SUSRET IN AMERIKA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

branka

Post by branka »

Karte su vec u dzepu.Baja se izvikao na Branku sto to nije petak uvece,ali tu je sta je.Najvaznije je da cemo se mi svi vidjeti i sto Kramarici kazu,veselje do zore!!!!!!Lijep pozdrav svima i hvala Pekiju sto je dosao na ovu ideju i Dusku sto se prihvatio organizacije.Hotel takodjer rezervisan i to na Duskov brk.Kazes Dusko's grup i nemas problema.Sve je super ,a bilo bi idealno da mi i moja Zlata dolazi sa Pekijem.Odoh sada.Branka.
kramaric1

od kramarica

Post by kramaric1 »

dolazi cile al jasna nemoze :(
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

DRAGI BUDUCI SUSRETASI

Post by Dean Beric »

Mi, nekako vremenom i prostorom vezani ovdje, ako i ne mozemo do vas u Texas, bar cemo se pokusati naci 30.4. u subotu na zidicu ispod livadice. Poslije sastanka cemo vec nesto izvesti u vezi jela i napitka (ne moze se napisati ''pica'' jer nema kvacice za meko c).
Vama zelimo sve najbolje i puno srece na susretu. Ocekujemo i neke slike. Obecavam da cemo i mi postaviti nase u maju.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

susret in amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Priblizava se dan naseg Kninskog sastanka u Americi.Jos nekoliko sedmica i eto nas.Nevjerovatno sam uzbudjen sto cu ponovno vidjeti poslije dvadeset godina dobro poznate ljude i neke koje mozda nikada nisam vidio a vjerovatno ni oni mene.Dolazim prvi,a odlazim zadnji,hocu kao mozda najstariji da vidim da je sve u redui da ovaj nesvakodasnji sastanak bude zapamcen,da buduce generacije naseg ljepog grada isto tako i da se druze bez obzire gdje i na kojem kontinentu da se sastaju.Sa Djukom sam pricao jutros i on je nevjerovatno uzbudjen i sve je spremno i po njegovom govoru vidim da je nevjerovatno ponosan i srecan sto je domacin ovog prvog sastanka Kninjana u Americi.Ja licno obecavam D,Bericu da ce biti dosta slika i naravno pisanja o zajebanciji koju smo imali.Pozdrav svima Kninjanima pa gdje bili.Ako imate zelju da ucestvujete u ovom povjesnom dogadjaju,jos nije kasno da kupite karte i da se nadjemo onako po naski.

Pozdrav svima od Repka.
Novak Novakovic
Posts: 10
Joined: Sun Apr 08, 2007 4:38 am

Post by Novak Novakovic »

BILO JE FENOMENALNO!

Peki hvala ti na divnoj ideji, trebalo nas je probuditi i samo malo pogurati.
Takodjer ti hvala sto si nam se pridruzio na "PRVOM SUSRETU KNINJANA U AMERICI".
Djuki, njegovoj porodici i ostalim Kninjanima iz Hjustona hvala na genijalnoj organizaciji i svemu sto su za nas uradili.
Vidjeti na jednom mjestu poslije toliko godina sve te drage ljude sa kojima smo odrastali za sve nas je znacilo MNOGO.
Dogovoreno je da se nastavimo sastajati jedanput godisnje, svaki put u drugom gradu u nadi da ce se broj prisutnih stalno povecavati.
Mnogi od nas su doveli i djecu. Upoznali su se i sprijateljili.
Nasim Kninjaima koji nam se iz raznoraznih razloga ove godine nisu mogli pridruziti veliki pozdrav.
Peki sretan ti povratak kuci.

Novak i Vesna Novakovic
Novak Novakovic
Posts: 10
Joined: Sun Apr 08, 2007 4:38 am

Post by Novak Novakovic »

Biti ce puno slika!
Peki i Zika su napravili puno slika koje bi uskoro trebalo da se pojave na Galeriji.

Pozdrav svima Novak Novakovic
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

