NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Guest

NK DINARA Knin

Post by Guest »

cudi me da smo na dinaru zaboravili .zato krecem u napad.kad je osnovana ,pod kojim imenom i sjecali se tko barem po pricama kojeg igraca iz dana osnivanja?ja cu pocet po obicaju sa jednom pricicom.te godine je predsjednik Dinare bio Pekijev caca Lazo , a ekonom Dusan Ceko(caca Djoke Struce).u goste dolazi DOSK iz Drnisa.pokupio Dusan nas mulce da kupimo sut iz parnjaca(dizelki jos nije bilo) i da obiljezavamo igraliste.kupite djeco i krupnije komade da ih imamo poslije cime gadjati vice on.uredno smo sve odradili ali nesto fali.ajd mali obrati se on meni u vatrogasni dom i zovi ove da poprskaju igraliste jer je suho ,a trave je bilo pokoji busen.odem ja dole i vratim se sa legendarnim (E PO MOM OBICAJU-KOJIM?)vozacem u vatrogasnom autu.i tako on poce prskati igraliste da bi bilo mekse i lakse za igranje.e tu je kvaka.nije on igraliste poprskao vec napravio"mocvaru", jer kad god smo to napravili nije bilo toga tko bi nas mogao pobjediti ,a sama igra je bila jedna vrsta vaterpola i hrvanja u blatu.naravno dobili smo ih, a izmedju igraca je doslo do tuce.razlog nije trebao postojati .(kao u profi hokeju)poslije je po gradu bila festa kao da smo prvaci drzave.ono gore pitanje otvara i novu temu ,a to ja VATROGASNI DOM.no o njemu cu drugi put.ajd sad raspisite se o dinari se mogu napisati deseci romana.ja pamtim dogadjaje od 59-et, aone druge iz ne prica vec osobnih ucesnika.pa ce tako sa moje strane toga biti jos dosta nevjerojatnih zgoda .ali daj se i vi malo ukljucite :?: :idea: :P
Guest

Post by Guest »

Guest predpostavljam da se sjecas pokojnog Grge,golmana Dinare,imam ja jednu bazu vezanu za njega,naime utakmica je u toku i leti jedna visoka lopta,a Grga onako siguran u sebe dreknu da je cijeli stadion odjeknuo "MOJA",odbrana se uplasi njegova glasa i ukopa se u mjestu,a lopta ode u same raslje. :D
milemande

Post by milemande »

Ej guest ovu predhodnu bazu sam ja napisao zaboravio sam se logovati tako da nebude zabune :roll: pozdravljam te
Guest

NK DINARA

Post by Guest »

ne samo da se sjecam Grginih bisera. ali nije to njegova izmisljotina .to je on pokupio od Vucka .koliko je taj samo puta viknuo moja ,a ona pravo u raslje .naime Vucko i Graga koji je poslije njega bio najveci talenat(nije uspio iz razloga nek ostanu tajna za nas kninjane)bili su najveci (procenitelji da lopta ide van).masu puta sam za vrijeme utakmica bio iza gola(najcesce do kuce Tome Mrdje)i dohvacao lopte. sad se sjetih kad je Cuco igrao sa zavojem na glavi.nekeko sam se trefio kraj njih kad ga Vucko pitao sto je kako se osjecas ?ma nista mi nije samo mi se strasno vrti i uzasno me boli glava.poslije je bas glavom dao gol. EVO OPET JEDNO PITANJE TKOJE PUCAO KORNER,BIO BRZI OD LOPTE I NA VLASTITI CENTARSUT DAO GOL. kad na ovo odgovorite ispricacu jednu strasnu bazu kad je ta ista osoba igrala sa Vukasom u istoj ekipi(naime tad je Vukas u Kninu sluzio vojni rok.ako neko zna bazu sa Vukasom nek je napise da ne moram sve ja . a i brate ukljucite se masovno. :P
milemande

Post by milemande »

Da nije to bio Ćuće,MILO?!
Kninjanin

Post by Kninjanin »

Ja sam cuo da je to bio Ccule stari....
Ispricavam se sto se mjesam kao mladji, ali to sam cuo kao pricu... :)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

NK DINARA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Da"brzi" od lopte je bio stari Cule.na zalost izgleda da je i on teze obolio. asad jedna baza sa Antom Jelovinom.isla Dinara u goste mislim Solinu i ako pobjedi ide u visi rang.bili smo jaci i to se i ocekivalo.kako onda nije bilo dosta sudaca glavni je bio iz neutralnog grada ,a pomocni su bilijedan iz domace a drugi iz gostujuce ekipe.vodstvo Dinare odluci da pomocni sa nase strane bude Ante Jelovina.prvo poluvrijeme Ante je sudio na strani gdje je napadao Solin (tj.na nas)i zavrsilo je 0:0.drugo poluvrijeme mi napadamo, gol visi u zraku i stvarno ga negdje pred kraj mi i dadosmo.sudac pokazuje na centar kad nasta strka i on ponisti gol.a sta se desilo kad smo mi dali go Ante i sam skocio od srece i poceo mlatarati rukama. ssudac ga primjetio i pomislio da ovaj mase ofsajd te nam ponisti gol.djabe su bila antina objasnjenja sudac je to samo i cekao.zavrsi utakmica 0:0 i mi ne odosmo u visi rang jer nam je igrala samo pobjeda.kako je dosao ziv do knina niko ne zna jer je bio u istom autobusu sa igracima.mozda cevam se ova anegdota ciniti nestvarnom alo sam je sto puta cuo od Djoke Bjegovica koji je isam igrao na toj utakmici. STO SE NIKO NE JAVLJA U VEZI BAZE CULE(stari)-VUKAS.DA POMOGNEM RECI CU DA JE TAD POSTOJAO KLUB ZELEZNICAR ZA KOJI SU KAO POJACANJE IGRALI CULE I VUKAS :?: :P
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

