PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Meni se tako nesto pise, a nisam talentovana za pisanje. A bas bi vam nesto pisala. Evo, kod mene je 40 stepeni, ali kao da vas to interesuje. Aha, smrsala sam, ali kakve to veze ima s vama. Dobro, evo jela sam cornflakes. ali ko mi je kriv, mogla sam i janjetinu. Danas mi se ne radi, ali kao da mi vi mozete pomoci. E jebi ga! Nista od mene i mog pisanja. Ali ja cu ipak pisati, bas me briga!
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

:idea:
Napisi jednu ljubavnu,
Nek' nesto novo bude.
Samo da nema suza...

:D

Samo ti pisi ima tko citati :wink:
Boro Djurica
Posts: 4
Joined: Sun Feb 19, 2006 6:27 pm
Location: Toronto

Haiku

Post by Boro Djurica »

Naco ovo ti je odlicno .Kao HAIKU.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

REGISTER USER ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Bilo bi ljepo kad bi se moglo opet kao nekad.
Sad nam je ostalo da se ovako preko neta nalazimo i ljudikamo.
*ebiga,pusti kilometri i nauticke milje.
Pa kaze:

Registered Users: bambo, colovic, Jul, Peky
livadic

Posebno za Pekija

Post by livadic »

Dragi moj Peki, da ti se javim sa par rijeci da smo dobro i zdravo,zeleci i tebi sve najbolje(ovako smo pisali pisma rodbbini kad smo bili mali). Sad ja pisem iz ovog vremena. Peki, da nije tebe mi nebi imali ni ovo sto imamo, ali mene zabrinjava sto tebe sve manje na ovim stranicama. Jest' da lupamo gluposti ali vjeruj mi da neko mora biti gazda.Najiskrenije govorim,probao sam da naptavim nesto slicno,ali drugacije,kad sam sve uz pomoc djece proanalizirao shvatio sam da vise od pola imam sa Galerije i da je previse lokalno. Mene djavo nosa po ovoj masini svakuda ali ovo je nesto sto je za sve ljude dobre volje. Sigurno neces procvjetati kad ovo procitas,to mi nije bila ni namjera. Moram ti reci da sam mnoge poruke (ne od zenskih,nek su zive izdrave)dobio privatno u vezi Galerije,na moj racun je bilo ktitika ali malih ,kriticica',a za Galeriju sve naj,naj bolje. Na kraju dragi moj Peki,ponovo na Brezovcu.Livadic i Peki. Caca mi je umro ali sam zapamtio kako se ptavi vino,prsut i kiseli kupus,ti ces mene nauciti planinarenju. Samo da ne mislis,kad' smo ja i ti bili na brezovcu, bili smo Peki ali nikad zajedno,tamo gdje ti privremeno zivis ima brda ali su crvena,ima i Aburidzines (znam da nisam napis'o ispravn) ali to su oni kojima pripada ta zemlja.Ja bi' se sa njima lako slozio jel vole (moraju) popiti. Da ne kazes sta ovaj Livadic pise s' brda s' dola,Ovo je javna pohvala za tebe,mislim da se i ostali slazu? Veliki pozdrav svima.

Zaboravo sam reci, kad ostaris kao ja lici' ces na TOLSTOJA.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SLAZEM SE!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Neznam oce li se oni drugi sloziti ali ja se slazem sa tobom.
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

nije nas vise bilo ni u izvidjacima

Post by Rada Zarac Novakovic »

nekad - izvidjaci i zidic :cry:
danas - galerija knina i zidic :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PORUKA OD TRNORUZICE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ovo pismo koje vec duze vremena lezi u mom sanducicu,dobio sam od moje prijateljice (inace ona je po profesiji Trnoruzica),poruka je poucna i posto je nisam prosljedio dalje,kako je pisalo u poruci,evo ja je ovim
putem saljem svima vama.Pa kaze:

