Za clanove Galerije

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

Greskom Ile je poslao tekst na moj PM.


Inbox :: Message
From: Ile Cenic
To: Petar-Peky Bukarica
Posted: Tue Oct 01, 2013 3:38 am
Subject: none

Lana da ti kazem sta je seks poslije sezdesetih:
jagnjetina, peceni krompir i casa vina prije, a torta i kava poslije seksa!!!!!!!!!!!!!!!!!


PS: Na zalost Lani su ovi tekstovi nedostupni,po njenom izboru.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Peky kao Đenka

Post by Miroslav Stankovic »

Peky,

Pokušao sam ti ovo objasniti privatno pisanim riječima ali nisam uspio, pa ću sad pokušati nacrtati ovom malom smiješnom predstavom.


Moj pogled na evoluciju Galerije Knina


... prije više od 10 godina ...
Svi ste dobrodošli u našu Galeriju ako znate koja Krka teče ispod Atlagića mosta, koji klub igra na Dinarinom stadionu, ili koja planina Dinara se vidi iz Knina.


... premotano deset godina unaprijed ....
Svi ste dobrodošli u moju galeriju. Sad, vrata jesu zaključana, ali zato čim kažete ime crtica nadimak prezime, odmah ću vidjeti jeste li ih napisati odvojeno i razmisliti hoću li vas pustiti unutra.
Doduše, nemate garanciju da vam sutra neću promijeniti bravu ako mi padne napamet da bi bilo kulturno da svako stavi svoju sliku kao avatar. Možda ću vas i optužiti da ste vi krivi za promjenu brave, da je to vaš izbor što sam vam ja promijenio bravu, pošto na svim drugim forumima bez ikakvog problema stavljate svoju sliku kao avatar, a na galeriji nećete... Ali štaćeš, mogu i ja imati malo svojih bubica i nešto tražiti i od vas, zar to nisam zaslužio i zbog osnivanja galerije i predanog danonoćnog rada na istoj.



Autor: Miroslav - Mićo Stanković
PS. Svaka sličnost sa stvarnim licima i događajima je dobronamjerna i nadam me nećeš pogrešno shvatiti.
PPS. Alaj si je opravio, svaka ti čast.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Galerija nije bila nista manje moja prije deset godina i danas,takodjer Galerija nije nista manje vasa danas i prije deset godina.
Mislim da je kao i u svemu tako i ovdje potreban neki "gazda" tko ce sve kontrolisati i upravljati sa necim kao sto je ova nasa Galerija.Znam da nisam u tome perfektan pa moram durati i odredjene kritike.Ove moje "bube" nisu nastale zbog toga jer sam osnivac Galerije i jer predano danonocno radim na istoj nego iz ciste ljudske potrebe za komunikacijom i to otvorenom,iskrenom.Zasto da gubimo identitet ako vec gubimo druge ljudske osobine,ne svi ali vecina.U vasoj daljnonj komunikaciji ako cete se vi na vase postove ili komentare potpisivati sa "puzdre" ili "trtamrta" to je vasa stvar.Moje "bube" uglavnom animirate vi sami,izaberem nesto sta ste predlozili,nesto sto i ja mislim da je u redu i pokusam to ostvariti,ako sam u mogucnosti.Tako je i sa ovom izmjenom,koja je ideja nekih od vas.Ono sa avatarom ti nije lose,razmislit cu.
Svjesno sam ovo odlucio,ovo sa izmjenom username,znao sam da cu naici na neslaganje i otpor odredjenog broja clanova i vjerovali ili ne,razocarao sam se u neke koji misle da su napravili pravilan izbor sa tim sto napustaju Galeriju.
Zasto se ova promjena ne shvati kao nesto sto je normalno u ljudskoj komunikaciji.Mozda vam to izgleda kao da sam narusio vasu privatnost ali namjera mi je bila da se pokazemo,nema potrebe da se krijemo,dosta smo se otudjili i smatram da bi Galerija trebala da nas zblizava,otvoreno,kako smo i prije zivjeli.Nadimak svatko moze upisati uz svoje ime,gdje mu je i mjesto.Treba napomenuti da se izlazi u susret onima koji zele svoje literarne radove pisati pod pseudonimom,ali svejedno moraju imati username i pod punim imenom.
Uvijek pokusavam naci u porukama ono dobro,svaku konverzaciju prihvacam i uvazavam,koristim kao temu za razmisljanje,pa tako i ovu tvoju Mico.Zapeo sam kod ove recenice i po ko zna koji put vracam se i ne ide,nikako ne mogu otkriti sta joj je poruka : "Alaj si je opravio,svaka cast"?Evo opet probam i opet corak.
Ja racunam da je vase ime i prezime znak vaseg identiteta i da ga treba upisati pravilno,odvojeno,zasto ga iskrivljivati.Ne razumijem,ali rado cu primiti objasnjenje,pa makar ono bilo i dobronamjerno,zasto se neki prijavljuju sa tackom izmedju imena i prezimena ili sa skupa napisanim imenom i prezimenom.Mozda postoji neka caka u tome,da li je to zbog boljeg dojma,lakseg i brzeg pisanja,ne razumijem?Neke stvari na Galeriji drugacije odzvanjaju u mojoj dusi i glavi,drugacije kod tebe i opet drugacije kod nekog treceg,sta bi sad tu trebali uraditi?
Mico,tvoj tekst smatram dobronamjernim i zahvaljujem se na kritickom osvrtu o mom radu na Galeriji.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Post by Miroslav Stankovic »

