SUSRET IN AMERIKA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

SVAKA CAST PEKI.
PREPOZNAO SAM SKORO SVE SA SLIKA , OSIM MLADJEG NARASTAJA.TAKO MI JE DRAGO DA VIDIM POZNATA I DRAGA MI LICA.
DOMINIRA SREBRENA BOJA (IZUZETAK SU NARAVNO DAME).
ZALIM STO NISAM BIO,ALI BICE NADAM SE JOS PRILIKA DA SE SRETNEMO.
POZDRAV SVIMA
LUKA
Hespera

Post by Hespera »

Pekija nisam mogla ni zamisliti drugacije i prije mnogo godina bio je u svom fazonu
svidja mi se stajling (ja sve na nasem jeziku ) , ne znam cime se bavi ali mogao bi biti istrazivac
pozdrav svima i blago vama kad imate takav standard , drago mi je sto sam vidjela fotografije , pa i mi ovde smo cekali "susret u Americi "
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pozdrav za sve Kninjane dobre volje.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Eto Cirus nisi puno cekao,ima jos slika,nadam se da mi necete zamjeriti ako stavim i slike sto sam uslikao obilazeci neke dijelove USA.
Hvala ti Hespera na javljanju i ljepim rijecima.Vjerujem da vam je svima,kao i meni,drago vidjeti Kninjane kako u samom Kninu tako i okolo po ovoj nasoj istrosenoj planeti.
Hespera

Post by Hespera »

Naravno da nam je drago vidjeti vas , a tri dana mi treba da pregledam sve fotografije jer gledam svako lice i trazim mu iskru u oku
Ovo sto sam pregledala ima to sto trazim , nek ste zivi zdravi i veseli
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SUSRETI IN AMERICA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Putovanje po Americi

Sad kad sam se malo sabrao i sredio redove,sto se kaze,poslje ovih mojih putesestvija po Americi red bi bio da se zahvalim svim Kninjanima koji mi se nadjose pri ruci tokom ovoga putovanja.
Djoli,Nadi,Jeli i Nikoli veliko hvala sto su me durali toliko dana,posebno Djoli hvala sto je dozvao snjeg i omogucio mi da nakon 15 godina opet napravim snjeska i uzivam u snjeznim radostima.
Hvala Jeli i Nadi (Paic) koji su me docekali i pametno i smireno dovezli do mojih dragih prijatelja , Djole i Nade.Nikad necu zaboraviti ljubav i paznju koju su mi pokazivali Jelena i Nikola.
Hvala Jadranki,Tihi i Aleksandri sto me ugostise i nadjose mi se pri ruci kad je zatrebalo.
Cedanki i Bori hvala na predivnim vecerama,najboljem domacem crnjaku u Americi i ljepom druzenju sa Djolom,Tihom,Jadrankom i Misom .Bori za nesebicnost da mi pokaze neke znamenitosti ovog grada i okoline,docekuje i ispraca sa Cikaskog aerodroma.
Vjerujem da je organizacija sljedeceg susreta u dobrim rukama.
Hvala Bobi na zanimljivom obilasku Las Vegasa i Grand Kanjona,ljepom druzenju tokom tih dana.
Drago mi je da sam vidio mog rodjaka Dragu i njegovu familiju,hvala im na gostoprimstvu.
Igrom slucaja,odnosno mojom greskom,nisam uspio da se vidim sa Blagojom,kome se i ovim putem izvinjavam i pozdravljam ga.

E,a sad Hjuston.

Evo da nabrojim sve koji su prisustvovali i da im se zahvalim sto su mi omogucili da ih ponovo vidim ili upoznam,nadam se da ce mi
Slobodan Seat oprotiti na mojoj losoj memoriji.

