NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

sinisa

dinara-hajduk

Post by sinisa »

po prici dinara je negdje sesdesetih skoro izbacila hajduka iz kupa. prica je pravo nase malo misto pa ajde neko ko je bio svjedok da to isprica
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

NK DINARA I AUTOR TOPIKA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Tek kad je sinisa postavio pitanje skuzio sam da autor topika ne pise mobidik vec Guest. naime autor topika sam ja, a i vecine postova nk dinara. zasto nemam pojma slabo se kuzim u hakerske stvari. sinisa me podsjetio da ste ovdje strasno podbacili. a i ti sinisa malo bolje listaj. :idea: :?:
sinisa

Post by sinisa »

u pravu si mobi svi smo podbacili na ovom topiku pa i ja. izvinjavam se dinara nije to zasluzila.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

"DINARA"-si

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mrs. Sanji se zahvaljujem i na ovom topicu,na odlicnim fotografijama
"DINARE".Dokumenti koji nam pomazu da "Galerija" postane ono cemu
je namjenjena.Hvala mrs. Sanja.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

nk dinara

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kako je ovih dana peki na Galeriju postavio masu Dinarnih fotografija ponukalo me je da kad nitko nece ili ne zna ja ispricam storiju o osnutku i dogadjaju iz 72 godine. :idea:
NK DINARA JE POSLIJE HAJDUKA NAJSTARIJI KLUB OSNOVAN U DALMACIJI.hajduk je osnovan 1911, a Dinara 1913. po osnutku dobila je ime Lastavica (otuda i crno-bijeli dresovi). ime u dinaru mjenja vec 1914. idejni zacetnici su braca Monti. mogao bih sad o tome dva dana no mislim da je od povjesti dinare zanimljivija storija iz 72 godine. :!:

u tadasnjem takmicenju za kup na nivou dalmacije zapadne Dinaru Hajduk. Hajduk pri vrhu prve lige. par reprezentativaca , jedan od njih Radomir Vukcevic-Vucko.pocela utakmica.nas gol do pruge, Hajdukov do kuce Tome Mrdje. hajduk napada a mi onako reda radi kad uzmognemo krenemo ka hajdukovom golu. i sta se desi. u dva navrata Smuc (bio vodnik) dva puta utece po ljevoj strani i oba puta Vucko krece na centarsut a ovaj u blizi kut.zavrsi prvo poluvrijeme 2:0 za Dinaru. nasta ludnica. pocinje drugo poluvrijeme. izjednaci Hajduk na 2:2 i to nesto brzo. no na terenu imas osjecaj da dinarasi vise bjeze od lopte nego idu na nju. hajduk stvara sansu za sansom ali treci gol nikako dati. promasivali su i nemoguce. vide i mala djeca da tu nisu cista posla ali i dalje nerjeseno. i tacno par minuta do kraja hajduk nabacuje u nas sesnajsterac. Ljubo Maric koji je igrao centarhalfa jednostavno iz cista mira oko penala uhvati loptu sa obe ruke ,kao da je golman. sudac svira penal, a nasi Ljubi ni rjeci. pade gol , hajduk pobjedi sa 3:2 i ode dalje.poslije je dosao do finala i prvi put u povjesti pobjedio Sarajevo sa 2:0 i osvojio kup.
a sta je u stvari bilo. dosla uprava hajduka i moli nase da puste utakmicu.nasi se slozili, a za dogovor su znali igraci obje ekipe. zato je tako cudno bilo gledati drugo poluvrijeme. medjutim kao za despet lopta nikako nije htjela u nas gol. kad je Ljubo Maric vidio da je djavio odnio salu odlucio se na ocajnicki potez. svi smo shvatili da je pao dogovor pa je na tribinama bilo pravo valjanje. a nasi su za nagradu dobili garniture dresova i par lopti. hajduk je obecao i tjesnju suradnju sto se tice posudbe mladih igraca, ali to nikad nije ispunio.obecanje ludom radovanje.poslije kad bi neko pitao Ljubu sto mu bi odgovorio bi"slucajno sam je zakacio rukom". je, je jedno je igrati rukom a drugo glumiti golmana. :wink: :D :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VATRENI

