Prica sa "P"

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

dada sb

Post by dada sb »

POSTO PODUZI PERIOD PISEM "P" PRICU POTRAZIH POMOC PRETRAZIVACA PA PRONADJOH - P PRICU. PODOSTA POSVETIH PISANJU PA POSTO PROCITAH PREDOCENU PISANIJU POSTENO PORAZMISLIH.... POJAVLJIVANJE PLJESEVICE, PETRA, POP - PROTA.... POPRILICNO PODUDARNOSTI, PREMDA PRICU POPRILICNO PROSIRIH PRESKOCIH PROSTOTE PAZNJU PRIDADOH PLEMENITIJIM POSTUPCIMA. "PASTUV" PETAR /PRVAK P PRICE/ - PLEMENITI PRINC PETAR PETROVIC /PRVAK "P" PRICE "POPALJENA"PERSIDA /PRVAKINJA P PRICE/- PETRIJA PAVLOVIC - PAHULJA /PRVAKINJA "P" PRICE Pocetak "P" Price "Prasnjavim puteljkom pored psenicnog polja polako promice prilika putnika pesaka, prilika princa Petra Petrovica (pravog pravcatog princa). Pozno popodne, poznog proleca pesaci princ prema podnozju planine Pljesevice. Pljesevica posuta podnevnom pozlatom, prolistala, procvetala, prosto poigrava pracena pevom ptica....... " Eto to je pocetak moje price, volela bih da se ovako upoznam s Coljom, piscem P PRICE koji je ocigledno krenuo putem kojim sam i ja krenula. Usput ja sam rodjena u Kninu ne tako davne 1972. godine i ocigledno je nesto bilo u zraku cim nas je vise iz tog podneblja kojima je palo na pamet da tako pisu. Na nagovor prijatelja koji su smatrali /da bas nisam normalna/, ako mogu to, a napisala sam oko 25 stranica "P" PRICE /jos je preradjujem i dodajem/ pokusala sam i uspela napisati jos nekoliko prica s tim sto ni jednu nisam zavrsila. Nije zanimljivo ako se nemas s kim takmiciti tako da cu da vam kazem da sam pisala price na slova: Ð, V, O, È, Z pripremila materijal za price na M, N, U, S, T, A . Neke su duze neke krace ali jos se doradjuju, moj princip je da nema nepotrebnih ponavljanja da bi prica bila sto duza nego traziti sto vise situacija koje mozemo opisati na tako neobican nacin, koliko sam saznala to do sada nije objavljivano u nasem jeziku /podrazumevam tu sve jezike bivse SFRJ jer ih ja sve koristim da bi mogla pisati /, jedino je vec pisana P Prica koja je jako kratka i ima previse nepotrebnim ponavljanja. Cula sam je u jednoj decijoj emisiji, ima oko 500 reci, i na voditeljevo:" mozete li bolje?" Sela i iz ruke napisala pricu od preko 700 reci, sutradan je imala oko 1500, a ostalo dodajem vec godinama. Te su price postale deo mene i sad vec ne mogu da setam bez papira i olovke. Molim Colju da mi se javi i da mi kaze, odnosno svima nama koji smo procitali njegove redove, kako je on dosao na ideju da pise tim stilom. AKO MOGU JA MOZETE I VI! POZDRAV
dada sb

Post by dada sb »

:lol: KO NIJE POKUSAO NIJE NI USPEO
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Colja

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nazalost dada sb Colja nas je napustio i sada sa njegovim slagalicama , pricama i zagonetkama uveseljava andjele .
Cesto mislim na dragog mi prijatelja , hvala ti sto si me opet podsjetila na njega .
dada sb

Post by dada sb »

HVALA PEKY STO SI MI ODMAH JAVIO IAKO JE U PITANJU TUZNA VEST, ZAO MI JE STO GA NISAM USPELA UPOZNATI. POZDRAV
bakanada

sa FB od roka

Post by bakanada »

Što sve može hrvatski jezik - sve na "P"
Prošlog petka primim poziv prijatelja, priprema party, Povedi partnericu poručuje. Prihvaćam poziv, prirodno. Petak, pet popodne, party. Predjelo, panceta, pršut, paški, pašticada, pa pečeno. Prepuno poslastica, primamljivo, priznajem pravi pir. Prije papanja popijem par pelinkovaca. Poštovana partnerica pije pepsi. Poslije pršuta puknem po pivu. Preferiram "Pan" pet puta. Poslije pečenog pijem plavac. Primjećujem promjene ponašanja prouzrokovane pićem. Pretjeruješ, previše piješ! Prigovara partnerica. Poslije ponoći polazak. Pođite pješke, prošetajte, predlažu prijatelji. Ponosno, poput pauna, prilazim peglici. Pokret! podviknem. Putem problemi, peh, prometna policija. Policajac pozdravi pa pristojno pita prometnu. Primjećuje pripitost. Predlaže puhanje. Pušem, pušem, pa popušim! Podosta promila preko propisanog. Prekršaj plaćam papreno. Parkiram peglicu pokraj puta pa polako pješke. Posrćem pijano, par puta povratim. Ponižen, posramljen, praznog portafoja, primam premilu partnericu pod pazuh. Pred posteljom promucam, ponovno postimo !? Pretpostavljam privremeno...
lana

Re: sa FB od roka

Post by lana »

bakanada wrote:Što sve može hrvatski jezik - sve na "P"
Prošlog petka primim poziv prijatelja, priprema party, Povedi partnericu poruèuje. Prihvaæam poziv, prirodno. Petak, pet popodne, party. Predjelo, panceta, pršut, paški, pašticada, pa peèeno. Prepuno poslastica, primamljivo, priznajem pravi pir. Prije papanja popijem par pelinkovaca. Poštovana partnerica pije pepsi. Poslije pršuta puknem po pivu. Preferiram "Pan" pet puta. Poslije peèenog pijem plavac. Primjeæujem promjene ponašanja prouzrokovane piæem. Pretjeruješ, previše piješ! Prigovara partnerica. Poslije ponoæi polazak. Poðite pješke, prošetajte, predlažu prijatelji. Ponosno, poput pauna, prilazim peglici. Pokret! podviknem. Putem problemi, peh, prometna policija. Policajac pozdravi pa pristojno pita prometnu. Primjeæuje pripitost. Predlaže puhanje. Pušem, pušem, pa popušim! Podosta promila preko propisanog. Prekršaj plaæam papreno. Parkiram peglicu pokraj puta pa polako pješke. Posræem pijano, par puta povratim. Ponižen, posramljen, praznog portafoja, primam premilu partnericu pod pazuh. Pred posteljom promucam, ponovno postimo !? Pretpostavljam privremeno...
Pa još i duhovito. Petica za "bakanadu"!! :!: :!:
Post Reply