Iz Teksasa -

Hjuston:

Dusan-Mira-Ileana-Nevena i Mirko Djujic
Zarko-Nedjeljka-Sladjana i Milos Buncic
Rajko-Dusanka-Ruza-Bozena i Magdalena Dobrijevic
Milorad i Vesna Opacic
Milorad-Ilinka i Vesko Radulovic
Nikola Ado-Oti-Vuk-Ofelija-Isa-Nikola Aleksandar Vujasinovic
Gojko Komazec
Vladimir Diklic
Zdravko i Emilija Arezina
Sasa Bjelic
Marinko Plavljanic

Fort Vort-Dalas:

Goran i Sandra Ozegovic
Nedjeljko-Tatjana-Gordana-Anja Fia Kukolj
Predrag-Sasenka-Andrej-Aleksandar Samardzija
Slobodan Zarac
Goran Zabic

Iz Arizone-

Feniks:

Goran Cica
Zivko Kramaric
Spiro-Andjelka i Biljana Rasevic
Slobodan i Zora Seat

Iz Dzordzie-

Atlanta:

Milivoj-Baja i Branka Dondur

Iz Indiane-

Cikago:

Boro Raskovic
Tihomir Petkovic

Iz Viskonsin

Milvoki:

Novak-Vesna i Mirko Novakovic
Tihomir-Jagoda-Jelena-Tihana i Nemanja Medic

Iz Ontario-Kanada-

Vindsor:

Jovica-Repko Urukalo

Toronto:

Veljko Vjestica
Mico Raskovic

Najprije bi se trebao zahvaliti Miri,Djuki i njihovoj djeci koji su se pokazali kao pravi domacini i uspjeni organizatori.
Repku se zahvaljujem sto se spustio do Hjustona i uvelicao ovo nase druzenje.Inace da se spomene da je on najstariji aktivni clan Galerije,sta sam zaboravio naglasiti dok sam imao mikrofon.
Hvala i nasem gostu Branku Kresojevicu,moreplovcu i avanturisti,na zanimljivim pricama o njegovim avanturama.

Jos jednom se zahvaljujem svima skupa na ugodnom i nezaboravnom druzenju.

Nakon Hjustona ugodna voznja sa Goranom i Sandrom do Fort Vorta.Ponovni susret sa Deicom i razgovor sa Igorom (Skyp).Imali smo ljep suncan dan za obilazak Fort Vorta i Dalasa.
Baja me je sacekao na aerodromu u Atlanti.Putem smo se rapricali (o Americi i Autraliji) sto nam je skratilo putovanje do kuce gdje nas je cekala Branka sa postavljenim stolom.Ponovo sam sreo Vedrana i Bojana,upoznao Maju i Anu,odusevio se sa Novakom i Navarom.
Baja se potrudio da mi pokaze znamenitoti Atlante i isprati na put do Nju Jorka.
Na Nujorskom aerodromu me sacekao taksista a sutradan me njegov kolega vratio na aerodrom.Setnju 5 Avenijom otezava guzva ogromnog grada i jos kad se dogodi ludnica zvana "St Patric's Day",(nece mi Irci zamjeriti),to treba vidjeti.
Sljedeci pravac Bufalo i Niagara Fols.
Zahvaljujem se Smudjama,Zeljku,Mileni i Momcilu na ukazanom gostoprimstvu i velikoj pomoci oko obilaska vodopada.Mozda bi trebali otvoriti i turisticku agenciju jer poznaju sva znacajna mjesta oko Niagare.
Na Cikaskom aerodromu me sacekao Nikola (prava ljudina-karakterna) i odvezao nazad "kuci",(kad sam se vratio kod Djole i Nade rece ja njima "evo mene opet kod kuce") tako sam se osjecao.
Boro je pripremio jos jedan ugodan obilazak."Zaletili" smo se do Milvokija na poziv Novaka i Vesne.Ugodno vece u drustvu sa Borom,Novakom,Vesnom,Mirkom,Cejom i Jagodom uz bogatu trpezu i dobro crno vino.
I na kraju mojih posjeta i zahvalnica,hvala na gotoprimtvu mojoj necakinji Sasenki i njenom Deanu i preljepim cerkama Anom i Andjelom na ugodnom razgovoru.Cuo se sa Bracom (bratom o tetke,opet preko skypa) nakon pustih godina.
Eto u kratkim crtama,nadam se da nisam nikoga zaboravio,ako jesam duboko se izvinjavam.

Na kraju veliko Vam hvala sto ste meni a i drugima pokazali da ste sacuvali zdrav,otvoren i veseli duh kninski.

