novi

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
8603

novi

Post by 8603 »

Ne vidim ovdje kod vas da ima podforum za predstavljanje novih èlanova, pa bih ja to ipak uèinio (ako sam fulao, molim premjestite me).
Nisam iz Knina, niti imam veze s njim (ali nisam ni daleko), ali bio sam u vojsci tu prije 30 godina, pa se èitajuæi forum vraæam kroz vrijeme...Nadam se da ne smetam, ja tu i tamo svratim i pogledam, a mislim da nije pristojno skriveèki viriti u tuðe dvorište, pa sam se registrirao...eto :)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Novi clanovi

Post by Petar-Peky Bukarica »

Rekao bih da jos nemamo clana koji je vezan za Knin samo sa tim jer je sluzio JNA u Kninu,dobro dosao u svakom slucaju.
Evo neka ovaj topik sluzi za predstavljanje novih clanova.Bilo bi dobro kad bi se predstavljali i novi i stari na ovom topiku tako da imamo sve na jednom mjestu.
8603

Post by 8603 »

Hvala na dobrodošlici. Ipak sam godinu dana života proveo u Kninu, pa ga nešto malo i poznam, koliko je bilo moguæe.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Zahvalnica i dobro doslica

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za sebe kaze,kad sam ga pitao da li je zivio u Kninu : "Knin mi je bio samo da nastavim vlakom do Benkovca sa 'krnjeg koloseka' ".
Inace,Emilio-Miso Maricic,vec godinama skuplja razglednice i poslao mi je 20-ak razglednica Knina na cemu mu od srca zahvaljujem.
Takodjer je postao i novi clan Galerije iako je Knin upoznao sa perona na krnjem i razglasa koji ga je obavjestavao o svemu i svacemu,pogotovo kad ga zaborave iskljuciti.Dobro dosao.
Dejan Krle Krsmanovic
Posts: 4
Joined: Sat Aug 24, 2013 4:29 pm

Post by Dejan Krle Krsmanovic »

da se predstavim i ja..
proveo u Kninu godinu dana ( severna kasarna S.Rodic i posle obuke Dom JNA ) 90/91
citam napisano i pokusavam da se setim mesta na koja sam izlazio, ljudi koje sam upoznao, DIVNIH DEVOJAKA ..
meni je Knin ostao u lepom secanju mada su secanja sve bledja
pozdrav iz BGDa
Dejan :)
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

90/91-ve u domu,-pa sta se je tada sesavalo u domu,osim bioskopa?
Pozdravljam dragog nam gosta.
Dejan Krle Krsmanovic
Posts: 4
Joined: Sat Aug 24, 2013 4:29 pm

Post by Dejan Krle Krsmanovic »

hvala za dobrodoslicu
kao sto sam rekao..secanja su vise nego izbledela ali.. bilo je nekoliko pozorisnih predstava ( ameri lutkari ), gostovanje nekog pozorista iz Zagreba. zive svirke u basti doma i naravno filmovi u bionji :)
mozda se jos neceg setim ako uzmem Gerovital, Antisklerin i Ginko :)
nisam imao s kim da obnavljam secanje a kad u glavi covek ' ne pominje ' neka mesta i desavanja to odluta.. sve sto imam je nekoliko fotografija iz doma.. sa portirnice i iz hola
e da.. dolazili su redovno momci koji su trenirali kuglanje
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

NOVI

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Jos jedenom,dobro dosao na Galeriju Knina:druzi se ovdje pa ce ti se sve povratiti(Sjetiti)onog predivnog grada i ljudi u njemu.Ako prepoznas nekoga ovdje,slobodno pisi i ako pogresis mi ce mo te sa zadovoljstvom ispraviti,tako da se dopisujemo i da se druzimo. Pozdrav.
Dejan Krle Krsmanovic
Posts: 4
Joined: Sat Aug 24, 2013 4:29 pm

Post by Dejan Krle Krsmanovic »

ne znam koliko ce biti interesantni za ' pricu ' ljudi kojih se secam na prvu loptu :) to su sve osobe koje su bile vezane na neki nacin za vojsku.
o vojnicima ( vojska i staresinstvo ) necu da davim jer je bzv prica i oni su uglavnom dosljaci kao i ja.
civili u JNA su ako se ne varam iz varosi :)
neke ljude pamtim samo po nadimcima ( kao npr BIZON - upravnik doma jna, skroz ok lik), secam se njegove supruge Bose, lepe i prijatne zene. tu je i Marica ? spremacica, Desa sankerica, Zarko ? (brka konobar ), Stevan? fotograf kog sam sretao gde god da krenem :)
cak sam i kafice zaboravio ( na imena mislim ) :(
secam se da sam slucajno provalio extra mesto koje je bilo preko puta gornjeg ulaza u dom ( gde se ulazilo u bioskop) . ako se ne varam, bila su dva kafea, ja sam isao u levi i ubijao se od cirke ( tih dana smo svi puno pili ). ne secam se imena ali pamtim da je imao mesto stolica zute ? kocke za sedenje. od dana kad sam provalio to mesto, vise nisam isao u Zdravljak ? ne secam se imena ali mi smo tako zvali mracan prostor interesantno uredjen iznutra skoro tacno preko puta doma.
ah da.. jedini hotel ( ne secam se gde je bio ) nije radio pa sam isao sa devojkom u dom penzionera ( bile su vise nego pristojne sobe i lepe velike terase ). moja tadasnja devojka bi tad donela civilku i presedeo bih po ceo dan na terasi a uvece sa naocarima za sunce :) izasao u grad ( da me neko od oficira ne prepozna ). kompletan ludak :)
pocinje polako da mi se odmotava film :)
Dejan Krle Krsmanovic
Posts: 4
Joined: Sat Aug 24, 2013 4:29 pm

Post by Dejan Krle Krsmanovic »

nekako u vreme kad sam ja dosao u Dom ili nesto malo pre ( prolece -leto '90) poginuo je momak na motoru ( ako se ne varam ) . svi su pricali o toj nesreci. sigurno se neko seca tog nemilog dogadjaja
Post Reply