot kao i vrsnjaci.
Ne gubite vjeru u ljude, od toliko nasih ljudi u dijaspori nemoguce da ne sakupimo taj novac.
Ne oduzimajmo nadu malom Luki!
cipe

Post by cipe »

Ne znaci da ljudi nece pomoci ako se ne javljaju.
Vi vidite da vecina clanova nema ni jedan komntar a redovno dolazi na galeriju, na kraju krajeva neko voli samo da cita i to je pravo kojeg moramo postovati.
Ja licno idem za Novi sad sljedece nedelje i zato se ne javljam posto planiram tamo da se sretnem sa Sandrom ako je moguce ako ne onda cu se bar cuti telefonom posto ga je laka ostavio ovdje.
Za mene bi bio puno bolji predlog sto se tice skupljanja para za pomoc da se pare za pomoc skupljaju na nacin sto bi svaki clan platio godisnju clanarinu za ovaj sajt ne bito bio 10 $ , ili funti ili u protuvrednosti bilo koje valute pa moze i dinara i kuna na kraju krajeva .

Na taj nacin htjeo ili ne htjeo svako od nas bi morao da pomogne onome kome treba a svoj gust dolaska na galriju , citanje stiva i gledanje slika platio kao sto se sve u zivotu placa ,ja sam za to da se plati i galerija.
Oce li se neko buniti i proglasavati odma pekija za lopova i pitati se gdje te pare idu to je njegov problm a takve ko jebe na kraju krajeva.
Na taj nacin ova glaerija mozda ne bi imala 1500 clanova vec 150 ali kvanitet svakako nije mjerilo kvliteta .
Znaci Peky jedan od predloga je da se pare od clanarine koja moze da pocme od npr 1.1 2009 idu u fond kojim bi raspolagala iskljucivo galerija tj peky i isao bi u humanitarne svrhe pocevsi od nesreca ovakvih kakvu je zadesila Luku pa do pomaganja povratka u knin, ili u najgorem slucaju pacanja nekih pravnih savjeta ili nesto slicno onima koji za to nisu u mgucnosti zbog bolesti starosti ili neimastine.
Pritiv zla se treba boriti , na ovaj ili onaj nacin ali svaki je bolji od sebicnog prepustanja samom sebi i od drugoga ocekujuci pomoc .
Evo npr ; ako ima oko 1500 clanova po 10 eura je 15000 eura sto nije malo, a ako neko ne moze da da 10 eura vjerujem da ima i takvih ali mislim da i takvi koji su u teskoj situaciji mogu i da uplacuju mjesno po 1 euro .
Da ne idem previse daleko bar je u Engleskoj tako , ako npr Peky kroz humanitarnu akciju prikupi tih 15000 eura drzava ce da donira jos 25% , da ne idem jos dalje
da privatni bisnismeni kojih ima i koj su porijeklom iz Knina ako uloze npr 1000 eura u humanitarni fond bice oslobodjeni placanja poreza na dohodak itd, itd, zar mi stvarno nismo u stanju napraviti nista osim postaviti slike na galeriju i pricati viceve o muji i hasi , i razglabati danima kako poslati, gdje uplatiti, u kojoj valuti , na cije ime itd, itd a pomoc ne stize ! :oops:
Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

Svaka cast Cipe, svaki drugi komentar je suvisan. Mislim da si dovoljno rekao, neka samo urodi plodom.
majanb

Post by majanb »

[quote="cipe"]Cipe, to je jedan odlican, i veoma konkretan prijedlog.
Svaka cast!
Peki, ukljuci male sive celije i pretvori u djelo prijedlog...
laka

Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Post by laka »