NK DINARA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

TKO JE BIO NAJVATRENIJI NAVIJAC DINARE I KOJA MU JE BILA CUVENA UZRECICA.KAD JE UMRO NA NJEGOVO MJESTO (A DOSTA VREMENA JE BILO GDJE?) MIRO STANIC JE NA PRVOJ UTAKMICI POLOZIO CVIJECE I BILA JE MINUTA SUTNJE. ajd Peki ne odgovaraj na ovo nek se ostali malo ukljuce, a posto vidim da niko ne odogovara kako sezvao cuveni vozac vatrogasnih kola reci cu ja.ime mu je bilo Ive Krvavica(mali debeli)iliti popularnije DJOVANINI. :?: :idea:
Guest

Post by Guest »

//TKO JE BIO NAJVATRENIJI NAVIJAC DINARE //
Dali mislis na Ciju? Jaketa,jaketa kuvaj kuvaj!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

najvatreniji navijac dinare

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Gost. da bilo je jaketa, jaketa i kuvaj , kuvaj ali nije bio Cijo.mjesto na kojem je vise skakao nego sjedio ima veze sa odbojkom(da jos malo pomognem) :?:
Guest

Post by Guest »

Znam da nije taj koga trazite, ali je jedan od najvecih i neprevazidjenih- Kreso Dimnjacar :)
Guest

Post by Guest »

nego, radi se o pokojnom Zunicu, jel da?
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

//Gost. da bilo je jaketa, jaketa i kuvaj , kuvaj ali nije bio Cijo//

Malo si pobrkao loncice.Jeste bio je to kako i sam kazes Zunic, a njegov nadimak je bio Cijo, iz Biserkove glavice. cesto je znao da "svira "mandolinu ili tamburu u glavici kod Kave (Djes) ako znas gdje se to nalazi (bivsa Sinjska cesta) kada su zene izlazile iz Kninjanke. Sakrio bi se izmedju hrastova te "svirao i pjevao" a one su se valjale od smijeha.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

NK DINARA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

bravo za Cirusa.stvarnoje to bio Zunic-Cijo, ali da budem iskren nikad nisam cu za njegov nadimak.raspitivao sam se i ovdje kod starijih navijaca Dinare , ali svi ga znaju kao Zunica ,ali nitko kao Ciju.no rijesili smo i to pitanje. KAO STO VIDIM NITKO JOS NE POKUSAVA ISPRICATI ZGODU CULE-VUKAS. a dok se vi javite evo mene sa jos jednom anegdotom. igrala Dinara u Kastelima i vraca se autobusom u Knin .Niko Matkovic je bio medju mladjima, a Miro Stanic vec skoro pa veteran.u autobusu je kao i mnogo puta bio i Anta Jelovina.kako je Niko bio poznat po stosevima odjednom izvuce sprej protiv bolova i krenu ka mjestu gdje je bio Ante.ovaj je u stvari zaspao.hrce Ante sve u sesnajst , a Niko mu na ruku isprazni citavu bocu spreja. prakticki mu je zaledio citavu ruku.Ante se probudio zacenuo od cuda i boli, svi se prave budale i toboze ne vide nista.ovaj se prenemaze i pravo Niki.ko, ko , ko mi je ovo napravio da ga razbijem.a Niko kao iz topa. Miro Stanic(moram ovdje napomenuti da je Miro takodjer spavao po nista nije ni vidio , ali je u ono doba bio poznat ajmo reci strasno prgav i nezgodan zato je i najbolji cenatarfor u Dinarinoj povjesti) .tako bi se Ante zaletio na bilo koga ,a li se Mira bojao kao vraga.samo je nesto promrmljao vratio se na sjadalo i cekao jadni da led popusti. i poslije mjesec dana kad su mu govorili da je to Nikino dijelo nije vjerovao. :?: :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

NK DINARA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

OVO JE JEDAN OD NAJZANIMLJIVIJH DOGADJAJA IZ DINARINE POVIJESTI( jos nitko nije ni pokusao odgovoriti kad je osnovana i kako se zvala) NAIME HAJDUK JE PRVI PUT OSVOJIO KUP(1972) :?: ZAHVALJUJUCI DINARI. SJECA LI SE TKO ILI ZNA STA SE SVE DESILO NA TOJ UTAKMICI KOJA SE ZAVRSILA 3:2 ZA HAJDUK, A IGRALA SE U KNINU. DA MALO POMOGNEM DINARA JE VODILA SA 2:0 , A CENTARHALFA JE IGRAO LJUBO MARIC.
Post Reply