SUSRET IN AMERIKA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

susret in amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Da se javim prvi od ucesnika susret u Americi.Da Vam svima kazem da je bilo predivno.Mnogo novih faca i upoznavanja.Vise sam se puta izljubio ova dva dana nego zadnju godinu ipo.Napokon sam Vidio Iliju Cenica i njegovu cijenjenu gospodju,Bio sam se zabrinuo za Novaka Novakovica jer ga nisam odmah vidi,pa mi je Vesna rekla da je otisao u Kn in i onda se pojavio u Subotu navece directno iz kraja i onda sam imao jedan drugi sastanak Kninjana po njegovoj prici.Sve u svemu prava ljepota.Boro i Tiho su napravili odlicam posao da cu se ovog i onog prvog susreta sjecati dugo.Puno im hvala,vidilo se pravo domacanstvo onako po Kninski.Falio nam je Peky,ali svi razumjemo razlog izostanka.Svi koji nisu bili ja znam da imate razloge i da bi dali neznam sto da ste bili,da Vas obavjestim da ce do godine sastanak Kninjana u Americi biti u Milvoki i zato sada se pripremate jer vrijeme prolazi brzo i eto novog sastanka.Imao sam cast kao najstariji ucesnik odrzim zdravicu kod Tihine kuce i da se zahvalim u ime sviju sto se ponosim sa tim.Hvala ti Boro i hvala ti Tiho kao i vasim familijama na trudu i svemu ostalom sto ste ucinili da meni i svim ostalim ucesnicima ovaj susret u Scherevillu bude nezaboravan. Svaka cast.Puno pozdrava od Vaseg Repka. (slike sljede)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kninski susreti

Post by Petar-Peky Bukarica »

Drago mi je da ste se ljepo proveli i ugodno zabavili.Bit ce prilike vidit cemo se neki drugi put.Hvala Repko na javljanju i sjecanju.
Znaci ipak su Novak i Cejo bili jaci od "juznjaka". :violent1:
Nikolic Valentina
Posts: 16
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:25 pm

Post by Nikolic Valentina »

Ja i Mladen se pridruzujemo Repkovim komentarima.Zahvaljujemo se Bori i njegovoj familiji za docek. Bilo je predivno i hrane i pica u izobilju.Neznam kad sam se toliko smijala i plesala.Ujedno se zahvaljujemo familiji Petkovic na predivnom doceku i na kraju kad sam odlazil rasplakala sam se.Rijeci nisu potrebne uskoro cemo vidjeti slike naseg majstora Zike.
Djole Karanovic
Posts: 11
Joined: Tue Apr 19, 2011 4:36 am

Post by Djole Karanovic »

Svim ucesnicima drugog susreta Kninjana veliko hvala na lijepom i veselom druzenju kako se i ocekivalo.Veliki pozdrav do sledeceg susreta i puno hvala!
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Ima li slika sa susreta ?
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Drago mi je da vam je drugi susret u Amierici bio tako uspjesan,nisam ni sumnjala.Svaka vam cast,nastavite tako i nadalje.Naravno ovo bi se mnogo teze organiziralo,da nije Galerije i Pekya,zar ne?Kako bi se pronasli,kako bi se culi,kako bi vidjeli stare i nove slike? Peky,hvala ti sto nas odrzavas u kontaktu i sto nas svijet,rasut po svim kontinentima,uspijeva da odrzi komunikaciju,razmijeni emocije,obnovi sjecanja na Knin.
Pozdrav svima,makar me i ne poznaju.Senka.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Hvala

Post by Petar-Peky Bukarica »

Red je da se zahvalim Repku i Ziki na fotosima sa susreta,zahvaljujem se i Jeleni,koja samo sto ih nije poslala. :thumbup:
E,jos kad bi se neko "od tamo" potrudio da nam predstavi prisutne,jer su me poceli prozivati zbog toga,bio bih zahvalan.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Organizacioni odbor i jos ponesto

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo sam i sluzbeno dobio spisak clanova odbora za organizacije susreta Kninjana u SAD i Canada.

ARIZONA
Zivko-Zika Kramaric i Slobodan Seat
AUSTRALIJA
Petar-Peky Bukarica
CALIFORNIA
Ilija-Ile Cenic
GEORGIA
Milivoj-Baja Dondur
INDIANA
Tihomir-Tiho Petkovic i Borivoje-Boro Raskovic
ONTARIO
Veljko-Veljo Vjestica i Mico Raskovic
TEXAS
Dusan-Djuka Djujic i Nedjo Kukolj
WINDSOR
Jovan-Repko Urukalo
WISCONSIN
Novak Novakovic i Tihomir-Cejo Medic

~Spisak je radjen po abecednom redu drzava.

Prvi susret je odrzan u Teksasu - Hjustonu,12./13.Mart,2011. god.
Drugi susret je odrzan u Indiani - Merivilu,08./09.Septembar,2012. god.
Treci susret ce se odrzati u Viskonsinu -Milvokiju,07./08.Septembar,2013. god.

