PROSLAVA MATURE (maturanti '69)

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PROSLAVA MATURE (maturanti '69)

Post by Petar-Peky Bukarica »

PROSLAVA 40. GODINA MATURE GENERACIJE KNINSKE GIMNAZIJE KOJA JE MATURIRALA 1969.GODINE


OVIM PUTEM OBAVJESTAVAMO SVE MATURANTE KOJI SU MATURIRLI 1969.GODINE DA CE SE PROSLAVA ODRZATI U DVA TERMINA I TO:

1. U KNINU 9-TOG MAJA 2009.GOD.

2. U BEOGRADU 16-TOG MAJA 2009.GOD.

TACAN DNEVNI PROGRAM BIT CE NAKNADNO OBJAVLJEN.

MOLIMO SVE MATURANTE DA DOSTAVE SVE SVOJE ADRESE BROJEVE TELEFONA KAO I E-MILE ADRESE,TE IFORMACIJ O SVOJIM KOLEGAMA ZA KOJE ZNAJU GDJE SE NALAZE (BUDUCI NAS IMA RASUTIH PO SVIM KONTINENTIMA).

MOLIMO VAS DA SVOJ DOLAZAK ZA BILO KOJI TERMIN POTVRDITE DO 9-TOG APTILA 2009. GOD.

ZA SVE POTREBNE INFORMACIJE U VEZI GORE NAVEDENOG KONTAKTIRAJTE SLJEDECE OSOBE:

- BERIC DEAN-SPLIT MOB. TEL. 091-538-3707 E-MILE: deanberic@gmail.com

- DJUJIC DUSAN-HOUSTON TEXAS USA TEL.+++1-832-651-0309 E-MILE: ddjujic@hotmail.com

- CELEBICANIN ILIJA-BEOGRAD MOB. TEL. 064-110-2578;POSAO 011-275-9618; E-MILE:dogovor@nadlanu.com

- MEDIC(DJURDJEVIC) OLIVERIJA-BEBA-SUBOTICA MOB.TEL. 064-835-6018 POSAO 024-555-525 STAN 024-548-808; E-MILE: medic.oliverija@vodovodsu.rs

- SIMPRAGA(POPOVIC) GORDANA-BEOGRAD MOB.TEL. 063-183-0944; STAN 011-234-0586

ODBOR ZA PROSLAVU


Spisak maturanata :


Image
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MATURANTE 69. god.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobra ti sreca Generacijo!

Ovim putem Te obavjestavamo da ce se proslava 40-te godisnjice Mature odrzati u subotu 16-tog Maja 2009-te god u Beogradu.

Dnevni Red:

- Sastanak na Terazijama ispred hotela < Moskva > u 13 sati.

- Slikanje za zajednicku fotografiju na Kalemegdanu u 14 sati.

- Slobodno veijeme za druzenje po grupama i raznim kaficima po vlastitom izboru od 14 do17
sati.

- Zajednicka vecera u Motel-Restoranu < Aleksandar > uz bogat izbor domacih specijaliteta i vrhunskih pica, kao i uz zivu imuziku od 18 sati do nedelje ujutro.

Motel i restoran <Aleksandar> se nalazi na Kruznom Putu b.b. kod motela < Hiljadu Ruza > na avalskom putu telfon: (011) 390-8070,vlasnici su nasi kninjani Savo i Srecko Romanic.
Perma zelji u Motelu je obezbjedjeno i spavanje po povoljnoj cjeni.

Za sve ostale potrebne informacije mozeta se obratiti Iliji Celebicaninu na mob.telefon:
064-110-2578;poslovni tel ;011-275-9618 ili E-mail: dogovor@nadlanu.com

Molimo da Vas dolazak potvrdite najkasnije do 20-tog aprila 2009-te god.

Srdacno Vas pozdravljamo i zeljno ocekujemo.

Vas Odbor za proslavu.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M 69

Post by Dean Beric »

Dodatno objasnjenje kako nebi doslo do zabune.
Centralna proslava 40.godisnjice mature generacije 69, Gimnazije u Kninu æe biti u Kninu, 9. 5. 2009. godine prema pozivima koje su svi poznati vec dobili. Sastajanje u podne na livadici ispred gimnazije, slikanje u 12.30 na skalinama Gimnazije, okupljanje na tvrdjavi od 18, a vecera u restoranu Tvrdjava u 19 sati.
Ponovno okupljanje je u Beogradu 16.5. kako bismo pruzili priliku onima koji su sprijeceni doci u Knin, da se nadju i proslave kako valja. Znam neke koji ce biti na obadva sastanka, npr Djuka sigurno.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

VIVAT MEMBRVM QVODLIBET

Post by Dean Beric »

maturanti 69 koji su proslavili 40 godina u Kninu 9. svibnja zele sve najbolje maturantima 69 koji to isto slave 16 maja u Beogradu
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Godisnjica mature

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kad sam vidio novi post na ovom topiku pomislio sam da ces napisati nesto o svecanosti a ti poceo ... !
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M 69, I KAKO JE TO BILO

Post by Dean Beric »