Jedna je uciteljica jednog dana zamolila svoje ucenike da na jednom papiru napisu imena svih drugih ucenika u razredu i da ostave malo mjesta kraj svakog imena.Tada je rekla ucenicima da razmisle sto je najljepse sto mogu reci o svojim razrednim drugovima,te da to napisu kraj svakog imena.Cjeli sat je potrajalo dok su svi bili gotovi,a prije izlaska iz razreda,papire su predali uciteljici.Preko vikenda,uciteljica je napisala svako ime ucenika na jedan list papira i navela sve ljepe primjedbe koje su ucenici napisali o svakom pojedinacno.U ponedjeljak je svakom uceniku dala papir sa njegovim imenom.Ubrzo su se svi smjesili.”Zaista?”,culi su se sapati… “Nisam imao pojma da nekom nesto znacim!” te
“Nisam znala,da se tako svidjam drugima,” bili su komentari.Liste se kasnije nisu vise spominjale.Uciteljica nije znala jesu li ucenici diskutirali o tome medjusobno ili sa roditeljima,ali to i nije bilo vazno.Vjezba je ispunila svoj cilj.Ucenici su bili sretni sobom i drugima.Godinama kasnije je jedan od ucenika poginuo u Vjetnamu i uciteljica je otisla na njegov pogreb.Crkva je bila prepuna njegovih prijatelja.Jedni za drugim,oni koji su poznavali mladica,prilazili su kovcegu da bi mu odali posljednju pocast.Uciteljica je prisla posljednja.Dok je tamo stajala,jedan od vojnika koji je nosio kovceg pitao ju je,”Jeste li vi Markova uciteljica iz matematike?”Kimnula je potvrdno glavom.Tada je rekao,”Mark je vrlo cesto pricao o vama.”Nakon pogreba,skupila se vecina Markovih prijatelja iz razreda.Markovi roditelji su takodjer tamo bili i nestrpljivo su cekali da razgovaraju sa uciteljicom.”Htjeli bismo vam nesto pokazati,” rekao je otac i izvukao novcanik.”Ovo su pronasli kad je Mark poginuo.Vjerujemo da cete to prepoznati.”Iz novcanika je izvukao vrlo istroseni komad papira,koji je ocito bio sljepljen,mnogo puta savinut i rastvaran.Uciteljica je bez gledanja znala da je to papir sa ljepim rjecima Markovih razrednih drugova.”Htjeli bismo vam se zaista zahvaliti sto ste to napravili,”rekla je majka.”Kao sto mozete vidjeti,Mark je ovo vrlo cjenio.”Svi bivsi ucenici su se skupili oko uciteljice.Charlie se nasmjesio i rekao,”Ja svoju listu takodjer jos imam.
U najgornjoj je ladici mog radnog stola.”Chukova zena je rekla,”Chuk me zamolio da listu zaljepim na nas vjencani album.””I ja svoj jos uvijek imam”,rekla je Merilyn.”U mom dnevniku je.”Vicki je izvukla svoj rokovnik I pokazala svima svoju istrosenu listu.”Uvijek je nosim sa sobom,”rekla je Vicki i primjetila,”Vjerujem da smo svi sacuvali liste.”Uciteljica je bila toliko dirnuta,da je morala sjesti i zaplakala je.
Zaplakala je za Markom i zbog svih njegovih prijatelja koji ga vise nece vidjeti.
U zajednickom zivotu s ljudima cesto zaboravljamo da ce svaki zivot jednog dana zavrsiti i da nikada ne znamo kada ce taj dan biti.Zbog toga bismo osobama koje volimo
i o njima brinemo trebali reci da su nam nesto posebno i vazno.Recimo im to prije no sto bude kasno.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Evo samo da pozdravim Jelenu Alibabic i pozelim joj dobrodoslicu na Galeriju.Kako si Jelena?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pozdrav od Colovic

Post by Petar-Peky Bukarica »

colovic



Joined: 17 Jun 2006
Posts: 3

Posted: Mon Oct 09, 2006 11:10 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Jelena, dobro nam dosla. Pozdrav tebi i tvojima od Ljilje i Irene

