NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

sta mislite o VUCKU???????????????
Medicci86

Post by Medicci86 »

ile cenic wrote:sta mislite o VUCKU???????????????
:?:
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Dragi prijatelji, svi redom koji ste reagovali na moj post, a i vi koji niste..
Evo, da ne odgovaram na svaki pojedinacno, odgoviricu na jednom.
Jako mi je drago da se javio Zele, koga veoma cijenim, i cije su mi fotografije produžile život, bez pretjerivanja. Dakle, Zele, hvala ti za sve što radiš. Hvala ti i na fejsbuk stranici za koju su mnogi ljudi mislili da je moja, pa me zvali..Ono "Dina". Vidio sam to i sjajno je, zaista, a promoviše naš grad i ono što volimo na veoma lijep nacin. Ja nisma na fejzbuku, nego spadam u veoma istaknute tviteraše, pa su me i tamo "prozivali" za "Staru damu Dinu", a ja sa zadovoljstvom objasnio u 140 karaktera da je to stranica mog Kninjanina koji voli "Dinaru" kao i ja:)) Istu stvar, Zele, mislim o Jovici Urukalu i on je svakako covjek koga možemo horski predložiti. Ovo je odgovor i Lani.
Moj prijatelj Peki je bio detaljniji, širi i temeljitiji u predlaganju. Mogao bih potpisati odmah njegov prijedlog.
U monografiji povodom 100 godina mi radimo sto portreta. Stogodišnjica je.To nece biti samo igraci, nego i bitni clanovi uprave, volonteri i navijaci. Ne bi moglo biti "Dinare" bez mesara, Jere, Branka Omcikusa, bez navijaca poput Žunica, Ante Jelovine, Šike, Kreše i Rude Živkovica,bez trgovaca poput Steve Bjedova, Daničića, Tode Vukadinovića, pokojnog Kuđ‘e, i da ne nabrajam..Duh "Dinare" ne bi postojao, a on ju je držao. Dakle, ništa u socijalnoj istoriji našega grada nije bilo veceg vezivnoga tkiva od "Dinare". Oko svacega smo se mogli sporiti ali oko nje nismo.
Nije slucajno, a i radili smo na tome, da stogodišnjica jednog malog kluba, iz malog (velikoga grada), dobije ovakav znacaj. Velicina "Dinare" nije toliko u njenim rezultatima, koliko je u simbolici. "Dinara je fenomen po tome što je u svojoj istoriji preživjela 8 državnih tvorevina i tri krvava rata. Sve je propadalo, ona opstajala. Upravo, za nekoliko dana, u beogradskom nedjeljniku "Vreme" izlazi tekst na cetiri strane o tome. Radi se o elitnoj novini koja ne piše ni o "Zvezdi", "Partizanu" niti "Barseloni". O Dinari ce pisati. Diplomski se radovi pišu na temu njene stogodišnjice. Film ce emitovati neke TV stanice. Dakle, ima neka energija nezavisna od nas. Možda zato što mi Dinaru i naš grad stvarno volimo, pa se ta ljubav prepoznaje, ko ce ga znati, ja samo zaista mali u neznanju i nisam ocekivao ovakvu završnicu, kad smo iz nicega nas nekoliko zanesenjaka, 2011. krenuli sa namjerom da joj damo znacaj.
Eto...
P.S. Molim vas, predlažite, ukljucite se u ovo. Ovo je naša zajednicka stvar i zbog toga se trudim da vas obavjestim o svemu.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

ile cenic wrote:sta mislite o VUCKU???????????????
Sa Vuckom treba da se vidimo sljedeceg vikenda u Kninu. Bice i Ilija Petkovic, a Nikša Аujic ga je zvao, pred nama svima. Ne mogu reci mišljenje jer ga licno ne poznajem. Volio bih da sarđ‘uje u ovoj našoj prici i da bude na proslavama, 25. 4. u Kninu i 27. 7. u Beogradu.
Ne znam da li si zadovoljan odgovorom:)
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Drago, puno zadovoljan i sa tvojim radom i hvala ti puno a i ostalima koji se zrtvujete za ostvarenje 100 godisnjice DINARE.
Pozdravi mi puno Vucka,mog imenjaka Petkovica,Turu kao isve ostale sa kojima se vidis, a ja koristim priliku da pozdravim tebe(ti se mozda mene ne sjecas, ja sam surjak pok Bate Milanovica pa mozda ces se sjetiti)
jos jednom puno pozdrava od ile!!!!!!!!!!!!!!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Objasnjenje ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobio sam javne i privatne poruke u kojima me pitaju zasto sam izostavio Radomira-Vucka Vukcevica sa moje liste.
Pokusat cu objasniti,ako netko misli suprotno volio bih da me demantuje,bio bih mu zahvalan i povukao moj sud,jer ja sam bio obicni setac i mozda mi se dogodilo da sam nesto i propustio,mozda se netko bolje sjeca.
Po mome vidjenju stvari,Dinarinu plaketu povodom njene stote godine postojanja treba da dobiju ljudi koji su NK Dinaru a samim tim Knin i Kninjane nosili u srcu,pomagali i bodrili Dinaru,ucestvovali u njenom razvoju.
Koliko se ja sjecam,nikada nisam vidio da je Vucko dosao u Knin poslje njegove uspjesne karijere u Hajduku i reprezentaciji Jugoslavije,prosetao gradom,popricao sa ljudima,obisao maticni klub,prisustvovao treningu ili utakmici,slikao se sa juniorima ili neke slicne stvari koje dolikuju zvjezdama njegovog ranga.Vucko je zivio svega nesto vise od sat vremena voznje do Knina.
Dakle Vucko dok je branio u Dinari bio je i ostao njen najpoznatiji i najbolji golman,kao takav je otisao u Hajduk i tu se zavrsava njegov kontakt sa Dinarom i Kninom.To je razlog zasto se Vucko nije nasao na mojoj listi.
Nije mi namjera da nikoga vrijedjam i unapred se izvinjavam ako Vam ovaj moj tekst ne odgovara,demantujte me!
Djole Karanovic
Posts: 11
Joined: Tue Apr 19, 2011 4:36 am