Eto da i ja prozborim koju nakon informacija koje sam dobio danas i da vas malo obradujem. Ima pomaka, i nas trud nije bio uzalud ali cemo i dalje da pisemo da se ne zaboravi, zato sto mnogi, pa i ja kada izadjem na galeriju pogledam zadnju poruku bez obzira o cemu ona bila i idem dalje. Luka je u banji i nakon par dana vec se bolje osjeca sto me je jako obradovalo a vjerujem i sve vas. Ima Maja pravo kad kaze da sve humanitarne akcije bez obzira kako se organizirale idu sporo a mi bi svi zeljeli da to ide brze ali neka ide i ovako, bitno je da je lavina pokrenuta i da se nesto desava. Sto se tice Cipinog prjedloga to je prilicno velik i nezahvalan posao i ako bi se Peki prihvatio mogao bi da se napravi i takav vid humanitarne organizacije mada svi imamo mnogo obaveza i svi se borimo da prezivimo bez obzira gdje se nalazimo. Vjerujem da bi i Maja pomogla da se to osmisli sto se tice pravne strane a sto se tice samog povjerenja u Pekija ili bilo koga ko bi to eventualno vodio ponovicu Cipine rjeci: Ko ih j...! Ako ja bilo sta mogu da ucinim u ovoj prici bicu tu. Imate pozdrav od Sandre, Coce i malog Luke. Sve vas volim i pozdravljam.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

FOND

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sve je to ljepo , samo vrlo tesko izvodljivo .
laka

Pomoc Luki Sinobad (sin Coce i Sandre)

Post by laka »

Znam Peki da je to veoma tesko i da za takvo sto treba da se pokrene cjela masinerija ali ajde da mi privedemo kraju ovo sta smo poceli a Cipina ideja bi mogla da se realizuje na neki drugi nacin, recimo uz neku vec postojecu hum, org. kao njen ogranak ili nesto slicno ali ja nebi puno pricao o tome zato sta neznam kako to uopste ide a sto se tice nase akcije za one koji su jos uvjek neodlucni: IPAK SE OKRECE!
majanb

Re: Pomoc Luki Sinobad (sin Coce i Sandre)

Post by majanb »

[quote="laka"]Znam Peki da je to veoma tesko i da za takvo sto treba da se pokrene cjela masinerija ali ajde da mi privedemo kraju ovo sta smo poceli a Cipina ideja bi mogla da se realizuje na neki drugi nacin, recimo uz neku vec postojecu hum, org. kao njen ogranak ili nesto slicno ali ja nebi puno pricao o tome zato sta neznam kako to uopste ide a sto se tice nase akcije za one koji su jos uvjek neodlucni: IPAK SE OKRECE![/quote]
Sretna sam da se krenulo sa nulte tacke i da ce i Luku ogrijati sunce...
A sto se tice human.organizacija -moja pomoc vam je na raspolaganju neprekidno, 24 sata dnevno. Dovoljno je 10 ljudi da se osnuje nevladina organizacija, naravno humanitarnog karaktera, sa pecatom, sudom casti i sve sto ide, bankovni racun i svaki dinar se mora opravdati... Ali,o tom, potom...
laka

Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Post by laka »

Evo da vas obavjestim nakon nekog vremena da je mali Luka dobro i da pomoc stize manje vise od onih koji i ucestvuju na ovom topicu i da su sanse za njegov oporavak veoma dobre. Vjerujem da ce vam biti drago da to cujete posebno sto i sami ucestvujete u cjeloj prici. Pozdrav svim dobrim ljudima!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SOLIDARNOST

Post by Petar-Peky Bukarica »

Duznost mi je da ovdje spomenem moje radne kolege ( ljude iz bivse Yuge ) koji su ucestvovali u ovoj akciji solidarnosti . Necu ih spominjati poimenice , navescu samo to da rade u VDMG kompaniji i da smo skupili 860 eura koje sam u dvi ture poslao Sinobadima . Takodjer su sa svojim prilogom ucestvovali i Jankovici (Jelena i Nikica) .
Hvala im jos jednom , svima skupa , u moje ime i u ime Sinobada .
cipe

Post by cipe »

