PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

A koji je to gost bio sa mnom na Tari? Idem opet ove godine.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Da, ja sam sto posto u pravu za 'nijemu' i bratov nadimak je isto tako pocinjao i sa "O", za one koji su ga bolje znali. Evo dragi guest pitanje! Zadnja dva slova prezimena SHA :roll:
Nijema

Re: kviz

Post by Nijema »

nela. wrote:Mene se ovdje of topic vrijedja!!!!!! Peky, Peky, moje se rublje susi uz pec jer je vani debeli snijeg, a robu perem tako da je dobro istrljam na snijegu i provucem kroz led - kakva Paklenica, tamo je bura, a ovi maloprije pronesose kraj moje vikendice divljeg prasca od 270 kg! :lol: Imala sam osjecaj da sam na sred Kninske pijace subotom ujutro koliko je lovaca bilo.

Mobi pretresi drugi mobitel. Na broj koji si mi dao prije 2 god sam cestitala i dobila odgovor - hvala, ali ne znamo ko nam cestita?

Za Nijemu - hvala na pozdravima, to sto te Peky provalio ne znaci da su ostali saznali - on je jako diskretan, vidis po toj prici o pranju robe. Znaci nastavi - boja kose (nekad) i ociju, ulica u kojoj si stanovala itd :wink:
Draga Nelo, iako su me svi provalili ne vjerujem da se ja i ti znamo, ali tu gresku mozemo sada ispraviti, zar ne!
Dok sam zivjela u Kninu, a to je do `75 druzila sam se povremeno sa ovima cijih slika ima najvise na Galeriji ( sad ce nastati paljba , ako su oni ostali isti ),a onda sam nestala iz kninskih schema...Sjecanja su ipak divna stvar.Napisi nesto prepoznatljivo o sebi, ako nije indiskretno...
Nijema

Post by Nijema »

Naca wrote:A koji je to gost bio sa mnom na Tari? Idem opet ove godine.
Ako si ti ona Naca na koju ja mislim, onda si srela mog vjencanog kuma na nekom splavarenju
Nijema

Post by Nijema »

Naca wrote:Da, ja sam sto posto u pravu za 'nijemu' i bratov nadimak je isto tako pocinjao i sa "O", za one koji su ga bolje znali. Evo dragi guest pitanje! Zadnja dva slova prezimena SHA :roll:
Pun pogodak. Mozda bi i ti voljela prosetati pejsazima u kojima Nela sad uziva...
Nijema

Re: JUKE BOX

Post by Nijema »

mobidik wrote:
Nijema wrote:
Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
Vidim da sve znas o duhovima a ni ja nisam zaboravila mada nikakvih seansi nije bilo zadnjih 30 godina. Lijepi strah... U toku jedne seanse kojoj smo prisustvovale nas cetiri ( S:D.,T.K. i vec odavno pok. N.M inace moja imenjakinja) obecamo mi onako u cistom zezanju da cemo i poslije smrti se javljati jedni drugima. Jezivo , zar ne ! - ali bilo mi je samo 16 godina...
I desetak godina kasnije ,sanjam ja N.M. kako me gleda iz kuta neke sobe
( jos nisam znala da je ona umrla). I , nista, san kó san.. Poslije nekoliko dana- isti san . E vec kad se to dogodilo i treci put, nazovem ja Knin i pitam staje sa N.M. ...sta radi i ostalo. Mozes zamisliti mojeg iznenadjenja kad sam cula da se ona razbolila i umrla nekoliko mjeseci prije mojih snova. I sada mi je drago da se "javila"... Nikad vise nisam dozivala duhove. Dovoljno mi je i ovih stvarnih... Nisam potpuno sigurna tko si , pa daj da se razbrojimo...
Guest

Re: Njema

Post by Guest »