Back to top
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Bio jednom jedan zidic. I na zidicu neki ljudi. Ali ti ljudi su ponekad bili toliko bezobrazni da nisu htjeli da provire na zidic po nekoliko dana, iako su primjeceni kako setaju po gradu. Medju njima bjese neka zena u zrelim, odnosno najboljim, godinama, koja nije bas imala nekog drugog posla, osim da ih uzludno ceka i ceka i ceka. Jednog dana ta zena je popizdila cekajuci i zaklela se da ce bojkovati zidic do cetvrtka, ili preciznije 25 oktobra, a poslije ce razmisliti sta da uradi.
Chicha micha gotova prica.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

pk16



Joined: 10 Apr 2005
Posts: 12

Posted: Tue Nov 28, 2006 3:16 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

vojme i kuku. nego, podsjetise me te trube apkalipse na jedan biser kojeg nikad necu zaboraviti ... jos davne 93-e ako se sjecate je pukla bomba prvi put u njujorskom world trade centru, onako polu-uspjela, ali posteno drmnulo zgradu i pobilo neke ljude u podrumu ... dakle ja sam se isto tu zatekao negdje na tridesetom katu, ali, s obzirom da sam jetle tek doso s balkana nisam bio nesto posebno impresioniran s obzirom da u toba nikom nije padalo napamet da bi se mogao cijeli neboder srusiti ko sto i nije ...

al medju mojim kolegama je bilo dvoje tih tzv. evandjelista, bert i ivona, koji vjeruju da ce svaki dan apokalipsa, samo sta nije, i to bukvalno ... i nego sta, odma sekretarica ivona poce vristati "bert, evoga smak svijeta, jesi li cuo, gospod se vraca!" ... a bert, makar je problijedio kolko crnac moze problijediti, onako mrtav ozbiljan: "ma ne ivona, gospod dolazi sa zvukom trube a ovo je bio bubanj"


na tu temu evo jos jedan biser, al swearingen, gostionicar iz serije "deadwood":

--------------------------------------------------------------------------------
Al Swearengen: Pain or damage don't end the world. Or despair or fucking beatings. The world ends when you're dead. Until then, you got more punishment in store. Stand it like a man... and give some back.

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 190
Location: Montral, Quebec, Canada
Posted: Thu Nov 30, 2006 3:53 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

pk16 wrote:
vojme i kuku. nego, podsjetise me te trube apkalipse na jedan biser kojeg nikad necu zaboraviti ... jos davne 93-e ako se sjecate je pukla bomba prvi put u njujorskom world trade centru, onako polu-uspjela, ali posteno drmnulo zgradu i pobilo neke ljude u podrumu ... dakle ja sam se isto tu zatekao negdje na tridesetom katu


Nego PK16, koliko ima istine da si tu radio na crno, kao sto se prica u kuloarima? I da si postao sumnjivo lice, i da su te cia i milicia zbog toga pritisli? Vjerovatno samo trac, a?

Back to top


pk16



Joined: 10 Apr 2005
Posts: 12

Posted: Fri Dec 01, 2006 6:48 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ma da, navodno mi nanjusili tragove plutonijuma 505 na cipelama pa me poceli gnjaviti da otkud to, da mi ih je nije kupio onaj nas slobo-saddam ... ja stacu reko "yes, yes saddam", oni nesto u tekicu i pustise me ...

nego, otkud ta glasina ... valjda otud da sam ja poceo raditi samo koji dan prije, ne na crno nego uz svu potrebnu papirologiju koju sam tamo fajlirao bas dan prije ... pa je onda valjda meni samom (mozda sam se osjecao kriv?) palo napamet "a, sace mene ovi na informativni razgovog, cim vide ex-yu" ... mos misliti, ne bi da sam jos na balkanu ... nije toga bilo ovdje, bar ne u ta bolja vremena ... tad jos nije bio poco ni dot-com boom a kamoli treci svjetski rat

