NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

......"Geneza stvara gospodu,a ne prisila zakona"....
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Cemu ovakav hejt Miloše? I cemu ovo trolovanje? Zaista ne razumijem.
Pricamo o "Dinarinoj" godini koja još uvjek traje i filmu koji spremamo za prikazivanje 3. decembra, a ti pitaš od koga je tada Knin oslobođ‘en? Kad bih vjerovao da ne znaš, ljubazno bih odgovorio, ovako to doživljavam kao neko "nabacivanje". No, vjerujem da znaš, da covjek pišuci o bilo cemu uvjek najviše piše o sebi.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Samo ne razumijem zašto se događanja i proslave NK Dinare vežu uz NOB ,obzirom da je 5 godina bila drugačija priča ili sam ja to pogrešno shvatio u tom periodu svog života u Kninu.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Moj Mikela(?),nije pametan onaj ko sve zna,vec onaj ko zna ono sto treba
znati.Ma kakav ti zivot bio da bio sacuvaj ponos,jer ti bez njega zivot
nema znacaja.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Moj Mikela(?),nije pametan onaj ko sve zna,vec onaj ko zna ono sto treba
znati.Ma kakav ti zivot bio da bio sacuvaj ponos,jer ti bez njega zivot
nema znacaja.Samo bih se izvinio Petru sta ovo dozvoljava.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Bilo bi dobro uvesti zuti i crveni karton?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sve racunam shvaticete gdje ovaj razgovor vodi i zadovoljiti se dosadasnjim razgovorom na ovu temu.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Čini mi se da mi svi živimo u svom svijetu i u svom vremenu.Ȍini mi se da je možda tako i bolje .
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Samo da odgovorim na onu zagonetku,dvoje rastezu srce moje,a to je
kad ratnik skapava u bijedi,a druga je,kad se preziru umni ljudi.
Ono,od cega gnjev vata,to je kad se neko od pravednosi vrati grijehu.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

"Svakom čovjeku, koji misli da može tumačiti i poučavati stvari o onom svijetu, Bog ć‡e se nasmijati."
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

upozorenje

Post by Petar-Peky Bukarica »

Alo gospodo,ovo je topik NK Dinara Knin!!!
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Umro je Željko Grubić‡, jedan od kninskih reprezentenata i pravi Dinaraš.
Ove godine sam ga sreo dva puta. U februaru kad smo promovisali Dinarin stogodišnji kalenadr, i u julu kad smo promovisali knjigu. Da ga bolest nije omela bio bi sigurno i na Dinarinoj zabavi.
Željko je bio Dinarin golman, uvjek tu kad je trebalo. Za njega je Dinara bila dio identiteta i više od kluba.
Slava mu i hvala za sve što je uradio.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Lasta u Dinaru

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Na današnji dan 28.11.1922.godine nk Lasta mjenja ime u nk Dinara.Osnivačka skupština održana je u željezničkoj ložionici gdje su se servisirale parne lokomotive.Na osnivačkoj skupštini prisutni su bili:Nikola Tilić‡, Tode Sinobad Janković‡-Fjaka, Paško Krvavica-�er�il, Oskar Marcela, Ive Bralić‡, Milan Lovrić‡, Vice Musić‡. općinski načelnik M.Lederer i kotarski tajnik Le�o Pa�i�.

PS.iSTINE RADI MORAM DODATI: Dinara se nikad nije zvala Lav ni Lastavica(već‡ Lasta).Ime iz Laste nije promjenula u željezničkom restoranu jer nije ni postojao, a Milan Amanović‡ nije prisustvovao na osnivačkoj skupštini. :idea: :) :) :!:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pomoc za dopunu monografija

Post by Petar-Peky Bukarica »

Listajuci Dinarine monografije uocio sam neke propuste koji su se dogodili prilikom pisanja popratnog teksta za odredjene fotografije.
Napravio sam novu stranicu "Dopuna Dinarinih monografija" gdje cu,koliko uspijem,dopuniti ili prepraviti neka imena na fotografijama timova ili druge detalje na njima.Kopije fotografija nece biti bas neke kvalitete,pa vas molim da to uzmete u obzir.
Ne bih zelio da se ovaj moj postupak uzima kao osuda ili kritika,ovo je samo pokusaj da se dopune propusti pri stampanju.Tko radi taj i grijesi,sta ne moze biti opravdanje za vic o onim famoznim " 700 jos neobjavljenih fotografija".
Ako sam negdje i ja napravio propust u imenima,molim vas da mi skrenete paznju na to.Hvala.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Ovo ć‡e biti interesantno Peky jer ja to nekako već‡ duže vrijeme i radim ,mislim ispravke .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

O monografijama

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ne čudi me što se sad pronalaze neke nove istine i prerađuju fotografije da bi se dokazale određene tvrdnje. Meni smeta da od stotine živih igrača, članova uprave, njihove rodbine, volontera, navijača ..., fotografije sa svojim popratnim tekstovima ipak ostaju nedorečene ili pogrešne.
To je razlog zašto sam pokrenuo ovu temu. Zao mi je da npr. Mladen Belan, koji se nalazi na par fotografija odlične juniorske ekipe Dinare, ostane ne zapisan kao igrač Dinare. Njegovo ime se ne nalazi na spisku igrača na fotografijama, njegovo ime se ne nalazi ni na spisku svih Dinarinih igrača. Mladena nisam vidio od gimnazijskih dana, ne znam da li je živ, ako jeste ne znam gdje se nalazi, da li ima porodicu, djecu, unuke. Kako će on dokazati nekome da je igrao za Dinaru, da je mladost proveo u tom klubu, to me muči. Kako ispraviti nepravdu prema tim ljudima.
Donose se striktne tvrdnje o momentima i licima iz Dinarine daleke historije (što ipak nije neka daleka prošlost) a ne može se prikupiti podatak o nekim igračima koji su igrali, 60-tih, 70-tih pa i 80-tih.
Podvlačim da se ovaj moj potez odnosi samo na fotografije.
Post Reply