samo jedan obi�ni predlog!

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

lana

samo jedan obi�ni predlog!

Post by lana »

Petre,

Ne moš vjerovati ali Galerija krepava totalno, iz dana u dan. Treba se modernizirati inače će nas pregaziti vrijeme. :?

Galerija ima veliku konkurenciju u Facebooku i mogli bi malo da im smanjimo posao odnosno, malo te populacije koja lajka vratiti opet na Galeriju. :lol: :lol: :lol: :lol:

To znači da bi morali ljudi imati nešto slično i ovdje, recimo:

uvesti jednu rubriku gdje mogu ljudi (registrirani) nešto na brzinu prilijepiti, napisati neki brzi komentarić, malo se i pohvaliti, što se u principu i radi na fejsbuku

i neka to traje- bez cenzure- jedno dva tri dana i da se onda uredno sve obriše sa tvoje strane.

Ali....za to vrijeme bi imao dobru posjetu na Galeriji...jer ne treba da se pravimo idealni kad to nismo, samo ljudi smo i ništa drugo...i sve nas vodi znatiželja i

normalno da bi se svaki dan provirilo na taj "tipa fejbuk topikić", :wave:

da vidimo šta se dešava, ko ima šta za pokazati danas, ako može i koji like udariti i tako to.

šta misliš o tome? :?:

Na primjer topik " Udri Maksime, dva dana imaš gušt!!!!" ili tako nekako. :roll: :violent1: ( ma, dobri ti ovi smajliji)

Sigurno i drugi imaju ideje na tu temu. :arrow: :arrow:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Razgovor ugodni

Post by Petar-Peky Bukarica »

Hvala tebi Lana na trudu i ljepim zeljama za Galeriju.
Slazem se sa tobom da je Galerija "zaostala" kad gledas druge stranice,da je pod nekom cenzurom (po meni opravdanom) i to je tacno,da bi se zelio takmiciti sa FB to mi nije zelja ni namjera.Kao sto znas na Forumu postoje topici kojih ste vecinu Vi otvorili,zasto ti topici nisu toliko aktivni to je do Vas.Niti jedan topik nisam obrisao,ili mi se tako cini.Postoje na Galeriji i danasnje slike ("Kako izgledamo danas") i to je do Vas,Vi saljete i komentarisete.
Da cu dozvoliti da se postavljaju linkovi na necije "guze","dude" ili kuce sa bazenima,pjesme,cudne face ili slicno,ne mogu,ne ide.
Da ti recem Lana,ja dok sam hodao kninskim ulicama,ako sam zelio igrati karte isao sam u Desica ili Vrankovica,nije mi padalo na pamet da idem u Trefa ili Drageca,ako sam "zavatio" onda necu ici u Grizelja ili Bobis nego kod Ozegovica,Bristol,kod Vrane ili ...Ako si za veceru ides u Balkan,Krcic,Vrelo ne u Istru ili Putnik,premda su i oni imali odlicnu kuhinju ali je ambijent bio za putnike namjernike.
Nicija nije gorila do zore,pa tako ni Galerija nece do' vijeka,da sutra "rikne" ona je napravila svoje,zblizila dosta ljudi,masu se ljudi upoznalo,vidjeli smo svoje slike za koje nismo znali da postoje a i one za koje smo znali ali ih nismo imali,vidjeli kako nam danas izgledaju kumovi,prijatelji,komsije i rodbina.
Da se razumijemo,volio bih da ste aktivniji,i ja volim ka otvorim Galeriju da vidim nesto novo,ili procitam nesto zanimljivo.Ne znam na sta konkretno mislis,kakve su to promjene kakve ti predlazes?Ja sam tu a gdje ste Vi?Nikome nisam zabranio da otvara Galeriju ili da mi pise,ja sam tu,nekome pasem nekome ne,nista posebno,kao i svi drugi.
Ja sam tu a Vi,ocete li u As,Bristol,Ozegovica,kod Ive i Djoke ili ...,to je Vas izbor.Zaboravio sam mozete i u kino igra "Valter brani Sarajevo".