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nesmijemo zaboraviti Krešu i Šiku . Dinarini vatreni navijači , koji nikad
nisu propustali njene utakmice , bilo kod kuće ili u gostima i srčano ih
bodrili .
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sat Jan 03, 2004 12:37 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PAPAN

Post by Petar-Peky Bukarica »

Gubi Dinara 4:0 , u gostima i u zadnjim minutama daju jedan gol , 4:1 . Papan vadi loptu iz protivnicke mreze , trci prema centru i vice
" Ajmo , stisni sad " .
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Sjetih se kada smo vec kod navijaca Zike Davidovica - Bunkera koji je svoj radni vijek proveo u Kninu ( kao vojno lice). Nikada nije isao da gleda Dinaru na regularne tribine, nego je utakmice gledao na kako on kaze sirotinjske tribine(obicnoj zemljanoj kosini na strani do pruge).
Njegov cuveni "nabac" pokrajnjom sudiji kada je ovaj nesto zamutio protiv Dinare glasi : "Uzmi bre sudija zastavicu pa masi na teretnu" (Zika je bio inace iz Srbije)
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

I Ćućo ima bisera. Njegov najbolji je ( u vreme dok je igrao za Dinaru)
u sredinini drugog poluvremena zasvira vatrogasna sirena , trgnu se Ćućo pa preskoči ogradu te udari sprint prema vatrogasnom domu. Kada se sudija snašao počeo pištati za Ćućom da se vrati ali Ćućo ispari u vidu magle. Požar je požar.
slovenac

DINARA

Post by slovenac »

E ja kao futbalomrzac volio sam ić na njene utakmice. Zašto. Ma išao mi uvijek kum , to je prvo a drugo ipak najvažnije, nikada nisam čuo ne samo kao grupno navijanje nego ni u komentarima između vas na triibinama, jednu jedinu ružnu riječ na račun gostujućih igrača osim stručno navijačkih i smješnih komentara na račun igre i to za obije strane isto. To je bila najveća vrijednost kluba a danas se nato može bit ponosan. Možda su se sudije ponekad osjećale nelagodno al ko jim je kriv ako su krali il slabo sudili i nije se desilo da protesti prema njima pređu i na gostujuću ekipu. To nek se shvati kao prilog i priznanje Dinari od strane potpunog nevtralca i neopterećenog pobjedom. Meni je bilo drago radi vas da pobjedi ,jer je u gradu bilo odma veselije.
Bivsi Kninjanin

Re: NK DINARA

Post by Bivsi Kninjanin »

mobidik wrote: SJECA LI SE TKO ILI ZNA STA SE SVE DESILO NA TOJ UTAKMICI KOJA SE ZAVRSILA 3:2 ZA HAJDUK, A IGRALA SE U KNINU. DA MALO POMOGNEM DINARA JE VODILA SA 2:0 , A CENTARHALFA JE IGRAO LJUBO MARIC.
Ako se ne varam, na poluvremenu je doslo do nekih pregovora, a Dinara je nakon te utakmice dobila nove garniture dresova? :lol: :twisted:
salerno

official site

Post by salerno »

Good day :P

I am Andrey from Russia
we are playing on-line football manager

we already found out several official sites of teams of division.....for example medulin, maksimir, borac etc. but we failed to found official site of NK Dinara....

could you help me?

With Best Regards, Andrey
nela.

vidi ovoga

Post by nela. »

Vidi provale... joj gdje nas nadje :lol: :lol:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: official site

Post by Miroslav Stankovic »

salerno wrote:Good day :P

I am Andrey from Russia
we are playing on-line football manager

we already found out several official sites of teams of division.....for example medulin, maksimir, borac etc. but we failed to found official site of NK Dinara....

could you help me?

With Best Regards, Andrey
Hi Andrey,

There is no NK Dinara WEB site yet.

Best,

Mico
salerno

Post by salerno »

it's a pity

we will wait :!:
anyway thank you :)

best regards, andrey :wink:
Post Reply