NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Post by Jovan-Repko Urukalo »

"Stiv"]Nisam ih usporedjivao po izglede,vec po zajednickim igrackim osobinama:
munjeviti,eksplozivni,nezaustavljivi,.......ikad misli protivnik da ih se je
rijesio,oni bi mu izronili iz zemlje ispred njega,tako da ovome nista nebi
preostalo nego da se ukopa i okrene nazad pitajuci se:-Pa,ovaj je ostao
iza mene,..........Eh da su zajedno igrali.[/quote]

Sjecas li se Stive odbrabenog igraca NK Rudara iz Siverica, NJUSA zivu djecu je jeo.lopta je mogla proci a ne igrac i jednom u Kninu nagnem ja njega na jednu stranua ja odoh na drugu i dok se on povrati mi vodimo sa jedan nula.Pridje on meni i kaze mi onako prijateljski :da si mi ovo napravio u Sivericu mikada vise nebi tako loptu: Poslije toga bili smo dosta dobri prijatelji.Hvala Ti na komplimentima i uspordbu sa Makom i uvjek ga se sjecam onako malenog krivih nogu i nasmojana spreman za svaku salu.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Re: NK DINARA Knin

Post by Drago Kovacevic »

Repko wrote:Hvala rudvelajt sto me stavi u Kninsku reprezentaciju osjecam se fantasticno,kao u ona vremena kada smo protiv protivnika vodili sa nekoliko golova razlike i onda IGRA ZA PUBLIKU.Drago svaka cast,vidim da si me cijenio ne samo kao igraca Dinare,nego si primjecivao da sam cak i ljep i zgodan hahaha.Makino ime ne znam.Bio je vojnik u Kninu prije nego san ja poceo igrati,gledam sam ga svaku utakmicu u Kninu i divio se njegovim sposobnostima.MAKE je dobio ime od Kninske publike posto je bio Makedonac jer vjerovatno nisu znali njegovo ime.Takodje u to vrijeme je bio isto vojnik PEKO golman koji je dosta odigrao utakmica u Dinarinom dresu.Bio je savrsen golman u ono doba i mi smo se divili njegovim paradama iako je Miljenko Skobalj bio br.1 U ta vremena dosta je vojnika koji su igrali u Dinari kao n.p. Miodrag Bojevic Djordjevic pa Draca i mnoge vojne starjesine koji su volili Knin i Dinaru kao i svi mi koji smo iz Knina.
Hvala Jovica. Pobilježio sam ove ljude, a Bojeviću nisam znao pravo ime, pa ću sada iskoristiti ovaj podatak.
Što se tiče igračke elegancije, skoka, trzaja, uopšte stila, teško je bilo vidjeti igrača kakav si ti bio. Toga se veoma dobro sjeć‡am iako sam bio klinac:) Pozdrav, i ispričaj nešto u kameru pa pošalji..valjalo bi za film. Pa nećemo film bez tebe praviti:)
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

rudvelajt wrote:Potpuno se slazem da su idealni timovi idealni samo kao uvod za nesporazume i svađe. A nešto baš ne vidim da nam još i to treba.
Izvinjavam se istovremeno svom dragom prijatelju Đoki Bjegoviću, koga sam dok sam pisao ovo gore ( a tu je opet, riječ o nekih 2-3 minuta ) jednostavno zaboravio, jer sam se prebrzo u mislima prebacio na mlađe generacije. A kad smo kod tada mladih, mlađih i najmlađih, tu je mozda mikela mjerodavniji.
Dalje, Đujić nije centarhalf nego klasičan libero i to odličan. Razlika između centarhalfa i libera je u glavi i nalazi se tačno između ušiju: Libero je inteligentan, koristi istovremeno i prostor i dribling/trik, ne mora biti naročito brz jer time povećava šansu za grešku. Da bi uspješno funkcionisao, a i cijeli tim, onda drugi half mora biti klasičan čistač/kostolomac ( u Dinarinim uslovima takvih nikad nije manjkalo, a kao najboljem, u paru sa Nikšom, moj glas išao bi za Manislavića ). Evo opet, komplikujem i glasam, pravim razlog za razdore svađe i nesuglasice, pa je sad najbolje da stavim tačku.
Ma, sjajno. Slažem se. Tad se igralo sa prednjim razbijačem i zadnjim liberom. Nikša je igrao kao Bekenbauer. Ali, u "Dinari" je bio napdač i svi smo očekivali da ć‡e biti golgeter. Sjeć‡am se utakmice sa Panatenaikosom, kad je čuvao Antonijadisa. Lopte mu pipnuo nije, a godinu dana ranije uništio Zvezdu. Eh, ostarismo.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Evo jedne lijepe vijesti, vezane samo posredno za "Dinaru". Naš "Dinaraš" Niko Matković‡ postigao je kao trener uspjeh sa NK "Lošinj" i uveo ga u treć‡u HNL. Ȍestitamo Niki.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Otvorili smo na fejzbuku stranicu - Prijatelji kluba NK Dinara. Za dan imamo već‡ sto prijatelja, pa pogledajte.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Repko ceka...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Drago moga si i bez ove reklame FB,ali posto se radi o Dinari...
Cuo sam se sa Repkom on je voljan da napravi taj video klip,trebas stupiti sa njim u kontakt i da mu objasnis sta i kako.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Znaci,nepogrijesih sa ono par recenica o tebi kao igracu-,a?Ma da si prije
otisao iz redova Sinova rijeke Krke,koja bi pera o tebi pisla,a i na koji
nacim,jer je tesko naci rijeci za tvoju loptacku opijenost?
Pozdravljam.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Steta je sta se je o ovome pocelo kasno pisati i komentarisati,jer uvijek je
vise pameti u vise glava,ali se nadam da i sve malo sta je receno i bude
zapisano,a uskoro i objelodanjeno,nece nikad izaci iz duse naseg naroda,
koji zna sta su mu znacili Dinarasi,jer im se tim nije sastojao od 11 igraca
vec od sve i jednog stanovnika izmedju Dinare i Promine,Cetine i Zrmanje,a
sastaviti najbolju ekipu-kapa mu dolje ko to uspije.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Jedini što "glede" moga najviše poštovanog sugrađ‘anina Stiva, i njegovih priloga mogu reci - "Hektore, svaka ti cast". On ce razumjeti o cemu pricamo. Kad smo, krajem šezdesetih, kao dijeca, pokušavali zaraditi neki dinar, kupeci sijeno, Stiv nam blagonaklon predradnik, radeci kao i mi, i sve nas zvao "Hektor". Bio je malo jaci i nešto strajiji, ali svi smo ga voljeli jer smo ga doživljavali apsolutno poštenim covjekom. To je razlog da ja i danas, uvjek poistovjecujem Stiva i poštejenje. Mada se po nekad ne slažem sa njegovom projekcijom buducnosti. Da, nam ođ‘e nije Stiva, galerija bi bila siromašnija.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

