NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Dusan Sekulic
Posts: 25
Joined: Mon Apr 18, 2005 10:42 am

Post by Dusan Sekulic »

Drago,
Zahvaljujem na kalendaru.
Pozdrav,
D.Sekulic
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

No comment

Post by Petar-Peky Bukarica »

:roll:
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Zahvaljujem se Dragi Kovacevicu na iscrpnim informacijama u vezi sa proslavom 100 godisnjice Dinare,vidim da je angazovan i ovdje i u Kninu.Nadam se da cemo kalendare moci dobiti,vidim da je dosta zainteresovanih.
Inace me je posebno obradovalo da je dizajn radio Zoran Bursac,eto nastavlja tradiciju privrzenosti Dinari,koju je zapoceo Peso Djujic-Topic,did
njegove Marije.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

senka wrote:Zahvaljujem se Dragi Kovacevicu na iscrpnim informacijama u vezi sa proslavom 100 godisnjice Dinare,vidim da je angazovan i ovdje i u Kninu.Nadam se da cemo kalendare moci dobiti,vidim da je dosta zainteresovanih.
Inace me je posebno obradovalo da je dizajn radio Zoran Bursac,eto nastavlja tradiciju privrzenosti Dinari,koju je zapoceo Peso Djujic-Topic,did
njegove Marije.
Hvala tebi Senka. Pripremamo dodatnu količinu kalendara i završavamo monografiju. Dobro je da smo u Kninu dogovorili da štampamo jednu, zajedničku monografiju.
Inače, Zoran Bursać je sjajan i talentovan momak, kome sam beskrajno zahvalan na angažmanu.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Jednom u sto godina

Post by Petar-Peky Bukarica »

Postovane dame i gospodo u Kninu i Beogradu,pruzena Vam je sansa
da se potpisete na monografiju NK "Dinara" i da tu knjigu ostavite buducim generacijama na ponos.
Budite iskreni i objektivni,nemojte dozvoliti da nesto van sporta odlucuje o njemu.
Ej,jednom u sto godina,alo ljudi.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: Jednom u sto godina

Post by Drago Kovacevic »