8) vec danima dolazim da vidim ima li nesto novo a ono nista.
Kad god otvorim ono Pekyjev kometar zadnji.
Nista Srbina ne moze da sjebe , nit kisa nit oluja nit rat nit nepogoda ko jedna rijec a to je solidarnost, il pomoc, il zajam svedno je .
Svedno si bogat onoliko kolko trosis .
Lakse se nasem covjeku oprostiti od matere, od cace od brata , komsije il prijatelja nego od 10 dolara .
Sad tih 10 dolara svako ima al zamisli da sto ljudi da nekom 10 dolara, a ne daj boze 1000 il jos gore 100.000 pa koliko bi taj onda imao para .
Mi bi naspram ,sto se kaze ono . njega bili niko i nista ! Obicne golje, zato ljudi nedajte, cuvajte , stedite, zakopavajte , bar kad crknete da crknes ko coek, da te respektuju svi na groblju, da imas pocasno mjesto, da si blize travi, da si blize suncu, da imas pravi sanduk , da i onaj crv sto te pojede ne moze iz njega izaci, da i on crkne stobom i da bude ponosan sto je bas on taj sretnik sto je pojeo tebe .
Morate priznati da ni crvi nisu isti, kad bi mogao birati da li bi bio crv koji je pojeo Sulju sa Vrbnika, ili bi bio crv koji je pojeo Dostojevskog . :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SOLIDARNOST

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cipe ti si stavio krampone za igrati po blatu a igras po asvaltu , zato valjda iskre vrcaju .
Evo nesto dobrih vijesti . Sve se odvija po dobru , nadamo se da ce tako biti i do kraja dok se Luka ne vrati u normalan , zdrav zivot .
Cuo sam se sa Cocom i on kaze da se Luka dobro oporavlja da terapije imaju efekta i vjeruje u uspijeh .E , sad smo tu mi da im to omogucimo i nastavimo sa akcijom .
Do sada , prikupljanje novcanih sredstava ide dobro . Pristiglo je po Majinom izvijestaju iz banke na devizni racun 3 257.64 evra i na dinarski racun 165.697.78 dinara , sto sve skupa znaci oko 5300 evra .
Prema tome jos nije kasno da se pritekne u pomoc Luki i da mu se omoguci da terapiju sprovede do kraja jer poslje odredjenog vremena ovakve terapije nemaju efekta i nemoguce je reanimirati organe .
Od srca se nadam da cemo ovu akciju sprovesti do kraja . Cestitam svima koji su ucestvovali u akciji , vjerujem da ce se i drugi pridruziti , kao sto rekoh jos nije kasno .
laka

Solidarnost

Post by laka »

Zar ovo nije razlog da ti oko zasuzi, zar nije razlog da ti srce zaigra u grudima.
Kada nekome pomazes i cinis mu dobro, cinis da se dobro osjecas i ti i onaj kome pomazes i njegova porodica.
Jednim malim gestom usrecis vise ljudi a i ti se osjecas kao covjek, jedino sto kaze Peki ako nismo otisli u krasni ..... a koliko vidim po rezultatima, nismo jos ili bar ne svi.
Sto se tice Cipinog komentara, on je covjek poznat po ostrim klizecim startovima i po obicaju u pravu ali dzaba to pricati nekom do koga to ne dopire.
Nasi ljudi koji imaju para zive u nekim svojim svjetovima i ne dotice ih muka obicnog covjeka, a mogli bi veoma lako da pomognu ali neka nama nas mi cemo sami sebi da pomazemo.
Pozdrav svima!
majanb

Re: Solidarnost

Post by majanb »

[quote="laka"] Ja sam misljenja kao i Cipe, neke stvari treba nazvati pravim imenom... Pri tom ne zelim sebe da dizem u nebesa, ali ukljucila sam se srcem i dusom u tu pricu, pritom ne poznajuci tu porodicu. U pitanju je dijete, nase dijete, treba nastaviti sa akcijom... Svaku vasu ideju prihvatam, samo mi recite sta bi jos mogli da pokrenemo...
I neka nam ne bude granica tih 7000 eura, neka bude i vise, jer sto vise novca bude, Luka ce dulje biti na lijecenju i ima vece sanse za oporavak...
Post Reply