NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

mobidik wrote:Dragi mikela kad sam imao sedamnaest godina(tad sam ve� dvije godine zapisivao dinarinu pro�lost) po�ela me veoma zanimaati pishoanaliza tj.Frojd.Mnogo stru�nih termina nisam razumio no zato su mi stalno pri ruci bili Vujaklija ili Klai�.Puno sam toga podrctavao crvenim flomasterom te to poslije komparirao sa �ivotom.To me dr�alo dvadesetak godina.Onda je �uveni zagreba�ki psihijatar Vladimir Gruden napisao super knigu"Autogeni trening".Ta me knjiga vratila u te vode , ali ne sa �arom koji sam imao kao mladi�.Kao ve� o�enjen �ovjek upoznao sam na�eg �uvenog neuropsihijstra dr.Ratka Popovi�a , kninsku legendu , a ina�e ro�enog pan�evca.Postali smo veliki prijatelji.Od mla�e garde sad najvi�e cijenim zagreba�kog psihijatra Veljka �or�evi�a.Kako sam ovih dana iz objektivnih razloga u te�koj du�evnoj i intelektualnoj krizi probam si pomo�i kroz njihovu misao i djelo. Molio sam ih da oni ocjene i procjene tko i gdje bi trebao napisati dinarinu Monografiju .Grudena, Popovi�a i �or�evi�a sam osobno kontaktirao i pitao za savjet.Za moj problem je doznao biv�i gradona�elnik Jagodine Palma te me i on nazvao mobitelom i savjetovao da bi bilo najbolje da sam osobno razgovarao sa Frojdom i da bi mi on najvi�e pomogao.Konsultacije trojice psihijartara trajale su tri minute i deset sekundi.Njihova poruka glasi:"Monografiju 100 godina NK Dinare treba da napi�e Filip Vi�nji� , a ti mu se na�i pri ruci al vi�e da mu strune na guslama nategne� ve� deseterac ispi�e�."
Eto dragi moj mikela tako ti stvari stoje.Probo sam ti ja i gusle al neide.Hebote u ku�i imam klavir, harmoniku i gitaru, a neznam gusliti.Eto kad nisam i�ao u muzi�ku pa zapinjem sa solfe�om.
ma gdje ono bje�e DINARINO????????????? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Draga goga1.možda te i znam .Na žalost prije neki mjesec naša draga dr.Plamenka rod.Perić‡ udata Profeta je preminula.Bila je spec.urolog.Njen suprug dr.spec. ginekolog Profeta Krešimir je iz Samobora.Tamo su se i preselili iz Knina te otvorili privatnu ginekološku ordinaciju.Pok .Plamenka je tada prestala obavljati svoju praksu, a suprugu je obavljala administrativne poslove.Dakle dr. Krešimir Profeta.

I molio bi te za pomoć‡.Dali je Pančevo sad spojeno sa Beogradom.Pozdrav od dr.spec.plagijator Milorad Dujmović-Micko
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Vijerni i malo ko mu je i ravan, pobornik Dinaraša je Nikica Biserko,otac
od igrača Ilije,a uz rame mu je i poslasticar Dzemo bio.
Mora negdje biti i upisano ime igača,čije prezime počima sa m,a to je
Mirko Medeić,koji je završio za bricu i rano otišao za Beograd.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Rekao bih da je popis igraca iskljucivo popis onih koji su igrali u seniorima NK Dinare svi ostali su nebitni ili ....
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: NK DINARA KNIN

Post by Drago Kovacevic »

goga1 wrote:Od Plamenke muz zvao se Kreso, to znam sigurno, mislim da se prezivao Medic. Medic treba provjeriti. On nije bio iz Knina nego iz okolice Zagreba.To je sta ja znam ako vam moze biti od ikakve koristi. Pozdrav i sve najbolje.
Hvala Vam lijepo i srdačan pozdrav.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

nk dinara knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Slazem se sa Stivom ,mnogo propusta za ljude koji su odrzali NKDinaru.Taj Nikica Biserko (BISNI) je meni bio najveci kriticar,uvjek mi je odrzao lekciju o mojoj igri i uvjek je bio na igralistu.To je samo jedan,a gdje su postolari Kninski sto su nam popravljali kopacke koa n.p. Pilizota, Ceko i Ratko Lovric i mnogi drugi.Ja znam da nije lako i da je to veliki posao da bi se sjetili svakog i spomenuli svakog ali ima nas koji mozemo pomoci, koliko i nas pamcenje sluzi.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: nk dinara knin

