Za clanove Galerije

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

MuMi

Post by MuMi »

Lijepo je prisjecati se starih dana,posebno ako su bili lijepi i bezbrizni.Ali postoje i bolne uspomene na koje ne volim ni da pomislim,jer mi pokrenu bujicu negativnih emocija.
Napravila sam veliko spremanje u svojoj glavi,odbacila suvisne stvari,nepotreban teret iz proslosti,a zadrzala lijepe i meni drage stvari i sve lijepo slozila u fijoke.
Na Galeriju se nisam uclanila samo da bih vidjela kako smo nekada izgledali i sta smo radili.To vecina nas izmedju 50 i 70g. zna.Pretpostavljam da je to interesantnije za mlade,koji to ne znaju.Oni neka i gledaju ,zbog njih one i postoje,jer mi ih zasigurno necemo odnijeti sa sobom kada budemo odlazili sa ovoga svijeta.
Ne moze se zivjeti od proslosti,za proslost i u proslosti.Mene vise interesuje sta sada radimo,kako izgledamo,kako zivimo,gdje zivimo,kako nam je,sve ono sto je vezano za sada.
Ovaj susret u Americi je osvjezio Galeriju sa divnim slikama,a i vidjela sam neke ljude(samo na slikama),koje nisam vidjela vise od 30 godina.
Bio je i susret u Kninu,ali ne vidim da su slike postavljene,ne znam zasto nisu,a na fb jesu.A vjerujte mi nisu goli,kako kaze Haspera,da bi se sramili da ih stave i na Galeriju.
Lana je u pravu,na fb je sve lakse i brza i ljudi su se izgleda vise opredjelili za taj vid zabave..Spontaniji smo i slobodniji u davanju komentara,jer to citaju i gledaju samo ljudi(bar se tako nadam)koje smo sami izabrali.Ako shvatis da ti neko ne odgovara,pogresno si izabrao,samo kliknes i nema vise,nismo vise prijatelji.Svoj komentar,slike i sve ostalo mozes sam da sklonis,opet klik i nema vise.
Samo klikces i resavas nesporazume.Sve je tako jednostavno.Nije ovo reklama za fb,naprosto mislim da je to jedan od razloga sto smo manje aktivni na Galeriji.
Ali bez obzira na sve to,svakodnevno svratim na Galeriju da vidim sta ima novo.A ono, vrlo cesto,nista.Zatisje.Ponovo se prelistavaju stare slike,jer nove ne pristizu.Tu i tamo poneki komenter,ali i to rijetko.
Posto su moji komentari par puta pogresno interpretirani,nerado dajem komentare,a i prestala sam da pisem cak i ono najlakse,tj. bezveze.
Hespera kaze da budemo iskreni,pa budimo.Ali kako to biti ,a ne povrediti druge?Vrlo tesko.Ne mogu da kazem nekome:"Au ,al' si ostario."
Jeste da neko stari kao cipela,a neko kao katedrala.Svi smo mi svjesni svojih godina(50-70),da ne izostavim Deana,i promjena koje su nam one donijele,u svakom pogledu,mentalnom i fizickom.
Mnogi svracaju na Galeriju,ali ne ostavljaju trag,ocekuju da to drugi rade,a da oni samo kibicuju.
Krenula sam sa puno entuzijazma i onda je taj entuzijazam splasnuo iz raznoraznih razloga.Svako ima svoje razloge.
Kako ponovo da ozivi Galerija,ne znam ni sama.Kako animirati i pokrenuti ljude koji su okupirani raznoraznim, svakodnevnim problemima i resavanjem istih,koji su umorni od svega i svacega.Treba da bude interesantno i zabavno,a sta je to za njih interesantno,nemam pojma.Za mene je interesantno sve sto je intrigantno .Zato sam volila Paletove opaske,ali i on je utihnuo,nema ga,vjerovatno iz samo njemu znanih razloga.
Ne znam ni zasto sam sve ovo napisala,ako nemam nikakav konkretan predlog.Ali nema veze i ovo je mali doprinos.
Recimo da pisemo Dnevnik,kako Lana predlaze,pitam se koliko bi to drugima bilo interesantno.
Evo npr.:Danas sam u bedaku,nista mi ne ide od ruke.Sve sto pipnem pokvarim.Razbila sam moju omiljenu vazu.Ispala mi plomba iz zuba.Zar to nije dosta za jedan dan?Ali to nije sve.Raspricala sam se sa prijateljicom telefonom i zagorio mi rucak.Dobro,nije strasno,ima i gorih stvari,kazem ja sebi.Krenem da se farbam,rezultat je bio katastrofalan.Ispala je boja daleko od zeljene.Nije ni to strasno,kosa se bar moze prefarbati.Ali kako docekati muza sa oranz bojom kose.Nema veze,mozda je umoran,pa nece ni da primeti.Sutra cu da se prefarbam.Ma kako nece da primeti,kad sam kao mrkva.Reci cu mu da je to neka maska koja se drzi dan i noc,sutra cu je isprati i bice drukcije.A da ipak trknem do frizera.Cekaj da vidim koliko je sati.Pa frizer sada ne radi.Ma nema veze,kako je tako je.
Uh,sto me zulja ovaj zub bez plombe,odera mi jezik.Moram sto prije da zakazem kod zubara.
Boze,sta mi bi da sve ono istrtljam prijateljici.Ona nista ne moze da zadrzi za sebe.A kome cu ako necu prijateljici.Moram da je upozorim da ne prica dalje.Ali sta to vredi,kad znam da bi pukla,ako ne bi jos nekome ispricala.Ma nema veze,necu joj nista reci,ima i gorih stvari.
Samo da prodje ovaj dan ,da jos nesto ne ubrljam.Odoh da napravim dobar koktel i da prestanem sa svim aktivnostima.Ko zna sta sve jos moze da mi se desi ako nastavim.
Eto ,da li bi to nekome bilo interesantno?Mozda da,a mozda i ne.Ma nije ni vazno.
S ljubavlju,srdacan pozdrav svim dobrim ljudima,znanim i neznanim.
lana

