Za clanove Galerije

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nijema

Re: 01.10.2013.

Post by Nijema »

Petar-Peky Bukarica wrote:Nesto niste bas ozbiljno shvatili moju poruku,ne trazite da se Vas username prepravi.
:evil: :twisted: :!: :!: :idea: :P :D :lol: :cry:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

01.10.2013.

Post by Petar-Peky Bukarica »

:thumbup:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Moje namjere nisu da tjeram Kninjane sa Galerije,nego jednostavno da otkriju svoj identitet i nastave dolaziti na stranicu.
Ne znam zasto je problem otkriti svoj identitet u cemu je tu strah ili zasto to raditi iz cistog inata i odustati od Galerije.Ako netko misli da ima logicno objasnjenje zasto ne moze otkriti svoj identitet neka mi se javi ( peky240453@hotmail.com ) ozbiljne slucajeve cu rado razmotriti i uvaziti ako stvarno postoji razlog.
Takodjer ne bih zelio voditi "rat" sa onima koji ne zele da ispostuju ovu moju odluku u vezi username,moja uloga na Galeriji je takva kakva je i zelja mi je da i dalje radim na stranici iako bi neki voljeli da Galerija ne postoji,ne bar pod mojom kontrolom.Na Galeriji su 152 topika sa 6 693 posta,sa 16 462 fotografije,broj clanova 2 621 ,ali to nije realan broj jer su se mnogi upisivali po par puta,tako da cemo ovom promjenom dobiti priblizno tacan broj.Ove brojke pokazuju da ako Galerija i sad stane ona je opravdala svoju namjenu.
Napominjem da se svi tekstovi i komentari od oni koji budu izbrisani automatski ponistavaju,tako da ako stvarno to zelite mozete to napraviti,izbor postoji.
Kninjanin

Odgovor na pitanje

Post by Kninjanin »

Petar-Peky Bukarica wrote:Moje namjere nisu da tjeram Kninjane sa Galerije,nego jednostavno da otkriju svoj identitet i nastave dolaziti na stranicu.
Ne znam zasto je problem otkriti svoj identitet u cemu je tu strah ili zasto to raditi iz cistog inata i odustati od Galerije.Ako netko misli da ima logicno objasnjenje zasto ne moze otkriti svoj identitet neka mi se javi ( peky240453@hotmail.com ) ozbiljne slucajeve cu rado razmotriti i uvaziti ako stvarno postoji razlog.
Takodjer ne bih zelio voditi "rat" sa onima koji ne zele da ispostuju ovu moju odluku u vezi username,moja uloga na Galeriji je takva kakva je i zelja mi je da i dalje radim na stranici iako bi neki voljeli da Galerija ne postoji,ne bar pod mojom kontrolom.Na Galeriji su 152 topika sa 6 693 posta,sa 16 462 fotografije,broj clanova 2 621 ,ali to nije realan broj jer su se mnogi upisivali po par puta,tako da cemo ovom promjenom dobiti priblizno tacan broj.Ove brojke pokazuju da ako Galerija i sad stane ona je opravdala svoju namjenu.
Napominjem da se svi tekstovi i komentari od oni koji budu izbrisani automatski ponistavaju,tako da ako stvarno to zelite mozete to napraviti,izbor postoji.
Postovani Peky i ostalo virtualno pučanstvo Knina, :)
Želim ti na tvoju poruku o izjašnjavanju o pravom identitetu odgovoriti ovdje da bi ipak ljudi saznali tko sam bio.
Za početak: NE ŽELIM DA SE MOJ NADIMAK MIJENJA U IME!!!
Moj nadimak ovdje je bio Kninjanin jer sam imao tu privilegiju da se među prvima prijavim na Galeriju pa sam mogao "oteti" ovaj nadimak koji je imao veze sa stranicom koju sam tada imao na geocities.com
Za one koji nisu dolazili na zidić i nisu me imali priliku upoznati privatno ili virtualno (nisam nikad krio svoj identitet!) da se predstavim: Nikiša Stanković, kninjanin bez kninskih korijena pa, kako bi neki pomislili, nisam ni vrijedan ove Galerije.
Također znam da većini ovo ime, kao ni moj galerijski nadimak, neće značiti ništa (iako inzistiraju na predstavljanju). Od nekih od sam puno mlađi pa pitaju tko su mi ćaća i mater, a od nekih puno stariji pa pitaju čiji sam ćaća :) ... Ovo malo koji me znaju su u našim druženjima na zidiću i forumu, sa razmjenjenim telefonima i razgovorima lako saznali i znali tko sam.
Nisam puno pisao po forumu, ustvari nisam nikad bio aktivni član ove Galerije o čemu mogu posvjedočiti mnogi koji ovdje sada pišu tako da moje isključivanje iz nje neće biti nikakav gubitak.
Hvala Vam svima na pažnji i strpljenju ako ste ovo pročitali do kraja.
Nadam se da će Peky, pardon - Petar Bukarica, :) ispuniti svoje obećanje i obrisati sve komentare i postove koji su ostavljeni pod nadimkom Kninjanin tako da i ovo neće dugo trajati :)

