STARA SKOLA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Vjeko

Post by Vjeko »

U petom sam razredu jopet tresno ( pavo) pa odnijo vrag salu tako da moji profesori i direktor skole se zalili u opcini da sa menom nemogu dalje i da me ocina posalje u popravni dom tako sam bijo jos jednu godinu u petom disam prosa sa dvicama u sesti razred evo svjedodzba peti razred
Hrvatskosrpski jezik bez ocjene
Ruski ... 2
Poznavanja prirode ...2
Poznavanja drustva ...2
Matematika ..............2
Fizicki odgoj dolazi redovito na casove ne donosi opremu
Likovni odgoj ..zainteresovan za predmet bogat izraz voli raditi olovkom
Muzicki odgoj .posjeduje dobro razvijeni sluh i osjecaj za pjevanje teoresko gradivi je povrsinski razvlada
Vladanje .. lose

Razrednik ..Vujatovic Knin 1963 Kotar Split

Tako je dosa rastanak sa Kninom i Skolom
Ivica Curko je moju mate Masu pozva u obcinu da joj kaze da ja moram u dom ja sam ceka ispred kancelarije di sam slusa diskusiju izmedu Curka imoje Matere di me tijo da posalje u Glinu za teske probleme ali Masa nije pristala pa mu ocitala citabu po kninski i poslalaga u pizdu materinu i kose zalijo sta oni mislu da je moj mali razbojnik djete je samo zivo necu ga valda vezati u lance p.... vam materina
Vidi Curko da vrag odnijo salu da Masa ne pristaje na Glinu

Ima nastavak
Vjeko

Post by Vjeko »

Nakon tri mijeseca se Curko i Masa dogovorli da me posalju u Split u dom na skalice tu sam bijo godinu dana disam isa u skolu tu u domu na skalicama tu je bilo dobro kninska obcina je sve placala ibijo je dobar deparac nije bilo zime moga sam svakoga petka u Knin a svake nedilje nazad tu sam dosta upozna ljud iz Splita i okolice kada je sezona za kupanje bila isa sam na bazen Mornara
Jednom prilikom sam srevo naseg legedarno Kninskog golmana Hajduka Vucka pred Plinarom mali sta ti radis ovde u Splitu ja sam tu u dom na skalicama
Posljen godinu dana Splita posla me Curko u Zagorije u Varazdin u dom di sam zavrsijo 7 i8 razred a 6 u Splitu ocjene nisu bile dvice kao u Kninu nego 3 i 4 jedino taj pisani ruski 2 jer nisam volijo taj jezik
Zanat sam ucijo u Varazdinskom Listu za knjgotiskara di sam izavrsijo
Posljen Splita iVarazdina se vracam unaljepsi grad Knin jer kod mene nije vazilo jedna ulica dosadno u Kninu ko ga jebe jedva cekam da odem odavde
Posa nisam odma dobijo u Mladosti nego su morale veze radit a tako je bilo u Kninu a i uskoli radile veze za neke kada su se svjedozbe djelile
U Mladosti sam radijo svega 3 mjeseca onda sam otisa u austriju na rad
A u mladosti nebi dobijo posa da nisam prijesdniku opcine nesto reka ida nisam nesto napravijo u Kninu ato drugo prilikom
Bijo jednom partiski sastanak uStanpariji ja hodam po hodniku a kaze meni Aco Bilbija zasto nisam na sastanku Aco nije ni moj Caca Ferde bijo komunista pa necu ni ja te me bajke ne iteresiraju
VJEKO
zizi

Post by zizi »

Vjeko wrote:
Tako je dosa rastanak sa Kninom i Skolom
Ivica Curko je moju mate Masu pozva u obcinu da joj kaze da ja moram u dom ja sam ceka ispred kancelarije di sam slusa diskusiju izmedu Curka imoje Matere di me tijo da posalje u Glinu za teske probleme ali Masa nije pristala pa mu ocitala citabu po kninski i poslalaga u pizdu materinu i kose zalijo sta oni mislu da je moj mali razbojnik djete je samo zivo necu ga valda vezati u lance p.... vam materina
Vidi Curko da vrag odnijo salu da Masa ne pristaje na Glinu

Ima nastavak
.... Masa nije pristala pa mu ocitala citabu po kninski i poslalaga u pizdu materinu i kose zalijo sta oni mislu da je moj mali razbojnik djete je samo zivo necu ga valda vezati u lance p.... vam materina

Vjeko, mater ti je bila genijalac!!!
pozdrav od mene
Vjeko

Post by Vjeko »

ZIZI ija tebe pozdravljam ima pravo Masa je stvarno bila genijalac

1929 godine je nj u Ferde moj caca vidijo na Zeljeznickoj stanici u kninu di Masa ceka voz za Zagreb i di je isla u slavoniju i pride njoj Ferde ipita ljepa Ruzo disi ti krenila zasto napustas ovaj ljepi dardin a masa kaze da ide u Slavoniju a kada se ti vracas Ruzice za dva mjeseca ja cu cekati i nezaboravi ti ces biti moja ZENA itako je bilo niti pola godine Masa i ferde muz izena dili su obadvoj onda 20 godina mladi
Masa se odma zaljubila i ferde jedno udrugoga
Mate kaze kasam vidila njegove oci njegov osmjeh i zube bjele bila je zacarena
To je LJubav na prvi pogled

