PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Malo statistike

Post by Luka Kabic »

MALO STATISTIKE

Evo da malo saberemo ovaj nas virtuelni Knin.
Registrovanih gradjana ima 72. Od tog broja 43 uopste nije poslalo ama jedan post (cirite cirite aaa?). Zamislite kada bi se bar jedna polovina onih sto cire ukljucio u diskusije, Peki bi morao dokupljivati prostor na serveru svakih par dana.
Najvise postova naravno ima sef sale Peki - 349 posta. Drugi je Mobidik sa 254, i treci je Cipe sa180 (cini mi se da Cipe ima puno vise jer je jedno vreme imao problema sa pasvordom.
Dok ovo pisem ima 1917 postova na Galeriji.
U isto vreme na Galeriji ,najvise je bilo 7 gradjana virtuelnog Knina Augusta 14, 2003 godine u 12:05 (podne).
Toliko od mene.
Kninjanin

Ja samo onako....

Post by Kninjanin »

:(
A sve nam vijesti, na zalost, o umrlima.... Nema nas cesto ovdje. Ne javljamo se.
Javljam se kao dobrovoljac da me se proglasi dezurnim krivcem!!!! Na mene se svi izvicite! A bome cu vam onda vratiti.
Htio ja vikati na mobija, ali dzaba: ima jaci glas :) !
Pa htjedoh na Cirusa. Ali me strah: zajodlat ce mi iz visina pa sta cu onda. :wink:
Gazda nam se ne javlja. Bilo bi mi zao da cujem da je popravio kompjuter pa da se ne javlja! To bi znacilo da nesto ne valja!!! :( Ovako jos vjerujem da je razlog pokvarena tehnika.
Cure ne spominjem, Cipu jos manje. One su utihnule potpuno, a Cipe bice dobio dobru turu s kamionom. :roll:
Vidim ponekad Taliju, potrcim na chat, ali dzaba... Tu se pojavi i Sekulic, ali opet se ne srecemo na chatu :(
Ajmo ljudi! Sto se to dogadja? Gdje smo? Nekada smo se sretali bez obzira na vremenske razlike!
Ne zamjerite sto laprdam, ali eto. Doslo mi! :?
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

U pravu si Kninjanine Svi se posakrivali.
Gazda izgleda samo da se izlezava na plazi (blago njemu dolje je ljeto).
U medjuvremenu seta kanadskog dzukca.
nela.

nejavljenje

Post by nela. »

A da ti Kninjanine procitas postu? btw tamo te zamolih nesto a ti ni bau, u medjuvremenu sam sama odradila to sto mi je trebalo :lol:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

slije

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

I sad kad vam kazem da kod sefa imade brat bratu par stotina novih, ne postavljenih slika, jos vise ima da psujete tu australijsku tehniku.Ti virusi koji su mu zarazili masinu , izgleda da su gori od pticijeg virusa. :wink:
vidi vidi

Ovi kazu da su prvi u svijetu

Post by vidi vidi »

Ovi se hvale da su prvi u svijetu:
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/cu ... 6/index.do

A ideju uzeli sa ove Galerije. Cak imaju kategoriju Lica.
http://www.skarabej.com/english/index.php
maya

za sve posjetitelje

Post by maya »

Danas sam se registrivala, jer mi je cast da prisustvujem, ovakom forumu i mislim da je sjajan.
Mislim da ste svi malo stariji od mene, pa mozda i necu imati nekih tema,ali bitno je ucestvovati.
Pozdrav, Maja
P.S.Voljela bi se tipkati s Milicom - za Pekya
Kninjanin

Re: nejavljenje

Post by Kninjanin »

nela. wrote:A da ti Kninjanine procitas postu? btw tamo te zamolih nesto a ti ni bau, u medjuvremenu sam sama odradila to sto mi je trebalo :lol:
Sorry, ali ja ti vise ne mogu procitati postu sa Galerijinog maila. Ne znam zasto, ali... :(
Zao mi je sto ne ucinih sto je trebalo, ali cut cemo se pa ces se na mene izvikati privatno, a ne vako pred narodom :)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

BBC

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Kod nas zivih , takve lazi. :twisted:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Pozdrav

Post by Miroslav Stankovic »

Pozdrav za Soulman-a. Svaka cast, izgleda da vi limeni bas imate dara za price.