Petar-Peky Bukarica wrote:Postovane dame i gospodo u Kninu i Beogradu,pruzena Vam je sansa
da se potpisete na monografiju NK "Dinara" i da tu knjigu ostavite buducim generacijama na ponos.
Budite iskreni i objektivni,nemojte dozvoliti da nesto van sporta odlucuje o njemu.
Ej,jednom u sto godina,alo ljudi.
Moram ti reć‡i da je to velika odgovornost. Zaista.
Pošalji mi osnovne podatke za pok. Lazu. Godinu rođenja i smrti. Radimo i njegov portret. I to što prije.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Dragi prijatelji..
Priča vezana za "Dinaru" ubrzano napreduje. Večeras smo imali sastanak na kokemu su bili prisutni, Ilija Petkovic, Nikša Аujić, Jovica Borović, Milan Vukadin, Branko Vukadin, prof. Marko Jarmaz, Đorđ‘e Ćuk, Milan Marijan, Mirko Sinobad - Zec, Željko Sankovic, Аorđ‘e Bjegović, Ilija Popović, Rajko Vidović i ja. Dakle, svi clanovi upravnoga odbora osim našega prijatelja Radovana Borovića - Buce koji od jula živi u San Dijegu, Kalifornija, a koji je veoma važan čovjek da smo upravo počeli ovu priču, pa ako ovo čita ima srdačne pozdrave.Sastanku je kao gost prisustovao Vladimir Jelinić, mladić rođen 1988. rođ‘eni Beograđ‘anin, Lionac, koji upravo sutra na DIF-u brani diplomski rad o stogodišnjem postojanju NK "Dinara". Imao je od početka rada na diplomskom, Vladimir, našu podršku, a imaće je i sutra kad bude branio diplomski. Imaće je i poslije toga jer mi Kninjani uvjek poštujemo i volimo onoga ko nas voli i poštuje.
Na sastanku smo se dogovorili da obezbjedimo pare za štampanje još 500 stogodišnijh kalendara koje smo produkovali početkom februara ( zovemo ih "stogodnjak" i ponosimo činjenicom koju potvrđ‘uju naši prijatelji širom bivše Jugoslavije, fudbalski ljudi, da ni Mančerster to nema). Utvrdili smo listu od sto portreta bivših igraca, članova uprave, zaslužnih građ‘ana i najvjernijih navijača, te prihvatili izvještaj iz Knina, sa sastanka sa gradskim čelništvom i današnjom upravom NK "Dinara",na čelu sa gradonačelnicom gospođ‘om Rimac. U Kninu gdje smo bili Nikša Аujic, Milan Vukadin, Ilija Popovic i ja, dogovorili smo da monografiju uradimo zajednički i jednu jer postoji samo jedna istorija "Dinare". Mi iz beogradskog udruženja radimo priču do 1995. godine a današnje strukture kluba od 1995. do 2013. To ćemo objedniti u jednu priču. Centralna proslava u Kninu će biti 25., aprila, a u Beogradu 27. 7. Dan osnivanja "Dinare" je 29. 7. a mi ćemo uzeti 27. zbog toga što je to subota. I na jednu i na drugu proslavu ovlašteni smo za pozivanje. Nadam se da ć‡e te, bar dio vas što ste u dalekom svijetu, doć‡i. Dinaraše u Hrvatskoj i u Srbiji ne treba posebno zvati, jer su oni po prirodi stvari domać‡ini. Odredili smo sami sebi cilj,prije dvije godine, da obilježavanja jubileja moramo obaviti po najvećim standardima. Do sada smo taj trend pratili, a evo, obećavam u ime mojih prijatelja i saradnika,da će to biti i od sada. Jer, mi smo Kninjani i zahtjevna smo sorta po definiciji. Ko bi vam smio izaći pred oči da nešto uprskamo:))
Danas se javio naš prijatelj i sjajni priložnik ovom sajtu, Stevo ( Stiv) Biserko. Poslao nam je, prilog od desetak hiljada karatktera, dragocjen i emotivan i evo, uzimam sebi za pravo da koristim njegovu sintagmu. On sve "Dinaraše", Kninjane zove - "Sinovi Krke"...Dobri, stari Stiv..
Za sada toliko, prijatelji. Na vrijeme ću vas obavjestiti o svim novinama.
Pozdrav svima, ma gdje bili..
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Hvala

Post by Petar-Peky Bukarica »

Hvala Drago na informacijama.
Djole Karanovic
Posts: 11
Joined: Tue Apr 19, 2011 4:36 am

Post by Djole Karanovic »

