PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Mislim se, mislim, da li da poslusam Hope i odsutim na provokaciju ili da naseg sugradjanina zaspem zrncima mudrosti. Ipak, odlucicu se za ovo drugo, a vama ostalim muskarcima unaprijed moja isprika:
----------------------------------------------------------------------
Pitanje: Kakva je razlika izmedju muskaraca i drzavnih obveznica?!
Odgovor: Obveznice sazrijevaju!

Pitanje:Koliko muskaraca treba da bi promijenili rolu WC papira?
Odgovor: Ne zna se, to se nikada nije dogodilo!

Pitanje: Zasto je tako tesko naći osjecajnog, briznog i lijepog muskarca?Odgovor: Svi takvi već imaju decke!

Pitanje: Zasto su udane zene deblje i teze od neudanih?
Odgovor: Neudana zena dodje kuci, pogleda sto ima u frizideru i ode u krevet.
Udana zena dodje kuci, pogleda sto ima u krevetu i ode do frizidera...

On kaze: Ne znam zasto nosis taj grudnjak, nemas sto u njega staviti…
Ona odgovara: Pa ti nosis hlace, zar ne?!


Muskarac kaze Bogu: “Boze, zasto si napravio zenu tako lijepom?”
Bog odgovara: “Da bi je ti volio…”
Muskarac na to kaze: Ali Boze, zasto si je napravio tako glupom?
Bog na to odgovori: “Da bi ona voljela tebe!”

I zadnja puka nasem dragom sugradjaninu: S rogatim se nemoj bosti
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Sta osinje gnijezdo? Ovo je bilo " Imperija uzvraca udarac" .
ddj

Post by ddj »

Dobro meni Peki rece da ce biti belaja, ali sad sta je tu je. Bilo bi najbolje da izbrise onaj vic koji mi neki budalas isprica pa da muskarci napadnu Nelu da je prva pocela. Dzaba moje ogradjivanje od vica,sad se bojim da se ovo ne pretvori u otvoreni sukob izmedju pametnijeg i ljepseg pola, ma
nismo valjda dotle stigli.

Za muskarce: Da bi bili sretni sa zenom, morate je puno voljeti i uopste se ne truditi da je razumijete.

Za zene: Da bi bile sretne sa muskarcem, morate ga puno razumjeti i voljeti koliko stignete.

Nadam se da poslije ovoga vise nece biti napada na muskarce a onome sto mi isprica vic ja cu ocitati molitvu 1 i molitvu 2.
Poseban pozdrav za Nelu.
ddj

Post by ddj »

Zaboravio sam glavno oruzje. Kad sam se ozenio zena mi je u miraz donjela rogove,nije se predugo zadrzala a rogovi ostase.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ON KAZE DA JE VIC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ja u stvari nikada nisam shvatio zasto se seksualne potrebe muskaraca
i zena toliko razlikuju.
I nikada nisam shvatio zasto muskarci razmisljaju glavom,
a zene srcem.
I na kraju,nikada nisam shvatio zasto gen seksualne zelje toliko oslabi kada cuje rijeci "Da,uzimam".
Na primjer:
Jedne veceri,prosle nedjelje,moja zena i ja smo bili u krevetu.
Strast se je pocela rasplamsavati... kad je ona rekla:
-Ne mogu sada,nisam raspolozena...
-Htjela bih da me samo malo drzis u tvom narucju.
Rekoh:
-STA???... Sta je sad pa to?
I onda je rekla rijeci kojih se boji svaki muz na planeti:
-Ti jednostavno ne razumijes moje emocionalne potrebe koje imam kao zena,da bih ja zadovoljila tvoje fizicke potrebe koje imas kao muskarac.
Na moj zbunjeni pogled je odgovorila:
-Zar me ne mozes voljeti zbog onoga sto jesam,
a ne samo zbog onoga sto radim s tobom u krevetu?
Shvativsi da to vece nece biti nista ,okrenuo sam se i zaspao.
Iduceg dana sam nazvao sefa i rekao da uzimam slobodan dan, da bih proveo vreme sa njom.
Otisli smo na rucak,a onda sam je odveo u jednu robnu kucu sa ogromnim djelom za zensku garderobu.
Pratio sam je okolo,dok je isprobavala nekoliko veoma skupih kompleta.
Nije mogla da se odluci koji ce uzeti,pa sam joj rekao da cemo ih sve kupiti.
Htjela je i cipele,koje bi se slagale sa tim kompletima,pa sam joj rekao da uzme po jedan par za svaki komplet.
Stigli smo i do djela sa nakitom gdje sam joj uzeo par dijamantskih nausnica.
Da vam kazem ... bila je tako uzbudjena.
Mora da je mislila da sam korak do bankrota.
Pomislio sam da me testira kada je zatrazila i znojnice za tenis,iako nikada u zivotu nije uzela reket u ruke.
Mora da sam je bacio u razmisljanje kad sam joj rekao:
-Naravno,draga.
Skoro da je bila blizu seksualnog zadovoljstva od silnog uzbudjenja.
Smjeseci se konacno je rekla:
-Mislim da bi ovo bilo sve,hajdemo do kase.
Jedva sam se suzdrzao kad sam joj odgovorio:
-Ne mogu sada,nisam raspolozen.
Lice joj je poprimilo blijed izgled kada je spustila robu,otvorila usta i izustila:
-STA???
Onda sam joj rekao:
-Samo sam htio da Drzis ove stvari u narucju neko vreme...
Ti jednostavno ne razumijes moje financijske probleme koje imam kao muskarac,da bih ja zadovoljio tvoju zelju za kupovinom koju imas kao zena.
I bas kad je imala taj pogled (kao) da zeli da me ubije,dodao sam:
-Zar me ne mozes voljeti zbog onoga sto jesam,ne samo zbog stvari koje ti kupujem?
Ocigledno ni veceras nece biti nista...

