NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

Opu�teno

Post by Srecko Vukmirovic »

Ružan, vrlo ružan tok diskusije. Pa, ljudi vas čitaju! Valjalo bi stati na loptu i izdić‡i se iznad lične sujete., ako vam je zajednička ljubav prema Dinari.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

MALI VLADANOV

Post by Dean Beric »

Da se predstavim, ja sam mali Vladanov!
Tako su se u ONO vrijeme zvala djeca, po caci. Sasvim slucajno je Vladan branio jednu i po utakmicu u Dinari i bio vrlo blizu Marunuse kad je osnovana juniorska ekipa koja se pomodno nazvala Podmladak Dinare (Ako ne vjerujete mom pokojnom caci, pitajte pokojnog Radica, Krvavicu ili Dukica, a i pokojni Damjanovic bi imao sta dodati).
U vrijeme, kojeg se ja sjecam, u ONO vrijeme, Dinara je bila jedna od kninskih stozina (vidi u rjecniku: stozina - drveni kolac oko kojeg se slaze sijeno u stog). Oko Dinare su se okupljali i ujedinjavali svi kinjanji, rodjeni kninjani, pridosli kninjani, oni koji su makar par dana zivjeli u Kninu i zavoljeli ga.
Nesto mi se cini da danas Dinara vise sluzi kao zaklon iza kojeg se skrivaju borci za pravo izjave da oni vise vole (............/upisi bilo sta) od onih drugih. kao da je dobro dosao jubilej da se ponovo svadjaju.
Zato ne pristajem zivjeti u ovom vremenu. Mozete tvrditi da sam malo otisao, ali nastavljam zivjeti u ONOM vremenu.
Pisceva napomena: ''Dinara'' se odnosi na nogometno/fudbalsko/socer/fusbol/...../ klub. Usput se pomalo odnosi i na planinu, samo da me ne napadnu planinari da nemam prava spominjati Dinaru (planinu) jer nisam planinar.
Davno je jedan mudar covjek rekao: Ako ti se svidja sto netko zapjeva pokusaj izgovoriti rijeci pjesme bez pjevanja, vidjeces da je smijesno. Nasmijao bi se i onaj koji je otpjevao.
Savjet novim dinaromudracima: procitajte ono sto ste napisali kao da citate nesto sto je napisao neko drugi. Nasmijte se.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

preneseno

Post by Petar-Peky Bukarica »

Napisao: Repko



Post subject: NK Dinara - Knin
Slavimo sto godina Dinarinog postojanja, pa se nemozemo nagoditi,a sta ce bitim kada budemi slavili dvijestotine godina postojanja naseg kluba?Pitam se ko ce onda pucati penale,Ile ili Ture,a siguran sam da ce Vucko biti vratar i obraniti jedan penal i sve ce se zavrsiti nerijeseno.
Sretna Vam stogodisnjica prijatelji Dinarasi!
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: Opu�teno

Post by Drago Kovacevic »

sreckovuk wrote:Ružan, vrlo ružan tok diskusije. Pa, ljudi vas čitaju! Valjalo bi stati na loptu i izdići se iznad lične sujete., ako vam je zajednička ljubav prema Dinari.
Nije sujeta. Klasična je krađ‘a u pitanju.
rudvelajt

Re: Opu�teno

Post by rudvelajt »

[quote="DragoKovacevic"]Nije sujeta. Klasična je krađa u pitanju.[/quote]

Ma znamo. Vidimo sve. Nije ni prvi a ni zadnji put da oni sto kradu ne prepoznaju sta je to kradja. To je za njih normalan oblik ponasanja. Naprotiv, ono sto sad dolazi na dnevni red je da se prebaci tema i izvrne istina tako da oni postanu autori - a ti plagijator i lopov. Pricekaj malo. Strpi se. Sad ce i to.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: Opu�teno

