Petre

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Milenko Seat

Petre

Post by Milenko Seat »

Zar si se doveo na nivo "poruke i pozdravi" ili "radio Šabac#,pogriješio sam,izvinio sam se se ,ali vidim da cenzura kod tebe radi,u jednom momentu si rekao da ne objavljuješ slike nakon 1990-te,poštujem,a onda po tvom izboru si poèeo puštati,ajde pred svima objavi jeli ovo galerija Knina ili tvoja privatna stranica,da prostiš PRÈIJA,siguran sam da ovo neæeš propustiti u javnost,ali rekli bi u našem "STAROM KRAJU" "zana se ko koliko piza",polzdrav svim našim kninjanima,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Odgovor na topik "Petre"

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nije mi namjera da se raspravljam sa ljudima koji ne mogu da shvate,nakon deset godina postojanja Galerije,zasto je napravljena i koja je namjena Galerije.
Da sam ovaj tekst dobio preko poste vjerovatno na njega ne bih odgovorio ali ovako cu odgovoriti,ovaj put.
Cenzura postoji svugdje,na svim nivoima,premda nam se cini da je ne bi trebalo biti,sta je diskutabilno.
Na otvorenim forumima i web stranicama,tipa kakva je i Galerija,koja je napravljena nakon gradjanskog rata,smatram da je cenzura vise nego potrebna.
Na Vase inzistiranje otvorena je stranica sa slikama "Kako izgledamo danas",tekstovi koji opisuju i danasnje vase dogadjaje takodjer su dozvoljeni ako ne vredjaju drugu osobu.
www.galerijeknina.com je moje privatno vlasnistvo koje je na usluzi svim Kninjanima i prijateljima Knina,ljudima dobre volje,koji zele da sacuvaju uspomenu na nas grad (i sva sela oko Knina) i ljude koji su zivjeli ili jos uvijek zive u njemu i okolici.
Ponovit cu i ovdje da je na Galeriju postavljeno :
-preko 15 000 fotografija
-da su slike otvarane blizu 280 000 puta
-da je na Forumu otvoreno 141 topik
-da ste Vi otvorili 99 topika
-da su topici citani preko 1 000 000 puta
-da Galerija broji 2372 clana (sto nije bas mjerodavno jer ima i onih koji su se par puta logovali,neki zaborave podatke a neki zele da zavaraju trag,zasto ne razumijem).
-da Galerija evo navrsava 10 godina postojanja sto treba da nam je na cast.Meni jeste,jer sam opet preko nje uspostavio kontakt sa ljudima iz Knina,znanim i neznanim.Uzivam u slikama i tekstovima koji me vracaju u djetinjstvo i zivot koji smo ostavili dole.
Ovi podatci , gore navedeni,pokazuju da Galerija nije "radio-Sabac",i da ima ljudi koji rado dodju na Galeriju da nesto napisu (sto se rijetko dogadja,ali dogadja se ) ili da pogledaju Knin nekad i da vide svoje sugradjane kako izgledaju danas.
Necu se upustati u poslovice iako ih ima koje bi odgovarale,neka ostane na ovome.
Dusan Sekulic
Posts: 25
Joined: Mon Apr 18, 2005 10:42 am

Post by Dusan Sekulic »

Peky,

Hvala na svemu sto cinis.Nikome nije zabranjeno da cita ili pise,to je cisti izbor svakoga od nas,pravila su pravila i moraju se postivati,pa tako i pravila ove Galerije.

U zivotu ima puno stvari koje nam se svidjaju ili ne svidjaju,sto se jednom svidja,drugom se ne svidja,pa je ta mogucnost izbora velika stvar.
Peky nikoga ne prisiljava da cita i gleda Galeriju.

Koristim priliku da pozdravim sve Kninjane i da se jos jednom zahvalim Petru
na trudu i sredstvima koje je ulozio u ovu Galeriju,

Dusan Sekulic
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

NASA GALERIJA

Post by Dean Beric »

Svaki put kad upalim kompjutor najprije otvorim mail, pregledam, odgovorim, zatim otvaram NASU a ne Pekyjevu Galeriju. Slazem se da je osnovana kao privatni www, ali mi sudionici (mali dionicari) imamo udjel u vlasnistvu, i to itekako opravdani udjel.
Dragi nas Peky, izbor ti se sveo na par mogucnosti:
- da ostavis sve kako je,
- da se nerviras za svaku glupost, ili
- da sve skupa ugasis
Kao ''mali dionicar'' predlazem da se ne nerviras i da sve ide dalje kao i do sada. Ova Galerija je ponovo povezala udaljene kninjane, premostila razlike medju generacijama i, makar u sjecanjima, odrzava onaj stari dobri mirni Knin pun podnosljivih budala, onaj Knin upravo do 90. dok nisu dosle nepodnosljive budale. Upravo onakav Knin prije 90-tih u koji bih se vratio iz makar dva razloga, a jedan je sto bih bio dvadeset godina mladji. Drugi znamo svi.
Zato, Peky, pusti pojedince neka malo i zalaju, makar iz zabave. Ponadajmo se da su cijepljeni i cipirani. Odaberi prvu mogucnost.
OSTAVI SVE KAKO JE.
Ivica-Cira Ciric
Posts: 9
Joined: Thu Oct 06, 2011 8:45 am
Location: BEOGRAD

Re: Odgovor na topik "Petre"

Post by Ivica-Cira Ciric »

Petre sve pohvale sa moje strane.Zao mi je sto sam kasno saznao za
Galeriju Knin,pa sam u velikom zaostatku sa gledanjem slika i citanjem
"topika".
Ja sam odusevljen Galerijom.
Vrtatila me u detinjstvo - podmladila za 50 i neku godinu.

Kao da me" vremeplov " vratio u Knin.

Nemoj da se obazires na nezadovoljne,jer onih drugih ima mnooogo vise.

Pusti po nekog takvog cisto da vidimo kakvih ljudi ima.

Takodje mnogo hvala svim ljudima koji svoja secanja dele sa nama.

Samo nastavi dalje,a mi ce mo pomagati da sajt uspesno egzistira i
bude dostupan svim ljudima dobre volje.


Zivio ti nama Petre i samo nastavi ovako.

Pozdrav od Cire.
Sensei

Post by Sensei »

O Galeriji

Napisao: Stiv

Petre, u vremenu kad smo silom iscupani sa otadzbinskih ognjista, pa nam se
ovako razasutim po Svijetu sad korijenje tesko prima i pod teretom jos uvijek mnogih nevolja i samoce a glasa ni ruke spasa niotkuda, ti Petre u ova zla vremena zapali plamen i osvijetli ova prostranstva koja nas pod ovim nebom razdvajaju, okupljajuci beskucnike pa ih razbudjujes sa prvim zrakama izlazeceg Sunca a sa zalazecim ih prizivas na ipak miran san i tako nas cinis blizim bez laznih vrijednosti i uvijek sa saradnicima odanim molitvi
za dobrotu. Svojim srcem si vidio sta je potrebno ljudima dobre volje u ovi zlim vremenima pa ti je vrijednost Galerije jaca od nebeske svijetlosti a za tvoju plemenitost nejbolje ce pristajati rijeci naseg vladike Nikolaja Velimirovica:" Baci dobro niz vodu a ti idi uz vodu, pa ce te se sresti."
Post Reply