NK DINARA Knin

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

107alfa

Post by 107alfa »

Moze li mi ne'ko reci gde je Djole Grbic sada i kakav je i koliko je vredeo kao
fudbaler Dinare , secam ga se kao jako dobrog fudbalera , i moze li mi isto neko dati odgovor gde je jedna fina devojka Sandra radila je u kaficu"AR" , jos se nje rado secam .
Vjeko

Post by Vjeko »

DINARINO IGRALISTE

Redar Prco vidi posljen utakmice malog Ganbu (tonka )kako prelazi preko zidica od igralista i vice
Mozes ti mali Ganbe izici i di si usa u igraliste .
Mali Ganbe (Tonko)
Prco pa ja to i radim tuda sam i usa.
:lol: :lol: :lol:
maba22

Post by maba22 »

pozdrav ljudi....!!
ja sam malo pre mlad otišao iz knina da bih se sjecao dinare, ali imao sam nekoga ko mi je o dinari pricao stalno..... slusao sam puno prica o golmanu matkovicu.....njega jedinog i poznajem posto su on i moj pokojni otac igrali zajedno u dinari i imali su milijun prica sa putovanja i sa igralista, a na te price nitko nemoze ostati hladan pogotovo ako ih prica Niko.....:)))
maba22

Post by maba22 »

:)
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

nk dinara

Post by Jadra Matkovic »

maba 22 ja te priče slušam već‡ 27 godina.Slučajno s Nikom dijelim životni prostor ha ha.On ih istim žarom priča kao i prije. Dinara i nogomet su mu 2 velike ljubavi.A meni što ostane.Ali da ne bude zabune ja obožavam rukomet pa smo 1:1.pozdrav.
maba22

Post by maba22 »

hahaha....da pretpostavio sam da ste to vi kad sam pročitao onaj komentar gore....:))
ja sam marko, vidjeli smo se neki dan u berbi dolje....:)))
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

nk dinara

Post by Jadra Matkovic »

Tvoj otac je bio stup obrane i on i Niko su proveli prekrasne sportske dane.Kninski Bekenbauer tako su ga zvali.Kad bi u šesnaestercu nastala gužva tvoj bi otac rekao :Mate, moja..i lopta je već‡ vani.Bio je gušt gledati ga kako igra.Zezali su ga što je Dinamovac ,a on je bio vizionar.Budi ponosan što si sin velikog Bekenbauera.Pozdrav tebi mami i bratu.
maba22

Post by maba22 »

:))))
da, cuo sam puno takvih prica....:)
pozdravljaju i oni vas, puno....:)
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Rekvijem za posljednju topolu

Post by Goran Zelic-Zele »

