Za clanove Galerije

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Za clanove Galerije

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Pridruzavam se cestitkama godisnjice nase GALERIJE i daj Boze da postoji jos mnogo godina.Ujedno pozdravljam sve ucesnike i zahvaljujem se svima koji su mi uljepsali sjecanja na moj nezaboravni Knin i ljude sa kojima sam odrastao.Pozdrav svima od Repka.
Ivica-Cira Ciric
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 8:45 am
Location: BEOGRAD

Re: 10 Godina Galerije Knina

Post by Ivica-Cira Ciric »

Takodje zahvaljujem svim ucesnicima Galerije koji su me sa svojim pismima na Forumu i slikama podmladili za 50 i kusur godina i osvezili mi secanja.
Nadam se da ce se ovako nastaviti i u buduce.

Veliki pozdrav Pekiju i svim clanovima Galerije.

Cira
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Znakovi pored puta

Post by Petar-Peky Bukarica »

Znakovi pored puta

Ima narodnih prica koje su toliko opstecovecanske da zaboravimo kad i gde smo ih culi ili citali,
pa zive u nama kao uspomena na nas licni dozivljaj
Takva je i prica o mladicu koji je,lutajuci svetom i trazeci srecu,zasao na opasan put za koji nije znao kuda ga vodi.
Da se ne bi izgubio,mladic je u debla drveta pored puta zasecao sikiricom znake koji ce mu docnije pokazati
put za povratak.
Taj mladic je olicenje opste i vecne ljudske sudbine s jedne strane,opasan i neizvestan put,a s druge,
velika ljudska potreba da se covek ne izgubi i snadje,i da ostavi za sobom traga.
Znaci koje ostavljamo iza sebe nece izbeci sudbinu svega sto je ljudsko,prolaznost i zaborav.
Mozda ce ostati uopste nezapazeni?Mozda ih niko nece razumeti?Pa ipak,oni su potrebni,kao sto je prirodno i
potrebno da se mi ljudi jedan drugom saopstavamo i otkrivamo.Ako nas ti kratki i nejasni znaci i ne spasu
od lutanja i iskusenja,oni nam mogu olaksati lutanja i iskusenja i pomoci nam bar time sto ce nas uveriti da ni u
cemu sto nam se desava nismo sami,ni prvi ni jedini.


Napisao: Ivo Andric
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Poruke bez poruke

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dogodi se,ne cesto,ali se dogodi da kada postavljate komentare na slike Vasa poruka dodje bez teksta,
samo ime posiljaoca i prazan prostor za komentar.
Tako se u ovih par dana dogodilo da dobijem tako prazne poruke od branka s i Rajne Dujakovic .
Samo da znate da nije do mene.
lana

Re: Znakovi pored puta

Post by lana »

Petar-Peky Bukarica wrote:Znakovi pored puta

Ima narodnih prica koje su toliko opstecovecanske da zaboravimo kad i gde smo ih culi ili citali,
pa zive u nama kao uspomena na nas licni dozivljaj
Takva je i prica o mladicu koji je,lutajuci svetom i trazeci srecu,zasao na opasan put za koji nije znao kuda ga vodi.
Da se ne bi izgubio,mladic je u debla drveta pored puta zasecao sikiricom znake koji ce mu docnije pokazati
put za povratak.
Taj mladic je olicenje opste i vecne ljudske sudbine s jedne strane,opasan i neizvestan put,a s druge,
velika ljudska potreba da se covek ne izgubi i snadje,i da ostavi za sobom traga.
Znaci koje ostavljamo iza sebe nece izbeci sudbinu svega sto je ljudsko,prolaznost i zaborav.
Mozda ce ostati uopste nezapazeni?Mozda ih niko nece razumeti?Pa ipak,oni su potrebni,kao sto je prirodno i
potrebno da se mi ljudi jedan drugom saopstavamo i otkrivamo.Ako nas ti kratki i nejasni znaci i ne spasu
od lutanja i iskusenja,oni nam mogu olaksati lutanja i iskusenja i pomoci nam bar time sto ce nas uveriti da ni u
cemu sto nam se desava nismo sami,ni prvi ni jedini.