Drago tebi i svim clanovima upravnog odbora u moje i svih clanova nase GALERIJE jedno veliko hvala na dosadasnjim iscrpnim podacima o nasoj Dinari.Mislim da ste uspjeli i nasim mladjim generacijama da priblizite ono sto nisu znali ili su bili uskraceni da saznaju malo vise o svom gradskom klubu.Bas zato bi te zamolijo da ako je moguce posaljes Petru jednu fotogrfiju kako bi te nasi mladji bolje upoznali a mi stariji da se malo podsjetimo tvoga lika.Toliko i jos jednom hvala,da si ziv i zdrav-pozdrav od Djole.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Dragi prijatelji..
Prije svega hvala vam na podršci i interesovanju. Ќoli, Senki, Pekiju i svim drugima. Ovo prenosim u ime svih članova našega udruženja, a svi oni prate ovaj sajt mada se ne javljaju. U Kninu su sa nama kao clanovi udruženja i delegacije, nastupili, Nikša Zoričić i Miro Stanić, koji dole žive i veoma sam im zahvalan. Imali smo dirljive susrete sa velikim brojem Kninjana, toliko da mjesec dana ne bi bio dovoljan da zadovoljimo elementarnu znatiželju, te se ispričamo sa "kninskim" Kninjanima:) Bilo je suza i kod onih za koje se pretpostavlja da nikada ne plaču. Velika je odgovornost na "mojoj" ekipi da sve uradimo, "kako bog zapovjeda" i vjerujem da drugčije ne može biti. Dobili smo i medijsku pažnju, pa sam upravo danas novinaru "Vremena" Mirku Rudiću, davao informacije za veliki tekst, na dvije strane o našoj "Dinari". Radi se o elitnom nedjeljniku u Srbiji, i koliko ja znam u njegovoj istoriji o Kninu i Kninjanima do sada nije objavljivao bilo šta. Kad izađ‘e tekst poslaću vam link. Danas je mlađ‘ani Vladimir Jelenić diplomirao na DIF-u, na temi stogodišnjice "Dinare". Činu odbrane njegova diplomskog rada prisustovali su članovi našeg udruženja, prof. Marko Jaramaz, Nikša Аujić i Željko Sanković - Žeka. Obavjestili su me da je bilo jako lijepo a da je Vladimir diplomirao sa desetkom. Gledamo, da nam svaki dan ima potez, jer ovo je godina "Dinare", zapravo, to je godina Knina koji volimo i koji bi, željeli uciniti boljim.
Prema našemu gradu, ma gdje bili mi smo ipak najodgovorniji. El, tako?
Pozdrav i pišemo se čim bude nešto novo.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Pišući prethodni post, ponesen emocijama, zaboravio sam najvažniju stvar.
U Kninu smo, sa čelništvom grada i upravom današnje "Dinare" dobili mandat da predložimo desetak ljudi koji bi trebali dobiti nagradu povodom jubileja. Nagrada nije novčana, nego se radi o stilizovanoj plaketi u mermeru uokvirenim drvetom, lijepo to izgleda, gdje bi zlatnim slovima bilo upisano ime zaslužnika. Idejno rješ‘enje je uradio Milan Zoričić, i meni se dopada, mislim da je kreativno.
Ja bih vas molio, da ovdje date svoje prijedloge, što je prije moguće, te da na taj način, pomognete, da damo što je moguće pravednije prijedloge. Dakle, predlažu se živi ljudi, a radi se o članovima uprave, volonterima i bivšim igračima. Nestrpljivo očekujem vaše prijedloge, pomoćiće nam. I nema puno vremena. Dinara je naše zajedničko dobro i morate u ovom učestovati. Pogotovo vi iznad 50 godina.
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Drago, najprije da ti zahvalim na trudu koji si cinio,i cinis povodomo obilježavanja ovog važnog jubileja nase Dinare. Nas klub je bio utkan u živote svih nas koji smo život proveli u Kninu.Prateci sve ovo sto si ti uradio Dinara mi je jos bliža.Naravno prije tebe je mnogo toga na polularizaciji Dinare i svega ostalog vezanog za nas grad je uradio Peki sa svojom Galerijom Knina.Kroz nju smo se podsjetili na sve one divne momente,dogadjaje i ljude u nasem gradu.Toje dobro i svi trebamo nastaviti u tom pravcu jer Dinara i nas grad žive i živjet ce.Mnogi od nas kninjana su doprinijeli tom sjecanju na svoj nacin.Neko rijecju,neko fotografijom,stihom ili podsjecanjem.E kroz taj nacin cuvanja uspomena mnogo se istakao Jovica Urukalo.A kako vi iz Odbora tražite ljude kojima bi trebalo uruciti prigodan poklon,sto je za svaku hvalu,moj prijedlog je da medju laueratima bude i nas Repko,Jovica Urukalo.Bio je igrac Dinare,kninjanin je i danas od glave do pete i mnogima od nas je prenio svoja pamcenja,svoja znanja iz onog davnog perioda kojeg smo pomalo poceli zaboravljati.Zahvaljujuci Repku podsjetili smo se nekih davin divnih momenata iz povijesti kluba i grada.
Evo ovo je moj prijedlog da ovu prigodnu ,nagradu dobije bivsi igrac Dinare i zavijek knijanin.Repko hvala ti za svako slovo koje si sa nama podijelio na Galeriji i gvala ti za svaki gol i utakmicu odigranu u dinarinom dresu.
lana