Post by Djole Karanovic »

Drago !po ovome sto si napisao sto je glavni odbor donio odluku o dodjelama tih plaketa za zaluge,prdpostavljam da se to odnosi na LEGENDE.Ljude koji su se sa svojom igrom ili radom u nasem klubu istcali malo vise od ostalih.Smo jedna primjedba,u obzir dolaze samo zive LEGENDE.Ako je neko zasluzijo taj epitet svojim radom i zalaganje on i dalje ostaje Legenda...iako nije vise medju nama.Ovako dolaze u obzir vecina mladje generacije,sto po mom misljenju nebi bilo realno.Znam to je veoma tezak zadatak,ali ako ste tako odlucili predlazem da malo prosirite tu listu Legenda bar na 20-setak.Hvala i veliki pozdrav!
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Ovo je hvale vrijedan događ‘aj sve što se sprema ove godine .Mislim da je ako ništa malo približio ljude u Kninu i širom svijeta .
Fali imena u ovo redosljedu ,mislim ne da fali nego nema puno ljudi .
Da Dinara je jedan od najstarijih nogometnih klubova ,da ima bogatu tradiciju ,neloše rezultate ,najbolju publiku i navijače,ali najvažnije od svega treba istaknuti da svaka ali baš svaka generacija je izbacila dosta momaka koji su bili izvrsni nogometaši ali eto nisu se uspijeli iskazati jer je Dinara imala svoja "mjerila" tko može a tko ne može igrati.Osobno kuć‡i imam punu kutiju slika dinare i dinarinih generacija i dinarinih igrača iz neke novije prošlosti 70/80 dakle ne pričam na pamet.Kao i mnogi i sam sam prošao Dinarinu školu kada nas se na prvom treningu pojavilo 400 .Danas je malo jadno slušati komentare momaka i ljudi koji se pitaju zašto i oni nisu na kalendaru ,a smatraju da su pridonijeli i bili vrijedni igrači Dinare.Kao pripadniku malo mlađ‘e generacije meni je trener bio Sune,Benks i Boško Džepina.Malo ih se spomenulo.Bili smo generacija koja u prvenstvu pionira šibenskog bazena u 2 sezone nismo izgubili niti jednu utakmicuod nikoga pa čak ni od Bayerna iz Munchena kad je doša u Knin dobio je 3 komada.Uredno je za selekciju ovog bazena prvih 9 igrača bilo iz Dinare .O tome nitko ne priča.Znalci kažu da smo bili generacija kakvu Dinara nikada nije imala ali se nismo mogli dokazati jer je počeo rat.
Malo tko je u ratu iz ove generacija igrao poslije za Dinaru PITAM SE ZAŠTO.
Drago mi je svi mi volimo Dinaru,da svi imamo i pamtimo utakmice koje su bile i više nego utakmice samo na žalost neke se stvari nisu promijenile.
To who it may concerne:Sjetite se svih igrača,trenera,čika Bože i teta Ljube i napišite i ime i prezime i neku riječ o njima iako ih možda niste volili ipak su bili u Dinari i dio Dinare.
Želim Vam veselu i lijepu proslavu 100godina NK Dinare .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

slike i sjecanja-del.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mikela,Galerija je napravljena sa idejom da slike iz kartonskih kutija i sjecanja u slovu budu pohranjeni u njoj da bi i drugi mogli da uzivaju u svemu tome,prema tome potrudi se da skeniras slike,posaljes na Galeriju i da napises sta mislis da bi trebalo o Dinari i okolo,u standardima Galerije.Nemoj dozvoliti da sve to ode u zaborav.
Zasto velika vecina ocekuje da ce netko drugi napisati ono sto oni misle,sami pisite i postavljajte slike,to bi trebalo da bude obaveza sviju nas.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Pa većina slika NK Dinare koja se nalazi na galeriji i jeste iz moje kutije.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Peky,oprosti nisam se ja tebi konkretno za nabrajanje ljudi obraća ili te proziva već ljudima koji organiziraju ovu proslavu i koji piššu priče o Dinari i koji i dalje ne žžele jer ne smiju napisati neka imena da se gospodin broj 2 ne bi naljutio sa liste iz Australije jer je još uvijek njegova zadnja izgleda.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ajmo ljudi,

