NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Peky ima dosta slika koje nisu postavljene na galeriji .Na samoj proslavi je bila upriličena izložba u domu i bilo je jako jako puno slika .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Uzaludno dokazivanje

Post by Petar-Peky Bukarica »

Drago,te "odredjene nepravilnosti" za mene su neprihvatljive,kažem za mene.
Mišo,rekao sam :"Na Galeriji Knina već više od deset godina postoji velik broj fotografija NK Dinara".Moja zamjerka ide u tom pravcu,napomenuo sam i da je predsjednica kluba svečano izjavila da se u monografiji nalazi skoro 700 starih fotografija koje do sad nisu objavljivane.Ako su recimo stare fotografije one koje su nastale prije 50 godina i prije onda ne znam da li ih ima i 150.Vidis li razliku u tim brojkama.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Nikako da dođ‘em do ove druge knjige ovdje u Kninu kao da je nema ,a baš sam zainteresiran da je malo preslistam.
Ako neko ima ideju kako neka javi.

Kako nitko nije javio za zadnju utakmicu Dinara -Hajduk ukratko.
Dinara je stisla i naglo povela,jedan dečko je u obrani radio čuda i nije hajdukovcima dao da dišu.Vodili su do 88 minute kada je Hajduk ,svi kažu, iz opsajda dao gol radi mira u kući opet.Iduć‡i tjedan su na Poljudu razbili Dinamo sa istom ekipom.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Monografija

Post by Petar-Peky Bukarica »

Miso,Drago je postavio link od FB ali sam ga ja izbrisao.
Otidji na FB "Dinarina Bijela Noc" i naci ces podatke kako naruciti monografiju.
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Dinarina Bijela noc

Post by Goran Zelic-Zele »

