NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Stogodisnja Monografija NK Dinara

Post by Petar-Peky Bukarica »

Eto ,dok si ti po Kninu kupio sve te prosute anegdote i uredno ih
zapisivao ja sam u Lucici i "Semaforu" pio kavu i lozu uz Miljenka
i koliko se god trudio ne vidim nikakve slicnosti tvoje,vizavi njega,pa
ni one umisljene.Ako mislis na ovakav nacin koristiti Galeriju kao reklamni prostor
za neke svoje radove (prikupljane 45 godina),bojim se da ces imati suprotan efekt.
Neke tvoje price mogu proci ali kod ljudi koje Dinara ne zanima,jer ih ne veze nista za nju.
E kod takvih,ti mozes igrati tu igru i predstavljati se kako se predstavljas.
Ponavljam i ovaj put,stogodisnja monografija se pise jednom u sto godina i sve ono sto
se pojavi poslje nje je samo bijedan pokusaj pojedinaca ili grupe da skrenu paznju na sebe.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Iako sam mlaĐi ja bi reka da je neko uhvatio loptu rukom ,ali čuo sam da je za to hvatanje lotpe rukom na poluvremenu dogovoreno obećana nova oprema i nove lopte .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

evo i ti kao onaj mali "mikala " tačŒno u sridu. gađ‘o si sa strane, podsvijest nacilja ruku: "PONAVLJAM I OVAJ PUT, STOGODIŠNJA MONOGRAFIJA SE PIŠE JEDNOM U STO GODINA I SVE POSLIJE NJE JE SAMO BIJEDAN POKUŠAJ POJEDINAC I GRUPE DA SKRENE PAŽNJU NA SEBE". velika ti hvala na ovoj rečenici.a kako veliš da skupljam reklamu neć‡u se uopÄće više javljati na ovu temu. I ZA KRAJ.DALI DA VIŠE VJERUJEM SVOJIM OČIMA I UŠIMA ILI POJEDINCIMA I GRUPAMA KOJE TI SPOMENU. aj ž. Micko
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Micko moje ime je Milos Milic i ja sam sin Nikole Milica Skilje,a on je bio trener Dinare.Jako mi je neobicno da se nitko od ekipe nije sjetio poslati mu bar kalendar i ja cu ovdje zakljuciti ovu temu.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Kriticar je kokos koja samo kokodace po dvoristu,dok ostale koke mirno
sijede na gnjezdima i nose svoja jaja.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Time-Out

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nemam nista protiv da prekines sa ovom temom mobidik,jer ne mozemo nista istjerati na cistac,cujemo se drugom prilikom.
Mikela slazem se da su trebali odrediti nekoga tko bi vodio brigu da poveze i obavjesti o svemu,da zasluzne Dinarine igrace i funkcionere obraduju sa kalendarom ili nesto tako.Ako imaju nekog tko to radi onda je taj zakazao,bar sto se tice kalendara.Trebalo je voditi brigu da su Kninjani danas rasuti po cijelom svijetu i da je netko o tome trebao da ozbiljno vodi racuna.
Mislim da to nije razlog da se odrices ovoga topika,naprotiv mislim da bi bilo ljepo da nastavis pisati i da nas obradujes nekim tekstovima iz Skiljinog rada u Dinari i tvoga nastupa do 90-tih.
Takodjer sam ubjedjen da u kutiji ima jos materijala?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

UEFA & FIFA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zar ne bi i UEFA i FIFA trebale negdje da objave vijest o Dinarinoj stotoj godisnjici?
Medicci86

Re: UEFA & FIFA

Post by Medicci86 »

Petar-Peky Bukarica wrote:Zar ne bi i UEFA i FIFA trebale negdje da objave vijest o Dinarinoj stotoj godisnjici?
Objavio ti jedan od predlozenih sa tvoje liste. Najnoviji interviju koji je dao politici pun je hvale o Dinari i njenoj stogodisnjici.Za one koji nisu citali dqa kazem ni slova.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Upitnik

Post by Petar-Peky Bukarica »

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

Re: Upitnik

Post by Srecko Vukmirovic »

Petar-Peky Bukarica wrote::?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ilija Petković‡ u Politici. Ja sam dodao komentar, da je taj intervju bila prilika da spomene 100 godina Dinare. Bojim se da je on digao ruke od Knina, na žalost.
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Procitajte ljudi sta kaze Stiv,znala sam da je pametan i svestran covjek,ali je prije svega mudar i stalozen.Njegov komentar bi mogao biti zavrsnica ove diskusije,inace ce otici daleko.Pozdrav i dobra sreca onima koji pripremaju monografiju i proslavu.
hijo

Post by hijo »