Back to top
Kninjanin

:cry: :cry:

Post by Kninjanin »

:cry: Steta sto neke danasnje slike bude neka losa sjecanja.
Galerija ocito umire. :cry:
Steta, nepovratno steta! :cry:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

EMOCIJE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Neko ko se bavi ovakvim poslom ili radi sa ljudima zna da je to vrlo tezak posao i da je tesko svakom ugoditi,znate onu “100 ljudi 100 cudi”,razumijem potpuno vase osjecaje i znam da neke rijeci ili slike bude razlicite emocije i kod mene isto.
Na vase inzistiranje otvorena je stranica na Galeriji,"Kako izgledamo danas" i tu saljete slike Kninjana,kako izgledaju danas.Neki od vas su trazili da se njihove slike skinu sa Galerije jer nisu “ispali” dobro ,neki su trazili da se skinu njihove slike (Lica) jer ne zele da budu tu,tim zeljama sam udovoljio bez pogovora iako mi nije bilo pravo.
Sa ovom stranicom sam htjeo da srusimo zid i da se vratimo normalnom zivotu i komuniciranju,da krenemo opet sa nekim normanim razmisljanjem i druzenjem.Knin je oduvijek bio grad uniformi,bar smo mi navikli ziviti sa uniformama,vjerovatno i sada nije rjetkost sresti uniformisanog covjeka na ulicama.
Galerija je zamisljena kao van-politicka stranica.Na Galeriju su dobro dosli svi ljudi dobre volje,ljudi koji zele da se druze uz uspomene na nas grad,lica i dogadjaje vezane za taj grad.
Galerija moze da stagnira zbog vas(vi ste ti koji pisete i saljete slike),jer je napravljena zbog vas i za vas Kninjane a umrijet ce kad umre i moderator,nebi trebala prije.
Srdacan pozdrav mojim dragim Kninjanima,u Kninu i sirom svjeta,glavu gore,zivot ide dalje.

-------------------------------------------------------------------------------------
Sa zivotom - kazu stari - doci ce vrijeme kada ce, opet, komsija i prijatelj biti dragocijen kao zraka sunca u dubini spilje.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Thu Dec 07, 2006 7:27 am, edited 1 time in total.
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

Jezik pregrizao

Post by Rada Zarac Novakovic »

Steta sto neke danasnje slike bude neka losa sjecanja.
Galerija ocito umire.
Steta, nepovratno steta!
Bilo bi dobro kad bi znali sta je 'pjesnik htio reci' u svojoj prvoj 'tuznoj' recenici, a bogami i u drugoj. Koje su to slike koje bude losa sjecanja? I kome? I po cemu to 'galerija ocito umire'?
Mnogi od nas bi imali mnogo toga reci o slikama Knina, Tvrdjave, Dinare, Brezovca, Krke, Brzice, ... i onome sto nas je vezalo, sto nas veze i sto ce nas vezati dok zivimo, ... sjecanja... mladost... prijateljstva... i onda opet sjecanja... i nostalgija. Nekima ostadose samo sjecanja i zal!
Mnogima je galerija jedina (osim sjecanja i izvoda iz maticne knjige rodjenih) opipljiva veza sa Kninom.
Ti Kninjaninu ocito nemas pojma o cemu pricam, a i kako bi?! Pokusaj ponekada obuci tudje cipele (posto u niciju kozu ne mozes) , i kazi nam kako se u njima osjecas.
A mnogi od nas ce i dalje lutati po galeriji, iznova gledati i stare i nove slike i psovati tehniku zbog formata slika (premalene) jer ih ne mozemo stampati i stavljati na zidove, svracati do zidica... i cakulati ili samo citati cakule... otici do foruma... poslati koju privatnu poruku ljudima sa kojima smo preko galerije ponovo uspostavili davno izgubljeni kontakt... i zivjece galerija...
Post Reply