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dosta je njih iznenadjeno sa mojoj listom,ima tu jos ljudi koji bi trebali biti na listi ali sam negdje morao prekinuti,oni ce se prepoznati,ovim putem im se izvinjavam.
Ovo sam naveo iz razloga da vas potaknem da i vi pisete,jer ovo je prilika da javno pokazete Vase stavove i misljenja u vezi zasluznih sportskih radnika,da bude zapisano na Galeriji,mozda se moze utjecati na odgovorne.Cega se plasite,dok se pole ispecu,otkucajte sta mislite.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

mikela wrote:Peky,oprosti nisam se ja tebi konkretno za nabrajanje ljudi obra�a ili te proziva ve� ljudima koji organiziraju ovu proslavu i koji pi�u pri�e o Dinari i koji i dalje ne �ele jer ne smiju napisati neka imena da se gospodin broj 2 ne bi naljutio sa liste iz Australije jer je jo� uvijek njegova zadnja izgleda.
MA DRAGI MOJ MIKELA TI PA NESVJESNO POGODI U SRIDU.PA TKO ĆE POMIRITI SVE NETRPELJIVOSTI, ISTINE, PRIJATELJSTVA , ANTOGONIZME,UKUSE, NEUKUSE. ŽIRIJE, STRUȌNOST,NESTRUȌNOST, ZASLUGE, GENERACIJSKI JAZ ITD.PA RADI SE O DUGIH 100 GODINA.A TEK TVOJA KUTIJA SA SLIJAMA. ZATO SAM JA ODLUȌIO IAKO MNOGI JOŠ  NISU, A I NEƆE BITI SVIJESNI:JA ƆU ODLUȌITI I ODLUȌUJEM O SVEMU.MOJA JE I BITI ƆE ZADNJA. :!:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ja pa ja

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mobidik,zasto mislis da je mikela "nesvijesno" pisao navedeni tekst i kad bi mi mogli ocekivati,napokon,da cujemo tu tvoju istinu?

-JA CU ODLUCITI I ODLUCUJEM O SVEMU,
MOJA JE I BIT CE ZADNJA. :banghead:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: Ja pa ja

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Petar-Peky Bukarica wrote:Mobidik,zasto mislis da je mikela "nesvijesno" pisao navedeni tekst i kad bi mi mogli ocekivati,napokon,da cujemo tu tvoju istinu?

-JA CU ODLUCITI I ODLUCUJEM O SVEMU,
MOJA JE I BIT CE ZADNJA. :banghead:
rekao sam davno ,a to je i zakon galerije :BEZ POLITIKE I PRLJAVOG VEŠA, A "moja" ISTINA ƆE BITI OBJAVLJENA KAD BUDE GOTOVA I ŠTAMPANA DINARINA MONOGRAFIJA .NARAVNO U NJOJ ƆE BITI PODATCI I FOTOGRAFIJE(PREKO 500 KOMADA).TKO JU JE OSNOVAO, KADA,GDJE,S KIM, S ȌIM.SVE ZASNOVANO NA OSNOVU 45 GODINA ZAPISIVANJA , ISTRAŽIVANJA, SLUŠANJA , PRIČNJA SA AKTERIMA OSNIVAȌKIH SKUPŠTINA IZ 1922, ȌITANJEM MEMOARA DINARINIH RUKOVODIOCA I IGRAČA PISANIH 1949. ARHIVAMA STRANIM , DOMAƆIM, CRKVENIM ITD.AKO SE SJEĆAŠ  I AKO SI BIO NA ZIDIƆU MNOGO LJETNIH NOƆI I TU JE PADALO PUNO PRIȌE O DINARI.A TKO JE PRIȌAO I OD KOGA SAM PUNO ZAPAMTIO.LIȌNO АOKO BJEGOVIƆ.SIPAO BI KAO IZ RUKAVA ANEGDOTU ZA ANEGDOTOM DO DUBOKO U NOƆ.A TO JE BILO PRED VIŠE OD ȌETRDESET GODINA.JA BI PRED JUTRO DOŠAO KUĆI PA NEŠTO KROKI ZAPISAO.EVO SVE JE JAVNO .PITAJ АOKU I NAŠU EKIPU.
ZNAŠ  ONO KAD SU SE ZVONE GAŠPAREVIĆ I SLAVKO LAĆA VRAƆALI IZ TRSTA.KAD SU BILI U RAVNIM KOTARIMA UGLEDAŠE KAKO SE NA LIVADU SPUSTIO -LETEƆI TANJUR.IZ NJEGA SU IZAŠLA DVA SVEMIRCA , UZELA STOG SIJENA , UNJELI GA U LETEƆI I ODLETJELI. E VIDIŠ  NEƆE MENI TI SVEMIRCI KOMANDOVATI, A BOGAMI I VRIJEАATI. POZDRAV TEBI I SVIM NAŠIM KNINJANIMA I DINARAŠIMA. Micko
Post Reply