PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

E sada kada si i "sluzbeno" postala "Nijema" mozes Cirusu232 poslati privatnu poruku pa cete se tamo dogovoriti :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Majko moja, evo Remeta napokon otkljuco forticu.Bas me zanima o cem se radilo :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ognjen Simic
Posts: 14
Joined: Sun Apr 10, 2005 4:12 am

Post by Ognjen Simic »

dsamo a vidim znam li se ulogirati ... evo znam, evala mici sto mi je stavio pamtljiv password

apropo fortice, drago mi je da je doslo do promjene politike, ako je to o cemu mobidik prica, jar ja sam eto poljubio vrata prilikom nedavne posjete ... e da, takva su vremena dosla, nismo svi vise za pentranje preko zidova
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Mico, ja hocu svoju adresu! naca@galerijaknina. Moze?
Nijema

Evo nas opet

Post by Nijema »

:) Bas je lijepo kad galerija radi.Ja sam se vec dobro bila zabrinula i vec sam pomislila da je moja registracija nesto kriva, ali posto je Mico uradio posao majstorski, samo sam sumnjala...Mobi je nesto kratak u svojim javljanjima ...ili je ispucao sve zanimljive adute ( mada mi je u to tesko povjerovati )
A, sad opet ja sa sjeca li se netko...Sjeca li se netko jedne stare dame (sjore...) i njene pratilice koje su stanovale u onim starim zgradama preko puta stare pijace? Pratilica se zvala Mara...a njih su dvije imale obicaj napraviti djir od kuce do poste, svaki dan u isto vrijeme. Mara je nosila sjorin kisobran i uvijek nesto grintala...A sjora se pomalo bavila gledanjem u karte i grah, mada nam je trebala dobra veza da dodjemo na red... Mobi, ako itko ,onda ces ti iskopati neke podatke...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

naca

Post by Miroslav Stankovic »

Naca wrote:Mico, ja hocu svoju adresu! naca@galerijaknina. Moze?
Moze. Posalji mi privatnu poruku sa e-mailom na koji da ti proslijedjujem poruke sa te adrese. Vrijedi i za sve ostale.

Pozdrav
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pk16 wrote:dsamo a vidim znam li se ulogirati ... evo znam, evala mici sto mi je stavio pamtljiv password

apropo fortice, drago mi je da je doslo do promjene politike, ako je to o cemu mobidik prica, jar ja sam eto poljubio vrata prilikom nedavne posjete ... e da, takva su vremena dosla, nismo svi vise za pentranje preko zidova
cudi me jer sad Fortica radi po citavu noc, jerbo restoran radi do kasna.Kad si ti onda dosao.Mora da je bilo tri nocu.Uostalom taj dan si bio kod mene u stanu i nisi mi nista rekao.A taj Remeta je kninska legenda i cuvao je forticu.Zacudices se ,ali jedno vrijeme ste stanovali u istoj zgradi.Mucni glavom.
Ognjen Simic
Posts: 14
Joined: Sun Apr 10, 2005 4:12 am

Post by Ognjen Simic »

6.1. je los dan za posjet kninu - zbog tri kralja su zatvoreni kulturno-umjetnicki spomenici a zbog pravoslavnog badnjaka je ogranicena gastronomska ponuda .. sta ces

tog remete se sjecam kroz maglu - jedan stari, visoki i suvi? - ali u mojoj zgradi?? sjecam se skoro svih: sese, anici, jankovici, kljakovici ... hm, fali mi jedan ili dva ... ako mislis na staru sgradu, to jest, to mi je malo isparilo iz pamcenja ... ti bi stvarno trebao poceti pisati komentare uz slike na galeriji a ne nas ovdje zamajavati, jer otices i ti na kvasinu sooner or later
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pk16 wrote:6.1. je los dan za posjet kninu - zbog tri kralja su zatvoreni kulturno-umjetnicki spomenici a zbog pravoslavnog badnjaka je ogranicena gastronomska ponuda .. sta ces

tog remete se sjecam kroz maglu - jedan stari, visoki i suvi? - ali u mojoj zgradi?? sjecam se skoro svih: sese, anici, jankovici, kljakovici ... hm, fali mi jedan ili dva ... ako mislis na staru sgradu, to jest, to mi je malo isparilo iz pamcenja ... ti bi stvarno trebao poceti pisati komentare uz slike na galeriji a ne nas ovdje zamajavati, jer otices i ti na kvasinu sooner or later
Eno ti ga(Remete)na :Lica, 220 stranica u donjem desnom cosku.Dobro se ti njega sjecas.Ako ja budem pisao i komentare na slike, sta ce te vi ostali raditi.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: Evo nas opet