Mumi i njena razmišljanja

Post by lana »

Pa evo Mumi, meni si bila baš interesantna.
Našlo se i malo vremena , tako da sam sa guštom proèitala svaku tvoju napisanu rijeè. I baš lijep èlanak si napisala, da znaš.
Možda nisi najduhovitija cura na svijetu, pa jednima to zasmeta.
Zaboravili da i u njima živi dijete koje nikad ne odraste, ali su ga vjerovatno prigušili, ne daju mu zraka...šteta za njih.
U svakom sluèaju si, Mumi, jedna dobra, iskrena i pametna cura. Uz to te i majka priroda bogato nagradila.
Ja bi ti poruèila, ne daj se!
(Baš me zanima što si napravila sa tom mrkvastom bojom?
Ja pokušavam veæ godinama i nikako ne mogu potrefiti tu nijansu, a super mi je, malo otkaèena al dobra.
A što se rupe u zubu tièe:
kao prvo,
još imaš svoj zub,
a kao drugo,
ne trebaš gledati za stolicom, da zalijepiš žvaku, samo naplombiraš zub i ništa ne ide u štetu.)
:oops: :oops:
Dobri Miæo, on je dodao ovih smajliæa kojih neeeeema na FB. :flower: :book: :happy5: :love4:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Novi username

Post by Petar-Peky Bukarica »

Novak,nisi jedini koji bi zelio da se clanovi Galerije predstavljaju sa punim imenom i prezimenom ili djevojackim.Krenulo se sa skrivenim ili neskrivenim nadimcima i tako je ostalo.Evo predlazem da od danas pa do 01.07.2011. godine promjenimo svoj username u svoje puno ime i prezime .
Nadam se da vam to nece biti problem.
Ako bas imate problema javite da vidimo kako da se otklone.
lana

stisli smo se ko golaæi, da prostiš

Post by lana »

Hespera wrote:I mene cudi sto nije zazivio , tek cini mi se da su se svi nesto stisli k'o da se goli slikaju , preporucujem iskrenost to se uvek isplati .
Toèno u sredinu!
Hespera, kako dobre komentare imaš. Na ovoga sam se veæ pet puta vratila, kratak, jezgrovit i inteligentno duhovit.
I savjet je dobar, samo najteže je biti iskren, najprije do sebe a onda i do drugih.
:flower:
lana

odgovor na identifikaciju

Post by lana »

Peky,
ja se ne bi složila sa tvojim predlogom o identifikaciji.
Osnovni razllog je taj ,da taj forum lako èita baš svako na ovom svijetu i ja osobno se nemam potrebe tako široko izpostavljati imenom i prezimenom, niti želim svoje stavove i zafrkancije dijeliti sa ljudima koji nemaju baš nikakve veze sa Kninom i Kninjanima.
Pa i tuðu znatiželju nemam namjere zadovoljavati.
Oni koji žele doznati ko sam, ako su registrirani èlanovi,dovoljno je da mi pošalju pitanje preko pretinca za poruke, i poslaæu im i broj osobne karte, nema problema.
Vjerujem, da svi koji sudjeluju na Galeriji odnosno, koji je obilaze, èitaju forum i gledaju slike, znaju ko sam i poznaju moje komentare. :flower: :flower:
MuMi

Post by MuMi »

Hvala ti Lana na podrsci i lijepim rijecima.Zbog tebe i tebi slicnim jos uvijek ucestvujem na Galeriji.
Nasa Lana nije samo draga i mila,nego i odlucna u odbrani svojih stavova.Po pitanju stava o neidentifikaciji potpuno se slazem s tobom.Posebno sada kada sam bolje upoznata sa zbivanjima na Galeriji.
Znam ko si i jako mi je drago zbog toga.Povezala sam neke stvari i kliknulo mi.
Sto se tice moje mrkvaste boje kose ,prefarbala sam je.A kako sam je potrefila,nemam pojma.Cesto potrefim bas ono sto ne zelim.
Tebi poljubac,a ostalima pozdrav!
Hespera

Post by Hespera »