Ferde je onda bijo kninski don zuvan da je Masa znala oda se nebi zaljubila
di ljubav padne ... miali su 18 djece ja sam broj 18
Vjeko

Post by Vjeko »

Vjeko je non stop bezobrazan prica svasta
muci curice i napokon se one pozale uciteljici
Uciteljica kaze da je naljbolje da cim Vjeko kaze
nesto bezobrazno neka se one pokupu i izidu iz razreda
Sutra ujotro ude Vjeko u razred u 4 b ustaroj skoli
Ej drcino preko puta skole su poceli zidati javnu kucu
Cure vrisnu i istrce vani a Vjeko vikne za njima
Polako kurve otvaranje ce biti tek za godinu dana
Vjeko

Post by Vjeko »

Vjeko u prvom racredu ososnovne.
Ucitel Matkovic objasnjava kako djeca dolaze na svjet.
Nakon predavanja Vjeko digne ruku dabi nesto pita:
Dali moja baba Maria moze da ima djezu ?
Ne Vjeko tvoja bab Maria je u starosnoj grupi u kojoj nemoze da rada .
A dali moja mater Masa moze da ima djezu ?
Moze.
Dali moze Anka iz pred mene da ima djecu ?
Ne Vjeko ona jos nije zdrela.
Vjeko pogleda prema Anki i rece :
Jesam ti reka glupaco da se nemas cega bojati !
Vjeko

Post by Vjeko »

Moji skolski drugovi iz stare skole Kalimeri i Dedo

Sjedi Kalimeri pored Krke i vice
Nema logike Nema logike
Prolazi Dedo pa ga pita sta nema logike ?
Nema logike ! Cigla cetvrtasta a kad je bacim u krku idu krugovi :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

POTPIS
Dosa Vjeko pred Tablu da rijesi 3 pitanja
Prvio nezna .drugo nezna . trece nezna. Profesor Tode u imenik pise MAJMUN
Vjeko vidi sta je tode pisa i kaze Profesore ovde je samo vas potpis nema ocjen
Vjeko

Post by Vjeko »

SKOLSKI DRUG
Pita uciteljica Dobricanka
Ako bih u ruci imala pet jabuka a u drugoj sest sta bih onda imala ?
Dule .C. (magare ) odgovara ogromne ruke !
Vjeko

Post by Vjeko »

Evo vec ujutro Kninsko sunce upeklo danas ce jopet kninska kotlina kuvati ka uvjek .Majica kratke gace sa tregerima bos sjedim na kuku kod gornje cesme u Strani i cekam kada ce Voz da krene za Split jer moj razred ide na izletu Split
Posto ja nisam bijo dobar Pijonir kavo oni trideset u razredu nije odgovaralo
roditeljskom sastanku radi ugleda odluka je pala da ja nesmim ici.
Tako dok sam isa u skolu u Kninu nisam isa na izlete sa skolom ali nije me to tangalo ocu li ici ili ne.
Eno voz je kreno za Split glave viru kroz prozor neki masu a za neki je prvi put da idu vani knina.
Meni nikad nije onda bilo dosadno danas nema Skole sada cu ja naci nekoga doli na glavnoj cesti da igramo na banice ili franje ali nigdi nikoga da nadem
ja odem na rivu isto nista na igraliste ista stvar ja produzim za desice nema side.Ja se okrenem se prema nazad i picim prema staroj Skoli jer sada ce veliki odmor pa treba da se marenda danas je pasteta i polu bjeli kruv i bjela kava jer otici do Desica i natrag kosta kalorija .
Stade ja kraj prozora od kuzine dobro jutro sjora Milka dobro jutro Vjeko
tvoj je razred otisa na izlet u Split znam znam sjora Milka ali ja nisam isa sjora Milka ajde dobro Vjeko jeli ti dosta dvi feteje sjora Milka ali malo deblje fete i vise pastete uvjek si isti Vjeko i nasmi jase se sjira Milka .
Smlatim ja marendu i krenem prema Lozi i sretnem Kalimerija ali ion nije ima vremena za igrati franjice jer je mora sa btatom Harsamom da ptodaju na Lozi Sita i ostale stvari
Vidim da je ovaj dan propa nigdi zive duse.
Ode ja gore kuci u Stranu i uzmem moga pasa Dekija i Rikija od strica Sime i odemo u bosket da se igramo Kaubija i Indijanaca ja indijanac mala sikira a Deki i Riki kavo kauboji jel vec imaju americka imena.
Ja otkinem komad grancine i zajasim na granu kavo moj Konj brza strela tako picimo mi od Lovranovi vrata pa do rezervara tami amo sve dok podne ne zvoni na svetom Anti odem kuci na rucati posljen rucka istastvar nikoga naci za igrati to je bijo jedini dan u Kninu di mi je bilo dosadno samo zatosta je moj razred isa u Splir da gledaju Pavijana sa zrvenom Guzicom u zoloskom vrtu na Marijanu i one velike Brodove kavo Partizanka u Splitskoj Luki zato sam ja taj dan nazva Pavijan sa zrvenom guzicom.
Djeco kaze uciteljica iduci je domaci zadatak izlet u splitu i pisite sve sta smo vidili u Splitu a ti vjeko pisi sta ti hoces a ja iz zadnje klupe a necu ja valda pisati o pavijanu zrvene guzice.
Moj domaci zadatak nije ima mjesta u moje dvi biljaznice jer unima bili samo indijanci ikaubojii princ valijant i.t.d tako da ja nisam puno pisa domaci,
Post Reply