Repko i Dinara

Post by lana »

zele wrote:Drago, najprije da ti zahvalim na trudu koji si cinio,i cinis povodomo obilje�avanja ovog va�nog jubileja nase Dinare. Nas klub je bio utkan u �ivote svih nas koji smo �ivot proveli u Kninu.Prateci sve ovo sto si ti uradio Dinara mi je jos bli�a.Naravno prije tebe je mnogo toga na polularizaciji Dinare i svega ostalog vezanog za nas grad je uradio Peki sa svojom Galerijom Knina.Kroz nju smo se podsjetili na sve one divne momente,dogadjaje i ljude u nasem gradu.Toje dobro i svi trebamo nastaviti u tom pravcu jer Dinara i nas grad �ivei �ivjet ce.Mnogi od nas kninjana su doprinijeli tom sjecanju na svoj nacin.Neko rijecju,neko fotografijom,stihom ili podsjecanjem.E kroz taj nacin cuvanja uspomena mnogo se istakao Jovica Urukalo.A kako vi iz Odbora tra�ite ljude kojima bi trebalo uruciti prigodan poklon,sto je za svaku hvalu,moj prijedlog je da medju laueratima bude i nas Repko,Jovica Urukalo.Bio je igrac Dinare,kninjanin je i danas od glave do pete i mnogima od nas je prenio svoja pamcenja,svoja znanja iz onog davnog perioda kojeg smo pomalo poceli zaboravljati.Zahvaljujuci Repku podsjetili smo se nekih davin divnih momenata iz povijesti kluba i grada.
Evo ovo je moj prijedlog da ovu prigodnu ,nagradu dobije bivsi igrac Dinare i zavijek knijanin.Repko hvala ti za svako slovo koje si sa nama podijelio na Galeriji i gvala ti za svaki gol i utakmicu odigranu u dinarinom dresu.
Znam da nije moje, da se pačam u nogomet i svako, ko me pozna, zna da bi radije sjedila makar na partijskom sastanku nego da moram gledati utakmicu, ali ovdje bi samo rekla:
Bravo, Zele! I sasvim tačno je sve što govoriš, naš Repko je kninjanin i dinaraš od glave do pete. :idea:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Predlozi

Post by Petar-Peky Bukarica »

Bilo bi dobro ako nekog zelite predloziti da napisete u par rijeci obrazlozenja svog izbora.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

lista

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ovo bi bila neka moja lista (po abecednom redu).Mozda sam ispustio neko ime,ako jesam nije namjerno.Tesko je to sastaviti jer nemam podatke tko je preminuo,izvinjavam se ako sam koga izostavio.


Arsen Bilbija-igrac-uprava-Kao i Branko Novakovic tako je i Arsen Bilbija za mene jednak pojmu NK Dinara.Uvijek tu,za mladih dana na terenu a poslije u klubani i oko terena u zucnim raspravama sa drugim clanovima kluba ili nekim iz publike.

Djordje-Djoko Bjegovic-igrac-uprava-Od brace Bjegovica najduze se zadrzao na Dinarinom terenu a poslje i u upravi.
Pomagao Dinari u svakom pogledu i bio odan crno-bijelom dresu.

Petar-Cule Ceko-igrac-Legenda kninske Dinare.Poznat svima po brzini.Veliki ljubitelj nogometa,Dinare i Knina.Kad ga cujes da prica imas osjecaj da jos uvijek trci onim prasnjavim terenom i zabija golove.

Nikisa-Ture Djujic-igrac-Krenuo je Icinim stopama,Dinara,OFK Beograd i dalje.Nikad nije zaboravio Dinaru i Knin,kakav je bio kao klinac takav je ostao i dalje,otvoren,posten,zaljubljen u Knin i sve sta je kninsko.

