NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Ma, polako ljudi. Pero me jednom opomenuo da ovo nije prostor za komercijalu, mada se ja time ne bavim. U ponedjeljak idemo u Kult teatar ( ebiga, neć‡emo nego u teatru), da vidimo hoć‡emo li promociju držati ujutro ili u večer. Naš favorit je večer. Nakon promocije, kao pristojni ljudi, objavićemo kako se knjiga nabavlja. Ja sam samo autor, ne bavim se parama, ne zanima me komercijala. Zanimalo me je to da bude urađ‘ena po najvišim standardima i da na njoj rade isključivo i samo Kninjani, a da na promociji govore neutralni ljudi. Evo, o knjizi će govoriti kultni srpski filmski reditelj, Puriša Аorđ‘ević‡ i jedan mladi beogradski pisac, Toma Marković‡. Bić‡e to predstava ravna Beču ili Londonu. Dinara je to zaslužila kao veliki klub iz maloga grada.
Sada provodimo medijsku strategiju. Najavić‡emo u više medija, bić‡e konferencija za medije, pa onda nekoliko gostovanja članova udruženja na TV stanicama ( Ilija Petković‡ je u Južnoj Koreji pa će Nikša Аujić morati tržati na pet - šest televizija). Ekonomski odbor, koji vodi Mirko Sinobad odlučiće o načinu prodaje i cijeni, i informacije će do detalja biti poslane na vrijeme.Sve, ali baš sve, mi radimo volonterski, a sve pare za projekat su obezbedili naši ljudi, Kninjani i Bukovčani u Beogradu. Ima i jedan iz Novoga Sada:).
E, sad ovako. Svi Kninjani i svi ljudi dobre volje, mogu se osjetiti pozvanim na promociju. Ti Petre, po tri osnova. Prvi je što si Kninjanin, drugi zbog Laze, i treći zbog ovoga portala koji nam je dosta pomogao i držao vatru. Hvala ti posebo što si nepokolebljivo kritičan.Daleko si i ne znam da li ćeš moć‡i doć‡i. Mi ć‡emo specijalno pozvati i Milenu koja je tu. Portal pominjem u knjizi, ne brini:)
Stiv takođ‘er ima specijalni poziv jer je svojim napisima, a komunicirali smo, dodao značajan dio duha, bez koga Dinara nije Dinara. Osim toga, nisu u Kninu ni Biserci bilo ko, el, tako:)
Promocija knjige je najznačajniji događaj u "Godini Dinare" koju smo proglasili, ali se manifestacije time ne završavaju. Nakon promocije, 20. septembra slijedi "Bijela noć‡" na Adi. Potom, na rasporedu imamo višednevnu izložbu krajem oktobra, i kao finiš, promociju dokumetarnog filma o Dinari, 3. decembra, na dan oslobođ‘enja Knina.
Tek tada, moć‡i ćemo sabrati to što smo radili za Dinaru.
E, sad. Ne valja projekat koji ne donese novu vrijednost. Imamo planove, da se iz ovoga rode neki drugi projekti, u istom duhhu, ali razvojni i za buduć‡nost, ali o tom potom:)
Pozdrav, i brzo se javljam. Eto.
P.S. Sa malim zakašnjenjem, Petre, čestitam ti imendan:)
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Znači na 100 godina Dinare ć‡emo samo slušati o knjizi ,ništa od proslave.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

mikela wrote:Znaèi na 100 godina Dinare æemo samo slušati o knjizi ,ništa od proslave.
A, ne. Proslava je na Adi, 20. septembra.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Da samo to nije na datum 100 godina NK Dinare obzirom da se inzistiralo na tom datumu.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Da objavim - Promocija knjige u Beogradu, ć‡e biti u Kult teatru - Dom kulture Vuk Karadžić, 29. 07. 2013. sa početkom u 19 sati. Očekujemo vas.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Oladi mikela(?)oladi.Strah je zatvor koji dize zidove oko covijeka,a
ljepota je u istino,a ne u lazi.Istinu si rekao u prvim redovima o toj
dolje proslavi,sa si dobio -crni karton.
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Hvala na upozorenju g.Stiv evo iden oladiti.
lana

"sokratova cjedila"

Post by lana »

SOKRATOVA TRI CJEDILA :idea:

Neki je čovjek došao jednog dana, sav uzbuđen, mudrom Sokratu.

- Slušaj, moram ti ispričati kako je tvoj prijatelj .. :roll:

- Stani! - prekine ga filozof , Jesi li ono što mi kaniš reć‡i procijedio kroz tri cjedila? :?:

- Tri cjedila? začudi se čovjek. :?:

- Da, prijatelju moj, tri cjedila! Prvo je cjedilo ISTINE. Jesi li provjerio je li ono što mi želiš ispričati istinito?

- Nisam, čuo sam da ljudi o tome govore :shock:

- Pa dobro prijatelju, sigurno si onda to procijedio kroz drugo cjedilo a to je cjedilo DOBROTE. Ima li što dobro u onome što mi želiš ispričati, makar i nije sigurno je li sve istinito? :roll:

- Ne . odgovori čovjek, oklijevajuć‡i , ne radi se ni o čemu dobromu. Baš naprotiv.
:shock:

- Hm! , prekine ga mudrac , pokušajmo sada i s treć‡im cjedilom. Je li KORISNO to što mi želiš ispričati? :lol:

- Pa, nije baš! :cry:

- U redu , reče mudrac ako ono što mi želiš ispričati nije ni istinito, ni dobro, ni korisno onda to lijepo zaboravi i ne brini se o tome kao što se ni ja ne brinem! :!:
Milos-Miso Milic
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 11:49 pm

Post by Milos-Miso Milic »

Dvije stvari opisuju ȌOVJEKA.

