Za clanove Galerije

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma šta je ovo.i ja sam bio u penziji pa se vratih zbog nekih ljudi.nažalost ne radi ljubavi veæ veæ što ti ljudi nanesoše nesagledivu štetu našoj Gleriji.bolje bi bilo da da proðu Lustraciju, Katarzu, Klik u glavi, Svjetonazor, Frustracije ,Zablude , Pokvarene namjere, Laži i Zablude. ako ne razumiju ove termine , èapiti se Vujaklije ili Klaiæa.tek kad se RIJEÈIMA obraèunam sa njima razmisliæu o ponovom penzionisanju.Miæo, spominješ godine.Imam ih ravno 60.(šesdeset) i svih šesdeset su provedene u Kninu.Pa nek se naðe junaèina da meni prodaje kninska --uda pod bubrege.Micko :D :oops:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mico hvala ti na trudu ali mislim da si se malo preforsirao sa ovim tvojim predlozima "pod nus".Pored svih ovih tvojih striktnih naredbi u ime clanova koji ti se javljaju za pomoc eto si mi striktno odredio i godinu rodjenja.Nista od tvojih tekstova nisam prosijavao,naprotiv ja smatram da si se ti oglusio na moja objasnjenja povodom tvojih pitanja.Mislim da si svu tu energiju mogao i korisnije iskoristiti nego li se truditi ovdje na Forumu da dokazes kako Galeriju ubijam,kako ja tjeram clanove,kako ja ne smijem mjenjati na silu uslove koristenja.Svu ovu dramu pravis samo oko toga sto mislim da je ispravno da se Kninjanin Kninjaninu predstavi punim imenom i prezimenom,nemam rijeci,stvarno.Izigravas ni sam ne znam sta.
Da li ti shvacas da mi se nitko nije obratio da mi da neko logicno objasnjenje da bi zadrzao svoju sifru,da su svi koje sam kontaktirao podrzali ovu ideju i nemaju nista protiv otkrivanja identiteta.Ljepo jedan napisa : "Obzirom da danas svijet pati od kolektivne paranoje pa se traze kojekavi podaci koji trebaju i ne trebaju,mislim da duh nas "odozdo" nije dio te paranoicne price".
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Slovenski

Post by Petar-Peky Bukarica »

Lana,pak in ja se cudim sto je to stobom dekla. :?:

Valja,a?
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Re: Slovenski

Post by branka.pupavac »

Petar-Peky Bukarica wrote:Lana,pak in ja se cudim sto je to stobom dekla. :?:

Valja,a?

Pa neka bude slovenski, citiraæu pismo jedne ženske, slovenke:
Le kam je izginila spontanost in radost?
Pred leti mi je znanec omenil, ko smo se po dolgem casu srecali,
da sem se zelo spremenila...,
da se ne smejem vec toliko kot vcasih.
Da se zdim zalostna.
Ja, sem si takrat rekla, sedaj sem odrasla….
Biti odrasel so m e naucili pomeni, delati, delati in delati.
Vedno v pogonu, se zrtvovati, ne pocivati, ne uzivati.....
Kar naenkrat me je udarilo po glavi to spoznanje.
Nekatere stvari so postale tako nepomembne, ki so se do vceraj bile tako zelo nujne.
Vceraj sem se po dolgem casu spet vsedla dol z otroci in uzivala v sedanjem trenutku,
obcutila radost biti tukaj in zdaj,
se prepustila in uzivala.
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: Ime i prezime

Post by Miroslav Stankovic »

Petar-Peky Bukarica wrote:Pored svih ovih tvojih striktnih naredbi u ime clanova koji ti se javljaju za pomoc eto si mi striktno odredio i godinu rodjenja.
Ovo apsolutni nije tacno, ko mi se javlja za pomoc??? Odakle ti to jebaga ti? Ni sa kim nisam ni rijec prozborio o ovom osim sa mojom zenom sto sam joj rekao da mi se galerija cini kulturnija sa punim imenima. A ostalo nije toliko bitno meni. A mozda i jeste, ali nisam stigao sve procitati.
Nenad Maric
Posts: 1
Joined: Sat Feb 02, 2008 7:51 am

Galerija KNINA

Post by Nenad Maric »

Nemogu da shvatim sto ste toliku buru digli oko imena i prezimena Moderatora/Gazda /Peky. covjek se trudi da koliko toliko drzi uspomene na knin koji se danas slavi po cijelom svijetu a na galeriji smo svi zajedno u kninu.jednom kninu kojeg pamtimo kako ko .Ti Lana znas i sama dosta te naroda poznaje licno i po familijarnom prezimenu tvog strica dobrog Ucitelja Nikole i uciteljice Mare Pupovac.Nemislim da je nimalo prijatno paliti dalje oko promjene Log in imena (name) i Dean kaze da prica sa (nik name) on navodi par. Ali istinski pustite to na stranu i pokusajmo uspostaviti sto vise prijatnih stvari jer na kraju sve se svodi na isto .Ja se sjecam godinama unazad kad si mi ti rekla svoje puno ime i prezime.za Micu Stankovica posebno je nesto ljut ali to po meni nebi treba da iznosi javno nego da rascisti na kulturan nacin sa Gazdom/Moderatorom/Pekijem.to je dosadno pocinje biti cula rekla kazala babski okrsaji oko nicega iz dosade.Ajde da pomozemo da se ova galerija prosiri na veci nivo i bude orgazovanija . pozdrav za sve na galeriji Nenad Maric, Golubic PEACE
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

smile

Post by branka.pupavac »

:violent1: :violent3: :salute: :puke: :banghead:
Mico, hvala da si nam naštimao ove zabavne smajliæe.
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ime i prezime