Okupili se sinoc kninjani na jezeru. Ne na Burumskom, gdje smo nekad slavili Prvi maj, ni na Sarenim gdje je nekoc pola grada odlazilo na kupanje, nego u restoranu Jezero na beogradskoj Adi Ciganliji. Povod okupljanju slavljenicki, NK DInara slavi prvo stoljece postojanja. Opet se ponovila Dinarina zabava, Dinarina Bijela noc. Nekoc je to bila jedna od najvaznijih zabava u gradu, odmah uz bok Vatrogasnoj zabavi. Ni sam ne znam koja je bila znacajnija, ali i za jednu i za drugu se pripremalo i mjesec dana unaprijed.
I tako poslije svih tolikih godina opet Dinarina bijela noc.Istina ne u Grandu, ali ko bi gledao na sitnice. Opet oko mene dragi ljudi, poznate face, onih starijih se prisjecam, neke jedva prepoznajem, mladi su izikljali ali i u njima je kninski duh. Potegli su kninjani iz raznih krajeva da uvelicaju dinarinu festu. Neki su se spremali doci cak iz daleke Amerike, ali nazalost sprijecise ih osobni problemi. Festu su uvelicali i sugradjani koji danas zive u Kninu, nazalost neki su u zadnji cas otkazali dolazak zbog bolesti. I tako, u moru poznatih i nepoznatih dragih ljudi uzivam, osluskujem dragu, oporu kninsku rijec, nije se promjenila ni nakon tolikih godina. I kninjanke su ostale iste, lijepe, stasite i elegantne. Uvijek sam govorio da su kninjanke najljepse zene na svijetu. Jeste da je povod okupljanju svecarski ali da ne bi ovih nasih cura, svih, od vrsnjakinja mi pa do tek stasalih curetaka, ne bi sve ovo bilo ovako otmjeno i svecano. I hvala organizatorima na trudu, uradili su silan posao, dinarina festa je bila na visini i ostace upamcena.
I tako, red svecarskih govora i urucivanja priznanja povodom stogodisnjice, pa red plesa. Zabavljali su nas, ko drugi doli Mindjusari. Ponosno je leprsala dalmatinska sansona iznad splavova na Adi, smjenjuju se Severina,Giboni i ostali, Dalmacija u mom srcu. Onda sam zatreperio kao nekad u mladosti, leptirici mi zaigrase po stomaku. Na binu se pope moj nedostozni san iz izvidjackih dana, nazalost na snu je samo i ostalo, Nada Negovanovic. I ona je pocela sa Dalmacijom pa dalje, zabavljala je nase Kninjane. E sinoc sam imao hrabrosti reci joj da je nekad bila moj san i da mi je zao sto nisam imao kuraza to joj i reci.Oj mladosti.
Sinoc je na Bijeloj noci bilo veselo, lijepo i vrijeme je ucas proletilo. Nisu se okupili Srbi i Hrvati nego Kninjani, gradjani grada koji je zivio za svoj klub, za svoju Dinaru. Lijepo je bilo opet vidjeti Niksu,Djoku,Mira,Turu,Ciku,ma ko bi ih sve nabrojao. Steta sto nisu dosli svi koji su se najavili. A politika, ona zbog koje je i nastao sav ovaj kaos i sve ove nesrece. Ona sinoc nije bila pozvana, i niko zbog toga nije zalio. Kao da je Mestar tu sa svojom recenicom-Necu politiku u svoju butigu-. Umjesto politike je bilo druzenje, veselje,pjesma i smijeh. Moracemo ovo ponoviti, makar za godinu dana. Iskreno se nadam.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Lijepo, i dosta vjerno je Zele opisao "Bijelu Dinarinu noc". Ostali smo do dva sata, mi mlađ‘i (malo se zezam, Zele i ja smo ispisnici). Naša fešta. Bilo je ljudi koji su stigli iz Knina i drugih dalmatinskih gradova. Poslali smo nekoliko desetina VIP pozivnica. Gradu, klubu, zaslužnim pojedincima, prijateljima sporta i prijateljima fudbala. Iz Knina i Dalmacije, stigli su - Nikša Zoricic, najstariji živi igrac, Petar Polak, jedna od legendi kluba i igraca koji je odigrao najveci broj utakmica (jedino je Marko Galic odigrao više), Miro Stanic, koji bi da nije bio pataloški zavisan od Knina igrao u najvecim klubovima one Jugoslavije, Boško Džepina, zaslužni Dinaraš, zatim Stevo Petojevic, takođe, pa onda Branko Matijaš - Mrga i naš veliki kninski prijatelj, covjek koji je u Dinari igrao jednu sezonu, a Šibencanin je - Ivan Ninic. Goste smo pošteno, i kako je to red, docekali, smjestili i ugostili. Naravno, nikome ništa nismo ostali dužni, a bilo je baš lijepo.Podjelili smo priznanja, prikazali inserte iz filma ( mi ga nazvali filmic jer je tek 10 minuta), a premijeru mu spremamo za 3. 12. kad ce biti pravi film, na dan oslobođenja našega grada od fašizma. Film je velika zasluga nekoliko ljudi, a u njemu imamo nešto što nismo ni znali ranije. Stvari iz šezdesetih godina. Bitan covjek za ovaj film je Radovan Borovic koji je još 2012. odselio u SAD i ostavi Palu, Gulu i mene da se mucimo. No bez njega, ne bi bilo ni filma, i on je koautor, kako god okreneš. Jedino se bojim da kad ga vidi ne kaže - bio bi bolje da sam osta do kraja:)) I bi bar malo bio bolji, siguran sam jer znam Radovanovu energiju, mada i ovo što smo mi uradili nije za baciti, vjerujte mi.