Sta ima u predstavljanju punim imenom , uz samo malo dovitljivosti lako prepoznas koga hoces .
gledaj fotografije , citaj komentare i saznaces ko je ko , a ne moras ni saznati jer kad razbijes caroliju onda si ugasio !
S ljubavlju Radmila !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Clanovima Galerije.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Izvinjavam se ako je tako izgledalo ali nisam zelio biti grub,ako se odnosilo na mene.Zelio sam samo da vidimo u cemu je problem,zasto Kninjani ne ucestvuju u razvijanju Galerije.
Galerija ne bi izgledala ovako i ne bi imala blizu 15000 slika da su svi Kninjani cuvali slike u kartonskim kutijama ispod kreveta ili u albumima po ormarima.
Volio bih da mi netko pokaze sajt bilo kojeg grada sa prostora bivse Yuge
koji je sacuvao toliko materijala o jednom gradu.Trebali bi biti ponosni sto smo dio Knina,uzivati u razvijenju i istrazivanju njegovog postojanja.
Ako mislite da na Galeriji nesto nije u redu ili vam je neko rekao kako na Galeriji nesto ne valja zamolio bih vas da me kontaktirate i da vidimo sta je to sto ne valja i kako da popravimo,ako treba.
Ovo pisem zato sto bi rekao da postoje "krtice" koje ne vide Galeriju onako kako je ja vidim i kako je ja vodim.Ne mora svak misliti kao ja ali ajde da vidimo u cemu je problem.
Da ne ispadnem opet grub,nije mi namjera,samo mi je zelja da se nastavi sa radom (dosadio sam i sebi ponavljajuci i pozivajuci na suradnju).
Evo bit cu malo direktan.U Kninu je odrzan susret Kninjana na Zidicu,svi prisutni su clanovi Galerije i redovno svracaju na Galeriju ali niko se nije udostojio da posalje koju sliku,takodjer je u Sidneju odrzan skup Kninjana, vjerujem da ih je bilo dosta koji su clanovi Galerije,niko nije objavjestio o tome niti poslao koju sliku.Ja ne kazem da ste morali poslati te vjesti ili slike , ali ako vi ne osjecate da to trebate napraviti onda ne znam cemu sve ovo i koji je razlog vaseg dolaska na Galeriju.Upitate li se zasto dolazite na Galeriju.
Evo teme,pa ako zelite izvolite da popricamo.
Sto se tice mjenjanja username-a u puno ime,ima ih i za i protiv,kao i obicno ja sam na vatri,jedni ce me garant spominjati po zlu,ma salim se.
Razlog zasto bi volio da je puno ime je jer ima stotine komentara koji nisu dobili "zeleno svjetlo".Komentari idu najprije na provjeru i onda se objavljuju,to je razlog sto nekad znadu odlezati,moja neazurnost.Obicno su takvi komentari poslani od tih anonimaca.Drugi razlog je sto su neki od vas zaboravni,zaborave svoje podatke i onda svaki put kad dolaze na Galeriju loguju se novim imenom tako da mislim da je broj clanova puno manji nego sto kaze brojka 2323.
Eto,odprilike toliko za sad.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Tue Apr 24, 2012 12:10 pm, edited 1 time in total.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Priznam, sjebao me FACEBOOK. Popravicu se, obecavam. Kod mene ne treba nista mjenjati. Username mi je Naca i ja sam Naca. Imate poljubac :lol: a sad ne mogu naci onaj poljubac. Jebi ga.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

STATISTIKA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cirus je zakazao ove godine,obicno bi on izbacio neku statistiku sa Galerije.
Evo da Vam ja malo uljepsam dan:

-Na "Galeriji Knina" je postavljeno 15 028 slika,koje su otvarane 277 961 put.

-"Kninski Forum" ima 141 topik,koji su otvarani 1 051 566 puta.

Svaka Vam cast!
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

GALERIJA SA DANASNJIM DANOM IMA
2354 CLANA.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ZA CLANOVE

Post by Dean Beric »

Svaka nam cast, a moglo bi i bolje.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

10 Godina Galerije Knina

Post by Petar-Peky Bukarica »

Samo jedna kratka vijest.
Galerija Knina je navrsila 10 godina svoga postojanja (27.01.02.).Mozda je trebalo malo svecanije da to objavim ali eto nisam stigao,mozda za sljedecu dekadu.
Zahvaljujem se svima koji ste prihvatili Galeriju kao dio sebe,svima koji ste ucestvovali u njenom nastajanju i razvijanju pa i onima "lozacima" jer bez njih se ne moze,nevalja toc ako ne stavis nesto ljuto.
Hvala jos jedom i cestitam Vam pod srca.
Radmila Bogunovic
Posts: 18
Joined: Sat Jan 31, 2009 12:18 am

Post by Radmila Bogunovic »

I ja se pridruzujem cestitkama svima koji su na ovaj nacin ukljuceni u zivot Knina, ondasnji ili sadasnji, svejedno.
Neka zivi Knin, makar i ovako!
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

I ja cestitam! :lol:
Post Reply