PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cedna

Post by cedna »

Kasna je ura al moradoh svratiti do Knina.
A Nela,bar nas ti razumijes-mi zene imamo potrebu da pricamo i uvijek imamo neku repliku.(Ne znam samo ide li i to s godinama?!)
Jest´Peky da se ti primices zimi dolje na jugu,al´ mislim da bi bolje "pasala" zutina-uvijek se negdje iza maja otvori nova bacva!!!!
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Peky, ne znam odakle mi vino, sad si me totalno zbunio.... da si rekao crno licko pivo, to ok, to imamo, da si rekao rakije sljivovice ili kruskovace, i to imamo, ali vino pravo ja ne vidjeh godinama. Sto bi rekao moj pok. stric - nekad su vinogradi bili od Drnisa do Sibenika, a vina malo, sad vinograda ni za lijek a sibenska vinarija proizvodi kao nikad (takvim vinom ne bih castila svoje drage goste, neka radije predju na zestoko) :lol: :lol:
Nijema

Gdje me nadje?!!

Post by Nijema »

Kastelet, plavac, dingac, blatina....pa i vranac...a moja domacica ljeti ima punu domizanu domaceg! I onda ja kao i svi Licani zavrnem vec od druge case, pa onda cekam sat i po da mi se prestane vrtiti okolo kole, i ...opet dvije case i gotovo! Nikad nisam znala piti! Ne znam da li mi se isplati sad uciti!? Sto ti Nelo mislis o tome?
Nela wrote:Peky, ne znam odakle mi vino, sad si me totalno zbunio.... da si rekao crno licko pivo, to ok, to imamo, da si rekao rakije sljivovice ili kruskovace, i to imamo, ali vino pravo ja ne vidjeh godinama. Sto bi rekao moj pok. stric - nekad su vinogradi bili od Drnisa do Sibenika, a vina malo, sad vinograda ni za lijek a sibenska vinarija proizvodi kao nikad (takvim vinom ne bih castila svoje drage goste, neka radije predju na zestoko) :lol: :lol:
:P
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VINO-PIVO-VINO-PIVO-VINO-PIVO-VINO-PIVO-VINO-PIVO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Izvini Nela sto sam te razocarao,necu vise,moja greska.Evo da se ispravim:
Jednog vikenda na pocetku ljeta krenemo preko Guga,Pljesevice i vinograda pod Badnjom do Brezovca.Ljep ljetni dan,milina.Kad smo prolazili kroz Guge vidimo ljude u polju rade,pticice pjevaju,pasi trckaraju,prava seoska idila.A pod Badnjom,mlado i staro sve se spustilo sa okolnih sela da podrezuju vinograde,ori se pjesma,smjeh i zamor.Melem za umorne planinare.Prilaze domacini i mlade cure caste planinare prolaznike,oces Niksicko,Ozujsko,BIP ili Karlovacko.Kazu Jelen nestalo,naisli neki planinari iz Padjena sve popili.
I tako dok smo uz duvan i pivinu razgovarali sa vrednim domacinima pane mi pogled na pletenu kosaru u kojoj primjetim neku flasu nepoznatog oblika i sadrzaja.Posto sam ti ja jedan ljubopitljiv tip i ne sramim se bas,upitam domacina "A kakva ti je ono boca,cudnog izgleda,nije valjda strana piva?".
"Ma nije,ima sam ja i Tuborga ali popise oni lovci sa Vrbnika,nego mi je to boca vina,drzim je za svaki slucaj ako naidju planinari od Drnisa do Sibenika".Jos smo malo ljudikali,pozdravimi se i napustimo ljubazne domacine krenuvsi preko Vrndze za Brezu.
Te noci se spusti temperatura,krene mraz,bas neko hebeno vreme.Dok sam se bolje uvlacio u vrecu padose mi na pamet oni seljani sto su obradjivali vinograd.Opet ce im propasti vinograd,nece roditi ni ove godine.
Takav ti je zivot,a sta ces...PIVO!!!!!!!!!!!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NEJASNO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Da nisam malo pretjerao???????????
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Mamurluk

Post by Nada Markic-Sucur »

Poslije toliko piva i vina sad slijedi oporavak. Izmijesalo se tu svasta, pa oporavak malo duze traje. Hik :wink: :lol:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Ma kakvi pretjerao.... nista sto s uobicajenim treningom nismo u stanju podnijeti. Vise me brine onaj Pekijev post o slikama iz najnovijeg razdoblja. Mislim, stvarno, kome trebaju razocaranja? Ili zeli da se ovi mladji prepadnu ili da se mi tjesimo kako onaj drugi losije izgleda? Tek toliko da se zna ja ogledalo vise ne koristim, a fotoaparat... jedino kad me papparazzi iznenade :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MUKE KURJACKE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela,nije ovo pocetak stvaranja Galerije,kad su se ljudi ustrucavali slati slike (nije ih mali broj koji jos misle da Galerija nije vredna jedne slike sa njihovim likom),a kamoli ucestvovati na Forumu ili Zidicu.
Sta bi ti da te sretnem na ulici,ja ili neko od ovih koji dolaze na Galeriju,
bili bilo vriske,cekaj da se pocesljam,da se nasminka i sta je najnovije,da se zategnem.
Ma ne odnosi se ovo samo na tebe,znam ja da ti ne patis od toga i da cemo uskoro vidjeti puno nasih sugradjana sa novom imidzom.Imidzom sredovjecnih ljudi i onih mladjih i starijih.Srednjoskolaca,osnovaca i svih drugih generacija koje su pocele svoj zivot ili zivile neko vreme u Kninu.
Nadam se da ce te slike biti u onim okvirima kakvim tezi Galerija.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Slike

