PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Peky, Peky, ponasas se kao pravi strazar, ali sad s ovim pustim premjestanjima, cisto me strah gdje da odgovorim nasem novom clanu, koji izgleda zaista ima dobre volje i dosta materijala. Npr. ja se nikako ne mogu sjetiti Darka Dondura. Ocito nije mene tukao kad se ne sjecam, ali uopce mi ne pada na pamet, a ne bih se cudila da smo isli u isti razred. Promijenila sam toliko razreda da nekad imam osjecaj da sam isla u isti razred s hiljadu drugih. Od jucer prekapam po glavi i mislim jesmo li Trooly i ja isli u isti razred s obzirom da spominje neke moje skolske kolege? Mislim da jesmo, ali tek u prvom srednje. U svakom slucaju bili smo susjedi, mada sam tada mislila da su oni iz 'plave zgrade' daleko susjedstvo.
Trooly samo ti pisi, a on nek premjesta :lol: :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NELA,NELA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sto volim Nela kad si tako vesela i bezbrizna,cisto milina.
Kako bi bilo da i sol gonite na meni.
Trooly

skretnicar i cenzor

Post by Trooly »

Ma vidi Nella . Moramo se kamuflirati da nas skretnicar i erejzer ne ukeba . Bas sam se sinoc misli(j)o kako ce danas da reagira i gdje da smjesti topic. :roll: Kad zagusti ja ukidam jedno o a ti dodaj l. Bez zezanja sad , mislim da se u ovim bulk folderima gubi smisao zezanja za mnoge koji se tek ukljucuju i mislim da ih smara prelistavanje mnogobrojnih postova. No nije moje da uredjujem ,moje je da se pojavljujem kad sam vec dobrodosao , a nasa "Nela Erzisnik" nek cisti s metlom po forumu.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

E, moja Nela da je plava zgrada bila daleko ne bi nas Miso, jutrom najranije budio igrajuci kosarku. Koliko kmpata ( Pleyin izraz za komade)je taj ubacio u kos.
Trooly

Post by Trooly »

Haaaa haaaaa, KMPATA ubacio,pa slinu povuce onu zelenkacu. Pa kako si se sjetio te rjeci. :P
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

plejo

Post by Nela »

Vas dvoje hocete da se ja ovdje ugusim? :lol: :lol: :lol:
Pa sto se na kraju dogodilo s nasim Plejom, kad ste ga se vec dohvatili, dajte ga odradite do kraja :wink:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Upoznao Pleya Njemicu na moru. Razmijenili se telefonski brojevi i adrese. Prolazi vrijeme Pleya se ne usudi zvati, zna da ce mater poluditi kad stigne racun(a i na kojem jeziku bi se razgovaralo...ai plej..). Tako se on odluci napisati pismo.
Nisam te mogao zvati jer Nikolica radi nesto oko kuce, pa je bagerom pokidao kabel. Jutros kad sam ustao dorucak na stolu. Sve je tu kruh, salama, sir a nema jogurta. Nema jogurta ! Ja sam stranac u ovom gradu...
Trooly

Pleya

Post by Trooly »

Ev vako. Pleyu nisam ni vidio ni čuo pa otprilike dvajes godina. On je čovjek uvijek težio da se dobro uda i da ga boli ona stvar. Zamislite uspio čovjek da se oženi nekom (valjda) Holanđankom i dao Bog da joj sve pare potroši u zdravlju i veselju. Eto neko od nas uspio da malko poprca europske trebe. Zivi(j)o naš Pleya ili na Holandskom "шђњкл ук ук Плеј ок окЋ" :lol: :lol: :lol:
Trooly

super rifle

Post by Trooly »

:roll: Znate l priču o prvim Super Riflama koje su stigle u zabit našu. Ako neznate evo je . Pale (Milorad) dobio iz Trsta farmerice (ko mu ih donjo neznam). Mi jadnici koji smo nosili Kluz ili tako neku sašivenu kopiju nismo mogli ni spavati od zavisti a kamoli imati original super rifle. Ja mislim da je on spavao u njima jer je uvijek postojala mogućnost da mu ih neko mazne, a onda bi bilo svašta. On se tada bavio svim i svačim i sjećam ga se kao vrlo visprenog za svakog đavla. Jednoga dana izašao on ispre(d)kuće da ogromnom flekom na nogavici. Mi jadnici samo što nismo pali u žešći bedak i gnjavili ga svi pitanjima " Ma Pale gdje si se to uprljao , može li se oprati i od čega ti je to , što je bilo i krucijalno pitanje"Na to Pale popizdi , ode kući i vrati se vanka za koji minut. Reče Pale "Evo vam na pa čitajte šta mi se desilo" Napisao on sa sve navodnicima. "OVO MI JE OD PEKMEZA"!!!!!!!!!!!!!!! (kemijskom na nogavici)
Trooly