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sreckovuk wrote:Ru�an, vrlo ru�an tok diskusije. Pa, ljudi vas �itaju! Valjalo bi stati na loptu i izdi�i se iznad li�ne sujete., ako vam je zajedni�ka ljubav prema Dinari.
Dragi moj sreckovuk.Po meni ovaj tok diskusije uopće nije ružan.A interes nas i Galerije ja da nas ljudi čitaju i gledaju.Vjerojatno neznaš no da nije bilo Pekija , Miće Stankovića i mene tko zna dali bi naša Glerija bar u ovakovom obliku i sadržaju postojala i zaživila.Draga mi je ta tvoja riječ SUJETA.No istina je da tek kad ja nešto zakuvam na Galeriji se dobro jede i puno piše.LJUBAV PREMA NK Dinari ni u snu nam nije zajednička.MOHOGRAFIJA STO GODINA DINARE BROJI 400 STRANICA.IMA 700 FOTOGRAFIJA.NA TIH 400 STRANICA IMA NEGDJE OKO 2(DVIJE )SVE UKUPNO STRANICE TEKSTA DRAGE KOVAȌEVIƆA.
SAM KAŽE DA SU NEKI PODACI U TOM NJEGOVOM TEKSTU POGREŠNI.VEƆ SAM NAPISAO , PRIZNAO, SKINUO GAƆE DA SAM JA LIÄČNO DOZVOLIO , REKAO, NAREDIO UREDNIKU MONOGRAFIJE DA POKRADE, UKRADE, PREPIŠE, PLAGIRA DRAGIN TEKST JER MI SE SVIDIO I BIO JE POSVE NORMALAN OD OSTALE PISANIJE.A OBJASNIO SAM KAKO I ZAŠTO.tko ovo što ja pišem ne razumije ili neće da razumije ne mogu mu pomoć‡ ni ja ni bog.Pa ljudi moji jeste li vi svjesni u kojem mi dobu živimo .Osim Galerije postoji masu sajtova, društvenih mreža, elektroničke pošte , pisama, dopisnica, razglednica gdje se može OBJAVITI I OBJASNITI SVA ISTINA I prljavi veš.No zbog Galerije, Dinare i Knina š‡utim ko zaliven.A ono da je 0:0.PA AKO NIJE BAREM 60:0 ZA MENE IDEM NA FORTICU I SKAČEM SA VR BANDJERE BEZ BAGAREŠTO.
Stvarno su psiholozi u pravu.Tek kad čovjek prizna živi i spava mirno.Eto moj sreckovuk, ako je ovo SUJETA oda sam sujetan do neba. :oops: :D
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: Opušteno

Post by Drago Kovacevic »

