PROSLAVA MATURE (maturanti '69)

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M 69

Post by Dean Beric »

U subotu 10.5.2014. (to je ova prva subota) u 11 sati u kaficu na livadici (stara skola) okupljaju se nekadasnji maturanti i maturantice na obiljezavanje i proslavu 45-togodisnjice mature generacije 1969, Gimnazije u Kninu. Milenijska fotografija na skalinama Stare gimnazije je valjda oko podne ili malo kasnije.
Jos uvijek trazimo njih osamnaest i necemo ih prestati traziti. Imena su na pregledu posta (topic review) malo nize. Nikad nije kasno da se jos neko javi. Clanovi Galerije, prosirite glas.
Meni se mnogo svidjaju ovakva okupljanja.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M-69.....45

Post by Dean Beric »

Divno je bilo vidjeti nas devet za dva stola ispred kafica. Lako smo se zbili i za slikanje, a i na veceri je svak sa svakim moga popricati ne dizuci se. Kazu da ce za sedam dana u BG biti puno vise ucesnika jer im je tako zgodnije, pristupacnije i jeftinije, a i krace traje put.
Ideja je da se za pet godina na jubilarnoj pedesetogodisnjici nadjemo tamo gdje nas je najvise. To bi bilo krasno da smo i maturirali tamo gdje nas je sad najvise. Problem je sto smo se nas devetero ipak uslikali na skalinama Gimnazije.
Kazem ja zagovaratelju ideje o proslavi ''preko grane'' da cu uvijek doci na neko okupljanje generacije bilo gdje i bilo kad osim u maju kad se slave godisnjice. Neka se skupe gdje god hoce. Ja cu doci ispred gimnazije sam, zamolicu Tackicu da me uslika, makar zbog kontinuiteta fotografija.
Znam da Gimnazija vise nije gimnazija, ali ni moja kosa nije neka kosa. Nesretno vrijeme sve pokvari. Samo...ipak mi se cini da se skaline ispred Stare gimnazije nekako nisu puno promijenile, kao da su vjecne makar u odnosu na nasu kratkotrajnost.
Bice zanimljivo provjeriti gdje ce nas biti najvise na stogodisnjici mature.
Iskreno, zao mi je sto necu sresti neke od onih za sedam dana vjerujuci da ce i njima biti zao sto nisam dosao. Problem nam je zajednicki. I njima 10.5. i meni 16.5. je daleko, skupo i vremenski zahtjevno, a treba mi i novi pasos, stari mi je istekao. Zato im iskreno i od sveg srca zelim dobru zabavu i jedva cekam fotografije.
Post Reply