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nijema wrote::) Bas je lijepo kad galerija radi.Ja sam se vec dobro bila zabrinula i vec sam pomislila da je moja registracija nesto kriva, ali posto je Mico uradio posao majstorski, samo sam sumnjala...Mobi je nesto kratak u svojim javljanjima ...ili je ispucao sve zanimljive adute ( mada mi je u to tesko povjerovati )
A, sad opet ja sa sjeca li se netko...Sjeca li se netko jedne stare dame (sjore...) i njene pratilice koje su stanovale u onim starim zgradama preko puta stare pijace? Pratilica se zvala Mara...a njih su dvije imale obicaj napraviti djir od kuce do poste, svaki dan u isto vrijeme. Mara je nosila sjorin kisobran i uvijek nesto grintala...A sjora se pomalo bavila gledanjem u karte i grah, mada nam je trebala dobra veza da dodjemo na red... Mobi, ako itko ,onda ces ti iskopati neke podatke...
Ma da se sjecam.Dosta sam ja vremena ka balavac u njenom dvoristu voce krao , a po danu lupao po klaviru.dO NEDAVNA SU SAMO ZICE KLAVIRSKE VISILE NA ZIDU O VELIKOM CAVLU.Ostalo ce drugi nastaviti.Ak ne bidnu znali, budem sve napisal.Bogami si lukava.Ako niko nezna Mobi ce se sjetiti.Nemoj da sve zaboravim.
Nijema

Sto je ljudi s Nelom!

Post by Nijema »

:( Ja sam se zabrinula za Nelu i bas se pitam sto je sa njom. Jako mi nedostaje na ovom forumu i iako razumijem da puno radi ,ili je bar sama to rekla, nije njen obicaj da se ne javlja...Nadam se da ce uskoro iskrsnuti i po svom starom obicaju napisati nesto i zanimljivo i duhovito...
Mobi ,hvala ti sto se bar trudis da se sjetis i ne prijeti da ces sve zaboraviti...to se ne moze, pa i kad hoces da zaboravis ono sama od sebe dodju sjecanja za koja nisi ni znao da postoje...
Nisam sigurna da li je Stevin, ali lici na njegove bisere:
Sto je to, crno, ogromno, ima tri noge i stoji na murvi?
Hm, hm......
Pa, KLAVIR!
Ma, kako klavir,pa na murvi!?
Sto je tebe briga gdje ja drzim moj namjestaj!!!
Nedavno sam ovo ispricala ovim hladnim svensonima i zacenuli su se...
Nijema

Ptice

Post by Nijema »

