PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nijema

Re: JUKE BOX

Post by Nijema »

Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Njema

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ajde ti sad gospodjo njema (a je ti sifra),reci meni tko je sa tvoje ljeve strane na onoj slici o kojoj sam pisao,samo prvo slovo imena.
Ovo trazim zato da bih bio siguran da si to ti.
Hvala.
jul

njema

Post by jul »

Da se ukljucim i ja u ovaj kviz, otkrivanja osobe pod pseudonimon njema.
Pa bih postavio prvo pitanje:
1.Zivis li u Svedskoj?
2.Da li si zivjela u JZ 9?
3.Da li imas jednog brata? ( Gajo)
4.Da li si se druzila sa Radmilom Miletic?

Da li su ovo djevojacki inicijali?
Ako sam slucajno na putu da te otkrijem, necu reci ko si, neka se i ostali potrude. Ako sam daleko nastavicu tragati! Interesantno je!
Pozdrav od Jula iz Australije!
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

E ako su Julove pretpostvke dobre onda bih cak i ja, balavac, ;) mogao znati o kome je rijec... :)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: JUKE BOX

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nijema wrote:
Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: JUKE BOX

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nijema wrote:
Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
naca1

Post by naca1 »

A, pa sad znam i ja ko je "nijema". Ali necu reci. Stanovala je u ulazu Kninjanina, jel' tako? Ima sestru D. i brata ciji je nadimak pocinjao sa O.
Jel' to to?
jul

njema

Post by jul »

Nijema javi se sta si se smrzla.Daj da vidimo dali smo ti se priblizili,ako nismo onda da postavljamo nova pitanja.
jul

dzuboks

Post by jul »

Koliko se ja sijecam u Kninu su postojala dva dzuboksa. Jedan u domu JNA, a drugi kod Mufte u slasticarni. A sto se tice strane muzike, nije se smjela svirati na cajankama 70-ih godina, to je bilo vrijeme kada je nacelnik doma JNA bio Janko mislim da se prezivao Mikelic.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZABRANA

Post by Petar-Peky Bukarica »

I jos nesto.Na ples se jedno vreme nije moglo ici u farmerkama i patikama.
Guest

Re: Njema

Post by Guest »

Peky wrote:Ajde ti sad gospodjo njema (a je ti sifra),reci meni tko je sa tvoje ljeve strane na onoj slici o kojoj sam pisao,samo prvo slovo imena.
Ovo trazim zato da bih bio siguran da si to ti.
Hvala.
Zar nije R.D. Smilja, Miso!?
Guest

Re: njema

Post by Guest »

jul wrote:Da se ukljucim i ja u ovaj kviz, otkrivanja osobe pod pseudonimon njema.
Pa bih postavio prvo pitanje:
1.Zivis li u Svedskoj?
2.Da li si zivjela u JZ 9?
3.Da li imas jednog brata? ( Gajo)
4.Da li si se druzila sa Radmilom Miletic?

Da li su ovo djevojacki inicijali?
Ako sam slucajno na putu da te otkrijem, necu reci ko si, neka se i ostali potrude. Ako sam daleko nastavicu tragati! Interesantno je!
Pozdrav od Jula iz Australije!
Pozdravi zenu i vecina stvari je tacna. Javi se Neli oko nagrade.
Guest

Post by Guest »

naca1 wrote:A, pa sad znam i ja ko je "nijema". Ali necu reci. Stanovala je u ulazu Kninjanina, jel' tako? Ima sestru D. i brata ciji je nadimak pocinjao sa O.
Jel' to to?
Za sestru je tacno, a za brata i nje. Nadimak mu pocinje sa G. Puno pozdrava Naco i kad ces opet na rafting na Tari?
Guest

Re: njema

Post by Guest »

jul wrote:Nijema javi se sta si se smrzla.Daj da vidimo dali smo ti se priblizili,ako nismo onda da postavljamo nova pitanja.
Pozdravi zenu a i njenu drugaricu o kojoj si me pitao. Pogodio si.
Nijena

Re: JUKE BOX

Post by Nijena »

mobidik wrote:
Nijema wrote:
Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
O duhovima cu drugi put ali onda ce Pero to prenijeti pod pricam ti pricu ,naravno ako ne bude kiseo
Post Reply