Skupilo se dvadesetpetoro zivahnih srednjedobaca da obiljeze 40 godina od oprostajne maturalne vecere, jer se u ono vrijeme posebno odrzavao maturalni ples prve subote u februaru, a posebno vecera, u maju subotom prije 15.5.
Poèelo je još u petak uvece u "Premijera", dolazilo se ljubilo i sjecalo, osim sto su se neki sastali jos u petak prije rucka. U subotu smo sjeli na pice na livadici i tebali smo stati na skaline gimnazije u podne i po, a jedva smo stali oko jedan. Nastavili smo "po komisijama" do vecere koja je trebala poceti u seda, a sjeli smo iza sedam i po. Sve je kasnilo, svaki zalogaj, svaki gutljaj, price su tekle i tekle. Negdje oko ponoci smo tek prestali jesti, a negdje oko dva plesati. Mene je jedna Marija naucila inglis valcer.
Izmedju ostalog fotoaparatom je ucestvovao i Tackica, sin Tacke.
U nedjelju ujutro sam bio u Djevrskama, cekao sam posljednji tango. Popodne smo se uputili na sve strane svijeta (ja na jug), iza nas su ostale lokvice i obecanje da cemo se skupiti za pet godina, ali na rucak koji isto moze potrajati do dva ujutro.
Meni se proslava svidjela i od sad pa nadalje cu dolaziti svako pet godina dok ne ostanem zadnji.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

Jedan trenutak za povijest

Post by Dean Beric »

Trajala je veèera na tvrðavi 9.5. u subotu. Maturanti iz 1969. jeli su i pili, neki izlazili na vidilicu pušiti, ja bih izašao nepušiti, plesalo se i zapjevalo. Marljivo su se potpisivale slike, prepisivali mobilni brojevi, padala stara obeæanja da se ponovo ne ostvare.
Negdje kasno, ili rano, zazvonio mi je mobilni. S one strane Bambo, predstavnik ekipe sa Zidiæa i pita kako nam je.
Pita se èitatelj, gdje je ovdje materijal za povjesnièare, a to je bio trenutak povezivanja proslave i galerije. I prije smo se tražili i ovdje, ali mi je taj trenutak ostao posebno drag. Još se ne mogu odluèiti da li sam onda bio više maturant-slavljenik ili ekipa sa Zidiæa.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M 69, I KAKO JE TO BILO

Post by Dean Beric »

eno nas na galeriji, bas tako izgledamo danas, skoro isto kao i prije pola mjeseca. Kad sam vidio kako je lijepo ispalo na ekranu vrlo sam zadovoljan. Ne vide se borice, kosa izgleda gusta, a prilicno smo se nacekali ne disuci uvucena stomaka dok nas je Markic slikao. Nije obavezno ali bi bio red da nas malo ishvalite.
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

none

Post by Ile Cenic »

Slazem se Deane stvarno dobro izgledate, kao da ste generacija 1970,(t0 jest moja) puno pozdrava svima od ile!!!!!!!!!!!
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

MOZDA JE RANO, ALI.......

Post by Dean Beric »

Nekad nas je bilo 120. Jos uvijek nas ima 115. Dogovorili smo se proslavljati svako pet godina, iako bih ja svake godine. Kad god i gdje god neko nesto slavi, uvijek je dobro makar poslije u pricama. Kako bismo omogucili i onim izgubljenim u dekadama proteklih godina da naidju i dozive radost ponovnih susreta i ovim putem pokusavam doprijeti do njih kako bih makar nekog nasao do 10.5.2014.
Ako bilo ko zna za maturante 69. rodjene 50 ili 51. proslog stoljeca javite im za mene ili meni za njih. Imena nepronadjenih su (udate u zagradama):
IV a) Djuro Bjedov, Ilija Djuric, Spomenka Grbic (Zdravkovic),
IV b) Vukosava Colovic (Lukavac)
IV c) Mladen Bukarica, Dusanka Dmitrovic (Gnjatovic), Zdravka Grgic (Samardzija), Natasa Jelic, Slobodan Jelic, Andjelija Katic, Jovo Labus, Milan Njegic, Srecko Popovic, Bosko Prodanovic, Ruzica Rupe, Vukosava Skundric (Zrile)
IV d) Dusan Bjedov, Bosiljka Grkinic (Marincic), Dusanka Lalic (Lacmanovic), Mileva Manojlovic (Drobac), Radojka Perica, Marija Saric (Marinovic), Desanka Vukadin (Vukotic).
deanberic@gmail.com
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M 69, pripreme za sastanak za dvije godine

Post by Dean Beric »

Od ovih nabrojanih pronasli smo Spomenku iz IV a, a ostale i dalje trazimo. Ako ih neko zna neka mi posalje adresu ili telefon. Dvije godine ce za cas.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M - 69

Post by Dean Beric »

Pronalazimo se.
Saznao sam gdje su i kako su: Vukosava iz IV b i Natasa iz IV c.
Dobio sam i brojeve njihovih telefona.
Maturiralo nas je stotinu i deset. Još trazimo gdje su njih dvadeset.
Još je samo nepunih dvije godine do 45.-togodisnjice.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Tel. broj

Post by Petar-Peky Bukarica »

Deane,saljem ti kontakt tel. broj za Milenu Manajlovic (Drobac).
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M-69

Post by Dean Beric »

Nasli smo i Milevu iz IV d
Još samo devetnaest nepoznatih adresa
Tvrdoglavost je moja jaca strana
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

M-69

Post by Dean Beric »

Pronadjeni skoro: Desanka Vukadin (Vukotic) zivi u Loznici, Dusan Bjedov živi u Brèkom, oboje su iz IV d.
Bilo nas je onda 130, opravdano je zauvijek otsutno njih 7. Sirom bivše nas je 97, a u bijelom svijetu njih 9.
Neznam gdje je njih 17, tražim ih tvrdoglavo.
Post Reply