Evo da odgovorim i po tackama:

-Ne moš vjerovati ali Galerija krepava totalno, iz dana u dan.
Vec sam prije cuo ovu konstataciju.To je Lana neminovno,starimo mi a i galerija sa nama,dokle ne znam.
-Galerija ima veliku konkurenciju u Facebooku i mogli bi malo da im smanjimo posao odnosno, malo te populacije koja lajka vratiti opet na Galeriju.
Ako neko ne zeli dolaziti na Galeriju necemo valjda vene sjeci,nek su zivi i zdravi.
-uvesti jednu rubriku gdje mogu ljudi (registrirani) nešto na brzinu prilijepiti, napisati neki brzi komentariæ, malo se i pohvaliti, što se u principu i radi na fejsbuku
Zamolio bih te Lana da malo poblize objasnis sta mislis sa ovim?
-i neka to traje- bez cenzure- jedno dva tri dana i da se onda uredno sve obriše sa tvoje strane. Ako neko napise neku uvredu za nekoga i nakon tri dana se to obrise,ima li to smisla.
-Ali....za to vrijeme bi imao dobru posjetu na Galeriji...jer ne treba da se pravimo idealni kad to nismo, samo ljudi smo i ništa drugo...i sve nas vodi znatiželja i normalno da bi se svaki dan provirilo na taj "tipa fejbuk topikic",
da vidimo šta se dešava, ko ima šta za pokazati danas, ako može i koji like udariti i tako to.
Šta misliš o tome?

Sto se tice broja posjetioca meni "ni u dzep ni iz dzepa",galerija je napravljena da Vi uzivate u njoj a sa Vama normalno i ja.
Slazem se da nismo idealni ali smatram da trebamo teziti ka tome.Zamislio sam Galeriju kao jednu mirnu oazu gdje cete moci doci i vidjeti nesto ljepo,ne osvrcati se okolo da li ce Vam neko poslati neku uvredu ili psovku,ipak smo mi protutnjali puno toga i puno je gorcine u nama.
Vec sam naveo da je Forum otvoren ima 10 godina i da ga vi mozete uredjivati.
-Na primjer topik " Udri Maksime, dva dana imaš gušt!!!!" ili tako nekako.
WC je iza coska u avliji,kljuc je na sanku.

Nemoj/te se sad stufati,ajde da vidimo sta se moze napraviti.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sat Feb 23, 2013 1:24 pm, edited 4 times in total.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Ne tamni galerija,tamni ideja socijalno neizivljenih pojedinaca,koji
se naivno odnose prema njoj i njezinoj namjeni.Poljuljati joj steceni
renome zaista je naivno,pa neka oladi svak ko neshvaca njezinu
vrijednost i znacaj,pa neka se poigrava sa necim drugim,sto mu je u
izobilju u ovoj elektronskoj stampi.
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Evo i ja da kazem par rijeci,najprije da se jos jednom zahvalim Pekyju, kao i ostalim osnivacima galerije i puno sam srecan sto je imamo.
A ako neki ne vole neka izvole, sta Peky kaze ako neces kod Ozegovica ides u Slaviju iitd................,GALERIJA to smo mi, dio nas, nasih zivota,zivljenja,prozivljavanja, jos jednom puno sam zahvalan da sam dosao u kontakt sa prijateljima koji su se rasuli po cijelom svijetu. Da se malo podsjetimo na dobra stara vremena kao i da gledamo bolju buducnost za sve nas.MISLIM A I NADAM SE DA GALERIJA NECE DA NESTANE BAR ZA NASIH ZIVOTA IMA PUNO LJEPIH STVARI NA NJOJ I JA JE POSJECUJEM SVAKODNEVNO STA CU DA NASTAVIM DO SMRTI!!!!!!!!!!!!
Ako neko voli da gleda nesto drugo, internet je beskrajan.
Dragi moji osnivaci,kao i clanovi jos jednom hvala!!!!!!!!!!!!!
I PUNO,PUNO POZDRAVA SVIMA od ile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vjeko

Post by Vjeko »

Imali bolje Galerije od kninske NEMA I NEMA jer mi Knijnani smo prva liga.
A kome se nesvida neka ide Drugu ili Trecu ligu .
Podrav svima Kninjanima i gostima nase Galerije .
Vjko.
Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

Replika

Post by Srecko Vukmirovic »

