NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Puno sreće i mudrosti,Žeki,Turi i Tebi Drago sa novinarima i radio stanicama kao i prenosima da naš najljepši i najdraži grad Knin i klub Dinara bude za ponos svim čitaocima i slušaocima .SRETNO!!!!
Repko.
Vladimir Smiljanic
Posts: 2
Joined: Tue Dec 14, 2010 1:03 pm

Post by Vladimir Smiljanic »

DragoKovacevic wrote:Evo, obavještenja.
Večeras, sa početkom u 20 i 10 po srednjeevropskom vremenu,na RTS-u, u prenosu utakmice Zvezda i ova ekipa sa Islanda, komentatoru će, kao stručni konsultant pomagati Željko Sanković - Žeka. Tokom prenosa će pričati i o Dinarinoj stogodišnjici i promociji knjige.

Jeli u pitanju sabotaža ili nesto drugo.
Moje misljenje je da je trebao biti profesinalniji pristup i potruditi se organizovati pravu proslavu uz neku utakmicu, ali dobro.
- KOLIKO mi se cini nigde nije objavljena adresa gdje se organizuje promocija knjige. Sigurno se ne ocekuje veliki broj ljudi pa niste ni naveli taj podatak.
Ja znam gdje je to i mozda cu i biti prisutan.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

stefan84 wrote:
DragoKovacevic wrote:Evo, obavje�tenja.
Ve�eras, sa po�etkom u 20 i 10 po srednjeevropskom vremenu,na RTS-u, u prenosu utakmice Zvezda i ova ekipa sa Islanda, komentatoru �e, kao stru�ni konsultant pomagati �eljko Sankovi� - �eka. Tokom prenosa �e pri�ati i o Dinarinoj stogodi�njici i promociji knjige.

Jeli u pitanju sabotaza ili nesto drugo.
Moje misljenje je da je trebao biti profesinalniji pristup i potruditi se organizovati pravu proslavu uz neku utakmicu, ali dobro.
- KOLIKO mi se cini nigde nije objavljena adresa gdje se organizuje promocija knjige. Sigurno se ne ocekuje veliki broj ljudi pa niste ni naveli taj podatak.
Ja znam gdje je to i mozda cu i biti prisutan.
Promocija knjige je u Ustanovi kulture Vuk Karadžić‡ - Kult teatar u Beogradu, u ponedeljak, 29.07. 2013, u 19 sati. To je uz Bulevar kod opštine Zvezdara.
Inače, to nije kraj Dinarine godine, nego samo jedan segment obilježavanja.
Dvadesetog septembra pravimo Dinarinu zabavu na Adi, restoran Jezero.
Krajem oktobra, promovišemo dokumentarni film.
polovinom decembra pravimo veliku izložbu i tako završava priča.
Opcija sa utakmicom je otvorena, u septebarskom terminu, ali nismo još donijeli odluku.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Evo jedan prijedlog da za nas koji nećemo moć‡i prisustvovati prezentaciji ,mislim ipak je ljeto i puno je nas na godišnjima da se objavi neki snimak na internet stranicama gdje je to moguć‡e (da ne reklamiram tu stranicu) tako da svi možemo vidjeti i zabilježiti taj trenutak.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pitam se,pitam ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mikela,jesi li ti ovo pokusao biti fin i pristojan,imitirajuci Dragu,ili je nesto drugo po srijedi ?
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Ma ne.Trenutno je u Kninu 37 stupnjeva slavi se 100 godina Dinare,a do sada sam bio fin .
lana

kriticizam i idealizam

Post by lana »

mikela wrote:Ma ne.Trenutno je u Kninu 37 stupnjeva slavi se 100 godina Dinare,a do sada sam bio fin .
Treba piti puno vode, da vrucina ne udari u glavu! :wink:
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Svaki čovjek vrijedi onoliko koliko životne radosti ima u njemu, i to ne bučne i vanjske, nego tihe, duboke i unutrašnje radosti koja je upuć‡ena na stvaranje u opć‡em interesu.

Uf i dalje sam fin.