Prvo i prvo da kazem da sam ja dopustio da mi promijenis ime iz mico u Miroslav Stankovic jer ja licno mislim da je ovakva galerija bolja i kulturnija i sve ostalo. Nije u pitanju moje licno misljenje nego podrska ljudima koji misle drugacije od mene.


Ono "Alaj se je opravio, svaka ti cast" je citat iz jednog od najboljih filmova "Maratonci trce pocasni krug" kad je Djenka popravio neki aparat... Sala je u vezi toga da sa svojim postupcima nazalost ubijas galeriju. Samo pogledaj log posjeta galerije od kad si se zeznuo i ogranicio pristup.

Apsolutno se ne slazem da su ljudi imali izbora, i kazem da oni nisu otisli sa galerije. Kako god okrenes i obrnes, ti si blokirao njihov pristup i na silu ih otjerao ih. To sto mozes nesto napraviti ne znaci da trebas. Ali kad vec napravis, posteno preuzmi odgovornost.

Jopet cu ti ja po posljednji put pokusati objasniti da kad su se ljudi prijavljivali uredno su se prijavili, i ti nesmijes nasilu mijenjati uslove koristenja. Ocito su ljudi vezani za svoje virtualne identitete i nece da ih prodaju za vrecu kuruza, sto rece Simo Matavulj. Radje ce virtualno umrijeti. I opet, to sto mozes nesto napraviti ne znaci da trebas.
Petar-Peky Bukarica wrote:Neke stvari na Galeriji drugacije odzvanjaju u mojoj dusi i glavi,drugacije kod tebe i opet drugacije kod nekog treceg,sta bi sad tu trebali uraditi?
Kad pitas mene ja ti kazem da trebas uraditi pravu stvar i ako ljudi insistiraju neka koriste svoj virtualni identitet. Mislis da ako neko napise Mirko Mirkovic da je to njegovo pravo ime? Oni koji su te zlonamjerno zajebavali prije, prijavice sa takvim imenima opet. Oni dobri ljudi koje si izbacio sa galerije radi sitnice kao sto je skraceno ime, vjerovatno su u izbjeglistvu na Facebook-u.

Ti bi kao predsjednik ove galerije trebao biti predsjednih svih njenih gradjana. Ukljucujuci Lanu i Nijemu i ostale koji zele ostaviti stara imena. Peky, to sto mozes nesto napraviti ne znaci da trebas.

A sta da radim. Sve sam pokusao da te urazumim. Nadam se da sam uspio u tome.

Nema ni trunke zle namjere, naravno. Neznam zasto to i spominjes.