Jedno pitanje, Petre: brišeš li i neke naše drage, nekad aktivne, koji teško da sada mogu napisati svoje imi ili dati dopuštenje da se njihovo ime stavi? :( :(

Molim da me se ne shvati krivo: ne želim zlo. Želim Galeriji dugi i uspješni vijek! :)

Pozdrav

Kninjanin
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nikisa,licno ne volim ovakav stil komuniciranja,cisto "laprdanje",ali cu ti odgovoriti posto si me prozvao.
Teatralna najava tvoga dobrovoljnog odlaska sa Galerije mozda ce nekome i djelovati pateticno ali zelim napomemuti da ne vjerujem da nemas jos neki rezervni username koji ces koristiti i kojim ces opet pokusati omalovazavati Galeriju i moje ime u odredjenim krugovima.
Na Galeriji postoje clanovi koji su Knin upoznali kroz sluzenje vojnog roka u JNA,vjerovatno zele da se sjete tih dana provedenih u njemu,clanovi Galerije su i Kninjani koji su nedavno doselili u Knin i kroz Galeriju zele da upoznaju grad u kojem danas zive,na Galeriji ima i clanica koja nikad nije bila u Kninu ali je davna sentimentalna veza sa jednim Kninjaninom dovela na Galeriju,clanovi su i kninski zetovi i snajke rodjeni sirom Jugoslavije,tako da nisu potrebni "kninski korijeni" da bi se bilo clan Galerije,pogresne note udaras.
Za mene je svaki odlazak sa Galerije poraz,pitam se da li sam pogresio,jesam li to mogao izbjeci.Ti si Nikisa do sada drugi clan koji je odbio da pristane da promjeni svoj username,desetine drugih su sa razumom prihvatili moju odluku i promjenili svoj username u puno ime i prezime.
Komentari,ako se brisu automatski,kako sam mislio da se dogadja,ne bih brisao ja nego onaj tko ne zeli da ispostuje pravila koja vaze za clanove, te svojim odlaskom riskira da se to dogodi.Evo ti si javno otkrio svoj identitet,mislim da nije prvi put a ipak ne zelis da se ulogujes sa svojim punim imenom,prezimenom i nadimkom ako zelis.Kako to objasniti?
Na ono tvoje morbidno pitanje ne zelim odgovoriti,jer ti se ne bi svidio moj odgovor,ti bi bio presrecan da ja ucinim ono sto nitko normalan ne bi ucinio,to bi te razveselilo kao da si dobio ogroman bespovratni kredit.
Na moje veliko zadovoljstvo i radost a vjerujem i vasu,postovi i komentari onih clanova koji budu blokirani nece se automatski brisati,tako da smo najveci problem rjesili.A za sve one koji zele pisati pod pseudonimom imat ce sansu da svoje tekstove objave preko mog maila,da im se ne otkrije identitet.Identitet tih clanova ce biti poznat samo meni.
Vjerujem da cete biti zadovoljni ovom promjenom.
Hvala ti Nikisa na ljepim zeljama upucenim Galeriji.
Da si mi ziv,zdrav i veseo.
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Nikad te nisam omalovažavao, nikad nisam govorio protiv istinske ideje galerije, a ako æemo o "laprdanju" toga je i s tvoje strane bilo previše. Na Galeriju sam uputio previše ljudi da bi se moglo smatrati da sam radio protiv nje, a ako ti se dadne pokušaj promisliti pa proèitaj postove na kojim sam tražio da se piše, da se aktiviraju. Prema tome, da prostiš, lupetaš!
Ja molim da se obrišu moji komentari na forumu i na fotografijama
Tvoje pravo je da to ne uèiniš, ali bi meni puno znaèilo pa ako hoæeš u spomen dugogodišnjeg druženja na Galeriji to mi uèiniti bio bih zahvalan.
Rezervnog imena nemam.
Dalje neæe biti komentara.
Sve najbolje u buduæem životu i radu tebi i svim èlanovima Galerije