susret in amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Bilo je preljepo.Ponovno medju mnogim znanim licima i neznanim do sada i jedno zadovoljstvo sto se tesko moze opisati.Domacin Djuka i njegova cijenjena familija i njegovi prijatelji Gojko.Savo i Milorad su zasluzili svake pohvale i usmijerili su nas za iduci sastanak Kninjana.Nevjerovatno da su vecina bili puno mladji od mene,ali me svi poznaju i spomenili su mnoge stvari sto su imale veze sa mnom i sa Kninom koje sam ja vec skoro zaboravio i to me je vratilo opet ona ljepa i dobra vremena Knina i Kninjana. Svaki put kada bi se rastajali,da idemo u hotel ili sl.uvjek je neko imao jos nesto da doda o Muti,Marija (Starog Zivkovica) ,Anti Jelovini ili o nakome drugom i o necemu drugom tako da je smijeh i druzenje trajalo do kasne noci.Peki ;Ti si napravio nesto sto je bilo nezvodljivo ali kako si rekao da mi Kninjani mozemo SVE i to je bilo i nadam se da opet ce biti.Nedostajala su mnoga lica koja su bila zauzeta i nisu dosla,ali svaka im cast, zvali si telefonom i zazelili su nam sve najbilje povodom ovog prvog sastanka Kninjana u Americi.Nadam se da svi stigli svojim domovima u redu,a ponovno Djuki i njegovim svim tamo u Hjustonu zahvaljujem se od srca,jer ovo je za mene bilo nesto sto ni u snu nisam vjerovao da ce se dogoditi.Pekiju zeli da se ljepo provede za ostalo vrijeme u Americi i Kanadi i da se vrati svojoj familiji u redu i da nastavi djelo koje zapoceo i sblizio nas Kninjane sirom svijeta.Pozdravljam sve ucesnike Kninjana u Americi i svako dobro od Vasg Repka.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Bio je vikend za pamcenje. Bilo je dosta emocija medju prijateljima koji se nisu vidjeli 20-ak godina i sada se nalaze na nekom tudjem tlu. Bilo je podsjecanja na mnoge lijepe uspomene, bilo je i smijesnih prica sto se desavaju nasim ljudina po svijetu. Bilo je puno dobre energije u zraku.
Djuka nam je bio nevjerovatan domacin, spremio je mnogo stvari koje nismo ni trazili ni ocekivali, (zao mi je sto nije blize mene pa da to mozemo raditi cesce). Kada vidite slike (kojih ce biti mnogo) vidjet cete neki novi nacin spremanja nekih tradicionalnih jela od nas. Nevjerovatno koliko su ljudi domisljati.
Hvala svima koji su bili, koji su trebali doci ali nisu uspjeli iz raznih razloga i onima koji su nas podrzali u ovom nasem pokusaju da jos jednom ozivimo nase lijepe uspomene iz nekih divnih vremena. Ja sam uspio u mojoj namjeri a vjerujem da su i svi ostali bili zadovoljni sa provedenim vikendom i onim sto smo dobili i sto smo odavno mogli i trebali napraviti.
Dogovoren je sljedeci susret i o tome cemo obavijestiti kasnije. Nadam se da cemo uspijeti pokrenuti i nase ostale drage sugradjane sirom Amerike i Kanade a mozda i sire da nam se pridruze u ovoj nasoj ideji i da cemo i dalje gajiti lijepe uspomene iz naseg najlijepseg grada.
sanja

Post by sanja »

Kako mi je samo drago da ste se uspjeli susresti, izljudikati, nasmijati... i istovremeno zao sto nisam mogla biti tamo s vama... Nadam se jos dobrih prica, pa mozda i otvorenu novu temu na forumu... Uz slike, naravno, i zelju da se i ja prikljucim iduci put...
branka

Post by branka »

Evo i mene da se malo javim.Baja i ja smo jos uvijek u mislima sa vama,a trenutno je i Peki kod nas u gostima,tako da na nasu srecu ,druzenje Kninjana za nas jos nije zavrsilo.Bilo nam je Famozno!!!
Svi se mi zahvaljujemo Pekiju na inicijativi i Djuki na organizaciji,a niko da spomene Djukinu zenu Miru koja se dobro naradila i uspjela da svu onu hranu i kolace pripremi.Isto tako trebamo zahvaliti Gojkovoj,Savinoj I Miloradovoj zeni na onim predivnim kolacima.
A bogami i Nedjino vino i prsut nisu bili losi, a tek jagnjetina i jaretina ispod peke...Ne znam ko je donio one slane srdele? Ja sam ih se bas najela,a poslije....
E toliko dragi nasi,bilo vas je sve skupa lijepo vidjeti. Baja i ja smo odusevljeni.Ja trenutno radim ,a Baja i Peki su u obilasku Atlane.Sutra Peki nastavlja za NewYork,a poslije na Niagarine slapove.
Puno pozdrava svima od Baje i Branke
Jos da vam kazem da sam se vise ismijala u ona dva dana nego za zadnjih sest mjeseci .E Repko,Repko..ziva enciklopedija kada su Kninjani u pitanju,a jos kada mu se Djuka pridruzi ..to je da umres od smjeha..)a o Sandri Ozegovoj da i ne procam:):) Odoh,svima vam zelim lijep dan!!!
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Hvala Branka sto si me podsjetila na Djukinu zenu. Hvala joj mnogo. Bez nje ovo nista ne bi bilo isto. Moj stari nju odavno zove "heroj" jer je, kaze, zasluzila medalju sto je toliko izdrzala sa Djukom ali izgleda da se i on promijenio i to na bolje.
Jos jednom veliko hvala Djuki i njegovoj cijeloj familiji.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

slike

Post by Luka Kabic »

HAJDE PETRE POSTAVI PAR SLIKA SA SUSRETA .NESTRPLJIVI SMO.
Novak Novakovic
Posts: 10
Joined: Sun Apr 08, 2007 4:38 am

Post by Novak Novakovic »

Luka !
Peki je jos u Americi, vraca se kuci za vikend.
Ne znam dali si znao za susret ali znam da si puno propustio.
Jos jednom pozdrav svima,
Novak
branka

Post by branka »

Peki leti za Australiju 24tog,sto znaci tek ce biti kuci za onaj tamo vikend.Jos cemo se malo nacekati da bi vidjeli slike :(
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

SLIKE

Post by Luka Kabic »

HVALA NOVACE I BRANKA NA ODGOVORU.ZNAO SAM NOVACE ZA SUSRET ALI SAM JAKO ZAUZAT,TAKO DA NISAM MOGAO DOCI.ZNAM I STA SAM PROPUSTIO, JAKO MI JE ZAO.
MISLIO SAM AKO JE NEKO VEC POSLAO SLIKE,DA IH PEKI SAMO POSTAVI NA GALERIJU.MOZE SE TO NAPRAVITI SA BILO KOJEG KOMPJUTERA AKO IMAS SIFRU ZA LOGOVANJE.
A MI SMO NESTRPLJIVI.

POZDRAV SVIMA
LUKA
Post Reply