mobidik wrote:
sreckovuk wrote:Ružan, vrlo ružan tok diskusije. Pa, ljudi vas èitaju! Valjalo bi stati na loptu i izdiæi se iznad liène sujete., ako vam je zajednièka ljubav prema Dinari.
Dragi moj sreckovuk.Po meni ovaj tok diskusije uopæe nije ružan.A interes nas i Galerije ja da nas ljudi èitaju i gledaju.Vjerojatno neznaš no da nije bilo Pekija , Miæe Stankoviæa i mene tko zna dali bi naša Glerija bar u ovakovom obliku i sadržaju postojala i zaživila.Draga mi je ta tvoja rijeè SUJETA.No istina je da tek kad ja nešto zakuvam na Galeriji se dobro jede i puno piše.LJUBAV PREMA NK Dinari ni u snu nam nije zajednièka.MOHOGRAFIJA STO GODINA DINARE BROJI 400 STRANICA.IMA 700 FOTOGRAFIJA.NA TIH 400 STRANICA IMA NEGDJE OKO 2(DVIJE )SVE UKUPNO STRANICE TEKSTA DRAGE KOVAÈEVIÆA.
SAM KAŽE DA SU NEKI PODACI U TOM NJEGOVOM TEKSTU POGREŠNI.VEÆ SAM NAPISAO , PRIZNAO, SKINUO GAÆE DA SAM JA LIÈNO DOZVOLIO , REKAO, NAREDIO UREDNIKU MONOGRAFIJE DA POKRADE, UKRADE, PREPIŠE, PLAGIRA DRAGIN TEKST JER MI SE SVIDIO I BIO JE POSVE NORMALAN OD OSTALE PISANIJE.A OBJASNIO SAM KAKO I ZAŠTO.tko ovo što ja pišem ne razumije ili neæe da razumije ne mogu mu pomoæ ni ja ni bog.Pa ljudi moji jeste li vi svjesni u kojem mi dobu živimo .Osim Galerije postoji masu sajtova, društvenih mreža, elektronièke pošte , pisama, dopisnica, razglednica gdje se može OBJAVITI I OBJASNITI SVA ISTINA I prljavi veš.No zbog Galerije, Dinare i Knina æutim ko zaliven.A ono da je 0:0.PA AKO NIJE BAREM 60:0 ZA MENE IDEM NA FORTICU I SKAÈEM SA VR BANDJERE BEZ BAGAREŠTO.
Stvarno su psiholozi u pravu.Tek kad èovjek prizna živi i spava mirno.Eto moj sreckovuk, ako je ovo SUJETA oda sam sujetan do neba. :oops: :D
Evo, imamo, priznanje. Dodušše, djelimično, ali je priznanje. Tekst kojim si se služžio, moj tekst, imao je ukupno 36.000 karaktera. To, bi bilo jedno 12 strana. Iz njega je uzet veliki dio, svakako veći od onoga ššto ti tvrdišš. Izostavljeni su dijelovi u kojima ššire piššem o Krsti Ljubičiću, o tome kako je voðena rasprava tokom 1922. kako će se klub zvati, gdje sam pomenuo da je bilo prijedloga da dobije romantičarsko ime, poput onoga koji su od 1919. do 1925. imala dva kluba iz Dalmacije - " Komita" iz Omiša i "Kosovo" iz Dugoga Rata. Objasnio sam zaššto se to dogodilo, i da je romantičarsko raspoložženje prema kraljevini brzo proššlo, i da je Milan Amanović bio vizionar u toliko, ššto je snažžno insistirao da našša "Dinara" ne bude klub sa nacionalnim, nego gradskim i graðanskim obilježžjem. Na njegov prijedlog i njegovo inzistiranje klub je dobio ime "Dinara". To je sve skupa obraðeno u pet rečenica, a svi podaci su tačni.
E, sad, da si ti igdje napisao da je to, ššto si prepisao moj, a ne tvoj tekst, ne bih imao nikakve primjedbe. Ne, ti si u knjizi, gdje imaš ukupno 88 strana o "Dinari" od 1913. do 1995. i gdje su gro fotografije, tabele, fotokopije novinskih tekstova i drugi prilozi, objavio manje od 20 strana čistoga teksta, od koga je višše od polovine ono što sam ja napisao, a ti potpisao kao svoje.
Nije poššteno da u ovu priču uvlačišš urednika, veoma obrazovanog i dobrog momka. Kakve on veze ima sa tvojim plagiranjem? Urednik ne pišše, nego ureðuje. Nikad nisam čuo da postoje urednici knjige kojima tobožžnji autor nareðuje - ajde ovoga prepišši. Lično mislim da je urednik dobro obavio svoj posao.
Sada, nakon ovoga, ni ja bez veće potrebe neću ulaziti u daljnju raspravu.
Izdanje monografije "Udružženja bivših igrača i prijatelja NK Dinara", pojaviće se početkom jula, ove godine. Promociju ćemo održati 27. 7. na Adi u Beogradu. To je subota, mada je prava godiššnjica, 29. u ponedjeljak. Potrudiću se da ti bude uručen primjerak monografije, bar do sredine jula.
Do kraja juna, promovisaćemo dokumentarni film u kome govori više od 30 "Dinarašša", meðu kojima na žžalost, danas neki nisu žživi. Recimo, Peššo Ðujić i Jovo Čeko. Film traje 90 minuta, a pripremićemo i 15 -minutnu verziju za TV prikazivanje.
Ono, što smatram uvredljivim jeste, ššto nam sarkastično preporučuješ Zenicu, Prišštinu, Ohrid, i ne znam koja sve jošš mjesta. Nama, Kninjanima.
Usput, zoveš "Udružženje bivših igrača i prijatelja NK Dinara" - "takozvanim". Za tebe su, našši zajednički poznanici, i moji prijatelji - takozvani, i kažžeš da "ne vide dalje od nosa". Ilija Petković, Nikša Ðujić, ŽŽeljko Sanković, Milan Vukadin, Rajko Vidović, Milan Marijan, Jovan Borović, Ðorðe Bjegović, Ðorðe Ćuk, Marko Jaramaz i da ne nabrajam, ispadošše ne bitni. Mislim da si bar njima, ako ne meni dužžan izvinjenje.
Eto...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Galerija i okolo ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Napisao mobidik:
Vjerojatno neznaš no da nije bilo Pekija , Mić‡e Stanković‡a i mene tko zna dali bi naša Glerija bar u ovakovom obliku i sadržaju postojala i zaživila.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nedavno sam već pisao o nastanku Galerije,da se ne ponavljam.Zamolio bih za malo ozbiljnosti,ako je moguće.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Tue Apr 13, 2021 2:26 pm, edited 1 time in total.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Kako je krenulo i ovaj sajt ć‡e biti Mickov?::))
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Dragi moj sreckovuk.Ovo bi ti naš narod bukovačkih korjena zvao ŽILOVANJE , a ne ružžan ton.Neki ljudi sa galerije znaju da sam ima tu već negdje višše od godinu dana napisao KNINSKI RIJEČNIK.Što će reći kako se u Kninu govorilo do kraja sedamdesetih godina.Spremam šštampanje.Kakvu će to tek neveru izazvati iliti pohvale iliti bar malkice razumjevanja.
A što se tiče uvrede bivššim igračima .Pa tko ljudima koje ne podnosi, omalažžava, mrzi podcjenjuje,devalvira u svakom pogledu daje glavnu ulogu u filmu koji režžira. Zašto čovjek uopće pišše o filmu koji nije razumio.Ne samo to dragi moj sreckovuk već je sve naopačke okrenuo.Imam jednu paralelu vizavi ovog sofisticiranog filma.Naime jučer ispred poššte sretoh svoje dvije poznanice koje su generacija moje supruge.Ćakulamo izmeðu ostalog i o neizbježnoj Monografiji, a onda mi rekošše da kažžem supruzi da će se proslava trideset i neššto godina mature održžati brzo.Pitam gdje.Vele "U Beogradu".Dobro rekoh, ali zaššto u Beogradu.Slegaju ramenima,a meni doðe da zaplačem ili se bar ubijem ili zatražžim pomoć nekog pametnog doktora.ŠŠto ćešš narode užživam u ovim, izgleda crtićima. :oops: :oops: :oops: :oops:
Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