Post by Nela »

Upravo obrnuto od onog sto si napisao - ja smatram da moja slika nije vrijedna nase Galerije, niti iz ranije moje dobi a sad pogotovo. Ja se covjece sama sebe prepadnem kad se slucajno u nekom izlogu ugledam. Odmah pomislim evo stigli svemirci. Nije ni cudo da dodje do zabune! :lol: :lol:
A ta bojazan da cu sresti koga (osim Kineza i lokalnih livadica) u ovoj vukojebini ne postoji. Nijedan pametan Kninjanin nece zalutati u ove prostore. Mi ti brate osim poskoka, ridjovki, livadica i Kineza imamo jos samo rakije i piva, a pametni ljudi ovo zadnje kupe u shoping centrima i ne riskiraju da im se dogodi da sretnu sretnog novopecenog livadica u drecavoj kosulji s mobitelom na uhu i mercedesom ili audijem, ili ne daj Boze malog zutog kojeg upitas za smjer mog stana a ono (to bice) ti odgovori na kineskom (aaaaiiiiii hu au shi aaaa...) :lol:
Tako da sam svjesna da necu nikog sresti pogotovo nakon sto je benzin poskupio pa ni sama odavde vise ne mogu, a i stap mi se potrgao (bez njega se hodat ne moze), a bicikl mi je davno rashodovan.
Uh, sta ja naprica..... sve u svemu kad nadjem sliku koja zadovoljava moje kriterije saljem ti je Pony Expressom :wink:
cedna

Post by cedna »

Necu se nadovezati na pricu o sadasnjosti vec cu se pomalo vratiti opet u proslost.
Da li slucajno ili ne, dodjem do slika KORZA nekad i sjetim se da je juce bio DAN MLADOSTI-RODJENDAN DRUGA TITA (kako to daleko zvuci).Nakon toga odlutam do naseg Knina i sjetim se vatrometa sa tvrdjave koji je godinama jenjavao dok nije sasvim nestao,u zamjenu smo jedva cekali da skoro na svakom stubu javne rasvjete osvanu male zastavice nasih republika...Cak su i izlozi prodavnica tada dobijali svjeziji izgled-bili su to rijetki slucajevi kada se netko trudio da ih "uredi"...Pa je vremenom i tog nestalo.U medjuvremenu je nestalo i Druga i cega sve ne...
Nisam navela mnoga druge asocijacije na taj dan,mozda se necega sjecate?!
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Dogadjale su se na taj dan i Gitarijade na Tvrdjavi.


Mene samo zanima tko je odgovoran za te zapustene izloge :?: :?:
:lol: :lol:
Davor Stojanovic Stojo
Posts: 25
Joined: Tue Jun 21, 2005 10:29 am
Location: SWE

Post by Davor Stojanovic Stojo »

A nosile su se plave kape i crvene marame....uz one neizbjezne programe na igralistu "Narodnih Heroja".....
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZAOJEZIKAIPRSTI

Post by Petar-Peky Bukarica »

E,hope,hope!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

[quote="hope"]Dogadjale su se na taj dan i Gitarijade na Tvrdjavi.


Da dogadjale!Moja "hope".Imam ja to (kao i obicno)crno na belo, ustvari vise u boji.Poslano je to vec i u Klokaniju .Ako se Klokan smiluje pa odje postavi,mozda se i prepoznas.i BOLJE VAM JE DA SALJETE SLIJE KAK SADE IZGLEDATE .jERBO CU BITI PRISILJEN POSLATI I POSTAVITI KOMPROMITIJUĆE ZA KOJE MISLITE DA NE I POSTOJE.SAMO SE VI IGRAJTE.EVO JUCER SAM MU POSLAO NI MANJE NI VISE NEGO CETRI STOTINE(400)NOVIH SLIJA.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Trooly



Joined: 05 Jun 2006
Posts: 2
Location: New Now
Posted: Wed Jun 07, 2006 9:20 am Post subject: Frenk Zapa

--------------------------------------------------------------------------------

Hm , krenulo me. Posto nisam siguran da je neko napisao igde pricu o fenomenalnom rodjendanu Damira Vujcica (nekih tamo davnih godina) kad smo se svi sjatili kod njega kuci. Forumasi koji su bili prisutni mogu se setiti svih baza koje su tada provaljivane a kralj je bio Cimbre koji se nekim nesretlukom dobro nalizao pre rodjendana a verovatno i podzdrokavio nesto. Od famoznih prevoda kninskih baza na engleski do definitivno najjace provale.Elem, setka i ljuljka se on po dnevnom boravku i gleda tupim pogledom sve oko sebe i zapne za plinsku pec koja je bila postavljena na sred sobe kako bi nam svima bilo ugodnije.Naravno padne na svoju poznatu njonju i prokrvari . Priskocismo svi u momentu , ali stari vuk Cimbre progovara " Uffff jebo te zapo sam ko Frenk Zapa". Taj covek je znao da provaljuje i kad ga zadesi ovakva muka.Inace te veceti je Truba hteo da se seta po balkonu bez ograde i ubedjivao nas kako tu ima ograda. Ocigledno da je stigao s Cimbrom sa iste lokacije.

Back to top
Post Reply