Da vas ne smaram. Sve, ama sve u godini Dinare, sve u ovim našim manifestacijama, radili su Kninjani. Ljudi u Beogradu, ljudi iz kulture, umjetnosti, dizajna, cude se. kažu, koliko vas je to, ljudi. Mali, a veliki grad je Knin, pogotovo ako postoji projekat oko koga se ljudi okupe. A kreativnost je, po mom iskustvu, vulkanska, zaista.
I da se vratim na "Bijelu noc". Izljubilo me te subote više ljudi nego za pola života. I svi tražili, uniosono, hajde, da to bude tradicija. Bice, rekao sam, jer vi to hocete, mladost to hoce, volimo Dinaru i naš grad. I bice. Fijam, što bi rekli stari Rimljani i pokojni Mišo Uroš, naš legendarni profesor.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Fotografije!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Hvala Zeli i Dragi na javljanju i na ugodnim tekstovima,koji nam vracaju vjeru da kninski obicaj i kninski duh nisu zaboravljeni i nisu nestali.
Hvala Jadri i Ciri na ekspres uradjenim fotografijama sa zabava.Zeki je trenutno na putu ali je obecao kad se vrati da ce poslati materijal.
Zanima me Drago,da li je netko slikao sa sluzbene strane?Bilo bi dobro da se postave te fotografije jer mi je namjera da otvorim stranicu samo sa fotografijama sa "Bijele Dinarine noci 2013. god. ".
Ovim putem zamoljavam i sluzbena lica iz Knina koji su organizirali proslavu u Kninu da nam naprave dostupnim fotografije sa zabave u Kninu,koje bih takodjer svrstao u posebnu stranicu.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Thu Oct 10, 2013 12:12 am, edited 1 time in total.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Pero, urađ‘eno je mnogo fotografija te noci. Restoran je imao službenog fotografa, snimali su ljudi sami, snimao je Zele. Mi smo citavu manifestaciju zabilježili tv kamerom ( naš Cetinjanin Milan Šarac, reditelj na RTS-u, doveo je kamermana koji je sve zabilježio i o samoj manifestaciji cemo uraditi filmic, nezavisan od onoga o Dinari). Ja se obavezujem da ti u dogledno vrijeme prikupim jedan broj fotografija, kako bi mogao obogatiti tu stranicu, cije otvaranje smatram hvale vrijednim cinom.
Da, samo dodam još jednu ekskluzivu. Na "Bijelu noc" je stigao naš veliki filmski stvaralac Puriša Đorđ‘evic. Usljed poodmaklih godina (90 je napunio), ostao je samo do 9 i 15, i morao otici. Rekao mi je sutradan, kad smo se culi, da je sam sebe pitao koliki je bio taj Knin? Ja imam utisak da ste bili veci od Cacka ili Kragujevca kad sve ovo vidim, rekao mi je. Nismo, rekao sam mu. Mi samo volimo naš grad i imamo identitet koji se ne da prebrisati.
Nema drugog objašnjenja, složio se.
Necemo stati na urađ‘enom, udruženje nastavlja rad, a o svim akcijama ce Galerija biti informisana.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Sinoć‡ pao dogovor. Promocija 25 -minutnog dokumentarnog filma o Dinari, i polusatnog filma sa Bijele noć‡i, održać‡emo 3. 12. na dan oslobođ‘enja Knina.
Nakon toga organizujemo godišnju sklupštinu i donosimo program rada za 2014. godinu. Uvodimo članske karte, a sad mogu reć‡i da ima puno dobrih ideja o daljnim aktivnostima. Udruženje jača.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Od koga smo se oslobodili 03.12 .
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Milicu,
Biblija kaze:dvoje rasteze srce moje,a od treceg me gnjev hvata?
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

G.Biserko zaista Vas ne razumijem što ste mi htjeli reć‡i.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

To ti je zagonetka iz Biblije,na koju bi trebalo odgovoriti,pa da se konacno
uvijers u sebe i svoje pisanje.
Geneza stvara gospodu,a ne prisila zakona.Ovo nije odgovor na
zagonetku.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Sad me već vrijeđate.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Sa cime?
Post Reply