Isto tako pozdrav za Maju, dobrodosla.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Odgovor-Izgovor

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za Micka i Dulu,sacekajte sa slikama,javit cu vam kada budem nastavio sa postavljanjem slika.Izvinjavam se svima onima koji su mi poslali fotografije a ja uz najbojlu volju jos nisam uspio da objavim.
A sto se tice ostalih,nije valjda da nikog ne poznajete na ovim predivnim slikama.
Uglavnom,srdacan pozdrav svima.
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Evo nam Pekija :)
Sto se tice prepoznavanja ljudi... Slazem se u potpunosti!!!
Ali meni bi bilo glupo npr. na svakoj drugoj slici pisati "drugi s lijeva Marko Milak" kad ga, eto, vecina dobro zna, ali ako treba i tako, onda cu te izbombardirati postovima :twisted:
Ja bih volio ovakve stvari npr: ja napisao "nastavnik taj i taj"..., Micko stavi: Ja sam treci slijeva sto cuci i kopa nos" :twisted: ili sl. (Uh, al ce me Micko napasti :) )
Malo se salim, ali ovdje ima slika na kojima ja ne prepoznam nikoga. Kada bih barem vidio jedno ime, situaciju, godinu zbivanja, onda bih (mozda!) znao kontekst u kojem se to snimalo pa bih mozda iskopao iz cosaka sjecanja jos poneko ime...
Ovo samo kao moje razmisljanje
Hvala na paznji :)
Last edited by Kninjanin on Thu Nov 24, 2005 12:52 am, edited 1 time in total.
Kninjanin

Re: :)

Post by Kninjanin »

Kninjanin wrote:... Ja bih volio ovakve stvari npr: Ja napisao "nastavnik taj i taj"..., Micko stavi: Ja sam treci slijeva sto cuci i kopa nos" :twisted: ili sl. (Uh, al ce me Micko napasti :) )
Malo se salim, ali ovdje ima slika na kojima ja ne prepoznam nikoga...
Isparavka ;) : treci zdesna sto cuci :)

PS: ovo sam napisao jer mi je to "jubilarni" 100-ti post! Placam pice svima na forumu! ;)
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

jubilarni postovi

Post by Nela »

Obzirom na to da smo puno pisali i neprijavljeni - molim te da prebrojis i te postove pa ces vidjeti da nije jubilarac, davno si ga prosao :lol: :lol: :lol:
Pozdravi svima iz Like - lijeva wolffuckering, prvi odvojak desno :)

p.s. ja ne da ih ne poznam pola, nego 90 % na slikama i samo me prosvjetljuju komentari.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nijema
Guest





Posted: Wed Jan 04, 2006 11:36 am Post subject: Mogu li se pridruziti?

--------------------------------------------------------------------------------

Kako da se pridruzim postovanom skupu? :(Citajuci i listajuci po forumu sjetih se i davno zaboravljenih stvari...i ne mogu a da se ne upitam da li se itko sjeca mene. Mozda je to malo i neskromno zahtijevati poslije toliko vremena, ali nadam se da bi se bar desetak ljudi moglo dosjetiti...

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 103

Posted: Wed Jan 04, 2006 7:12 pm Post subject: Re: Mogu li se pridruziti?

--------------------------------------------------------------------------------

Nijema wrote:
Kako da se pridruzim postovanom skupu? :(Citajuci i listajuci po forumu sjetih se i davno zaboravljenih stvari...i ne mogu a da se ne upitam da li se itko sjeca mene. Mozda je to malo i neskromno zahtijevati poslije toliko vremena, ali nadam se da bi se bar desetak ljudi moglo dosjetiti...

Za prijaviti se ovdje tj registrirati imas gore opciju registracija, a pridruzila si se "postovanom skupu" samom svojom pojavom ovdje...
Da bismo saznali da li te se netko sjeca morali bismo znati i neko ime ili nadimak pod kojim smo te u Kninu znali.
Ako se registriras onda imas i mogucnost razmjene privatnih postova s drugim clanovima foruma, a i ekskluzivno ime koje nitko vise nece moci koristiti na forumu....
Vidimo se!

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 264

Posted: Wed Jan 04, 2006 8:44 pm Post subject: Re: Mogu li se pridruziti?

--------------------------------------------------------------------------------

Nijema wrote:
Kako da se pridruzim postovanom skupu? :(Citajuci i listajuci po forumu sjetih se i davno zaboravljenih stvari...i ne mogu a da se ne upitam da li se itko sjeca mene. Mozda je to malo i neskromno zahtijevati poslije toliko vremena, ali nadam se da bi se bar desetak ljudi moglo dosjetiti...
Quote:



Nije mi jasno, dali te se trebam SJETITI ili DOSJETITI tko si.I jes li njema od srece joli si zanjemila od nesrece.Ja nisam nista zaboravio.Najbolje cemo te se sjetiti ako posaljes na galeriju svoju sliju.Ako na slici budne tvoja glava lako cemo te prepoznati.A more i citavo telo iz sviju pozicija.

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 360

Posted: Thu Jan 05, 2006 1:13 am Post subject: GOSPODJA X

--------------------------------------------------------------------------------

A bili Vi,postvana gospodo,presli na topic PRICAM VAM PRICU.
Posto vidim da te se Moby i Kninjanin ne mogu sjetiti,ja te se sjecam.
Necu im jos reci nista o tebi neka malo pate.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 264

Posted: Thu Jan 05, 2006 8:25 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nemam ja sto patiti.Ja sam samo cio da se slika kao za plejboj i objavi pokoju taku sliju.A ta "njema" je itekako meni vidljiva.Split je meni na daljini "kamena s ramena".