STRPLJENJE kad nema ništa i
PONAŠANJE kada ima sve
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Danas smo, dragi prijatelji, pogledali zajedno - Nikša Đujić‡, Đorđe Bjegović, Mirko Sinobad, Branko Vukadin, Jovo Vučenović‡, Ilija Popović‡, Zoran Bursać‡ i ja, projekciju knjige prije nego smo je dali u štampu. Donijeli prelom, stavili ga na projektor i išli od stranice, do stranice. Da vam ne otkrivam sve, zaključili smo da je "ka bombonić‡":)) Otvorićemo konkurs za onoga ko nađ‘e kakvu grešku, mada ona nikada nije isključena. Mi smo našli jednu i pošto je glavni meštar, grafički dizajner Zoran Bursać‡ sve prezentovao, odmah je popravili. U portretima smo stavili sliku Miljenka Škobalja na mjesto slike njegova brata Svete, ali je to odmah rješeno. U našoj knjizi nema foto galerije. Ona ima 230 fotografija i 42 dokumenta koja prate tekst. Tvrd povez, zlatotisak, najvalitetniji papir od 150 grama, format A-4 i 256 strana. Očekujemo vas na promociji 29. 07. 2013. u 19 sati u beogradskom Kult teatru. Na koktelu iza toga, pričaćemo o svemu.
Predsjednik našega udruženja Ilija Petković‡ je u Južnoj Koreji, i vjerovatno neće moći biti na promociji, mada se stalno raspituje dokle smo stigli.
Eto, ovo je današnji izvještaj.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

PONOVO NAJBOLJI

U dalekij Kanadi,dok su u njegovoj duši još brujali
akordi Dinarinih bura,milujući mislima svoj rodni kraj,prenula ga je neka
božanstvena sudijska pištaljka,pa se je trgnuo kao igrač u opsajdu,ali on
se sa takvom kukavičkom poziciom nikad nije služio.Čudna je istina-čudnija
od izmišljenog. Ova godina protiče u znaku velikog jubileja proslave
Stogodišnjice fudbalskog kluba "Dinara"iz Knina,to lijepši ukras i nismo mogli
dobiti od ovoga koji nam stiže iz Kanade u kojij naš ponositi Dalmatinac,
naše gore list,Sin rijeke Krke,Urukalo Jovica,iznenađujuće za njega,primi
tamošnje odlikovanje za doprinos razvoja fudbala u velikoj Kanadi,pa ovo
njegovo krunisanje nebi trebalo da iznenadi poznavaoce njegove igračke
virtuoznosti.Ovo značajno priznanje našem Jovici izgrađena igračkog
ponašanja,nedokučive igračke virtuoznosti,ukrasiće podjednako duše i
srca svih nas koji ga nezaboravljamo.Pamtiće ga oni sa kojima je slavio
krvave pobjede,a ništa slabije ni njegove žrtve,koje su mu stalno u leđa
gledali,golmani kojima je nedjeljni san teško dolazio na oči,sudije koje su u
njemu stalno vidjele dvanaestog igrača,jer ga je u svakom trenutku na
svakom dijelu terena uvijek i bilo,pa se ono njegovo kretanje može
samo usporediti sa neumornim leptirom,kojega razbudi noćna sijalica
vanjske rasvijete.Kažu da je izdat ima par mijeseci neki Apokrif o
Sinovima rijeke Krke,našem rasadniku igrača,pisan od nekih iz sijene
te našoj"Dinari"zadadoše najteži poraz,vijerujem da u njoj osim tvoje
slike ništa o tebi zabilježeno nema,a na onim stranicama gluposti sramota
bi bilo da se ista više i nalazi pisano o tebi osim imena i prezimena.
Doživljaj istine je preduslov za doživljaj ljepote,pa,Jovica,hvala ti za
ovu ljepotu,koja dođe iz tvoje nesuđene Kanade,za ovaj poklon tvojoj
koljevci iz koje si ponikao kao takav,a za koje će i tamo stasavati naši
Dinaraši.Hvala tvojim kanadskim nogometnim stručnjacima,a ti tamo
nijesi jedini igrač,pa njihova istina o tebi za nas ni malo čudna nije,a niti vjerujemo da je izmišljena.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Čestitke velikom igraču, ili kako bi Stiv rekao, sinu Krke, Jovanu Urukalu.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NK DINARA Knin

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Hvala Ti Stiv od srca za preljepu besjedu.Neka si ziv i zdrav pa do vjeka.Repko.
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Nisam odmah shvatila,na osnovu slike,znacaj nagrade,koju je nas Jovica dobio.Jovice,iskreno ti cestitam na nagradi,koju je stvarno trebalo zasluziti u dalekoj Kanadi,svaka cast.Srdacan pozdrav.Senka
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Evo, obavještenja.
Večeras, sa početkom u 20 i 10 po srednjeevropskom vremenu,na RTS-u, u prenosu utakmice Zvezda i ova ekipa sa Islanda, komentatoru ć‡e, kao stručni konsultant pomagati Željko Sanković - Žeka. Tokom prenosa ć‡e pričati i o Dinarinoj stogodišnjici i promociji knjige. Sutra, u petak na TV Studio B, gostuje u jutarnjem programu, u 9 i 45, Nikša Аujić‡, koji ć‡e pričati o knjizi - "Ni manjeg grada ni već‡eg kluba". U subotu, u 8 i 30, ja ć‡u pričati o knjizi na radiu StudioB, a u nedelju verovatno Nikša, na SOS kanalu. Termin ć‡u javiti. U jutarnjim izdanjima bar troje novina, u ponedeljak ć‡e biti objavljena vijest o promociji knjige. Eto, i pozdrav svima.
Post Reply