Pozdrav,

Miroslav Stankovic
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Um je kao padobran, najbolje djeluje,kad je otvoren.
Hvala ti sto si povukla rucicu za aktiviranje.
:hello1:
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

sad je sve super, e baš!!!

Post by branka.pupavac »

Pozdravljeni,
Evo sam se ponovo rodila, ali neka druga sam sada. :scratch:
Ona od prije je ostala kao "lana" i ostaæe tako što se mene tièe.
To je bila jedna razigrana virtualna duša i bilo mi je dobro u njeni koži.
Sad sam samo branka taèka pupavac. 8) :shock: 8) :shock: 8) :shock: :?:
A i za taèku je prièa za sebe ( pa brez predumišljaja, da se zna):
Pokušala sam se registrirati sa novim imenom ( bez taèke) ali nije mi išlo od ruke- nisam odmah opazila da moram upotrijebiti
neki novi e mail jer se mi je onaj stari "potrošio" sa "lanom"- kad zagledam moga bivšega susjeda na galeriji,
svježe registriran sa taèkom izmeðu imena i prezimena.
Pa si velim, možda je problem u taèki.
I tako postadoh branka taèka pupavac. :shock:
Odoh trenirati novu identitetu-brankataèkapupavac,brankataèkapupavac...... :roll:

Nema zafrkancije, zafrkancija je otišla sa "lanom".
A i ko joj je kriv, kad se nije htjela prilagoditi.
Ovca jedna šta ona misli, da može švrljati bez pastira i blejati po svoje, kako bi ona htjela.
Danas i ovce imaju tablice oko vrata (mora se znati neki red).

A opet ima "lana" i pravo po svoje, zašto bi se svakom morala prilagoðavati, ko se njoj prilagoðava.

Ako æemo pravo, Gazda je ionako znao ko je "Lana".
I svi ostali koji su je pratili na Galeriji.
A oni koji bi samo natrèali nabrzinu pogledati šta ima novo,
možda i nisu skontali ko je "lana" ali zar moraju svi sve skontati. :?: :roll: :idea:
Ionako "lana" nije skrivala svoje identitete.
Htjela je samo ostati lana i ne neka brankataèkapupavac. :arrow:
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

USER (ese) NAME

Post by Dean Beric »

Korisnicko ime:
Vise puta bi se na ZIDICU pojavili neki Nikovi (Nick-namizirani tipovi) koji bi svojim komentarima davali drugaciji ton nasim cakulanjima. Sad se takvi vise nece javljati. Nazalost, ne javljaju se vise ni oni redovni. Zidic opustio, ''nema pasa''.
Proslih godina smo se sastajali skoro svako vece i znali smo ko je Talija, Jadra, Micaubica, lana, Domenika .........
Isto bi bilo i da su bila puna imena, opet bi danas virtualni ZIDIC bio pust. Ipak, odigrao je u ono vrijeme jednu pravu ulogu, sastavio me je tri puta sa ekipom na realnom zidicu, skupili bi se izljubili, sjetili se starih dana i (naravno) nesto pojeli i popili. Opet nazalost, i taj je ZIDIC malo zamro.
U ocekivanju ponovnog ozivljavanja oba ZIDICA, u ocekivanju novog zivota nase Galerije, u ocekivanju jos svacega usput podrzavam ove male promjene jer se covjek malo vise uozbilji kad mora izaci iz anonimnosti.
Ovo necu potpisati, ovo pisem anonimno..... da nebi poslije ispalo; Dean napisao ovo, Dean napisao ono!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Lana,ti si za mene Lana,iako mislim da kada smo se prvi put upoznavali ovdje na Galeriji ti si rekla Branka Pupavac,nisi spominjala nikakvu tackicu. :wink:
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Re: USER (ese) NAME

Post by branka.pupavac »

Dean Beric wrote: U ocekivanju ponovnog ozivljavanja oba ZIDICA, u ocekivanju novog zivota nase Galerije, u ocekivanju jos svacega usput podrzavam ove male promjene jer se covjek malo vise uozbilji kad mora izaci iz anonimnosti.
Ovo necu potpisati, ovo pisem anonimno..... da nebi poslije ispalo; Dean napisao ovo, Dean napisao ono!!!
Ma da!
Anonimac može svašta napisati,
a sa imenom prezimenom i sa taèkom nemoš normalno,
jer "što æe ljudi reæi"!!!
(da citiram Ilu:!!!!!!!!!!!!!!!!)
Valjda to tako i treba, vrag æe ga znati.
Mora èovjek biti ozbiljan.

