Fair Play

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Da li je to red ili nered?

Post by Petar-Peky Bukarica »

To ti je ono sto nas narod kaze; "Ne da mu djavo mira". Rekao sam da cu stati sa diskusijom na ovu temu racunajuci da ce autor FB stranica prestati sa preuzimanjem fotografija sa Galerije i brisanja njenog loga. Posto vidim da se ne odustaje od te necasne rabote, nastavit cu i ja. Nastavit cu sa pokazivanjem fotografija koje su preuzete sa Galerije. Nadam se da je svima jasno o cemu se ovdje pise i sta predstavljaju fotografije u folderu "Fair Play". Da napomenem da sam nasao dosta i fotografija na kojima je zadrzan logo Galerije koje su postavljene takodjer na FB i one bez da se obavjestila Galerija o tom postupku, sto bas ne dolici ljudima koji se poznaju. Da li je to red ili nered?
Senka Jaramaz Tosic
Posts: 27
Joined: Thu Jan 19, 2012 3:05 am

Post by Senka Jaramaz Tosic »

Peky,
ne bih rekla da je ovdje rijec o redu ili neredu nego o dispetu.Ako se vec izjasnio u vezi sa objavljivanjem fotografija bez dozvole,ne mogu naci drugo objasnjenje.Ako je dispet u pitanju na njega se odgovara dispetom,odnosno objavljivanjem svega sto je bespravno prikazano na FB,a pripada Galeriji.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Nije mi bila namjera ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nije mi bila namjera da vas zamaram sa ovim duplim i troduplim fotografijama (folder Fair Play), htjeo sam da vam pokazem i da se uvjerite u ono sta se dogodilo i sta ne opravdavam, iako neki misle da je to ispravno. Govorim o prenosenju fotografija, unistavanju postojeceg loga i postavljanja svoga, potpisivanja tudjih fotografija, … Razog nije zloba ili svadja nego pokusaj da opovrgnem tvrdnju da materijal nije preuzet sa Galerije. Vjerujem da bi i vi tako reagirali da ste u mojim cipelama. Izvinjavam se ako sam nekoga povredio ili “udavio”.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Post by Petar-Peky Bukarica »

Pozdrav Ciro, prenosim ovdje na Forum tvoj komentar koji si postavio na jednu od fotografija, nadam se da nemas nista protiv.
Naime, ja sam na nekoliko fotografija postavio komentar u kojem tvrdim da te fotografije nije snimio onaj sto je potpisan na njima.
Tvoj komentar na to je bio: “ Nije snimio,ali je vjerovatno posjeduje.Kao i mnogo fotografija sa Galerije."
Drago mi je i postujem to da si se javio, da nastojis pomoci prijatelju i sto ces ujedno pomoci i meni da se rasvijetliti ovaj, za mene problem. Nisam nikad brojao tko je koliko fotografija postavio na Galeriju niti ih klasificirao po kvaliteti. Kad bi nekom govorio da posalje fotose onda sam govorio da me zanimaju sve fotografije bez obzira sta se na njima nalazi, stablo, grm, kamen, bilo sta, sve to za nekoga moze imati neku uspomenu.
Da li ce netko imati vremena da izbroji cije su cije i tko je poslao koje, od do sada postavljenih 18429 fotografija, ne znam. Zahvalan sam svima koji su poslali svoj prilog da bi Galerija postala ono sta jeste. Ima onih koji govore kako Galerija nije u trendu, ili su joj predskazivali gasenje, stranici sa preko 18 000 fotografija, koje su otvarane preko 300 000 puta, Galerija je stranica ciji je Forum otvaran preko 1 500 000 puta. Ove brojke pokazuju da je Galerija, za malu opcinu kao sto je Knin ipak nesto veliko i nadam se trajno.
Nego da se vratimo na “Fair Play”. Molim te da mi reces da li ti opravdavas sve ovo o cemu sam pisao ovdje na ovom Forumu ( Fair Play ) i da li opravdavas “kradju” fotografija sa Galerije, sa kojih je brisan logo iste, koje su takodjer postavljene u folderu “Fair Play”?
Ovdje ne govorim tko posjeduje koju fotografiju nego da li je pravilno da postavljas svoje ime kao ime autora ako nisi ti autor ili mozda nisi siguran tko je autor pa napises svoje ime. Znam da navedeni autor ima dosta svojih fotografija i video zapisa, koje zeljno ocekujem da vidim, to me vise cudi da se upusta u “kradju” fotografija sa Galerije. Ne vjerujem u pricu da je slucajno negdje na internetu pronadjeno vise od stotinu fotografija sa Galerije i koristeno za privatne stranice na FB.
Ako sam u svom dosadasnjem pisanju i nastupu igdje pogrijesio ili bio grub duboko se izvinjavam, nije mi bila namjera.
Post Reply