Lana nije mislila ništa loše (po mom mišljenju). Ima neke primjedbe ali u dobroj volji, koliko čitam. A sad, što se to kosi sa mišljenjem "gazde", Bože moj. On je izjavio da je ovo njegov "FB", pa i to treba prihvatiti.
Kvalitet priloga, fotografija i tekstova je vrlo dobar, i smatram da je ovo najbolja internet prezentacija Knina i Kninjana i kojoj se može vjerovati. Naročito drago mi je što nema vulgarnosti i svađanja.
Inače, zahvalan sam Pekiju i svim ostalim učesnicima-autorima priloga. Naročito Zeli.
Djole Karanovic
Posts: 11
Joined: Tue Apr 19, 2011 4:36 am

Post by Djole Karanovic »

Ja isto mislim da nasa Lana nije mislila nista lose nametnuti,mozda je samo zeljela "nametnuti' neke novine koje bi mozda probudile pojedince.Stvarno se da prmjetiti da je nasa G A L E R I J A ostala na desetini posjetilaca.Idemo Kninjani i G A L E R I J A je kao padobran..najbolje djeluje kad se otvori.Svim mojim Kninjanima veliki pozdrav od Djole !
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

samo jedan obicni predlog

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Ja isto mislim da Lana nije nista lose mislila, dapace ona je po mom misljenju htlela da malo zivnemo da se probudimo i da ova famozna GALERIJA KNINA nastavi ovo druzenje koje niko nema nego mi Kninjani zahvaljujuci se Pekyju i ostalim osnivacima.Meni licno GALERIJA KNINA je FB
i nista mi drugo ne treba,jer otkako sam postao clan GALERIJE povratio sam se u moj Knin kojeg sam davno napustio i ponovno se cujem i dopisivam sa ljudima koji su me davno zaboravili i ja njih.Neka nasa GALERIJA KNINA zivi jos najmanje sto godina,a onda cemo napraviti GALERIJA KNINA II.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

NAVIKA

Post by Dean Beric »

I
Sjednem licem u lice s ekranovim licem.
Otvorim e-postu, pregledam
Otvorim Galeriju, pregledam, malo ostanem
Otvorim FB, pregledam, malo ostanem
Veceram
II
Sto se tice poste, nije mi uvijek sve dobro, ali uglavnom je
Sto se tice Galerije, uvijek je dobro, osim kad se javljaju oni kojima nije
Sto se tice FB, nije mi uvijek sve dobro, ali uglavnom je
Sto se tice vecere, uvijek mi je po mome
III
Treba otvoriti postu, mozda je vazno
Treba otvoriti Galeriju, mozda je neka vijest
FB bas i ne treba, ali svejedno otvorim
Kazu da bi trebalo preskociti veceru, ali tu sam slab
IV
Kome ne treba posta neka je ne otvara
Kome se ne svidja Galerija neka je ne otvara
FB mozete preskociti
Veceru takodjer
---------------------------------------------------------
Um je kao padobran, katkad se ne otvori
Rezervni padobran lako se nabavi
Rezervni um tesko
lana

ja bi samo koju usput, �urim na vlak

Post by lana »