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zavrsio bih sa pisanjem na ovu temu,samo ti Mico moram reci da sam "blefirao" kada sam rekao da su ti se neki javljali za pomoc,zelio sam da mi potvrdis da to nije istina,kao sto si i potvrdio.Koga onda zastupas sa svom ovom pricom?
Volio bih da ne odgovoris,ne blefiram,da zavrsimo i krenemo sa drugim temama.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Malo o kategoriji Kninjanin

Post by Petar-Peky Bukarica »

Poslje ovog Mickovog teksta trebao bih se sakriti u misiju rupu,jer eto nisam prozivio 60 godina u Kninu.Zamolio bih te da se ostavis lupanja po razdrljenim prsima,mozes dobiti kakvu upalu ili ostecenje tkiva,sta vjerujem nije ti potrebno.Sjecas se "Dikana",to je crtani junak iz davnih stripova i tu je neki tip uvijek vikao "Ja pa ja".
O trgovini "bijelim bubrezima" bi se moglo pisati na dugo i na siroko.Ne bih volio da vam Galerija sluzi samo za "obracune" jer joj to nije namjena,volio bih kada bi njene stranice bile ispunjene zanimljivim dogadjajima iz perioda do 90-tih,ili slicnih tema iz godina poslje njih.Prepucavanja ovakvog stila "'ko kome","ja cu njemu …","ja pa ja" i slicno trebalo bi svesti na minimum.Ako sad u 50-tim,60-tim ili 70-tim godinama staza na ovoj nasoj "jadnoj" planeti ne mozemo reci nista pametno,da bi pokazali zasto u stvari postojimo i to ostalo zapisano za uspomenu na nas zivot u jednom zanimljivom gradu i njegovom prostoru,onda bolje da se ne javljamo i da stojimo sa strane a svoje frustracije ispoljavamo preko privatnih poruka ili e-maila.
Postovani Micko,evo da ti i ovako uputim apel ako si u mogucnosti (vjerujem da jesi) da mi posaljes fotografije sa proslave Dinarine stote godine postojanja odrzane u Kninu,pa i druge stare fotografije prikupljene iz raznih izvora.Tu se pokazi koliki si Kninjanin.Sjedi sa Krstom,nemoj cekati Trefa,tko zna kada ce i hoce li,i napisite sjecanja na osnivanje i postojanje "Moby Dick-a".Napisi koju o SUP-u (Skoli ucenika u privredi),zimskim radostima i nedacama na spustu kod sv. Josipa,o Krki i gradskoj plazi na Rivi,o kninskim zabavama koje si redovno posjecivao,o cvjecari koju si drzao i bezbroj drugih prica i tema.Tu se pokazi koliki si Kninjanin.Moje je misljenje da bi sa tim i takvim tekstovima trebali dolaziti na Galeriju,zato iznimno cijenim radove onih koji to pokusavaju sacuvati bez obzira na kvalitetu knjizevnog izrazavanja.Za mene to su vrijedni dokumenti.
Takvim radom pokazi koliki si Kninjanin i koliko volis Knin,prepucavanja i vredjanja preko ove stranice ostavi drugima.Vjerujem da ti mozes i kvalitetnije pisati nego sto su ti ova dva zadnja posta,od kojih je jedan obrisan.Znam da se ne mogu u potpunosti izbjeci "grublje" diskusije ali ih treba svesti na minimum,pogotovo ako se ne prica o kninskim temama.Nikakva vrijedjanja necu dozvoliti,nadam se da cu ih uspijeti prepoznati i ukloniti,ako nesto propustim molim vas da me upozorite putem PM,maila ili Foruma.
Ovo "slovo" upucujem i ostalim postovanim clanovima Galerije.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Izvinjenje

Post by Petar-Peky Bukarica »

Stavljajuci naslove na slike sa sahrane Ranka Bakmaza-Cibe upozoren sam da sam greskom napisao Branko umjesto Ranko. Izvinjavam se porodici i prijateljima zbog ove nenamjerne greske.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Podsjecanje ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ove godine navrsava se 70 godina od oslobodjenja Knina i od zavrsetka 2. svjetskog rata. Tim povodom otvorio sam novu stranicu sa fotografijama iz tog perioda uz zelju da se sacuvaju sjecanja na nase pretke koji su se borili protiv okupatora i onih koji su im se pridruzili.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NOVO !!!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Postavio sam prvi u nizu videa na youtube. Video je sastavljen od fotografija i pjesme kninske klape "Ferata". Koristene su fotografije sa Galerije a muzika iz privatne arhive.

http://www.youtube.com/watch?v=ka7OTsu-eag

Nadam se da ce vam se dopasti.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sat Apr 11, 2015 12:58 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Zaborav je ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Recenice iz domacih filmova :

"Sretni su oni koji se mogu ponovo sjetiti."

"Sve sto smo zajedno prosli hocu da mi ostane u zivom sjecanju, ne zelim da mi zaborav otme ni jednu sitnicu, bio bi greh. Naucio sam da nije smrt najveci neprijatelj zivota, nije smrt vec zaborav."
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Obavjest

Post by Petar-Peky Bukarica »

Postovani clanovi Galerije,da vas obavjestim da ce fotografije, starije od godinu dana, iz stranice "Kako izgledamo danas", biti prebacene u stranicu "Lica".
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Pogledalaa sam i s radoscu odslusala klapu Ferata,bas me je dirnulo da vidim one koje dobro znam,Ivicu Marica,mog dragog prijatelja iz mladosti i skolskog druga Antu Barisica Mufu.Sjajna ideja,momci pjevaju ko gardelini.Bravo Peky i hvala.
Post Reply