Proljetos , šetajuci se stazama svoje mladosti primjetih da je od svih silnih topola oko "Dinarinog" igralista u žvotu ostala još samo jedna. Sć‡ućurila se, jadna, u uglu prema "Partizanu" i svjedočila je o onoj nasoj"Dinari" i igralistu. Promatrao sam je kao nekakvu posebnu vrijednost, kao antiku koje više nema i dodirivao joj hrapavu koru. Izmijenjivali smo topola i ja sjecanja i uspomene koje su se rojile. Pricali jedno drugom o Orasnici koja je tekla tik do betonskog zida oko igralista, o baricama,o Đedi i Kreši koji su u camcima docekivali lopte koje su letjele preko zida i onda ih vracali nazad. Brzinom munje ako bi Dinara gubila, ili sporo i presporo ako bi njihov klub vodio. Prisjecali smo se zemljanih pretrpanuih tribina, navijanja i bodrenja svog kluba na svakoj utakmici, Žure Cuja i navijanja, bankuca, Ćapanja, Cure i Cene, pikuce i pale i raznih drugih igara. Smecarske kucice i nasih djecijih predstava u kojima je Baja amerikanac bio najtraženiji glumac. Prisjetuili smo se još koječega, šaputali smo kao što sam nekada na tom mjestu šaptao lijepe rijeci voljenoj osobi u zastitnickom mraku te iste topole. Ispricali smo se tako i dogovorili novi sastanak i nove price prepune nostalgije i uspomena.
Nažalost, posjekli su ljetos i tu posljednju topolu, Ode tako zadnji živuć‡i svjedok onog vremena i desavanja na igralistu i oko njega. Kažu da je topola s proljeć‡a bacala pamuk koji im je smetao. A mi, klinci ondašnji, kad je pod topolama bila gotovo cijela Riva i kada je njima bilo opšiveno igralište, uživali smo u tom pamuku, zvali smo ga snijeg jer ga je bilo toliko da bi se u maju sve zabjelilo.
Sve se promijenilo, igraliste je golo, neki novi klinci trenuiraju na travnjaku, za ove nase price niti haju niti ih zanimaju. Čak su "Dinari" i klupske boje promijenili. Ne znam s koliko uspjeha igraju, ali tribine su na svim utakmicama gotovo prazne, nikog,izgleda, njihov nogomet ne zanima Grad očigledno ne živi za "Dinaru" i sa "Dinarom". Vjerovatno je zato posiječen i posljednji svjedok onog nekadasnjeg vremena i života. Vremena kada se živilo za nedjeljnu utakmicu, kada smo hrlili na igraliste ili isli vlakom na gostovanja.Srecom, uspomene niko ne može ukrasti ili posjeci.
Neka novog zemana i nogometa, ali ja se najradije sjecam onog svog vremena nekdašnjeg i one nese "Dinare", navijanja i desavanja na iogralistu i pod topolama. Zbog toga me je vjerovatno i zabolio odlazak i ove posljednje topole. Mogli su, vala, u znak postovanja na ono vrijeme ostaviti bar mali dijelic onoga što je činilo dio atmosfere na kakvoj su nasem gradu zavidili i mnogo veci i bogatiji gradovi.
Ognjen Biserko Ogi
Posts: 8
Joined: Sat May 22, 2004 5:45 pm

Post by Ognjen Biserko Ogi »

Dinara danas je 15 mjesto od 17 u 3. ligi Hrvatske. Prije par dana doslo je do smjene trenera, te je za novog trenera izabran Lazo Dzepina bivisi igrac kninskog kluba. Prednjim je tezak put da osigura opstanak, ali...
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

nk dinara

Post by Jadra Matkovic »

Može to Lazo!
Vjeko

Post by Vjeko »

Evo otkad dosa Lazo Dzepina kavo trener Dinare danas Dinara se popela na 8 mjesto
zadnji rezultat NK Primorac . NK Dinara 0:2
Slijedeca utakmica Dinara : Omis to je 100 posto nasa pobjeda .Krenula Kninska Ferata iduca stanica je 2 liga tu punimo novi ugalj ivodu
Naprid Lazo nema stajanja.
Vjeko

Post by Vjeko »

Zviknila NK Dinara Omisa i sada je Dinara 6 na tabli.
Dinara : Omis 1:0
Iduca stanica 2 liga bravo Lazo
LFC4EVER

Post by LFC4EVER »

je, digla se dinara zadnjih par kola... imaju 3 pobjede za redom i 7. su u 3. hnl (jug)...

ali samo da kažem da trener nije lazo džepina, nego leo burčul.

lazo džepina vodi juniore dinare, a seniore vodi burčul otkad je vukas dobio otkaz...
Ognjen Biserko Ogi
Posts: 8
Joined: Sat May 22, 2004 5:45 pm

Post by Ognjen Biserko Ogi »

Moja greska nastala nehoticno. Naime Lazo je bio na klupi u jednoj utakmici nakon smjene Vukasa. Anyway, sada je Lazo u Kanadi trenira Brandford te se bori za prvaka Kanade (pobjedio je i White Eagles i Croatia Toronto). Trenutno je Dinara i dalje u trecoj ligi HNL, a na kojem mjestu neznam, jer zaista odavno nisam bio.
Post Reply