E sad pošto sam prva počela, da napišem par stvari.
Prvo, Petre hvala da si me ozbiljno poslušao, hvala i ostalima za komentare.
Skroz sam zadovoljna, i kad ste ljuti i kad ste mi naklonjeni. Mislim, da ste svi razumjeli što sam htjela reći i hvala bogu, reagirali. I to je odlično.
Sad ću vam i ispričati par stvari:
"Davne" 2008 godine mi je jedno jutro preko MSN-ja jedna prijateljica, sad već pokojna, rekla: Znaš, moraću prekinuti s tobom jer upravo sad "pričam" sa nekim Kninjanima iz Amerike.
I možete misliti moga šoka ( zamislite glupu facu iz stripa kad izgovara: Gulp!...- e tako sam ja izgledala lično i personalno u tom trenutku). " A kako to pričaš???
(Tad sam još bila pripadnik takoimenovane "starije generacije"- što znači generacije totalnih aberveznika što se tiče korištenja elektronskih naprava.)
Kaže ona meni: Samo ukucaj www.galerijaknina.com pa ćeš vidjeti.
Bilo je to krajem januara 2008.... i dandanas sam joj zahvalna da je podjelila sa mnom tu informaciju.
Otkrila sam jedan novi svijet. Tada sam i sama bila aktivnija na Galeriji.
Sjećam se i toga datuma, 31.3.2008 kad je bilo najviše posjetitelja na Galeriji. Dopodne, meni gori, zadnji dan za predati bilance, posla preko glave, trka sa vremenom ali ja uzela čas za Galeriju, pa neka gori....briga me!
Idem ja malo na Zidić pozdraviti kninjane po svijetu, nečto ću i napisati, nove slike pogledati, komentirati normalno.
Od prisutnih na Zidiću neko se sprema spavati, neko poranio u cik zore,
poneko iz noćne, na poslu, pored šporeta... svukud nas je a opet pričamo na virtualnom zidiću.
I baš zbog tih starih vremena sam i predlagala da nešto napravimo. :shock:
I zato sam zadovoljna, da sam vas probudila, da ste komentarisali, da vam nije svejedno i da ćete sigurno nešto napraviti da se Galerija oživi.
Ja sam se u tu svrhu izpisala sa fejsbuka, još samo na Galeriju svratim, ali mrtvilo totalno....e o tome vam govorim a vi kako oćete.
:roll: :roll: :roll:
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Volim galeriju, mada sam svjestan njenih nesavršenosti. Zahvaljujem Pekiju što se poduhvatio ovog posla. Galerija je dokaz kako može biti dobro lijepo, zanimljivo i ono što nije savršeno. Mi smo putnici po sajber svijetu i prolazimo mnoge stanice. Postoje one tehnički, dizajnerski i sadržajno savršene, postoje stanice savršenih i dragocjenih informacija,ali ih nekako ne osjećamo kao svoje, pa na njima uvjek ne stajemo, ne zadržavamo se i ne ćakulamo sa ljudima koje tu trevimo. Ja na galeriju svraćam svaki dan više puta. I obradujem se svakome novome prilogu. To mi je u sajber domeni nešto poput roditeljskog doma u realnom svijetu.
Takav dom je drag i lijep, i kad najbolje ne izgleda.
Razumijem Lanu, i razumijem njenu dobru želju da nam galerija bude još lijepša, atraktivnija i posjećenija. Voljeli bi je jednako, ali bi sigurni imali i više posjetilaca, gostiju i onih koji bi je sa više respekta posmatrali. Nije nebitno. Zato, ne treba nam isključiv stav. Naravno, da treba voditi računa o objektivnim mogućnostima. Trebamo pitati, svako sebe, šta da činimo da tome damo doprinos?
Lično, dolaziću na galeriju uvjek, ma šta bilo i ma kako izgledala. Eto..
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ajmo curice,ajmo djecaci,studenti,djaci,milicajci ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ocekivao sam otprilike ovakve reakcije,za ili protiv,bez neke ideje ili predloga.Sta je to sta bi dodali na Galeriju,sta bi Vas obradovalo da vidite na njoj.Mozda nesto i moze da se napravi.
Nije mi bas ugodno sto moram ponavljati neke osnovne stvari sto se tice Galerije (da nebi Micko poslje ...) a to je:
Galerija je moja ideja,ja sam je osnovao i moj prvi "laicki" rad napravljen je na adresi www.galerijaknina.tripod.com .Na tu Galeriju izmedju ostalih naletio je i Mico (Stankovic) i savjetovao mi da uzmem neki domain i da se zastitim jer ovako je gazda (Tripod) mogao izbrisati stranicu kad god hoce.Poslusao sam ga i tako je on poceo da mi pomaze kako da stranicu tehnicki poboljsam.Mico je ulozio ogroman trud,vjerujem da mu je bilo najteze utuviti meni u glavu neke stvari (zbog mog neznanja a i tvrdoglavosti).Zbog nekih njegovih privatnih obaveza je bio sprecen da mi i dalje pomaze i to je to.
Kad sam vec tu da se izvinem svima,jer vec odavno dobijam kritike,zbog moga nacina pisanja,odnosno pravopisa.To ne mogu utuviti u glavi to ije,je i ostalo.Samo da vam dam do znanja da ne znam a ljen sam da naucim.
I da ponovim,da li bi i sta bi dodali na Galeriju.
lana

ba� sam dobre volje jutros

Post by lana »

