PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Posjet Kninu

Post by Nela »

Ljudi, bila sam juce na tvrdjavi! Zao mi je sto nisam imala laptop da vam posaljem direktan pozdrav sa francuske strane. Suncan, proljetan dan, pticice cvrkucu, u dolini svira lokomotiva (poznati zvuk), pogled na staze djetinjstva, pozeljela sam gore i ostati. :lol:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Bas si neka Nela! Sta nam pravis zazubice? Ja bi voljela da se popnem tamo, malo prourlicem, da istjeram ovaj bijes i stres, i pomilujem ono plavo nebo kakvog nigdje nema. Ali...doci ce i to vrijeme.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Dolazak

Post by Nela »

A tko ti brani djevojko, osim vlastite lijenosti? Nemoj reci da u 10 godina ne mozes skupiti za autobusnu kartu (nemoj jesti burek, nego skupljaj, :wink: ), ili da nemas kome otici. Znam ih koji su dosli iz daljega, 'pljunuli' u Krku, prosetali, pa se vratili. Viza ti ne treba, samo dva dana slobodno i dobre volje puuuno. A ako nemas gdje, pa primit cu te ja, iako sam 100 km daleko, a pretpostavljam da se ni Micko ne bi protivio da mu pokucas na vrata. :lol: :lol:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ti si prava Nela! Ma imam gdje biti, ali nije to to. Nekako, sve je drugacije. Nema nas koji smo se poznavali...pa mi onda ni priroda nije onakva kakva je nekad bila, ni one ptice ne pjevaju kao nekada, pa cak ni lokomotiva nema onaj isti zvuk. Mozda zelim da zadrzim onu strau sliku...
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Eh, to je nesto sto treba nauciti - ignoriras lijepo ljude, a gledas okolinu i evociras uspomene. To se moze, ja isprobala visekratno :lol:
Nijema

Post by Nijema »

:lol: Oh,divote...puno novih stvari na galeriji! Danas mi je bas pravo zadovoljstvo biti ovdje...Neki dan sjedim za kompjuterom i uhvatim sebe da sam najcesce na stranicama galerije te pomislim kako ne smijem postati ovisnik...i ...i ...i nista ,evo me opet.Vjerujem da je grad na Krki najljepsi bas u ovo vrijeme. :x Nista pametno nemam reci, ali mi je drago da su se ponovo pojavili oni koji osjecaju gotovo iste frekvencije koje vibriraju i oko mene.Najveci pozdrav na svijetu sa jos malo pa onog serafa na globusu!
Kninjanin

Zaplet...

Post by Kninjanin »

hope wrote:8) Eto tako se pocela pisati prva kninska sapunica.
Zaplet: ... Nato se doticni rasprica, a Hope zgrabi telefon i nazva njegovu suprugu. Ali ova, znajuci svoga muza, nije bila iznanadjena nego je samo priupitala "Je li pio pivo drezdeci na zidicu?" Hope, iznenadjena pitanjem, a znajuci istinu, nije mogla to zanijekati. To izazva nove peripetije u zivotima upletenih, a najvise bijahu pogodjeni vlasnici obliznjih kafica znajuci da je doticni pivo kupio u samoposluzi..."

Sada ide uzurbana muzika (nesto kao u "otpisanima"). Nagli prekid scene i kraj danasnje epizode :D
Buduci da ja ne znam sto se u tim trenutcima vazno dogadjalo u "Ivi", kod Vrankovica, u Balkanu (da ne spominjem "iza Gimnazije"! :) ) molim svjedoke (i ucesnike! :roll: ) da to nadopune! :wink:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Jedne kasne jeseni dodjemo brat i ja na Brezovac. Tamo Peky i ekipa. Drugi dan kad se vec spremalo za povratak kuci upita mene Peky: " Mala govoris li ti ikad"? A vidi sad, dodje mu u kucu,progovori i napravi nered. :oops: Sorry!
ps. za Nijemu:nema ljutnje.
Nijema

Post by Nijema »