Post by Drago Kovacevic »

Repko wrote:Slazem se sa Stivom ,mnogo propusta za ljude koji su odrzali NKDinaru.Taj Nikica Biserko (BISNI) je meni bio najveci kriticar,uvjek mi je odrzao lekciju o mojoj igri i uvjek je bio na igralistu.To je samo jedan,a gdje su postolari Kninski sto su nam popravljali kopacke koa n.p. Pilizota Ceko i Ratko Lovric i mnogi drugi.Ja znam da nije lako i da je to veliki posao da bi se sjetili svakog i spomenuli svakog ali ima nas koji mozemo pomoci, koliko i nas pamcenje sluzi.
Naravno da su svi pomenuti, ali u drugom odjeljku. I Ratko Lovrić‡, i Piližota i stari Čeko Dušan i krojač Bilbija, a i Nikica "Bisni". ȍitać‡ete:))
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Stiv wrote:Vijerni i malo ko mu je i rava,pobornik Dinarasa je Nikica Biserko,otac
od igraca Ilije,a uz rame mu je i poslasticar Dzemobio.
Mora negdje biti i uoisano ime igaca,cije rezime pocima sa m,a to je
Mirko Medeic,koji je zavrsio za bricu i rano otisao za Beograd.
Hvala Stiv za Medića. Ovi drugi su obrađeni, malo šire.
Nego, kako ti znaš svakoga đ‘avla, znaš li kako se zvao vojnik, prvotimac iz pedesetih, poznat kao "Make"?
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Ovo mi je pitanje davno ostavio sad pok.Ante Rajcic iz kengurije,pa mu
nisam znao odgovoriti.Nemogu se sijetiti,a valjda neko oce.Urukalo bi se
trebao sijetiti i Fedora Bjedova,pa Bobija(nadimak),a stajao je povise
restorana"putnik",pa Nedje Grcica,pa Kaica,pa Lace,Ilije iz Borova,vrbnica
nca,profesorice Jovanke,koja je sa svog prozora to cesto pratila,a i nama
omogucavala da iz njezina hodnika kroz prozor to pratimi,ali nas je
cesto stroga Mizinovka,Ruskinja,tjerala sa rijecima da se vatimo knjige.
Redovito su bili prisutni roditelji od igraca,pa ponekad i majke im.Vrpoljanac
Nine,legenda Kninskih trgovaca,grlat je znao biti na igralistu.Tode Novako
vic,trgovas,Dusan Milanovic,......Maki se imena nesijecam,ali znam da smo
se svi sutradan gonali po nasim igralistima,seotskim putevima,ko ce
njegovo ime nositi.Stetasto nije trcao 1oo metara,a slika i prilika mu je
Urukalo i samo se po imenu i prezimenu razlikuju,a da su zajedno
igrali,......!
rudvelajt

Post by rudvelajt »

Birajmo najbolji tim Dinare u ovih prvih 100 godina. Moj glas ide za:

1. Vukčević
2. Martić‡
3. Barbić‡
4. Tica
5. Đujić‡
6. Drpa
7. Petković
8. Škrbić‡
9. Vodogaz
10. Škorić‡
11. Urukalo
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Hajde, ljudi, da kaže svako ko šta ima još "glede" želja, razumljivo i provjerljivo. Da napravimo što je moguć‡e manje grašaka. Evo, ne znamo kako se zvao vojnik "Make", a Stiv kaže da je ličio Urukalu. Ja Stivu vjerujem, ali po fotografijama koje sam vidio, "Repko" je lijepši i elegentniji, ne zato što je naš, nego mi to tako izgleda. Repko je dobio svoj portret u knjizi, ali mi nikada nije poslao svoj video snimak, mada je obeć‡ao, da kaže kako je izgledalo njegovo igranje u "Dinari". Šteta, jer spada međ‘u simbole. A vreme je skoro isteklo. Do duše, ima još deset dana, jer iza toga neć‡e biti moguć‡e intervenisati. A priča o "Dinari" bez Repka, nije kompletna priča.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

rudvelajt wrote:Birajmo najbolji tim Dinare u ovih prvih 100 godina. Moj glas ide za:

1. Vukčević
2. Martić
3. Barbić
4. Tica
5. Đujić
6. Drpa
7. Petković
8. Škrbić
9. Vodogaz
10. Škorić
11. Urukalo
Vidi, poštujem ja tvoj izbor, apsolutno, ali postoji tu "milijardu" problema. Prvi je što se radi o potpuno, ili bar najmanje,o pet ili šest različitih fudbalskih konteksta, iako ih ima više. A ništa se van vremenskog konteksta ne može vrednovati. Ne možemo, recimo, Stojanu Jankoviću zameriti što je bio sa današnjega aspekta patrijahalan.Ti i ja, nikada nismo gledali kako je recimo igrao, Ante Monti, čovek, koji je izvesno vreme slovio, po dostupnim izvorima za najboljeg igrača "fuzbala i hazene" u Dalmaciji. Tad nije bilo profesionalizma, a događao se "fuzbal". I kraj pedsetih godina je krajnje upitan. Da te podestim. Beara je tek sa 32 godine, i to na Titovu direktnu intervenciju mogao ić‡i u Njemčaku da nešto zaradi. Šekularcu, koji je bio "bog" kraja pedestih i početka šezdesetih, nisu dali da bilo šta u današnjem smislu bitno zaradi, mada je Juventus nudio da Zvezdi izgradi stadion. Kad su "Dinaraši" u pitanju, Аorđ‘u Bjegović‡u je bilo isplativije da završi faks uz stipendiju, nego da igra u Partizanu, mada je praktično, 1959. sa Galić‡em i njihovim, kasnije najboljim napadom bio član studentske reprezentacije Jugoslavije.
Postoji puno igrača koji su u "Dinari" igrali sjajno godinama. Postoje i oni sa kojima se "Dinara" može podičiti a da su tu odigrali tek koju utakmicu. Evo, moj prijatelj, sjajni čovjek, sjajan, vrhunski igrač i odan Kninjanin, Nikša Đujić‡, u "Dinari" nije odigrao više od 20 utakmica, ako je i toliko. I bio je kod nas napadač, a kasnije je nogometnu afirmaciju stekao kao odbrambeni igrač. Kako to vrednovati, ako gledamo samo "Dinaru"? On je naš ponos, ali se uvjek može postaviti pitanje po kom kriteriju gledamo prošlost. Mogao bih do sutra o tome, navoditi desetine primjera, dilema i sličnih stvari. Mene i ekipu koja je 2011. počela priču o našoj "Dinari", to zanima, prvenstveno kao istorijski i socijalni fenomen. Vrati se nekoliko stranica unazad i nać‡ićeš govor Ilije Petković‡a na promociji stogodišnjeg kalendara, doneo sam ga integralo, a radili smo ga zajedno. Taj govor je zapravo označio koordinate onoga što hoć‡emo. Praviti idealne timove, uvek je opravdani uzrok za sukob, a da ti nikad nije jasno jesi li ili nisi u pravu. Mada se u dobroj meri, slažem sa onim  što si napisao, tri - četiri, pozicije bih drugčije odredio, to ničemu ne koristi niti doprinosi reprezentivnosti, realno.
Zato, da ne biramo idealne timove, i da obiđ‘emo neproduktivne rasprave u zbrajanju jabuka i krušaka, mi smo nakon ozbiljne rasprave odabrali i popisali više stotina igrača, ali smo jedno deset posto njih opredelili za portrete, od pet rečenica, pa do dvadesetak. Ni to nije, potpuno sam svetsan skroz objektivno, ali smo se trudili, mada znamo da skroz objektivne knjige nema. Ključ cele stvari je da iz ovoga projekta i njegova dodatna vrednost je da iza njega nešto ostane. Da, napravimo, našu fudbalsku školu u kojoj će ljudi koji su silom došli iz Dalmacije u Beograd i Srbiju, moć‡i džaba slati svoju decu zainteresovanu za fudbal. Tako ć‡emo pomoć‡i, svojim angažmanom, trenerskim i stručnim znanjem, društvenim uticajem u meri u kojoj ga poznajemo, i praktičnim čuvanjem seć‡anja na kraj "oklen smo".
Možda još nisam sve rekao, ima tu puno preciznijih stvari, ali te poštujem kao realnog diskutanta, i primi pozdrav:)
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Generacija 89-91 pioniri.Dakle 2 takmičarske godine bez izgubljene utakmice.
1.MADŽAR HRVOJE
2.ŠEŠO MARIO
3.KABLAR BRANIMIR
4.DOBRIJEVIĆ DANIJEL
5.ĐAKOVIƆ OGNJEN
6.MILIƆ MILOŠ 
7.RAŠKOVIƆ VEDRAN
8.STOJANOVIƆ GORAN
9.MARJAN ARSEN
10.DUKIƆ MILAN
11.KABLAR ROBERT
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Nisam ih usporedjivao po izglede,vec po zajednickim igrackim osobinama:
munjeviti,eksplozivni,nezaustavljivi,.......ikad misli protivnik da ih se je
rijesio,oni bi mu izronili iz zemlje ispred njega,tako da ovome nista nebi
preostalo nego da se ukopa i okrene nazad pitajuci se:-Pa,ovaj je ostao
iza mene,..........Eh da su zajedno igrali.
rudvelajt