I jos samo da dodam dvije stvari:

1.-Prvi susret nije odrzan "spontano" kako pise negdje na internetu,nego je druzenje planirano a Djuka i Mira su uz pomoc svoje djeca i prijatelja (otprilike njih devetero) ulozili puno truda da sve to pripreme,dakle nije spontano.
Spontano je kad ja naidjem kod nekog a on skuva kavu pa ljudikamo uz kavu,rakiju i zmare.

2.-Kad navodim imena clanova organizacionog odbora vjerujem da znate da se iza tih imena nalaze i nase "ljepse polovice",koje svojim velikim srcem,snaznom voljom i spretnoscu uspijevaju da ostvare i osmisle ovakve skupove,daju im bogatstvo,ljepotu,sarm,ostajuci uvijek sa strane u sjenci nasih imena.Samo da vas podsjetim,da se ne zaboravi.Nisam pretjerao,a?
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

aasusret in Amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Bas sam se mislio prije nego sam procitao Tvoj komentar Peky da je bila godisnjica PRVOG SUSRETA U AMERICI na 12 tog Marta 2011 i da mi je promakla ,a da nisam cestitao svima koji su bili na tom VELIKOM dogadjaju,kao i na sjecanje domacina Djuke i njegove familije i prijatelja koji su udarili kamen temeljac tom dogadjaju. Cestitam od srca. Vas Repko.
Novak Novakovic
Posts: 10
Joined: Sun Apr 08, 2007 4:38 am

Post by Novak Novakovic »

Kninski susreti


Obavjestavamo sve zainteresirane da se Treci susret Kninjana na podrucju Amerike I Canade ove godine odrzava Septrmbra 7 og u Milwaukee, Wisconsin kod crkve St.Sava na adresi 3201 S. 51st sa pocetkom u 4:00 PM.
Za goste koji dolaze iz drugih gradova u petak vece ce na istoj adresi biti priredjen prijateljski docek. Za sve koji trebaju nocenje dogovoren je hotel Holiday Inn & Suites na adresi 545 W Layton. Zovite pod Novak gruop da bi dobili dogovorenu cijenu od $85.
Svi Kninjani koji zive u Milvokiju a zele prisustvovati doceku u petak ili pomoci pri organizaciji susreta su dobro dosli.
Kontakt tel.414248-5024 poslije 4 pm CT radnim danom. Weekend cijeli dan.


4 hours ago
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

susret in Amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Bravo Novace,kratko i jasno , pa ako Bog da vidimo se sestoga Sept. Repko.
Nikolic Valentina
Posts: 16
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:25 pm

Post by Nikolic Valentina »

Jedva cekam petak vecer da se vidimo na Kninskim Susretima, puno pozdrava svima Nikolici
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

SUSRET IN AMERIKA

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Taman sam na vrata da putujem za Milvoki,kad me Djuka zove iz aviona i kaze mi da ce mo se vidjeti za nekoliko sati.Neznam kako Vi ostali ovo dozivljujete,ali u meni je toliko radosti da cu ponovno viditi meni draga lica i ljude iz mog kraja i jedva cekam kada ce avion sletiti.Pozdrav od Repka.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Susret in Amerika

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Jos jedan,treci po redu nezaboravni susret Kninjana u Americi.Bravo domacini i svaka Vam cast,nezaboravna dva dana.Bilo je samo onako kako je moglo biti,dosta suza,radosti i milion pitanja.Opet vidjena meni draga lica i njihovih familija,nekako nemogu doci sebi.Bice milion slika od mene,Zike i fala Bogu od ostalih,jer su blicovi radili ko ludi.Vjerujem da ce se o ovom dogadjau dosta pisati.Svugde po hali je sijevalo KNIN-SESTRO-KNINi imnogi ljudi koji nisu bas iz Knina dosli su da uljepsaju ovo nase slavlje.Ponovno hvala domacinima i ljudima koji su pomogli da ovaj susret Kninjana u Americi bude nezaboravan. Iduce godine mjenjamao Drzavu,susret ce biti u Torontu Kanada i moji dragi Kninjani pocmite vec sada da se spremate.Pozdrava svima od Repka.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Revija prijateljstva

Post by Petar-Peky Bukarica »

Prica mi prijatelj o ovogodisnjem susretu i ne moze nahvaliti domacine i ugodjaj tih dana.Biljezim njegovu pricu kako su gosti na subotnjoj zabavi bili i drustvance iz Zenice koji se nisu mogli nacuditi kako se Kninjani samo ljube,grle i smiju,nitko nije neraspolozen ili mrk.
Kao sto rece moj prijatelj Cile,"Revija prijateljstva".Jos jednom cestitke svima skupa,posebno domacinima.
Cestitam i Nikolicima na prihvacenoj organizaciji za 2014. god. uz najbolje zelje.
Post Reply