Napisao: Ivo Andric

Peky, hvala da si nas podsjetio na to da je dobro podsjetiti se klasike. Moja djeca, na žalost, nemaju pojma ko su Krleža i Andriæ, Marksov Kapital je anatemisana knjiga....
a samo osvrnuti se treba, pogledati nazad preko ramena pa da ti bude jasan ovaj film koji nam se vrti pred oèima....
sve to je veæ jednom gledano, ali u nekom drugom vremenu i sa nekim drugim ljudima.
A kako da mi to znamo, ako ne proèitamo????
Kako da znamo da naša muka i naš problem ,nije samo naša, da se to dešava i da se to dešavalo i drugima i da æe se to dešavati dok je ljudi na Zemlji ( kako smo krenuli, još neko kraæe vrijeme, dok ne spi..imo planet), a naša sreæa je i sreæa drugih ljudi.
Ukratko, odoh ja ovoj mladeži propagirati Andriæa. :idea:
Hespera

Post by Hespera »

da je ovo na glupom FB ja bih samo like -ovala ali ovo je esencija svih nasih teznji , muka , ljubavi , ustvari prozaicno ali istinito -zivota !
Pozdrav za produhovljene moje prijatelje
Mlinareva kci

Post by Mlinareva kci »

Peky, sjajno je ovo što si napravio, a sada bi trebalo malo doraditi, Site bi trebao biti interaktivan, kada doðem na njega nekako sam pred zidom, gledam galeriju, malo se vraæam u prošlost, ali htjela bih vidjeti što ljudi sada rade u dijaspori, a za to je dobra ideja upotrebe pravih imena i prezimena, dostupnost mailova (možda oh ima, a ja ne znam), puna lista èlanova i sl. Pozdrav svima Snježana Mlinareviæ, Zagreb
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ilegala

Post by Petar-Peky Bukarica »

Snjezana u potpunosti se slazem sa tobom u vezi upotrebe punih imena jer ne vidim niti jedan opravdani razlog zasto se kriti iza nekih pseudonima.
Namjeravam nesto napraviti u vezi toga,jos nisam siguran sta i kako.
Ako pratis Forum i sama ces vidjeti da Kninjani nisu bas voljni da sudjeluju o ovoj za sviju nas korisnoj akciji (cast izuzetcima).Ne pise mi se o tome ...
A sto se tice Galerije,svi smo mi ti koji bi trebali da je pravimo a ja samo da praznim pepeljare,cistim prostoriju,poprscem protiv komaraca,povremeno prozracim i ponekad okrecim,postavim natpise tipa "ne pljuj po podu" i tako to.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sun Sep 29, 2013 7:21 am, edited 1 time in total.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

JA SAM DEAN BERIC

Post by Dean Beric »

Ja sam Dean Beric (sa kvacicom, iliti meko c). Rado bih se sakrio iza pseudonima ''dean beric'', ali mi je isti kao i ime pa bi me odmah uhvatili.
Sad malo ozbiljnije: Niz registriranih na Galeriji je uglavnom pod skrivenim identitetom, a iskreno, ne vidim svrhu. Mozda bih nekog i prepoznao, poslao poruku, našli se. Ovako je nama na ZIDICU ostalo da otkrivamo ko je ko za vrijeme cakule, pa se uglavnom predstave.
Niz je razloga za puno ime i prezime (mozda cak i godinu rodjenja - bar za muske):
- brze cemo se naci
- brze cemo naci nekog drugog istog prezimena
- ozbiljniji komentari na forumu
- ciscenje liste korisnika od onih koji su mozda jednom zavirili i ne javljaju se, a kad ostave ime i prezime cesce ce pogledati trazi li ih neko
Meni je, iza e-poste drugo po redu pregledati Galeriju i saznati nesto novo o nekom, makar i tuzno. Kad neko nama poznat i drag daleko od Knina ode na vjecne cvjetne livade spomene se jos jednom i ovdje kao kninjanin (postao rodjenjem, brakom ili ljubavlju za Knin).
Vec sam prije napisao: Peky je pokrenuo sve ovo i stranica je njegova, ali i svih koji su je malo po malo napunili. Zato radi vjezbe demokracije predlazem malu raspravu o ovoj temi i prvi pristajem da mi ubuduce stoji dean beric (51).
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Moje malo razmisljanje na ovu temu.
Mi se sakrivamo sami od sebe pod nadimcima i pseudonima ( osim onih koji su i poznati samo po istima) jer ako misle da se sakriju to im je kao da se slon sakrije iza bandere, ne vredi. Ako neko hoce da nadje identitet iza svakog od nas to je veoma lako tako da mi sami sebi pravimo probleme u komunkaciji i zblizavanju. Ja ne sakrivam ko sam i volio bih da i drugi naprave tako a ne da gubimo vreme po nekakvim zakljuccima i opet dodjemo do istog.
Boro Raskovic
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Objasnjenje