Marko-Make Jaramaz-igrac-clan uprave-Za mene Holcer i Make su bili tu.Ozbiljan,striktan,pregoran,u svoje vrijeme nezamjenljiv u timu,odan Dinari i sportu.Veliki sportski radnik poznat svim Kninjanima.

Eugen-Cuco Maglica-igrac-uprava-Od Dinare i terena mogla ga je rastaviti jedino vatrogasna sirena.Legenda Knina,kninske Dinare i vatrogasnog drustva.I sad se sjecam njegovog spocificnog stava i vike kad krene u prodor i trazi loptu.

Niko Matkovic-golman-clan uprave-trener-Dugo vremena Niko je branio boje Dinare,predano i besprekorno ispunjavao svije zadatke.Malo se golmana sa prostora Jugoslavije moze pohvaliti da ih je trenirao cuveni Vladimir Beara. Niko je jedan od naj boljih Dinarinih golmana.


Branko Novakovic-igrac i clan uprave-Neki ljudi su za mene pojam dinarasa,kad kazes Branko Novakovic,ne mogu da ne pomislim na NK Dinaru.

Ilija-Ico Petkovic-igrac-Ime koje je daleko proslavio ime NK Dinare,kad bi se mene pitalo na majicama Dinare sa jedne strane stajala bi njegova slika u sredini grb a sa druge strane Repkova slika.Svojim dolascima u Knin iz Beograda ili sa dugih putovanja pokazivao je svoje veliko srce i ljubav prema Dinari,Kninu i Kninjanima.

Petar-Pero Polak-igrac-Igrac kojega bi pozelio svaki trener u svom timu.Besprekoran,izvrsavao je svoje zadatke na terenu bez prigovora,volio je loptu a i ona njega.Uvijek sam se cudio kako karijeru nije nastavio u visem rangu.


Zeljko-Zeka Sankovic-igrac-uprava-Primjer covjeka kome je nogomet u krvi,koji zivi za zeleni teren i loptu.O njemu se sve zna,odlican igrac,strucnjak i veliki zaljubljenik u sport.Dinaru i Knin,kao i svi ovdje navedeni,nosi u srcu.

Miro Stanic-igrac-clan uprave-Miro je bio van serijski igrac,jedan od kninskih momaka koji je karijeru nastavio u visem rangu.Ostao je uvijek isti,tipican primjer kninskih frajera.Zaljubljenik u Dinaru i Knin.

Nikola-Sune Sunajko-igrac-trener-clan uprave-Dobar igrac i predan radnik za klub.Imao sam osjecaj kad god provirim sa prozora da je Sune tu na igralistu il' igra,il' trenira on il' trenira mladje,il' nesto radi po igralistu.Odan klubu i nogometu.


Milan-Cika Vukadin-igrac-uprava-Cika je bio igracina i po,visok,snazan,znao je sa loptom,na zemlji i u zraku.Siguran i pouzdan u odbrani i ubojit skokom u napadu.Odan Dinari i Kninu,rekao bih da je i njemu mjesto bilo u visem rangu.

Jovica-Repko Urukalo-igrac-Znali smo jedan za drugog,nismo se druzili do nedavno.Taj nas susret i daljna nasa komuniciranja pokazala su mi ogromnu njegovu ljubav za NK Dinaru i Knin koju nisam sreo kod nikoga.Slusajuci njega,njegove price i osjecajuci tu energiju koja zraci iz njega kada prica o starom kraju budes ponosan sto si pripadao toj prici i sto si tu kraj njega.Kazu jedan od najboljih koji su igrali u Dinari.

Nikisa Zoricic-igrac-uprava-Dosao u Dinaru da je pojaca i tu i ostao.Iskreni i predani Dinaras,neizbjezan lik iz Dinarine bogate historije.


Ovako je glasao ziri iz Australije.Hvala i do vidjenja.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sun Mar 10, 2013 11:58 am, edited 3 times in total.
Post Reply