Post by rudvelajt »

Potpuno se slazem da su idealni timovi idealni samo kao uvod za nesporazume i svađ‘e. A nešto baš ne vidim da nam još i to treba.
Izvinjavam se istovremeno svom dragom prijatelju Аoki Bjegović‡u, koga sam dok sam pisao ovo gore ( a tu je opet, riječ o nekih 2-3 minuta ) jednostavno zaboravio, jer sam se prebrzo u mislima prebacio na mlađ‘e generacije. A kad smo kod tada mladih, mlađ‘ih i najmlađ‘ih, tu je možda mikela mjerodavniji.
Dalje, Đujić‡ nije centarhalf nego klasičan libero i to odličan. Razlika izmeđ‘u centarhalfa i libera je u glavi i nalazi se tačno izmeđ‘u ušiju: Libero je inteligentan, koristi istovremeno i prostor i dribling/trik, ne mora biti naročito brz jer time poveć‡ava šansu za grešku. Da bi uspješno funkcionisao, a i cijeli tim, onda drugi half mora biti klasičan čistač/kostolomac ( u Dinarinim uslovima takvih nikad nije manjkalo, a kao najboljem, u paru sa Nikšom, moj glas išao bi za Manislavić‡a ). Evo opet, komplikujem i glasam, pravim razlog za razdore svađ‘e i nesuglasice, pa je sad najbolje da stavim tačku.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Hvala rudvelajt sto me stavi u Kninsku reprezentaciju osjecam se fantasticno,kao u ona vremena kada smo protiv protivnika vodili sa nekoliko golova razlike i onda IGRA ZA PUBLIKU.Drago svaka cast,vidim da si me cijenio ne samo kao igraca Dinare,nego si primjecivao da sam cak i ljep i zgodan hahaha.Makino ime ne znam.Bio je vojnik u Kninu prije nego san ja poceo igrati,gledam sam ga svaku utakmicu u Kninu i divio se njegovim sposobnostima.MAKE je dobio ime od Kninske publike posto je bio Makedonac jer vjerovatno nisu znali njegovo ime.Takodje u to vrijeme je bio isto vojnik PEKO golman koji je dosta odigrao utakmica u Dinarinom dresu.Bio je savrsen golman u ono doba i mi smo se divili njegovim paradama iako je Miljenko Skobalj bio br.1 U ta vremena dosta je vojnika koji su igrali u Dinari kao n.p. Miodrag Bojevic Djordjevic pa Draca i mnoge vojne starjesine koji su volili Knin i Dinaru kao i svi mi koji smo iz Knina.
Post Reply