U ovoj poplavi informacija o pticjem virusu, ja se sjetih jednog davnog dogadjaja iz skole "Narodnih heroja"...Cini mi se da sam isla u sedmi ili osmi razred...Jedan od ucenika je bio vrlo aktivan u drustvu za zastitu ptica "Zlatna vuga" i ispricao nam to...Posto je nas razrednik bio odusevljen , predlozi on da se to do tada malo i vrlo aktivno Drustvo, omasovi...I bude tako...Na jednom od prvih sastanaka izaberu mene za prvog predsjednika, ne zato sto sam nesto znala i radila oko ptica, nego zato sto sam se imala prodoran glas, koji se u opstom nadvikivanju najvise cuo...Kako danas, tako ni tada mi nisu odgovarale vodece funkcije i vec iduce sedmice budem ti ja smijenjena...na narocitu radost Rajka S . Rajko se radovao jer je znao da mi samo odmazemo svojim praznim diskusijama i smetamo onima koji su stvarno voljeli ptice i angazirali se oko njih...Pitam se sto li je bilo i sa njim i sa Drustvom...?!!! :lol:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja se sad sjetila leksikona, posto sam vidjela jedan na galeriji. Boze moj, sta je tu svasta bilo i kako je bilo romanticno. Ja sam imala jedan, koji je bio posebno ukoricen. Naime, imala sam tetku u Pancevu i svake godine isla tamo po par dana. Bila sam mala curica (nekih 13-14). Sad kad kazem mala curica sa 13-14, zvuci smijesno, ali bila sam takva. Tamo neki slikar za zatelebao u mene, bio stariji 7-8 godina i nema boga nego me zeniti (boze sacuvaj!). Vratim se ja u Knin kad za par dana stize meni paket i u paketu dvije slike, nacrtane na sperploci, ali ne znam ni danas koja je to tehnika bila. Kao nesto ja na slikama ljubim njega i tako to. Odlucim ja da od njih napravim korice za leksikon. Uzmem pilicu iz PTO i tako to lijepo sredim. Stajao taj leksikon u sobi (ja mislila na sigurnom jer ga nisam svaki dan otvarala) i dodjem jednog dana kuci, nigdje korica... Vidim ja caca se nesto smrka, nije mu po volji. Ne samo da mi je procita leksikon, nego mi je upropastio korice. Kiselio kupus i posto nije ima nikakvih dascica pri ruci da ga pritisne (ono sa kamenom i ostale fore) , uzo moje korice, prepila ih, a one pustile boju i osa kvragu i kupus i korice.
Nijema

Post by Nijema »

Naca wrote:Ja se sad sjetila leksikona, posto sam vidjela jedan na galeriji. Boze moj, sta je tu svasta bilo i kako je bilo romanticno. Ja sam imala jedan, koji je bio posebno ukoricen. Naime, imala sam tetku u Pancevu i svake godine isla tamo po par dana. Bila sam mala curica (nekih 13-14). Sad kad kazem mala curica sa 13-14, zvuci smijesno, ali bila sam takva. Tamo neki slikar za zatelebao u mene, bio stariji 7-8 godina i nema boga nego me zeniti (boze sacuvaj!). Vratim se ja u Knin kad za par dana stize meni paket i u paketu dvije slike, nacrtane na sperploci, ali ne znam ni danas koja je to tehnika bila. Kao nesto ja na slikama ljubim njega i tako to. Odlucim ja da od njih napravim korice za leksikon. Uzmem pilicu iz PTO i tako to lijepo sredim. Stajao taj leksikon u sobi (ja mislila na sigurnom jer ga nisam svaki dan otvarala) i dodjem jednog dana kuci, nigdje korica... Vidim ja caca se nesto smrka, nije mu po volji. Ne samo da mi je procita leksikon, nego mi je upropastio korice. Kiselio kupus i posto nije ima nikakvih dascica pri ruci da ga pritisne (ono sa kamenom i ostale fore) , uzo moje korice, prepila ih, a one pustile boju i osa kvragu i kupus i korice.
:lol: :lol: Naco, bas je lijepo od tebe sto si se sjetila tog tvog lexikona...Jedna od tuznijih stvari u zivotu je da vise nema pisanih tragova iz naseg djetinjstva i mladosti. Moja mama je cuvala nase sveske i ostale skolske uspomene u podrumu i ...nema ih vise! Ja takodjer cuvam puno stvari koje su moja djeca odbacila i za koje misle trenutno da im ne trebaju...sve se nadam da ce za jedno tridesetak godina biti prijatno iznenadjeni kad ih nadju i prelistaju. Ili sam ja mozda previse pateticna, a ni to nije dobro...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Leksikon

Post by Miroslav Stankovic »

Ta prva strana leksikona je iz 1974-e. Jenog dana cu to sve skenirati, ali sam imao problema sa rednim brojem stranica itd. Izostavicu neka pitanja da se sacuva privatnost ljudi, ali mi smo zacenjivali od smijeha kad smo to citali nakon 30 godina.
Post Reply