Niste valjda pomislili da je ovo moj tekst,nasto vam ja licim.
Tekst je nadjen na Internetu.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Pomisli ja da je to tvoj tekst, ali nisam cula da si promijenio zenu, pa mi ubrzo postade sve jasno.
ddj

Post by ddj »

Muskarac ce potrositi dva $ umjesto jedan da bi kupio ono sto mu je potrebno a zena ce potrositi jedan$ umjesto dva za ono sto joj nije potrebno.

Ovo isto nisu moje rijeci ali ovaj koji ih je pisao kao da je znao sta se kod mene dogadja.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ON KAZE DA JE VIC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Muz i zena odluce da odu na odmor na jezero poznato kao meka i raj za
ribolovce.
Muz obozava da na pecanje izadje u cik zore a njegova zena obozava da u miru cita knjige.
Jednog jutra se muz posle nekoliko sati ribolova vratio i odlucio da ce da malo dremne a zena je tada resila da se sama izveze malo camcem na jezero,premda se na njemu sama bas i nije najbolje snalazila.
Upali motor i izveze camac na jedno usamljeno mesto,baci sidro,izvadi knjigu i nastavi da uziva u tisini i da cita svoju knjigu.
Tuda naidje ribolovni inspektor u svom camcu,pristane uz zenin camac i kaze:
-Dobro jutro gospodjo.Sta to radite?
-Citam knjigu,odgovori ona (i pomisli zar to nije ocigledno?).
-Nalazite se na djelu jezera rezervisanom za sportski ribolov,obavjesti je inspektor.
-Zao mi je gospodine,ali ja ne pecam.Ja samo sedim u camcu i citam knjigu.
-Da,ali u camcu imate sav pribor potreban za pecanje i sto se mene tice mogli bi sa pecanjem otpoceti svakog trenutka.Bicu primoran da vas povedem sa sobom do stanice i da protiv vas podnesem prijavu,rece on.
-Ako vi to zaista i uradite onda znajte da cu i ja protiv vas podneti prijavu,ali zbog silovanja,odgovori mu zena.
-Ali,pa ja vas nisam niti dotaknuo!?Rece inspektor.
-Da,ali vi za to imate sav potreban pribor i sto se mene tice mogli bi otpoceti svakog trenutka...
-Dovdjenja gospodjo i uzivajte u ovom ljepom danu...

NARAVOUCENIJE:
Ne ulazi u raspravu sa zenom koja cita.Vrlo je verovatno da ona ume i da misli.
Pa ti vidi sad.
ddj

Post by ddj »

Ovaj forum mi je jedna od najdrazih stranica koje sam pronasao na internetu,ne samo zato sto me na momente vraca rodnom kraju, mladosti, divnim ljudima i dogadjaima vec i zato sto je perfektno zamisljen od strane Pekija i njegovog tima. U svakom slucaju vec dugo traje a ja sam novi, ali osjecam da ovdje duva neki vjetric od strane nekoliko clanova koji jako tesko prihvacaju druge i druga misljenja. Svi grijesimo (ja pogotovo) ali nebi to trebalo uzeti za zlo, samo cekati pa onda sasuti drvlje i kamenje.
Ako je dovoljno par poznanika,onda se moze i telefonski popricati. Znam da ce neki reci, ako ti se ne svidja idi, ali nemam namjeru otici svojom voljom. I dalje cu sa najvecim zadovljstvom prelistati sve od A-Z.
Nisam ja kao Englez.
Zelim vam svima puno srece i uspjeha.( Do sljedeceg vica).
Vas Polacanac.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Doista, doista, nisam te imala namjeru povrijediti, a uvrijedila te nisam sigurno. Nastavi dalje pisati, jer nije nam cilj tjerati te s foruma (barem meni ne). A sto na vic odgovorih s vicem - eh covjece, pa ko kritiku daje, taj kritiku i prima zar ne?
Ali da ponovim, nisam te vrijedjala, nemam te namjeru ni ubuduce vrijedjati, to se kosi s mojim stilom zivota :lol: :lol: :lol:
Osjecaj se i dalje pozvanim pisati, a ja vise necu biti zajedljiva (mada mi je to glavna karakterna crta, to svi znaju), moze tako?
ddj