Peky wrote:Ajde ti sad gospodjo njema (a je ti sifra),reci meni tko je sa tvoje ljeve strane na onoj slici o kojoj sam pisao,samo prvo slovo imena.
Ovo trazim zato da bih bio siguran da si to ti.
Hvala.
Sto fali mojoj sifri, molit cu lijepo?!, postovani gospodine Peky!
Bas je dobra. Pitam se dali se sjecas jedne osobe koja je imala najduze trepavice na svijetu ( R.D) i koja se " druzila " sa jednim od tvojih drugopva, Z. Gdje je i sto radi!- naravno ako moze; hi , hi , hi
Guest

Re: JUKE BOX

Post by Guest »

mobidik wrote:
Nijema wrote:
Peky wrote:Strana muzika se slusala u domu JNA.
Fleetwood Mac,Otis Reading ...
Zar ste zaboravili dzuboks na petoparce.
Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
Pozdrave cu uruciti sestri, a sjecanja ni tebe nisu iznevjerila.
Nijema

Post by Nijema »

Eto sad se vise ne mogu ni lazno predstavljati, ali nema veze, jer car Knina je i bila u tome da su svi znali sve o svakom . Ja licno nikad nisam uzivala u anonimnosti velegrada, pa mi to cesto i zafali.
A sad nesto o meni ,onako s`brda s`dola: Uspjela sam napuniti skoro 49 godina ( ni sama ne vjerujem u tu neizbjeznu cinjenicu), a da nisam postala ni puno pametnija,a ni puno gluplja., vec ( jadnistavno receno) sam zaostala u razvoju tamo nekih dalekih osamdesetiih...
Zivim i radim u Svedskoj kao oni nasi nekadasnji radnici na privremenom radu (ali ne nosim karirane gace i kockaste kosulje , mada se sad puse) i sanjam dan kad cu se penzionisati i vratiti tamo negdje dolje, u juznije krajeve.
Kad me nostalgija mlatne ..... slusam cak i Misu Kovaca ( o ukusima se ne raspravlja, a posto mi je pok.prof.Miso predavao latinski,znam to i na latinskom reci,majke mi...) pa me svu obasja svijetlost ,i to ona ljetna kad zvizdan upece...Ma, ne mogu vise...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: JUKE BOX

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nijema wrote:
mobidik wrote:
Nijema wrote: Konoba na tvrdjavi nije imala jukebox,ali ja se nesto sjetih nekih pokusaja i prelijepe pjesme "Oj ti duso duse moje"
Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
Vidim da sve znas o duhovima a ni ja nisam zaboravila mada nikakvih seansi nije bilo zadnjih 30 godina. Lijepi strah... U toku jedne seanse kojoj smo prisustvovale nas cetiri ( S:D.,T.K. i vec odavno pok. N.M inace moja imenjakinja) obecamo mi onako u cistom zezanju da cemo i poslije smrti se javljati jedni drugima. Jezivo , zar ne ! - ali bilo mi je samo 16 godina...
I desetak godina kasnije ,sanjam ja N.M. kako me gleda iz kuta neke sobe
( jos nisam znala da je ona umrla). I , nista, san kó san.. Poslije nekoliko dana- isti san . E vec kad se to dogodilo i treci put, nazovem ja Knin i pitam staje sa N.M. ...sta radi i ostalo. Mozes zamisliti mojeg iznenadjenja kad sam cula da se ona razbolila i umrla nekoliko mjeseci prije mojih snova. I sada mi je drago da se "javila"... Nikad vise nisam dozivala duhove. Dovoljno mi je i ovih stvarnih... Nisam potpuno sigurna tko si , pa daj da se razbrojimo...
Jel ovo provokacija ili tragovi zivljenja u Bosni.Nisi sigurna tko sam.Na ovom forumu i okolici svemira ja sam poznatiji od onog u Vtikanu sa bijelom kapicom.Uostalom sve lijepo pise u mojim generalijama odje.Izgleda da ti hoces da ja pocnem sa pikanterijama.Tako je prije jedno godinu dana na catu uletla jedna zenska dok smo cakulali ja i Peki.Kaze ona meni da nikad necu pogoditi tko je kad se meni usekundi upali svjecica u glavi.Kazem ja , najbolje te se sjecam dok si u tom i tom mjestu na moru sjedila u tangama i toplesu
kraj mene.Kad ono samo napise:"Aj zdravo".Nasli se na catu sutradan, a ona pita otkuda ti to.Ovo ne znaci da su moje asocijacije u vezi tebe iste, ali ti si mi sam u coljinom portunu znala ispricati nesto da olaksas dusu.Jedino ako na tebe ne utjece ta Svedsaka hladnoica i tako to.Aj zivila Licanko. :wink: :wink:
Guest