PS:Potavit cu par fotografija sa ovog putovanja.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Peki, ma sta nam se toliko zahvaljujes, ostavi nesto i za druge. Znamo svi da su kninjani bili poznati po gostoprimstvu tako da ti ovo nije trebalo biti nikakvo iznenadjenje. Tako i svi ostali dragi kninjani i kolege sa Galerije, ako budete dolaziti u nase krajeve, javite se i bice nam drago da se vidimo i da vas ugostimo. To se odnosi i na ove moje "domace" iz Amerike i Kanade, ako putujete negdje blizu nekog od nas, javite se bar da se vidimo i zdravimo ako nista vise.
Sad da se i mi tebi zahvalimo. Najprije na lijepom druzenju i ugodnim danima provedenim u tvom drustvu a onda i zato sto si nas skupio ovdje u Americi. Vec par godina postoji ideja i predlozi da mi to pocmemo da radimo ali nam je falila nekakva inicijativa da nas zapali na sirem podrucju. Tvojim dolaskom smo i to dobili i nadam se da cemo se ubuduce redovno vidjati i cvrsce povezati na ovom kontinentu. Svi ste mogli vidjeti na slikama koliko smo svi bili nasmijani cijelo vreme jer nam je lijepo bilo vidjeti drage sugradjane poslije toliko godina. Dobijam pozive i cujem komentare sa mnogo strana od kninjana koji nisu mogli biti sa nama i sada im je svima zao.
Vjerovatno ste culi ali da ponovim (a i vi da ponavljate do sljedece godine) sljedeci susret je 8. septembra 2012.g. ovdje u okolini Cikaga. Ponavljajte to svima koji su zainteresovani i voljeli da dodju a mi cemo se potruditi da svi odu zadovoljni kao sto je i Peki otisao zadovoljan.
Nadam se da cemo imati sansu da ugostimo i bar nekoga "preko bare" (bilo koje) tako da ako ste u mogucnosti i voljni, planirajte da dodjete i javite mi kad odlucite.
Peki, jos jednom, hvala za evociranje lijepih uspomena i vikend za pamcenje a ostalima do vidjenja iduce godine (ako se ne sretnemo prije).
Novak Novakovic
Posts: 10
Joined: Sun Apr 08, 2007 4:38 am

Post by Novak Novakovic »

Peky, pravi si, svaka cast ti si napisao i "Zapisnik" tako da pored slika sve bude i pismeno dokumentovano. Odlicno je da si napisao imena svih koji su bili prisutni.
Jako nam je drago da si imao lijep boravak u Americi, Ne zaboravi da si rekao da ces nam neke od slijedecih godina ponovo doci zajedno sa Zlatom.
Ja sam odmah po povratku iz Hjustona na strani 3 napisao da nas je sve u Americi trebalo "Probuditi" i malo pogurati a ti si to ucinio.
Slike koje si postavio na Galeriju su predivne, hvala ti.
Jos jednom tebi i svim ostalim Kninjanima pozdrav od Novaka Novakovica
Nenad Bolta
Posts: 22
Joined: Mon Dec 08, 2003 11:27 pm
Location: U.S.A.

Post by Nenad Bolta »

Malo sam zakasnio pa sam danas dosao u Houston,sta mozes kad nije lako svagdje stici...
lana

Post by lana »

biserci wrote:Malo sam zakasnio pa sam danas dosao u Houston,sta mozes kad nije lako svagdje stici...
Prijatelju, kako si ti putovao, kad si toliko zakasnio???? :wink:
Nenad Bolta
Posts: 22
Joined: Mon Dec 08, 2003 11:27 pm
Location: U.S.A.

Post by Nenad Bolta »

Traktorom sreco svaka,kako bi drugacije...
lana

Post by lana »

biserci wrote:Traktorom sreco svaka,kako bi drugacije...
Èuj ti njega, pa nemamo svi traktor.
Kod nas se voze freze,
a ovi što su ekološki osvješæeni imaju konje i magarce.
MuMi

prevoz

Post by MuMi »

Pa mogao si i kamionom,zapreznim kolima ili sta se vec nadje pri ruci.
MuMi

Post by MuMi »

E,sjetila sam se bolje ideje.Mogao si kao Sanco Pansa,na kobili,mozda bi i stigao na vrijeme.
lana

Post by lana »

MuMi wrote:E,sjetila sam se bolje ideje.Mogao si kao Sanco Pansa,na kobili,mozda bi i stigao na vrijeme.
.....ako ne naleti na kakvu vjetrenjaèu usput ....
Medicci86

Post by Medicci86 »

spremte se dragi moji Kninjani jos koji mjesec pa kod Bore u Cikago
Post Reply