Može jedna pjesmica?
Ne, ne! Recitaciju æu!
Ne! Ne,ne! Pjesmicu æu!
"Šta æe meni Kopakabana,Acapulco i Madrid kad ja imam svoju kalu, kad ja imam svoju malu, tamo je moj cili sviiiiiiit......"

Ma znaš što Deane, ovo ti i ja pišem anonimno!
Èini mi da mi je postalo slabo od ove moje nove identitete ili sam samo nostalgièna, ko æe ga znati.
Moram se baciti u ilegalu,
jer se oseæam se kao da sam onaj goli kineski pasiæ, ne znam mu sortu. 8) :blah5: :violent1:
Samo znam sigurno da nije DODŽ. :bball:
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Re: Ime i prezime

Post by branka.pupavac »

Petar-Peky Bukarica wrote:Lana,ti si za mene Lana,iako mislim da kada smo se prvi put upoznavali ovdje na Galeriji ti si rekla Branka Pupavac,nisi spominjala nikakvu tackicu. :wink:
Peky, znam ja da se neki red mora znati.
Imam i ja svoj red.
Evo kako to kod mene funkcionira:
Ponekad prihvatim nova pravila, ponekad i ne.
Ali kad ih prihvatim, mimo svoje volje,
znam da moram napraviti ravnotežu.
A napravim je tako da plati još jedna fioka u mojoj kuæi.
Evo kako ja to vidim:
Ako na van mora biti sve cakum pakum, kako drugi hoæe,
ima fioka da je razbucana totalno,
tu se samo ja pitam!
Sad definitivno idem u ilegalu, možda sretnem i Nijemu.
8) 8)
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

lana

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sta ste vi to do sada napisali da je to toliko "tesko" i da mora ici pod sifrom inace ode glava ili u najmanju ruku obraz ili ugled plemena i pokoljenja.
Drago mi je da ste se raspisalji pa makar i na kritiku mene samog.
Ako sretnes gospodju pozdravi je i objasni joj kako se rucica povlaci, ce se ne zaljepi u kukuruze.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mico,tebi je "lakse" jer ti mozes dati meni odobrenje i davati drugima podrsku..Ja to ne mogu.Ako sam odredio da nesto napravim potrudit cu se da to i napravim,ne mogu rukama zidati a nogama rusiti.Tu pricu o krematoriju u kojem ce se "cvrljiti" Galerija sam i prije cuo.Pristup Galeriji je ogranicen od prvog dana sa odredjenim pitanjima,sad idemo korak dalje.Sizif je radio ono sto nije mogao a ja sam malo kvalitetniji od njega jer radim ono sta mogu i nesto sta ce donjeti neku kvlitetu.
Eto,ti si se zauzeo za one koji ne zele iz njima poznatih razloga da naprave izmjenu identiteta a ja stranu onih koji smatraju da je to dobro i pozitivno.Da recem da se od clanova Galerije nitko nije javio i rekao da bi zelio zadrzati svoj username iz nekih razumnih razloga.
Rekao sam da sam svjesno ovo napravio i da sam ocekivao da ce doci do slicne prepiske,zar to nije preuzeta odgovornost.Svi clanovi su imali mjesec dana da se odluce da li ce promjeniti ili nece promjeniti svoj username,ustvari oni koji ga nisu imali kao puno ime i prezime.Zar to nije izbor.Ne svidja mi se sto me plasiras kao nekoga tko nema mjeru i tko ne postuje necije osjecaje.Sve sto radim je u interesu Galerije i njenog opstanka.Uvijek ce biti i ljevo i desno i gore i dole.Nije se rodio tko bi svakom ugodio (narodna).
Vjerujem i postujem to da su neki clanovi vezani za svoj virtualni identitet,ali takodjer mislim da bi Galerija trebala izaci iz takvog tipa druzenja gdje se krijemo iza nekih sifri,jer to u vecini nisu njihovi nadimci nego sifre koje su im onako na brzake pale na pamet.Onda bi sljedece sedmice ili sljedeceg mjeseca,zavisi koliko cesto dolaze na Galeriju,opet ukucali neko korisnicko ime smisljeno takodjer na brzaka.Nije rijedak slucaj da su se neki clanovi prijavljivali 3 do 4 puta,onih sto su se prijavljivali po 2 puta je vise.Da li je to u redu i da li je to sto bi ti pozelio na sajtu koji bi ti uredjivao.Da dopunim da nitko od njih nije postavio niti jedan komentar,niti jedno slovo,sta nije mjerodavno ali je vredno spomenuti.Galerija je zamisljena kao slobodan site za sve Kninjane,pa i sire,ali mislim da je sad doslo vrijeme da se to malo rascisti,nakon ovih godina.I dalje smatram da radim ispravnu stvar.Zao mi je sto jos nisam stigao da pismeno,telefonom ili preko skype obavjestim sve drage Kninjane,koji su svojim prilozima pomogli da Galerija postane ono sto jeste,ali radim na tome.Iskreno,ocekivao sam podrsku od clanova koji ucestvuju u izgradnji Galerije,jer sam mislio da je nakon toliko godina doslo vrijeme da se site malo sredi i dovede u neki red.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: Ime i prezime