Sretan vam praznik rada i radnika, 1. maj

Post by Srecko Vukmirovic »

Ja bih samo žželio da ovo ispeglate meðusobno, i da sutra kada se sretnete u Kninu ne prelazite na drugu stranu ulice. Mir i dobro. Izvinjavam se ššto sam se kao nekompetentan za nogometna dogaðanja u Kninu i bilo gdje ubacio u vaššu meðusobicu. ŽŽivi bili `iljadu godina u zdravlju i veselju. Pa, ljudi smo?!
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: Sretan vam praznik rada i radnika, 1. maj

Post by Drago Kovacevic »

sreckovuk wrote:Ja bih samo želio da ovo ispeglate meðusobno, i da sutra kada se sretnete u Kninu ne prelazite na drugu stranu ulice. Mir i dobro. Izvinjavam se što sam se kao nekompetentan za nogometna dogaðanja u Kninu i bilo gdje ubacio u vašu meðusobicu. Živi bili `iljadu godina u zdravlju i veselju. Pa, ljudi smo?!
Ma, razumijem ja tebe. Nego ne znam kako se "pegla" to, kad ti ja neššto ukradem, ti to vidišš, a ja te napadnem i preporučim ti da bi trebao ići u Zenicu, Prišštinu ili Skoplje. Reci, molim te, kako bi ti to "ispegla"?
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

NK Dinara

Post by Aco Dimitrijevic »

U POTRAZI ZA PUNOM MJEROM


I ... sad imamo situacije ,, Zidi撒 i NK Dinara.

No, prije svega traba odati priznanje organizatorima, promoterima i entuzijastima koji su, u datim okolnostima, svojim nesebičnim zalaganjem doprinjeli uspjehu proslave sto godina NK Dinare u Kninu. Ne treba sumnjati kako su oni uradili najbolje ššto su mogli. Uspjeh ovog pothvata mogao se očekivati o čemu svjedoče i prilozi na Galeriji Knina.

Al,i ne treba uopče imati sumnje ni u to kako će ista takva proslava u Beogradu, biti barem isto toliko uspješšna, iznimna a povrh svega nezaboravna! Samo, ima tu neššta ššto pomalo buni.

Zamislimo na primjer kad bi se pojavila dvojica mene u Kninu! Ili, kad bi bila dva ista grada Knina! Za izbjegavanje vjerojatne nelagode i zabune, pri jednoj takvoj mogućnosti, do kojih bi sigurno dolazilo, Priroda i logika su se pobrinule. Ustanoviljavanjem vrsta i rodova odreðeno je svakom žživom stvoru njegovo mjesto u ovome svijetu. Logika sa druge strane brani našše miššljenje i poduzimanje od besmislica..

Uzmimo sad na primjer čovjeka i njegovo tijelo sa svim pripadajućim mu organima. Samo kada je to tijelo cijelo možžemo reći kako je ono zdravo. Samo zdravo tijelo dobro funkcionira. Izdvoje li se od tijela ruka, noga ili oko, to višše nije tijelo a ni odvojeni organi ne vršše višše svoje prvotne funkcije.