I Vi ste Stiv imali generaciju sa Vaseg djela grada,Sjecas li se Tode Purica centarfor juniora Dinare 1953 g.,poslije igrao u Val Kastel Stari,Drago Medic Stariji Drpa ,Tvoj brat Kojo igrao samnon u juniorima,Slavko Segota iz Krvavica,Caleni,pa jedan Medic mislim da je apotekar ili zubar ozenjen sa kcerkom od popa Jelica, zaboravio sam mu prvo ime,pa Tokalj dika Kovacica,koji je kroz Knin vozio biciklu u ruci sve do Gasparevica mosta i onda bi je uzjasio za Topolje.Znam i sjecam se mi djeca bi se sklanjali da ih vidimo bilje.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Sijecam se i te kako,a kako bi izgledala monograjija nasih Dinarasa da
su se svi,koji se sijecaju ovako kao i ti,ukljucili sa svojim sijecanjima u
stvaranje pisane rijeci o nasem slavljeniku?Puric Todor,Toskin,prvi
profesinalni igrac iz redova legendarnih Sinova rijeke Krke.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Bilo je neko slavlje u Kninu,mislim Dan Borca i Dinara je dovela goste iz Bosanskog Petrovca,U tom timu je bio jedan igrac koji se vec obukao dres kopacke i sve ostalo sto treba i metno kravatu i setao se po gradu.To je vidio Dinarin igrac Petar Ceko (Cule) i on ode u svlacionicu obuce Dinarin dres i ostalo i metne kravatu i obodvojica su igrali utakmicu u kravatama.Pisanje od smija.Takodje je bio igrac u Dinari koji je igrao svaku utakmicu u francuskoj kapi,a to je bio Niksa Zorcic.Takvih sala i zajebancija je bilo u Kninu ko nigdje, i kada te neko zapita zasto si volio Knin,netreba odgovor.
Tako su mene zvali Sekularac zbog mojih driblinga i zajebancija na igralistu i dodje moj caca kuci i kaze"Kakav si ti skolarac,a pao si iz Kemije na popravni"To je samo Knin imao.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Sjajno, Jovica. Sve ovo ispričaj u kameru. To su detalji koji svjedoče o duhu, i važniji su od svega. mali, veliki grad, i mali, veliki klub. Za mene već‡i od Barselone:)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Sekundicu ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Steta je sta se je o ovome pocelo kasno pisati i komentarisati,

Sekundicu!Slazem se sa Stivom,vjerujem da ima jos toga sta se zna a nece biti zapisano u monografiji,a moglo se.
Mislim da ste neozbiljno shvatili moc,odnosno pomoc,koju ste mogli imati od Galerije.
Ali idemo dalje,mozda za 150-tu ili 200-tu godisnjicu.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Nije kasno,godisnjica traje cijelu godinu, a sada je tek Maj mjesec. Ja licno cu napisati svega sto se sjetim sto se tice Dinare bez obzira na godisnjicu.
Jednom na treningu Dinare neko je sutirao na gol i promasio,tako da je lopta otisla preko zida u Tme Mrdjena kucu,a Tomo je taman potkvao nekog konja,kad je lopta pala blizu,konj se prepadne i otrgne i u galopu prema Orasnici>Od tog momenta nikada nisu bili vise dobri odnosi izmedju Tome Mrdjena i NK Dinare iako je kriomice gledao Dinaru iz svoje kuce.
Post Reply