I ja sam nekad bila na Brezovcu( `73,`74) i sad se pokusavam razbrojiti ....da mi je manje godina i cigareta mozda bih se i mogla sjetiti tko stoji iza hope...i jako mi je drago sto se ne ljutis...Kninjanin ima talenta za scenaristu....
hope wrote:Jedne kasne jeseni dodjemo brat i ja na Brezovac. Tamo Peky i ekipa. Drugi dan kad se vec spremalo za povratak kuci upita mene Peky: " Mala govoris li ti ikad"? A vidi sad, dodje mu u kucu,progovori i napravi nered. :oops: Sorry!
ps. za Nijemu:nema ljutnje.
:?:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Upoznavanje i prepoznavanje

Post by Nada Markic-Sucur »

Gledajuci slike na galeriji ja se ne mogu sjetiti tko je Nijema, ali znam tvoju sestru. Ona je moja generacija. Ali zato se sjecam da su Tanja Gacesa, sestre Maric i Nina Vukovic cesto pitale za tebe. Sjecam se i jednog vaseg susreta tamo negdje ispred Balkana kad si bila u posjetu nasem gradu. Da sam znala da cu ovo danas pisati ja bih bolje gledala da zapamtim kako Nijema izgleda.
U vas kvart sam doselila kad je tvoja sestra isla u osmi razred , zato mislim da me se ne mozes sjecati. :)
Nijema

Re: Upoznavanje i prepoznavanje

Post by Nijema »

E da smo znali sto sada znamo...kaze se, ali mozda se nekad sretnemo pa se i upoznamo. Ili da smo se tada upoznali mozda ne bimo imali reci nista vazno! A danas , sa ove vremenske i prostorne distance sve je vazno ili je dobilo neki drugi znacaj! Drago mi je da smo hodale istim ulucama.... I to je nekad dovoljno da se ljudi sa radoscu sjecaju jedni drugih! I pazljivo sa novim nastavcima sapunice!
hope wrote:Gledajuci slike na galeriji ja se ne mogu sjetiti tko je Nijema, ali znam tvoju sestru. Ona je moja generacija. Ali zato se sjecam da su Tanja Gacesa, sestre Maric i Nina Vukovic cesto pitale za tebe. Sjecam se i jednog vaseg susreta tamo negdje ispred Balkana kad si bila u posjetu nasem gradu. Da sam znala da cu ovo danas pisati ja bih bolje gledala da zapamtim kako Nijema izgleda.
U vas kvart sam doselila kad je tvoja sestra isla u osmi razred , zato mislim da me se ne mozes sjecati. :)
:oops:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

ddj



Joined: 12 Apr 2006
Posts: 9
Location: Schveiz
Posted: Thu Apr 27, 2006 9:37 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nela,danas sam cuo jedan vic o zenskoj pameti i dugo sam razmisljao dali
da ga ispricam. Odlucio sam se za da jer ipak je samo vic.


Bog je djelio u isto vrijeme pamet kokoskama i zenama, tako sto je davao
jednu kasiku zenama, jednu kokoskama i tako redom. Na kraju je dao
zenama pola kasike vise, na sta su ga prisutni upitali, zasto pola kasike.
Samo toliko da ne seru po dvoristu,odgovori Bog.


Ako je uvrjedljiv neka Peki izbrise.
Moje misljenje je drugacije(o zenama).
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ON KAZE DA JE VIC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ma sve je to u redu mr. ddj i ono tvoje kao :Moje misljenj o zenama ... .
Znam ja da je to samo vic ali si dirnuo u osinje gnjezdo,sad ces cuti sta o tome i o tebi misle nase uvazene sugradjanke.Brrrrr.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Sutnja je zlato.
Inace ce muski zakljuciti da nas je mimoislo i ono pola zlice.
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

15 dana na galeriji, a vec na crnoj listi

Post by Rada Zarac Novakovic »

:evil: :evil: :evil: mogao ti je ovaj vic i prespavati. pola slika sa zidova galerije je otpalo od sramote :oops: ISPECI PA RECI!!!!!!
Post Reply