Upravo sam htio poslati upit Mikeli da se predstavi kad ono bivši susjed i suigrač u mlađ‘im uzrastima. Prema pripremama vidim da ć‡e se 100 godina dostojno proslaviti a pozdravljam Pekyjeva razmišljanja kako bi svi koji žele i znaju trebali dati svoj mali prilog, kako bi dokument u vidu monografije ili nekog drugog oblika bio što potpuniji i kvalitetniji. Davno sam čuo izreku da su magarac i čovjek pametniji od čovjeka, pa zato udružimo sjećanja, emocije i pisane materijale pa napravimo nešto za sjeć‡anje.
hijo

Post by hijo »

Mišo zamoli tatu da ti prepriča neke događaje pa napiši na forumu. Meni je ostao u sjeć‡anju kao trener koji nas je prije svega naučio pravilno trčati i vjerovatno se cijela generacija sjeć‡a početka treninga i njegovih riječi prsti-peta, prsti-peta i tako sve dok nismo naučili trčati. Istina je da smo bili talentirana generacija i da smo rijetko gubili. Osobno mi je ostala u sjećanju utakmica u Šibeniku kad smo ih dobili 1:0 a gol je dao Stojo a još smo niz zicera zapucali. Oni su prije toga igrali turnir u Banjoj Luci s tadašnjim prvoligašima, jako dobro prošli i bilo je u stilu " i vas ćemo dobit". Kako sam jedno vrijeme trenirao u Zadru, pričali su mi da je Knin bio jedan od najtežih gostovanja.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Dragi, prijatelji..
Evo, prije dva sata sam stigao iz Knina. Išli smo kuci, da definitivno utvrdimo sve detalje, sa gradskim vlastima. Utvrdili smo ih, i stavili na papir. Monografija ce izaci i biti predstavljena u Kninu, 25. aprila, a u Beogradu 27. jula. Napisana je i bice "prelomljena" ovih dana. Prelom radi Zoran Bursać, a od velike pomoći će nam oko fotografija za profile, najzaslužnijih "dinaraša" u istoriji, ima ih 70, od osnivača, igrača, predsjednika, trenera i navijača, odnosno oko estetskog izgleda, pružiti naš Damir "Tačka" i Milan Zoričić. Ovo je posao gdje trebamo svi na neki način participirati, sa srcem, i u Kninu je jednodušno osjećanje, što se toga tiče. Monografija će, vjerujte mi biti knjiga po najvišim standardima, bar kad je tehnički dio u pitanju. Sadržaj će te čitati i nakon toga kazati šta mislite. Štampacemo 1000 primjeraka. Postoji velika potražnja za kalendarima i naručili smo štampanje još 500 komada. Ni to neće zadovoljiti sve potrebe, a ako ne zadovolji, štampacemo još. Film, dokumentarac, radimo Pale i ja. Bice gotov do 27. 7. Sajt će biti brzo u funkciji i to interaktivno. Imaćemo forum i možete pisati što vas je god volja, ali se mora ticati "Dinare". Biće tu raznih sadržaja, a samo video materijala oko 15 sati.
Ne razumijem zbog čega je ljut i uvrijeđ‘en mladi Milić. Postojanje udruženja u Beogradu bio je javni podatak i svaki Kninjanin je bio slobodan da se tome udruženju javi i da slobodno učestvuje u njegovu radu. U ovome što radimo, nema države, fondova, postojimo mi koji smo riješeni da ovo dotjeramo na nivo koji "Dinara" zaslužuje. I sve smo izvukli svojim vlastitim mišićima. Uz svo uvažavanje Nikole Milića, niko mu nije branio da se bar javi. Kako je moguće nekome "poslati" kalendar ako ne znaš ni gdje je. Dakle, javi se Miliću, biće još raznih manifestacija i kalendara, može tvoj ćaća tu biti od pomoci. Onoliko, koliko zna i može.Ova godina je još u svojoj prvoj četvrtini.
Primjedbe vezane za intervju Ilije Petkovića "Politici",nisu na mjestu. Ilija Petković je pravi, istinski Kninjanin. On je predsjednik našega udruženja i nema sastanka na kome nije bio, nema akcije koju smo proveli da u njoj nije dao puni doprinos, a slobodno bih mogao reci, da bi bez njega ovo sve što smo naumili teško mogli realizovati. Ne razumijem, zašto se naši najbolji ljudi, svakom prilikom pokušavaju diskreditovati bez bilo koga razloga. To, što u sasvim posebnom intervjuu i drugom kontekstu, govoreci za "Politiku", nije pomenuo stogodišnjicu, apsolutno ništa ne znači.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ile Petkovic

Post by Petar-Peky Bukarica »

Drago hvala ti na informacijama.
Ile je dokazao bezbroj puta svoju ljubav prema Dinari i Kninu,tako da se slažem sa Dragom.
Post Reply