Post by Trooly »

Nela mislim da smo jedno vreme sjedili zajedno u klupi. Biće da je prvi gimnazije bio. Pexy,Bobo,Mira Bjelotomić, Snježa Ćaćić (kako je ona bila lijepa). E da , kaze mi Chaky da ti je zet napokon riješio svoj životni san , radi na na održavanju srednjevalnog predajnika. :wink: (ono o griculama je bila dobronamerna sala ali ipak brisem je , jer sam mislio da sve znam.) Tnhx HyHo
Last edited by Trooly on Fri Jun 09, 2006 7:12 pm, edited 1 time in total.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

sjecanja

Post by Nela »

:lol: Cujem da je Snjeza i sada lijepa (blago Tacki) a zaista je bila prekrasna cura.
Sto se tice odasiljaca - to je po onoj - pazi da ti se zelje ne ostvare, jer sudbina pronadje cudan nacin da ti ih ispuni
A sto se tice skole, da ne bi ne daj boze ovi ljudi pomislili da mi je mozak u raspadanju - stvar je u tome sto nas je u prvom razredu bilo 39, a u petom od toga preslo samo nekoliko, u sedmom smo dobili nove, a neki otisli u novu skolu, u prvom srednje opet nas je samo 4 - 5 preslo u isti razred. Taj se pak raspao, pa sam u drugi isla opet s drugom ekipom, a nakon toga u Zg. Poslije mi to nije bilo dosta nego sam pohadjala 3 faksa u 3 razlicita grada, pa ti misli koliko je ljudi prohujalo pred mojim ocima. Zato se ponekad osjecam kao djeca vojnih lica, tako da se nikako nisam mogla sjetiti jesmo li ili ne bili u istom razredu. Pedje se sjecam jer mi je nezaboravno bilo kad su on i Dusa (zapravo je on nju htio izvuci pa i sam upao) po kisi upali u kanal kod vojne apoteke do struka u blato i trcali se kuci presvuci a Miso Uros im dao neopravdane uz komentar da gluplju laz jos nije cuo (mislim da sam tu anegdotu vec napisala)
Trooly

Mišo Uroš

Post by Trooly »

Još jedan od pravih likova nase povijesti. Evo sad bi ja o njemu pricao tri dana , al mi truba jer nemam vremena da procitam da li je neko o njemu vec pisao i zato sam neki dan izdvojio Zapu kako bi svi procitali foru, a kad ih skrenes u PTP onda ce novi korisnici nekako to i preskočiti. Elem, taj famozni 1.d(mislim). Mišo Uroš je poslao depešu po nekom mojima , da ja ostanem barem jednom na času jer mi mora dati ocjenu. Naravno rekao je i koju lekciju ce me pitati. Ja ni tad nisam došao a on je morao da sam odgovara umjesto mene i dao mi 3. Kakva je to bila sprdacina. To je bilo u prvom polugodistu a u drugom sam bio malo modar što od preventivnih mjera kod kuće a i bogami od iskakanja kroz prozor iz one famozne učionice , poslije prozivanja. Sjećaš li se. :) :) :)
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Iskakanja se naravno sjecam, tu smo se Kninjanin i ja vec raspravljali u vezi iskakanja Dozeta (generacija prije nas) s matematike i loma noge zbog pogresne ucionice. Rijec je bilo o ucionicama 13 i 14. Ona trinaestica je neke dosla glave. Ali nisam znala da si i ti iskakao (zasto sam te svrstala u kategoriju 'dobrica'?) :wink:
Sjecam se iskakanja naravno, kartanja u zadnjoj klupi, mazanja kvake pastom za cipele (to je moje djelo), ubadanja sestarom onih ispred mene (i danas mi zao neke Ojdane, joj kako je bila mrsava, a ja je ubola ne do kosti nego kroz kost, mora da me i danas mrzi). Ma, bili smo malo nestasni, al samo malo. Kad bi moja djeca znala.... a ja im sad lekcije dijelim :lol:
Trooly

Iskakanje

Post by Trooly »

E moja Nela , izgleda da je nasim Kninjanima najlakše da čitaju naše pisanije. Svi ćute a ti i ja pišemo. Možda je i ovo odlika našeg mentaliteta?
E, replika na iskakanje. Jednom prilikom se desilo kolektivno iskakanje , a Mišo naš dobri je primjetio osutost tek kad se osulo podosta njih , ali nemogu se sjetiti kad je uklavirio da djecu neko teleportira kao u Zvjezdanim stazama. Iskakale su i djevojke !!!!! :roll:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

ja znam da sam iskakala par puta, doduse bez teleportacije :lol: , ali ne znam u kojim prilikama. U svakom slucaju to mi je bilo zabavno i vise se iskakalo zbog zafrkancije nego zbog potrebe, bar sto se mene tice.
Post Reply