Peky mislim dakle postojim ,da sam do sada bio i FIN I PRISTOJAN ćać‡a bi me "ubio" da nisam takav.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Objasnjenje teksta

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kad me vec spominjes javljam se,ne rado.
Zamolio bih te da procitas jos jednom i da mi objasnis tvoj tekst od 27.07.13.,na koji sam ja reagirao,sta si htijeo reci sa njim ?
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Da se negdje prikaže video snimak ,samo to.
A ako je moguće i na našoj stranici Galerije Knina, zašto ne.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Bez komentara

Post by Petar-Peky Bukarica »

Necu komentarisati razliku ovih tekstova.
Hvala na odgovoru.
Dusan-Djuka Djujic
Posts: 14
Joined: Sun May 06, 2007 7:30 am

Post by Dusan-Djuka Djujic »

DOK CEKAMO DA SE UJUTRO DRAGO JAVI SA OPSIRNIJIM IZVJESTAJEM O PROMOCIJI DINARINE MONOGRAFIJE,EVO NEKOLIKO INFORMACIJA KOJE SAM DOBIO DIREKTNO OD DRAGE PUTEM TELEFONA.
PREZENTACIJA JE ODRZANA U USTANOVI KULTURE '' VUK KARADZIC '', U SALI KULT TEATRA U BEOGRADU.
ZVANICNI DIO PREZENTACIJE JE TRAJAO OD 19:05 DO 20:05 UZ PRISUSTVO PREKO 250 LJUDI I DIREKTAN TV PRENOS STUDIA B I JOS DVIJE TV KUCE.
NA PREZENTACIJI SU GOVORILI: AUTOR MONOGRAFIJE DRAGO KOVACEVIC, TE BIVSI IGRACI NK DINARE: NIKSA DJUJIC,DJORDJE BJEGOVIC I MIRKO-ZEC SINOBAD.
POSLJE ZVANICNOG DJELA, DRUZENJE JE NASTAVLJENO UZ BOGAT IZBOR ALKOHOLNIH I OSVJEZAVAJUCIH PICA,KAO I KVALITETAN ASORTIMAN PEKARSKIH PROIZVODA IZ PEKARE GORANA RADICA,NEKADASNJEG IGRACA NK DINARE IZ CUVENE JUNIORSKE GENERACIJE (1974-1975).
PORED VELIKOG BROJA KNINJANA,PREZENTACIJI JE PRISUSTVOVALO DOSTA JANIH LICNOSTI IZ KULTURNOG I SPORTSKOG ZIVOTA BEOGRADA,MEDJU KOJIMA I POZNATI FUDBALERI SLOBODAN SANTRAC I STANISLAV KARASI.
MONOGRAFIJA JE DOBILA VEOMA VISOKU OCJENU OD SVIH PRISUTNIH, A POSEBNO SU ODUSEVLJENI STRUCNI ISPORTSKI LJUDI IZ BEOGRADA, UZ KOMENTAR, DA BI OVAKO NESTO VRLO TESKO MOGLI NAPRAVITI KLUBOVI KAO STO SU C. ZVEZDA I PARTIZAN.
ZA SADA TOLIKO.
Dusan-Djuka Djujic
Posts: 14
Joined: Sun May 06, 2007 7:30 am

Post by Dusan-Djuka Djujic »

VAZNA NAPOMENA: VELIKI BROJ LJUDI KOJI JE TREBAO BITI PRISUTAN NA PROMOCIJI NIJE DOSAO ZBOG PAKLENE VRUCINE KOJA JE DANAS VLADALA U BEOGRADU (PREKO 42 STEPENA)
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Evo, red je da se javim. Promocija je održana 29. 07. 2013. u Kult teatru i sa učesnicima koje smo najavili. Bila je puna sala, i pored Kninjana, puno poznatih imena iz svijeta sporta i kulture. Pored ostalih bili su Slobodan Santrač i Stanislav Karasi. Toga dana je temperatura u Beogradu bila preko 40 stupnjeva u hladu, kažu, najpakleniji dan u zadnjih desetak godina. Nakon promocije smo imali fini koktel, a neki ljudi su ostali do duboko u noć‡. Atmosfera je bila sjajna. Oficijelni dio je trajao manje od sata, a otvorili smo ga sa onom špicom radio Knina - sekvenca iz Ere sa onoga svijeta.
Manifestacija je bila dobro medijski poprać‡ena, kako u elektronskim tako i u printanim medijima. Skoro da nije bilo novina a da o tome nisu pisale, uključujuć‡i i "Politiku", i to u kulturnoj rubrici.
Knjiga po opštem mišljenju djeluje lijepo, neki čak kažu luksuzno. O sadržaju neć‡u govoriti, jer sam autor, to kažite vi kad pročitate.
Za koji dan ćemo napisati kako se može nabaviti, pošto vlada zaista veliki interes, ali se ja lično time ne bavim, pa vam dok ne upitam zadužene, ne mogu kazati prcizno.
Za sada toliko i srdačan pozdrav.
Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

Drago, �e su fotografije sa promocije?

Post by Srecko Vukmirovic »

Ne bi škodilo da ste postavili koju fotografiju. Nema ništa ni na FB, a ni na kultnoj Galeriji. "Ja sam iznenadjen", što kaže Šojić‡.
Post Reply