Re: JUKE BOX

Post by Guest »

mobidik wrote:
Nijema wrote:
mobidik wrote: Sa te tvrdjave su izasle dvije klape i sad ova sto postoji u Kninu vuce korjene sa tvrdjave.
A ti licanko Njema, ako ti fali dozivanje duhova sa pok.Momirom Maglovom-Karpovom, stavi svoju sliju odje na Galeriju da i drugi ljudi vide tko si i ljepo se potpisi.Zatim cemo tvoju sliju isprintati , staviti na astal , svice okolo kole zapaliti i dozivati duhove,I malo tko zna, da tvoj nadimak nije tvoje ime,a ja znam dosta tvojih imenjakinja.A za tvoju informaciju u svezi Velebita i Paklenice , 2003 g. Marko Sinobad(Hadjev sin)je citavo ljeto radio kao rendjer.
PS. Dozivas li jos duhove.Gdje sade zivis.Sjecam da si se udala u Bosnu ponosnu,no ne sjecam se dali je to onaj o kojem si mi pricala.Aj zivila.Pozdravi sestru.
Vidim da sve znas o duhovima a ni ja nisam zaboravila mada nikakvih seansi nije bilo zadnjih 30 godina. Lijepi strah... U toku jedne seanse kojoj smo prisustvovale nas cetiri ( S:D.,T.K. i vec odavno pok. N.M inace moja imenjakinja) obecamo mi onako u cistom zezanju da cemo i poslije smrti se javljati jedni drugima. Jezivo , zar ne ! - ali bilo mi je samo 16 godina...
I desetak godina kasnije ,sanjam ja N.M. kako me gleda iz kuta neke sobe
( jos nisam znala da je ona umrla). I , nista, san kó san.. Poslije nekoliko dana- isti san . E vec kad se to dogodilo i treci put, nazovem ja Knin i pitam staje sa N.M. ...sta radi i ostalo. Mozes zamisliti mojeg iznenadjenja kad sam cula da se ona razbolila i umrla nekoliko mjeseci prije mojih snova. I sada mi je drago da se "javila"... Nikad vise nisam dozivala duhove. Dovoljno mi je i ovih stvarnih... Nisam potpuno sigurna tko si , pa daj da se razbrojimo...
Jel ovo provokacija ili tragovi zivljenja u Bosni.Nisi sigurna tko sam.Na ovom forumu i okolici svemira ja sam poznatiji od onog u Vtikanu sa bijelom kapicom.Uostalom sve lijepo pise u mojim generalijama odje.Izgleda da ti hoces da ja pocnem sa pikanterijama.Tako je prije jedno godinu dana na catu uletla jedna zenska dok smo cakulali ja i Peki.Kaze ona meni da nikad necu pogoditi tko je kad se meni usekundi upali svjecica u glavi.Kazem ja , najbolje te se sjecam dok si u tom i tom mjestu na moru sjedila u tangama i toplesu
kraj mene.Kad ono samo napise:"Aj zdravo".Nasli se na catu sutradan, a ona pita otkuda ti to.Ovo ne znaci da su moje asocijacije u vezi tebe iste, ali ti si mi sam u coljinom portunu znala ispricati nesto da olaksas dusu.Jedino ako na tebe ne utjece ta Svedsaka hladnoica i tako to.Aj zivila Licanko. :wink: :wink:
Majstore svaka cast! Zacenula sam od zime i od iznenadjenja.U Coljinom portunu sam i ja nekad stanovala i iako se bas ne mogu sjetiti svih detalja nasih povjerljivih razgovora , moram reci da sam se sjetila ,jer tko zna kakve sve natuknice mogu tebi pasti na pamet. Nisam bas 100% sigurna,ali sam jako blizu...samo mi kazi gdje si stanovao!
nijema