Over And Out!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nikisa,ovo sto radimo je za mene "laprdanje" svidjelo se to tebi ili ne.Iz profesionalnih razloga a i da se ne nastavi ovaj razgovor ili "laprdanje" ne mogu objaviti dokaze o razgovorima koji su vodjeni o meni i Galeriji.Takodjer imam 100% dokaz da postoji drugi username koji koristis.
Na zalost ne mogu ti izaci u susret i udovoljiti tvojoj zelji da se izbrisu tvoji postovi.Ne mislis valjda ozbiljno da bi to trebalo uciniti.Veselilo bi me da se predomislis i da ostanes na Galeriji sa svojim punim imenom i prezimenom,vjeruj mi,ali cu na kraju ispostovati tvoju odluku,kad tako vec zelis,da istu napustis.
Ziv,zdrav i veseo bio Nikisa.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Pobogu Dejane,pa daj nesto napisi,a da hranu nespominjes,pa u kojoj
si fazi?:bulumdije,kolprofagije-kad u fazi anoreksije nijesi!
lana

seks poslije pedesete

Post by lana »

Evo kako izgleda seks poslije pedesetei:
peèena jagnjetina, krompir ispod peke, doboš torta,
èaša dobrog vina i kafica na kraju! :wink: :wink: :wink: :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Postoji jos jedna solucija.
Mozete ostaviti vas stari nadimak (username) i kreirati novi koji bi bio vase ime i prezime.Stari username bi bio van upotrebe i ne bi se otkrio identitet tog clana.
Zamolio bih vas da vasa ime i prezime pisete odvojeno a ne skupa u jednoj rijeci.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sun Sep 29, 2013 7:11 am, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Cackalica nasa svagdasnja

Post by Petar-Peky Bukarica »

Lana,zaboravila si obaveznu cackalicu poslje svega,umjesto tusiranja.
lana

èaèkam meèku u èaèku

Post by lana »

Za èaèkalicu se mora imati barem jedan šuplji zub! :roll:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Nadimci

Post by Miroslav Stankovic »

Kad je moja kćer imala 4 godine njena tetka je pitala gdje je njen tata Miroslav. Ona se rasplakla i kroz plač rekla: Nije moj tata Miroslav nego Mićo... Sutradan je tetka upita: A kako se ono srećo tvoj tata zove, a ona će sva ponosna što je zapamtila: Radoslav.

Tako je sa nadmicima. Ko zna da se Ćaki zove Slaven? Mama, tata i poneko ko je išao sa njim u školu... Neće se niko ljutiti ako ostaviš ljudima da koriste samo nadimke. Moj se nemože kvalificirati zato što nas Miiića ima kao g....
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Cackalice

Post by Petar-Peky Bukarica »

Lana,davno prije neki ljudi su nosili u vanjskom dzepu jakete ili ljeti u dzepu od kosulje naliv-pera,jedni su neko vrijeme nosili u dzepicu odijela bijelu maramicu,sve je to bilo da se nesto pokaze,tako je i cackalica bila tu da se malo procackaju zubi (pa i zdravi) i da se onda po cijeli dan mulja po ustima.
:love7: :clock: :wave: :sad10:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mico,ja takodjer nisam znao da se Chaky zove Slaven,odnosno da mu je puno ime i prezime Slaven Milos.Sad je on na Galeriji Slaven Chaky Milos i sad znamo puno vise,lakse se komunicira,ako se zeli,zar ne.Izvinjavam mu se sto ga uzimamo za primjer,dobronamjerno.
Ne mislim da se ovi clanovi identifikuju sa ovim nadimcima:"evoimene","nakulitvrdjava","djuropucar","krajisnik43",
"TheLugarKnin","brrrrr" ...,i za mene je to potpuno bez veze,nepotrebno.
12 godina smo se druzili pod pseudonimima sada cemo sljedecih 12 sa punim imenom i prezimenom a poslje,vidjet cemo.
Da vam sad recimo jave nekim slucajem,sa nekog sajta gdje ste ostavili vase puno ime i prezime,mjesto rodjenja,mjesto gdje zivite,skolu koju ste zavrsili,bracno stanje,clanove porodice,najbolje prijatelje i samo prijatelje,vas hobi,tip muzike,filmova,vjersku pripadnost,politicku pripadnost,nacionalnu pripadnost,prosla,sadasnja i buduca putovanja,vasa druzenja,...i da oni zatraze da upisete boju vasih ociju ili broj cipela,ne vjerujem da bi i zucnuli,nego bi otrcali do ogledala ili ormara za cipele da provjerite utvrdo to sto traze.
Nemoj se ljutiti ali ne mogu shvatiti ove koji ne zele da promjenu svoj username.Ajde ove neke clanove sa ovim gore "divljim" nadimcima ali oni koji su ucestvovali u radu Galerije,postavljali svoje komentare i tekstove,slike,identifikovali se vec prije i sad nesto kao oni to ne mogu iz nekog razloga,ne shvacam.Mozda sam i prosvika pa ne shvacam tezinu ovog postupka koji trazim da se izvede.Izvinjavam se ako sam koga povredio ovim mojim inzistiranjem na novom username,nije mi bila namjera.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Tue Oct 01, 2013 6:02 am, edited 6 times in total.
Post Reply