Dobro jutro Peky, i tebi i svima ostalima,
Jednu stvar ću reći: E pur si muove! ( Ipak se kreće! -što bi reko naš dobri stari Galilej).
Očito niko od nas ne želi da crkne Galerija, nekad samo tvoja a sad "oš-neš" i naša. Hvala za otvorena vrata za diskusiju....već samo ta dobra volja je ponekad dovoljna, da se stvari počnu premicati naprijed.
Nešto ću poslije dopisati, mislim da u onu moju rubriku "samo onako bezveze" ( zapravo ovaj genijalni naslov rubrike je izmislila Nijema, ali meni je napisan na kožu, tako da sam ga "posvojila").
To će biti nešto na temu pravopisa i ostaloga, mislim, da bi moglo biti korisno.
Meni pomaže i to svake godine sve više jer pišem sve manje i pritom se mislim sve više
i sve češće sam u nedoumici kako se piše - pitam se samo da li je to JMBG ili to što sam ispala iz prakse :?: :?: :?:

Da se ja sad vratim na početak mog monologa ( već sam u fazi da krenem pa se vraćam na mjesto polaska sa pitanjem: Ma, gdje sam ja ono krenula!!! )
Ovo je prednost Galerije, što kad nešto zaustiš, možeš derati po tome ko maksim po diviziji, znaš da te neće niko prekinuti ( osim što te može gazda obrisati.....ali puno kasnije......pošto sad spava u onoj dalekoj Kenguriji).
Nego šalu na stranu, da mi ne zamjere oni puno ozbiljniji članovi galerije. :wink: :wink: :shock:

U vezi tih promjena ja sam mislila da se možda ubaci neka takva rubrika, gdje bi mi napisali neke stvari, koje ne treba da čitaju sva buduća pokoljenja kninjana i svi mogući povjesničari, nešto što ni pod razno ne bi imalo trajniji značaj. :arrow: :arrow:
Nešto tako da uletiš, napišeš, neki kratki komentar, ili recimo nešto što mi se desilo lijepo danas a opet ne treba da ide u povijest.
Možda nisam ni dobre volje pa ću se okomiti na nečiji komentar od juče ( u istoj rubrici) , ali znam da će me Petar uredno obrisati - recimo brisanje sredom...- i ne sekiram se zbog toga. :arrow: :arrow:
Ponekad bi čovjek samo podijelio trenutna razmišljanja tipa kamo ide taj svijet..... i opet samo do srede ili nedelje, kad je dan za brisanje rubrike- totalka brisanje....samo naslov ostane).
Opet se iskreno nadam da nećemo udarati po svjetskim ratovima, ko ima pravo i ko krivo, ko je dobitnik a ko gubitnik.
Vjerovatno je sad već svima jasno, da smo svi gubitnici ili možda dobitnici, zavisi kako gledamo na lajf. :roll: :roll:

Eto tako, meni se čini, da bi ta stvar odnosno takav jedan topik mogao probuditi neke bojažljivije ( za pisanje) članove galerije, ili one članove Galerije što čuvaju dobar ugled, pa ne bi da se izblamiraju za vječnost ili one trčeće od foruma do fejsbuka, a nikad vremena i uvijek im se žuri, žuri.... za na brzaka reći kakvu....
u tom smislu da nam ne treba brinuti da li ćemo ispasti pametni, ili nedaj bože, glupi jer će ionako biti sve to obrisano za par dana
Moguće da je moj prijedlog bez veze. :?: :?:
Zanima me šta drugi misle o tome, moguće imaju drugi puno boljih zamisli ali dok se ne prodiskutira o tome, ne znamo.
:hiding:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Post by Petar-Peky Bukarica »

Samo da zns,NE SPAVAM! :wave:
lana

Re: zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Post by lana »

Petar-Peky Bukarica wrote:Samo da zns,NE SPAVAM! :wave:
Vidila, vidila, pa baš mislila bi li komentirala... al onda pomislih: možda čovjeka muči nesanica... godine su tu... :roll: :lol:
(sad će letiti perje...imam osjećaj.... :?: :roll:
Post Reply