Post by Miroslav Stankovic »

Petar-Peky Bukarica wrote:Ne svidja mi se sto me plasiras kao nekoga tko nema mjeru i tko ne postuje necije osjecaje.Sve sto radim je u interesu Galerije i njenog opstanka.
Znam da mislis da radis sve u interesu njenog opstanka, ali ja se bojim da to nije realnost pa sam se zato i vratio iz penzije da ti to kazem.

U Kninu koji ja znam nikad nije postojala nacionalna ili vjerska netolerancija. Moze pricati ko sta oce. Ali je uvijek postojala generacijska. Ma ti si 55-to a ja 64-to godiste sto povlaci ili implicira da me mozes poslati po sibice i da si najmanje 11 puta pametniji od mene. Nije tvoja krivica ili namjera, ti samo odrzavas tu tradiciju. Ti ocito i ne citas sta ja govorim, a ako citas filtriras sta se tebi svidja, i ostatak odmah podijelis sa brojem 11.

Tako da se ne ponavljam, ja cu se grandiozno vratiti u svoju lijepu penziju. Mislim "vratio se Sime...": bolje reci izronio da udahnem malo zraka, pa odoh dalje roniti.

Ako nekad zapne tehnicki, samo se javi. Ja cu sa zadovoljstvom pomoci, kao sto bih pomogao bilo kome, a narocito ko je iz Knina.

Pozdrav od Miroslava Stankovica
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: sad je sve super, e baš!!!

Post by Miroslav Stankovic »

branka.pupavac wrote:Pozdravljeni,
A i za taèku je prièa za sebe ( pa brez predumišljaja, da se zna):
Pokušala sam se registrirati sa novim imenom ( bez taèke) ali nije mi išlo od ruke- nisam odmah opazila da moram upotrijebiti
neki novi e mail jer se mi je onaj stari "potrošio" sa "lanom"
Peky,

Tehnicko naravoucenije: Moras promijeniti email adrese svih korisnika koje si blokirao.
Najbolje je da dodas neku rijec na pocetak email adrese tako da se mozes kasnije sjetiti o cemu se radi i ipak imati neki kontakt sa tim izgubljenim dusama.

Molim, i drugi put,

Miroslav Stankovic.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

gazda-Gazda

Post by branka.pupavac »

Ranije, kad bi bio Peky registriran,
bi opazila sama zase:
A vidi, i gazda je tu!
Danas, kad svratim, pa bude ista situacija,
ne mogu da ne pomislim:
Vidi, i GAZDA je tu!
Ne znam što je to sa mnom.
:roll: :roll: :roll:
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Post Reply