Re: dzuboks

Post by nijema »

jul wrote:Koliko se ja sijecam u Kninu su postojala dva dzuboksa. Jedan u domu JNA, a drugi kod Mufte u slasticarni. A sto se tice strane muzike, nije se smjela svirati na cajankama 70-ih godina, to je bilo vrijeme kada je nacelnik doma JNA bio Janko mislim da se prezivao Mikelic.
Veliki pozdrav Julu i porodici.Opet si potpuno u pravu ,i ime i prezime su tacni. I tako ti drug Mikelic udje u historiju sa zabranom strane muzike...Cini mi se da je imao jos jednu svjetsku recenicu..."necu nikakve insinuacije",ili se varam!
Nijema

Post by Nijema »

Pitala bih Nelu kako ide sa proslavom obljetnice rodjenja N.Tesle u Gospicu?! -i nesto mi sinu, da je i on mozda bio kninjanin...mislim posto ga sada svi svojataju, da se i mi javimo...Napisah " i mi",pa se onda sjetih da ja i sama imam problema sa identitetom: rodjenja u Lici,odrasla u Kninu,studirala u Beogradu,udala se u Bosnu, i kad sve to zbrojis i razbrojis ,nema me nigdje...Morat cu nesto smisliti po pitanju dovoljno ne razvijenih osjecaja identiteta... (mozda mi se moze pomoci,sa pametnim prijedlozima)...
nela.

Tesla

Post by nela. »

Svi znamo vise-manje mnogo o Tesli a za nas koje vise zanima elektronika on je doista fascinantna licnost. Sto se same obljetnice tice, da, konacno su se sjetili da bi mogli iskoristiti njegovo ime u turisticke svrhe, pa planiraju nesto u vidu seoskog turizma - stvaranje nekakvog parka oko njegove kuce, planira se cak i elektrin pogon preseliti u Smiljan, napraviti neku futuristicku zgradu (ne znam kako ce se uklopiti u krajolik), otvaranje neke vise elektrotehnicke skole, vracanje spomenika na glavni trg, itd. Puno zelja, a vidjet cemo sta ce od toga biti.
Tesla.
Inace, sto se porijekla tice, Teslin otac rodjen je u Raducu (otac mu se zvao Nikola a majka se zvala Ana Kalinic), a Teslina majka Georgina (Djuka) je bila iz Josana kci pravoslavnog popa Nikole Mandica i Sofije Budisavljevic (koja je isto bila kcer popa Tome Budisavljevica). Toliko o genealogiji porodice koja je ocito izvorno licka. Smatra se da su Tesle u Liku dosli pocetkom 18 st. iz Hercegovine bjezeci pred Turcima. Eto daraga Nijema, Tesla za razliku od nas nema problema s identitetom.
Sto se identiteta tice, vjeruj da nas ima puno zbunjenih, ali dom je tamo gdje ti je srce, a mi ovdje znamo gdje je nase :) , pa zato i jesmo 'Mi'.

Ostali - sorry na dugoj i iscrpnoj genealogiji, to mi je omiljeni hobi - os malena volim kopati po proslosti.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Registracija

Post by Miroslav Stankovic »

Nego Nijema, mogla bi napraviti registraciju gore jer ovako uvijek moras pisati svoje ime, neko se moze predstavi kao ti i napisati svasta, a ponekad i zaboravis napisati pa pise samo gost. Vise nisi gost u ovoj kuci nego domacin kao i svi ostali.
Post Reply