STRANCANI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Vjeko

Post by Vjeko »

Evo nas par drcine se igramo ispred Bilusevice kuce preko puta cesme di se malo prskamo sa vodom i staru martu zafrkavamo Marta na guzici karta kartu rasparase Martu po..b..e Vjeko Vjeko recu ja to tvojoj materi Masi a i od vas ostali cu jq reci vasima roditeljima kako se vi ponasate
Ajde idemo dole niz skale pored kuce strica Dike i i Rastovice kuce di sjora Neda sjedi na balkonu sa svojima cerima Branom i Cedinom i cakulaju sa strinom Madom di strina Manda na prozoru od kuzine zdracne linije 8 metara i piju kavu i sve se mirise na przenu kavu a Jadra Kokola i Magda se igraju u avliji od strica Dike sa svojima prnjicama i lutkana
Spustamo se dalje niz skale do simica onda pored cigine i demljecarove kuce i Braco (kaul )nasa staru tecu i spusta se niz kanalsa starom tecom do glavne ceste
Tu smo sjeli na zidic i gledamo preko kako Rade Radulovic radi sa svojim vrtuljkom
Od gostjone Slavije mirise janjetina di jedno janje stoji ispred ulaza na raznju a tako isto preko u gostjoni Promina di markisa radi taj miri otvara apetit sta da sada radimo otici kod Janje u pekaru preko puta svetog Ante kupiti kruva i ici tocati kod Stevana iza slavije dije peka janjce ili necto otkinuti sa dva janjca sta stoju ispred gostjona malo koze i jedan papcak to nebi bilo lose ili otici ovde kod Pere Milosa i Gojka Bijadera da maznemo Cajne kolutice ili Domaci keks iz skafetina
Radjn od Pere i Gojka je bila odma do urara Jukica ili preko Krojaca Amanovica
Sta sad evo idu dva Igora .Maric Igor iIgor zvani (Deki) Pita Deki "Vjeko jesi bijo tamo" , " di" Deki : "mene pitas" .stara kninska baza Student se poce smijati Deki sta se smijes Pero sada cu ti cvrgu opaliti
Odise Igori kada evo ide stara Danina od Jove Dukica mater sa Nedom Kaligarisom i gosp. Blagom i ulazu u radnju o Gojka i Pere sada je sansa i mi zanjima jer kada danina kupuje onda se sve treba kocetrirati prema njoj mali kvarat kave ali bez karte kada vazes na vagi 4 fete murtade ali odbi taj masni papir i to ide tako dalje dok Pero Daninu posluzi a Gojko ostale a mi koristimo tu guzvu i gurnemo skafetine nazad i napunimo depove sa keksima a Gojko i Pero se malo nasmijaju i Gojko vikne ajmo djeco jesuli depovi puni sada magla to ce Danina i drugi platiti
Vjeko

Post by Vjeko »

Ogranicenje

Policajac Sijan i Mile Mijakovac (Senijor ) Privatni prevoznik sa svojima kolicima jednom pred Slavijom

Policajac Sijan zaustavlja vozaca kolica Milu i pita ga
Zar niste vidili znak za ogranicenje brzine
Mora da se salite druze Sijane kako da ga primjetim pri ovakvoj brzini ... :lol: :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

Krajem 50 pocetkom 60 godina
Za drzavni praznik u Domu JNA u kino sali se odrzavale priredbe di su Gimnazalci neki komad iz teatra igrali a osnovci recitirali ili pjevali
ZA civile je bilo posebno navece a za vojsku podpodne
Tada je naljepsi glas u kninu Izabela Curko iz strane imala
bila je milina slusati Izabelu ona je bila prvi glas Knina ali onda nije bilo u kninu ko ce je dalje gurnuti
25 srpnja 1971 go ma sam cast da zastupam Knin kavo 1 . glas
a LJiljana Betojevic 2 glas sa pjesmom sjeti se nase ljubavi
a ja sa pjesmom Proplaka ce Zora od Mise Kovaca
Prvo mjesto nisam moga da izgubim u knini kada Drago Medic sjedi u ziriju i jos neki to je bilo malo zajebancije po Kninski
Kasnje smo isli na Roski Slap za prvi glas sjeverne Dalmacije
Drnis
Knin
Benkovac
Sibenik
Bijograd . n. m.
Zadar
Koje sam mjesto zauze na roskom to sam zaboravijo
Vjeko

Post by Vjeko »

Dva iz Strane
Mute i Klepo (Joso Podrug)
Setaju Mute iKlepo kraj Hotela u Kninu
Kaze Klepo vidis onaj zuti stojadin ? Mute vidim
Klepo E ovakvog cu ja sebi kupiti "VOLVA" samo zelenoga