Post by ddj »

Eee, ovo je vec neki topliji vjetric, reklo bi se povjetarac. Pa cudim se da bi neko mogao imati sta protiv mog prisustva. Sad mi je pao kamen sa srca.
'Vala ti po sto puta.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA SVE LJUDE DOBRE VOLJE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. ddj kad bi bolje osjecao Nelu onda bi zna da je ona takve prirode,to je takva krv,zivi kontras i buntovnik.To najbolje znamo mi sa Galerije i oni u Gospicu i okolo njega.

Evo prebacio sam se ovdje u vezi pjesme o Dinari.
1.hope:Ode pjesnik osam godina nakon devedesete.
2.nela:Mogao je sve ostaviti i izbrisati datum pa bi mu oprostili.
*Zar nije nostalgija sjecanje,iz danasnjeg vremena,na dane,mjesta,ljude,dogadjaje ...iz proslih dana.
3.mobi:Pjesma je za polaca.com.Ali odje ne spada.
*Nasto Vam ovo lici?
4.kninjanin:Puno nas puta opominjao,puno nas puta ukori kad smo zabrazdili pa brbljali pa uletili iza 1990.
*To sam radio iz straha da se ne zalufate i ne prekoracite granice koje sam odredio.Nemozes bas sve ukinuti ali da nisam tada nastupio tako danas bi se raspravljalo sve i svasta.
Evo jedan primjer:
Mobi pise kako je on davao nekome ko se vratio u Knin tv i kako je bla,bla,bla...
Ima li to smisla.

Pisano u najboljim namjerama.
Budite pozdravljeni!
Nijema

Post by Nijema »

Evo sam nasla put do foruma! Mozda sam i nabasala, ali tu sam...
Kazu da je Bog bio najpravedniji kad je dijelio pamet i razum ljudima, jer nitko jos nije pozelio da svoju pamet zamijeni za neciju drugu. U najgorem slucaju ljudi kazu..." e, da mi je ona pamet..." i to samo kao izraz zaljenja sto su propustili nesto uraditi...ili sto to nisu uradili na neki drugi nacin.I kad jednog lijepog dana shvatimo da smo i lijepi i pametni i tuzni i sretni i nostalgicni i zadovoljni , onoliko koliko i zasluzujemo, onda mozemo poceti zivjeti zivot punom parom, jer tada smo se pomirili sami sa sobom...i shvatili da smo nasli svoje mjesto pod suncem.A planine stoje gdje su uvijek i stajale...i uvijek ce stajati...i vjetrovi pusu, slabije ili jace, a mi smo samo dio ovog kosmickog poretka i ne treba da sebi dajemo veci znacaj nego sto ga imamo! Poslije ovih pametnih ni sama ne znam da li sam musko ili zensko, ili samo covjek!?!? :lol: :D
Nijema

Post by Nijema »

Zaboravi rogove i nadji drugu zenu...mozda je to samo bio splet pogresnih okolnosti i los izbor, i tebi i njoj , samo sto je ona brze to shvatila... :wink: Ne dozvoli da ti jedna takva epizoda pokvari citav zivot! Nemam namjeru izigravati dr Phila, ali ponekad nam netko drugi mora reci sto da radimo!
ddj wrote:Zaboravio sam glavno oruzje. Kad sam se ozenio zena mi je u miraz donjela rogove,nije se predugo zadrzala a rogovi ostase.
:(
Kninjanin

Re: ZA SVE LJUDE DOBRE VOLJE

Post by Kninjanin »

Peky wrote:...
4.kninjanin:Puno nas puta opominjao,puno nas puta ukori kad smo zabrazdili pa brbljali pa uletili iza 1990.
*To sam radio iz straha da se ne zalufate i ne prekoracite granice koje sam odredio.Nemozes bas sve ukinuti ali da nisam tada nastupio tako danas bi se raspravljalo sve i svasta.
...
U potpunosti se slazem s tobom, Peky.
I da se ovdje u nekim buducim danima ne bi raspravljalo o svemu i svacemu moje je misljenje da je vrijeme da das "prvu opomenu" ddj-u i obrises problematicni post! 8) . Samo zbog predostroznosti :twisted: .

Uostalom, tako si i nas "odgajao" :lol:
Pa smo sad svi pristojni i pazljivi :roll:
Post Reply