Kada čovjek stvara kakvo dijelo taj proizvod dobiva na vrijednosti utoliko višše ukoliko je osoben i originalan, jedinstven. Izuzetak od ovog pravila samo su robe pripremljene za tržžnicu, kojih ššto ima višše tim bolje za proizvoðače i kupce..U tim slučajevima vrijede druge neke zakonomjernosti.

U ovome smislu NK Dinara bi mogla biti jedna podvrsta u vrsti fudbalskog kluba.. Proslava pobjede, godiššnjice, osvajanja prvenstva i sličnog, mogla bi sve biti u ravni roda, koji je takoðer jedinstven u svojoj pojavnosti.Utakmice, treninzi, sjednice uprave kluba i slične pojave nemaju ograničenja u svome broju sve dok klub postoji.

I sad imamo slučaj ,,Zidića” i NK Dinara. Pojavljuju se raspre koji je zidić višše autentičan. Na drugoj strani dolazi, od pojedinaca,do polaganja vešeg prava kad su Zidić ili NK Dinara u pitanju.. Svatko možže da ima Zidić ili NK Dinaru za sebe i u sebi, ali ni Zidić ni NK Dinara nisu ni moji ni tvoji. Prosto, oni su našši, dio su sviju nas, oni obilježžavaju jedno vrijeme. Mi nosimo i NK Dinaru i Zidić u sebi, i svii smo, na jedan ili drugi način, u njima, u njihovom stvaranju i trajanju. Tako Zidić uistinu mže produljiti svoj pravi žživot tek kad mu se vrati onaj njegov dio ššto je otiššao u Ameriku. A NK Dinara? Ona je postizavala svoje najbolje rezultate u doba kad su udružžene snage radile za njen interes. Pa tako isto vrijedi i za proslavu stote godiššnjice. Tek udružžujući svo znanje, iskustvo, ljubav, kreaciju i raspoložžive izvore i materijalna sredstva, okupljajući sve one koji su igrali, rukovodili i trenirali, a koji su jošš dostupni, mogućno je osigurati dostojno obilježžavanje kakve godiššnjice ili upriličenje kakve prigode. Kad koji dio od ovih izostane, prigoda biva nepovratno okrnjena, lišena cjelovitosti. A da i ne govorimo o obziru i pažžnji prema svima izuzetno zaslužžnim.

Nije uvijek lako biti zajedno ali je uvijek tešško biti odvojen. Izdvajanje dijela od cjeline višše izgleda na kaznu nego li olakšanje. Ako nismo zajedno sa kime bismo se onda preganjali. A preganjanje do kojeg ponekad prosto mora doći takoðer je dio normalnog žživota
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Dragi, Aco, nije u tome problem. Ono ššto nosimo u sebi, ne možže nam niko oteti, ma gdje bili. Radi se o plagiranju značajnog dijela tuðeg teksta. Zamisli, da ja ove tvoje divne priče, kopiram, a onda potpiššem kao svoje. To ne bi bio samo bezobrazluk, nego bi bilo kriminalno. O tome ja.
No, hvala ti za dobru namjeru.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Obzirom da sada svako "goni" po svom reći ću slijedeće:

Poslije 18 godina od nesretnog rata ovo je bila prilika da se gomila dobrih ljudi kninjana nađe u Kninu i proslavi 100 godina NK Dinare.Uvjeti su bili takvi kakvi jesu ,u organizaciju proslave uključeni ljudi koji jesu,zadužženi za pisanje monografije oni koji jesu,pa čak je i GNK Dinamo platio trošškove ove proslave.
Ali ššta se dogodilo ,ljudi koji su u Kninu sudjelovali u organizaciji (pričam o kninjanima) i to o onima koji su djelili kalendare koje su dobili da podjele ,oni koji su zajedno sa SVIM delegacijama bili ,dočekivali ispraćali,a što je najvažžnije bili su igrači NK Dinare NISU SE POJAVILI NA PROSLAVI ,NISU ČAK DOŠŠLI NI DO IGRALIŠŠTA TAJ DAN.
Pitam se što ih je sprijčilo .
Pita li se itko kako je nama koji danas žživimo u Kninu to izgledalo obzirom da smo zaista očekivali legende kninske NK Dinare koji su ustvari i sjedili kao počasni gosti toga dana .
Ovo je katastrofa za sve nas kninjane i ovdje i ondje i gore i tamo .
Zaista sam vjerovao u taj dan ,ali politika opet radi svoje.
Anyway za nekoliko danas su lokalni izbori ,pa vidimo se u Kninu.
Post Reply