Post by Petar-Peky Bukarica »

Da Vam,dragi Kninjani,objasnim ovaj naslov,koji djeluje cudno:"DaljineKojeSamGledaoIzBlizine".
To je jedna od stranica (kategorija) sa slikama koja se nalazi na Galeriji.Tu sam htijeo postaviti neke moje fotografije koje sam napravio na mojim putovanjima.Nasao sam naslov koji mi se dopao (Zuko Dzumhur) i pokusao ga ukucati ali ga kompjuter nije ispisao do kraja jer je nastimovan na manje slova nego li ima ovaj naslov,koji sam izabrao.
Mislio sam da napisem "Daljine koje sam gledao iz blizine" ali nije moglo pa sam morao prekrojiti,eto objasnjenja.
Ako ukucate na Google podatke koji su na fotografijama,dobit cete vise informacija o tim zanimljivim krajevima.
lana

moj komentar

Post by lana »

Na ovom topiku smo poèeli sa Pekijevim pozivom, da budemo aktivniji a skrenulo se na "krnji kolosjek" - treba se razgaliti sa imenom i prezimenom.
Mislim da bi mogao svaki èlan Galerije napisati kakvu crticu iz svog života, kakvu dogodovštinu, kakvu misao zapisati.......
i nije point ko je ko, ali ako koga i zanima to je barem jednostavno:
Onaj koga zanima ko je pisac komentara pod pseudonimom XXX mu lijepo napiše poruku (imamo u vrhu stranice dugme za poruke), lijepo se sam predstavi pa upita za ime. Nema ništa jednostavnije, jer sam Forum je otvorenoga tipa i lako ga èita bilo i zašto se izpostavljati sa imenima i zadovoljiti znatiželju bilo koga na ovom planetu. Kakva je svrha da neko pogugla vaše ime i prezime, pa dobije spisak svih vaših komentara u životu, nisu svi dobromisleæi ljudi.
:roll:
Milica Bukarica Racunica
Posts: 13
Joined: Thu Apr 24, 2003 11:23 am
Location: Melbourne

Post by Milica Bukarica Racunica »

Uf, znaci moram se predstaviti sa punim imenom i prezimenom.
Milica Racunica (djevojacko Bukarica)
Ime oca - Petar - Peky Bukarica

Znaci, mislim da ljudi sve vise vremena provode na Fb, kao sto su neki vec spomenili.
I svi smo vise zauzeti (znam po sebi) za neko razglabanje.
Mozda da postavis vise slika? Ja uvijek uzivam slike gledati, kad imam par minuta, mozda da dodas jos koju novu rubriku?
:D
Puno pozdrava svim Kninjanima
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Novi nick name,puno ime i prezime.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zamolio bih nove clanove da se pri logovanju na galeriju koriste svojim punim imenom i prezimenom.Takodjer bih zamolio stare clanove da polako mijenjaju svoje nick name u puno ime i prezime.Hvala Vam svima na razumijevanju.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Za clanove Galerije

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Peky,da ti odmah kazem da ja svoje ime naime nadimak ne mjenjam po nista.Mene malo ljdi iz Knina i okolice zna ko Jovana-Jovicu Urukalo i ja ostajem i dalje REPKO (Reponja) da bi me prepoznali i znali o kome se radi.Pozdrav svim Kninjanima pa gdje god bili od Repka.
Post Reply