SUSRET IN AMERIKA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

chicago

Post by Ile Cenic »

Ako Bog da zdravlje, ado tada puno pozdrava od ile!!!!!!!!!!!!!!!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Do vidjenja

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo je prosla godina dana od znacajnog skupa u Hjustonu.
Kazem znacajnog zato sto se tada krenulo sa okupljanjem Kninjana iz cijelog svijeta,prvo kod Djuke i njegove ekipe u Hjustonu,sljedeci je kod Bore i njegove ekipe u Cikagu gdje ce pasti dogovor o sljedecem skupu.
Nadam se da ce doci na red i Australija,Evropa pa mozda jedne godine i Azija.
Steta bi bilo da onakav duh i volju za druzenjem ne produzimo na nove generacije.Zvuci otrcano ali je druzenje u Hjustonu pokazalo da je to sve izvodljivo.
Dragi Kninjanima,ljudima dobre volje,zelim vam svako dobro i do vidjenja.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Informacija za sve zainteresovane za dolazak na sljedeci skup.
U Hjustonu smo imali izvanredan provod i po uzoru na taj vikend ovdje cemo organizovati 3 dana druzenja. Pocecemo u petak navece i nastaviti u subotu cijeli dan uz druzenje i domace specijalitete (janjetina, peka, balote, karte, ...). Navecer cemo imati zabavu sa muzikom i jos ponesto.
U nedjelju cemo napraviti rucak za one sto dodju iz daleka i ostanu sa nama. Ko bude zainteresovan, mozemo napraviti obilazak Cikaga.
Sve ovo je planirano za 7., 8. i 9. septembar i molio bih sve zainteresovane da mi se jave ko misli dolaziti da nam je lakse organizovati docek.
Do skorog vidjenja.
Boro Raskovic
bororaskovic@sbcglobal.net
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Susret in Amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Jedva cekam.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Djuka me je podsjetio da sam sve dobro napisao samo zaboravio da kazem gdje ce biti skup. Hvala mu i evo da i to ispravim.
Skup ce se odrzati u Merrillville, Indijana u okolini Chicaga.
Do skorog vidjenja!
branka

Post by branka »

Evo napokon da se Baja i ja javimo.Mi dolazimo obavezno, ali sam mislila,ako bi nam ti Boro rekao adresu gdje cemo biti i najblizi hotel, pa da opet svi budemo na jednom mjestu.Toliko za sada.Puno pozdrava i do skorog vidjenja. To vam je tu, vrijeme leti ubrzano,evo nas uskoro opet zajedno!!
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Drago mi je cuti da dolazite. Ja cu vam javiti za hotele za koji dan kada ugovorim sa njima. To nije problem jer ih ima dosta. Molio bih sve koji su zainteresovani da dodju da mi jave sto prije jer je lakse organizovati i dogovoriti bolje cijene i bolji smjestaj.
Skup ce biti kod crkve Sv Ilije u Merrervillu, Indijana 8700 Taft St.
Za vas sto dodjete iz daleka, sastacemo se u petak navece, nesto slicno kao sto je bilo kod Djuke a u subotu imamo cijeli dan za druzenje, rostiljanje, peku, pecenje, balote,... Navecer ce biti zabava u hali.
Nadam se da ce biti za svakoga po nesto ko dodje a najvise lijepih uspomena od ranije i od ovog susreta.
Vreme leti ali ja bih volio da je to sutra. Imam dosta poziva i svi su nestrpljivi kada ce to biti.
Ja cu se jos javiti i reci nove informacije.
Nikolic Valentina
Posts: 16
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:25 pm

Post by Nikolic Valentina »

Boro ja i mladen dolazimo isto a vjerovatno jos cetvero sa nama
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Bravo.

Post by Petar-Peky Bukarica »

To bi sa Vama,draga rodjako,bilo oko 75 prijavljenih do sada.Ovo je nesluzbeno.
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Ako dozivim dolazim sa zenom pozdrav svima ile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Valentina, ko bi jos trebao doci sa tobom? Ja znam za Velju i Micu i jos neke iz Okvila i Missisage.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Sinoc je donesens konacna odluka oko kninskih susreta. Plan se nije promijenio samo se promijenilo mijesto odrzavanja. Umijesto u Merervillu, skup ce se odrzati u Scherervillu (nekoliko milja pored) a sve ostalo ostaje isto. Ko dodje ranije neka mi se javi pa cemo se sastati u petak navece u Merervillu. U subotu ce biti piknik cijeli dan a uvece zabava na istom mjestu.
Adresa imanja je
905 E Joliet St
Schererville IN 46375
Adrese i brojeve telefona od hotela cu objaviti za par dana.
Nadam se da se uskoro vidimo (ko moze) a do tada do vidjenja.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

susret in amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Namjeravam doci u Petak iz Detrita sa avionom i volio bi da znam gdje su hoteli,gdje vecina Kninjana stoji;adrese, tako da mogu rezervisati.posto neme bas dosta vremena do sastanka.Takodje koje su mi opcije da stignem do Merevile sa Chigaskog aerodroma?Boro ako ti nije tesko molim te obavjestime o tome. Moj email adresa; jovica@aei.ca Pozdrav svima. Repko.
Dusan-Djuka Djujic
Posts: 14
Joined: Sun May 06, 2007 7:30 am

Post by Dusan-Djuka Djujic »

Jovica, vecina nas ce spavati u hotelu Comfort in address:1019West Lincoln Hwy Schererville In 46375 tel.219-865-9500 cjena $95.00 za noc.Treba da rezervises pozivom na Boros group.
Za ostale informacije nazovi Boru
Pozdrav.
Djuka
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Evo i adresa i brojeva telefona za hotele.
Holiday inn
1773 fountain park dr
Schererville IN 46375
(219)865-3301
Cijena je 115.00 za noc

Comfort Inn
1019 West Lincoln Hwy
Schererville In 46375

(219)865-9500
Cijena je $95.00 za noc

Home Town Inn
1139 West Lincoln Hwy
Schererville IN 46375
(219)322-7000
Cijena je $79-89.00 do dvije osobe + $5.0 po osobi preko taga

Kad zovete recite da je za Boros group i onda cete dobiti ove cijene. Ako imate problema javite mi. Vidimo se uskoro.


Doslo je do jos jedne promijene u mijestu odrzavanja susreta. Susret ce se odrzati kako je bilo originalno planirano u Merrervilu kod crkve Svetog Ilije na adresi 8700 Taft St Merrillville IN 46375.
Sve ostalo ostaje isto. U petak navecer se vidimo na istom mjestu a u subotu pocinjemo u podne (12.00) sa druzenjem gdje ce biti pripremljeno meso sa raznja i rostilja i za posebnu priliku i meso ispod
peke. Uz prsut, vino, rakiju i ostale stvari nadam se da cemo imati nezaboravno druzenje i ponijeti mnogo lijepih uspomena sa ovoga susreta.
Ako nekome treba pomoc oko prevoza neka se javi. Ovdje nema gradskog saobracaja i sve se mora organizovati sa autima. Za one koji dolaze avionom ako nemaju auto neka se jave. Sa aerodroma voze autobusi do 5-6 milja od Scherervila (do Highlanda) i ja mogu organizovadi prevoz sa autobusa do hotela.
Mozete mi se javiti na tel 219-688-8500, email bororaskovic@sbcglobal.net ili preko facebooka.
Vidimo se uskoro i sretan put za one koji putuju.
Post Reply