Back to top


nijema
Guest





Posted: Thu Jan 05, 2006 11:59 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Slika vec postoji na Galeriji,ako je do slike.Zanijemiti od srece je nesto sto se ne dozivljava svaki dan, a meni se nije desilo nikad. Hvala bogu ni od nesrece. Sa lijepim Splitom nemam bas nikakve veze i vise me privlace Nelini pejzazi... Iako si jako dosjetljiv,postovani Peky,ne vjerujem da me se mozes sjetiti bas tako lako...anonimac u sjeni sam jos uvijek.
Uostalom zelim vam svima srecne nastupajuce praznike (naravno onima tko ih slavi). Bog!

Back to top


Nela.
Guest





Posted: Thu Jan 05, 2006 1:17 pm Post subject: pridruzivanje

--------------------------------------------------------------------------------

Pridruziti se se mozes, a ako zelis znati da li te se netko sjeca a ne predstavljati se, kreni s nekim natuknicama - tipa koja si generacija, gdje si najvise izlazila, s kim si se rado druzila, itd. - pa cemo rado odraditi kviz, samo moras odrediti i nagradu
(npr. 1. nagrada - vikend za dvoje u Pribudicu;
2. nagrada - egzoticna (zbog mina) setnja po Malom Alanu;
3. nagrada - cijelodnevni boravak s Mickom na Kninskoj gerijatriji (ovo ide njemu jer ne zna ko mu cestita novu godinu sms-om a ja se potpisala)...
itd
Nemoj slucajno da se ko odrekne nagrade, pogotovo trece

Back to top


Guest






Posted: Thu Jan 05, 2006 1:56 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

U ovim dosadnim vremenima i kviz je dozivljaj,narocito ako se igra sa visprenim osobama. I necemo o nagradama iako je namjera vrijedna postovanja ( mene narocito zanima ona setnja po Alanu) Okolo kole,naokolo blize...reklo bi se u nasem kraju: Ja sam generacija kninske gimnazije iz godine 74/75 ,a nekih detaljnijih i prepoznatljivijih tacaka se ne sjecam ni ja :oops:Moram priznati da mi je izuzetno prijatna ova igra kviza...mozda se i mi anonimusi mozemo nadati da zivimo u necijem sjecanju...

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 264

Posted: Thu Jan 05, 2006 2:57 pm Post subject: Re: pridruzivanje

--------------------------------------------------------------------------------

3. nagrada - cijelodnevni boravak s Mickom na Kninskoj gerijatriji (ovo ide njemu jer ne zna ko mu cestita novu godinu sms-om a ja se potpisala)...
Evo i sad sam pregledao SMS-ove, ali tvog potpisa ni za ljek.Znam da je u Gospicu prehladno , pa ti mobic steka na niskim celzujsima.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 264

Posted: Thu Jan 05, 2006 3:19 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Anonymous wrote:
U ovim dosadnim vremenima i kviz je dozivljaj,narocito ako se igra sa visprenim osobama. I necemo o nagradama iako je namjera vrijedna postovanja ( mene narocito zanima ona setnja po Alanu) Okolo kole,naokolo blize...reklo bi se u nasem kraju: Ja sam generacija kninske gimnazije iz godine 74/75 ,a nekih detaljnijih i prepoznatljivijih tacaka se ne sjecam ni ja :oops:Moram priznati da mi je izuzetno prijatna ova igra kviza...mozda se i mi anonimusi mozemo nadati da zivimo u necijem sjecanju...


Toliko si prepoznatljivih tacaka i asocijacija dala da je ovaj kviz postao prava sitnica.Slijepi su progledali, gluhi proculi , a tipovi sa velikom prostatom propisali.Kazes da ti je slika vec na Galeriji.A cija nije u krugu od pedeset (50)kilometara.Kad vec kazes da si zanjemila od srece , nista cudno.Mene su prije par njeseci zvali sinovi od naseg sugradjanina , koji sad zivu u jednom velikom gradu.Nisam ni znao da ih je na okupu bilo(42)., cetrdeset i dvoje.Dam im adresu "Galerije".Kad su vidjeli sta ima od slija i sta se pise na forumu , bilo je smijeha srece , a bogome najvise placa.Sto od srece sto od tuge.Gledanje i citanje je trajalo popodne i citava noc.I zasto bi ti bila anonimus.

Evo ti primjera.Ziva istina. Prije jedno dva mjeseca razgovara moj brat s momkom od dvadeset godina.Pricaju o muzici i plocama.Kako ploce opet ulaze u modu pita ovaj mog brata:"Sta ti je najvrednije?"Moj brat odgovori:"Sve ploce od Bitlsa".Nato ovaj mladic priupita:"Nesto se ne mogu sjetiti.Imas li koga poznatijeg?" Razgovor se vodio na tratoaru povise Pejtona , ispod gornje kasarne.

Back to top
Post Reply