:lol: :lol: :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

KNINSKI VETRINARI

Mute i Klepo odlucili ici u Zagreb a nemaju dosta love i padne im ideja da idu u liku da pelcuju kokosi po selima u lici
to je bilo pocetkom 60 godina .
Di Mute i Klepo pelcuju kokoso zoru nisu docekali kokosi
Nabavili nji dva bjele mantile inekcije i male boce di su specijalni recept mjesali za pelcovanje kaze Klepo Mute mi ce mo nji samo sa vodom pelcati a da voda dobije pituru uzmi komad cigle i onda stucaj pa taj prasak ubaci u bocui malo loze rakiju itako voda je dobila pituru kavo jod
I tako krenu vetrivari na zeljeznicku stanicu i sjednu u vlak za Gracac jer dotlen je karta vazila
Nije jedan dan prosa a vec se pita dije Klepo iMuteu kninu a niko nije znavo u kninu za njihovu avaturu bogte jebo da se nije nesto desilo kazu neki prije u kninu kada prnes kod atlagiceva mosta vec si cuvo kod desiceva mosta u kninu nisi onda moga nista da sakrijes
tako Mute i Klepo na terenu u lici i pelcuj kokosi i puni depovi para ta je akcija trajala sedmicu dana.
U selima di su kninski vetrinari pelcali drugi dan su kokoso sve krepale
tako da je par dana bilo kokosini kuvane ipecene na pijatima
Digla se buna po selima talo da je morala policija da rejagira i onda je bila potraga za DR, Mutom i DR. Klepom po lici
U Gospicu je policija uspjela da uvati Doktore idi je njihova avantura zavrsila Zagreb nisu vidili
Kada je to Tacka .Nikica Mijakovac cuvo to je citava sprdacina bila u Hotelu kod igraca na domine
kaze Tacka ovo mozes samo od mute i klepe ocekivati
:lol: :o :o 8) :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

U HOTELU DINARA
Greta (grofica) treci put zove konobara Juru
Jure jos jednu kocku zukra
Pa vec sam ti davo 7 komada Greta
Znam Jure ali sve su mi potonuli.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

MUTIN SAT

Fali se tip ispred Bobisa vidi sta sam kupijo sat za jeftine pare kod Mute
I radi 15 dana bez navijanja kaze Mute.
A u prolazu nabaci Tarne koliko li tek radi kada se navije .













:lol: :lol: :lol:
Vjeko

Post by Vjeko »

3 KNINJANA PIJANA
Ive Crnogorac .Stari (marijo )i Sako

Idu Ive i Stari pijani izmedu Slavije i Paraceve Gostjone kasno navece
i Ive pogleda u nebo i rece.
Vidi ovo Sunce sta sija oci mi osljepi .
A Stari nije to Sunce Ive nego Mjesec.
I tako idu dalje i sretnu Saku kod Vatrogasnog Doma
Ej Sako
Sako ajte u pizdu materinu pijani sta ocete
Ive
Sako sta je ono gore Sunce ili Mjesec
Sako jos pijaniji digne glavu pa kaze koje ovo ljevo ili ovo desno
8) 8) :lol: :lol: :lol: : :D
Vjeko

Post by Vjeko »

Evo jutro osam sati danas je Nedilja kraj devetog mjeseca sunce vec ugrijalo u kninu ovo jeto je bilo bas vruce . Evo lezim na kuku gore u nasoj Strani kavo Guster kada se grije na kamenu i gledam prema Krcicu jos neradi punom parom pa tako je i Krka jos niska tako je mozes pregaziti a da nesmocis ni kupace gace .Jos je sve mirno u starom gradu jos nisu drcina iz starog grada izisli izkuca jos neki drobu kruv u kavu ali za svaki momenat to ce se promjeniti.
Sakanpanela svt ,Ante zvone zvona za misu u 10 sati dole narivi cekaju par vojnika da sa prebacu na drugu stranu Krke sa camcom tako da smanu put u kasarnu.
Eno vidi Antu Pejkana sa trstikom ide u ribu a to je bijo najbolji ribalovac u kninu .
Evo polako mali gusteri izlazu iz rupa (drcina ) i stari grad ozivljava dole u Curkovoj avliji se cuju glasovi tako i na rivi i staroj lozi braca Sarici se probudili to je prva kusa do Kuka Strana se budi.
Sada se mogu praviti planovi sta da se radi danas je nedilja i Dinara igra u gostima znaci mi imamo igraliste za nase trke sa Biciklima od igraca Dinare koji dodu sa diciklima oni ostavu Bicikle kraj svojie uprave i tako smo mi imali skoro cjeli dan da se vozimo sa Biciklima ja sam tu na igralistu i naucijo da vozim biciklu ali pavo sam dosta puta na nos dok sam naucijo .
Mi smo znali i ici u Potkonje u vinograde da se najedemo grazda sa Biciklima ili na Vrbnik i onda picili niz Konj ko rakete ko je to milina bila
kada se sjetim mog djetvinstva u kninu onda smo mi bili bogati kavo djeca jer imali smo pravo djetinstvo sa nasima avanturama u nasemu malom gradu Kninu.

Evo kada smo vec kod Bicikla i sjetim se Stevsns Likica stari Knijnani njega znaju kavo covjeka koji je radijo poslove dije prevozijo robu sa svojim kolicima ili cjepa drva i di je peka janjce kod Slavije i druge poslove.
Subots podpodne par stari Kninjana sjedu ispred Slavije kad evo Stevsna na novoj Bicikli pravi dir niz grad kada mu Ive Barusic (crnogorac) kaze Stevsne mozes ti bez ruku Stevsn ode do Josipa ivraca se Stevan nazad i vozi sa jednom Rukom sav ponosan a Ive kaze bez obadvi ruke Stevane.
Stevan produzi do Hotela i okrene nazad i kada dolazi blizu Slsvijei digne obadviruke sa timuna i poceli mu stari Knijnani pljeskati Stevan sav ponosan nije prosa Slaviju kada Stevan Tresne u zid od komacorave radnje i razbi Stevan novu biciklu i kasnje kada mu neko nabacijo ajde Stevane bez ruku nije se vise usudijo Stevan bez ruku.
Post Reply