PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Joj Rado, ti mene skoro rasplaka. A svaka ti je zlata vrijedna, majke mi. Ne znam ko razmislja o gasenju galerije, odnosno o gasenju svih nas koji lutamo tom istom galerijom i trazimo izgubljene uspomene i sjecanja. Ja ne dam galeriju i bas me briga ko ce je kritikovati. A ne dam ni onaj moj Knin...ne dam sve vas koji ponekad svratite na zidic i ne dam ni one koji se ljute zbog pojavljivanja nekih slika. Opet kazem, nije se rodio ko bi svima ugodio.
Nijema

Re: :cry: :cry:

Post by Nijema »

Kninjanin wrote::cry: Steta sto neke danasnje slike bude neka losa sjecanja.
Galerija ocito umire. :cry:
Steta, nepovratno steta! :cry:
:oops:
Dragi moj Knijnaninu, ne daj se....ako itko ,ja razumijem o kakvim sjecanjima govoris i opet ponavljam da se ne das.....jer ima i onih sjecanja kojih bismo se rado odrekli!
A tudje cipele i tudja koza.....dalo bi se diskutovati u nedogled. U ovom zivotu necemo stici prozivjeti cak ni u sjecanju, ono sto smo izgubili, a svi smo izgubili.....Nego , bas nas briga.....mi smo zivjeli u istom dvoristu i to se ne da promijeniti. Ostani na galeriji, jer tako je ona bogatija i ljepsa....
Iskreno se nadam da si me ti a i drugi razumjeli!
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

Post by Rada Zarac Novakovic »

Dragi moj Knijnaninu, ne daj se....ako itko ,ja razumijem o kakvim sjecanjima govoris i opet ponavljam da se ne das.....jer ima i onih sjecanja kojih bismo se rado odrekli!
Nijema, neugodno me iznenadi... ali neka na tome i ostane. Bilo koji komentar bi bio suvisan, a dalje razglabanje o 'sjecanjima' bi se kosilo sa 'zakonima' galerije. Pozdrav i do slijedeceg cakulanja na zidicu.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Ljudi ko ljudi, salju slike na kojima ce se pokazati u najboljem svjetlu. Neko se hvali karijerom, drugi autom, treci kucom, djecom, zenom, ljubavnicom, a ako ima onih koji zele provocirati to ide njima na dusu. Mislim da ste otisli predaleko u vaganju necijih sjecanja, boli i tuge. Tko to ima vagu kojom ce odrediti koga vise boli gubitak onog zivota koji smo imali i tezinu stvaranja novog.
Ajmo dalje, da ne s....o puno o ovome mogli bi naljutiti Gazdu, pa kad nas uhvati nostalgija necemo imati gdje svratiti.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KROZ VODODERINU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Upravo pichimo "Volgom" uz Korita,prema Brezi,tesko ide,voda odnjela put a i pretovarili smo je,ali izbicemo,garant.
colovic

Post by colovic »

Neko Volgom, neko Trabantom, ljudi pichimo dalje.
Boro Djurica
Posts: 4
Joined: Sun Feb 19, 2006 6:27 pm
Location: Toronto

Post by Boro Djurica »

Dragi moji Kninjani .Ajde da napravimo nesto na brzaka dok Volga pici,ako stane mozda cemo morati gurati.
Sjecate se kako smo imali bogat kulturan ziviot u Kninu.Koliko prestava (sjetite se Mise Krstanovica)Koliko izlizbi (sjetite se Klika -Kninski Likovni Krug )
.Svakog ljeta smo imali "Kninski likovni salon" Izlozbe u Klikovoj Galeriji,Domu... ,Knjiznici.Ajde da pokusamo napraviti jednu virtualnu izlozbu "Kninski Zimski Salon" .Valjda jos uvjek neko razmazuje ,djelja,ili klese.Ako imate neki rad spremite .Nadam se da Gazda nece imati nista protiv .Ajde bacite nesto na ovu temu pa da vidimo kako i kada cemo to da napravimo. Mozda ce nam trbati dvi Volge .Posudicemo od Cakija.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZELENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nemam nista protiv,dapace.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja sirotica ne znam nista rukama raditi. Pletem, vezem, heklam, a kad bi nesto i vajala ili crtala, ko zna na sto bi to licilo s obzirom na moju mastu. Mozete samo pretpostaviti. A nedolicni prilozi se skidaju sa galerije. :P
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pomen na Nelu !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Bol i tuga me svladaju kad cujem tuznu vjest da nas je napustio neko ko mi je drag i blizak srcu.Tako i sad osjecam bol za nekim koga nikad nisam fizicki upoznao ali sam preko ovih stranica osjetio njenu dobrotu ,iskrenost ,humani odnos prema zivotu i ljudima.Njenu ljubav prema familiji i Kninu.Ta ljubav i takva razmisljanja su nas upoznala i zblizila kao da smo se oduvijek znali,kao da smo skupa odrasli i zivjeli.Vjerujem da takve duse odlaze na mjesta gdje ne postoji patnja i bol ovozemaljskog zivota,tamo gdje ce u drustvu ljepote,sklada i dobrih srodnih dusa nastaviti svoj vanzemaljski zivot.Bilo mi je drago druziti se sa tobom i rado cu te nositi u mojim uspomenama,draga Nela.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SAUCESCE

Post by Petar-Peky Bukarica »

livadic



Joined: 26 May 2006
Posts: 35
Location: Schweiz
Posted: Fri Mar 02, 2007 4:04 am Post subject: Pocivaj u miru.

--------------------------------------------------------------------------------

Draga Nela,pocivaj u miru Bozijem.
Familiji i prijateljima iskreno saucesce.
D.Milivojevic.

Back to top
Nijema

Post by Nijema »

Jedno od njenih posljednjih javljanja je bilo ono kad nam je obecala da ce nas toplo preporuciti tamo gdje je jucer otisla...I ja znam da hoce...A ako ima zivota i poslije smrti , sigurno cemo se sresti....do tada moramo se zadovoljiti susretima u snovima i mislima....
Nela je jedna od onih koji ne nestaju , oni samo promjene sferu i onda nas paze i cuvaju negdje odozgo, zajedno sa ostalim andjelima...Nedostajat ce nam!....pocivala u miru i spokoju.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

'Smrt ne postoji, ljudi umiru tek kad ih svi zaborave'.
Ti ces Nela zivjeti dugo u nasim sjecanjima.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Zbogom Nelice
zbogcegatevolim

Nela

Post by zbogcegatevolim »

Pitala sam se, kako se zove i koja je generacija, njeni komentari nosili su nesto pozitivno, drago i domace. Dok sam ih citala cinilo mi se da cujem kako ih izgovara onim kninskim govorom. Imala je ono nesto tipicno za cure i zene iz Knina koje znam iz svoje mladosti, nacin razmisljanja, nacin na koji se salila, jednostavnost i otvorenost.
Jako me je dirnula vijest o njenom odlasku. Sjecam se da sam iz nekog posta naslutila neku bolest i najezila se od toga, toga je sve vise oko nas...Vratila sam se malo unatrag zeleci procitati neke njene postove i naisla sam bas na onaj u kojem onako temperamentno trazi da se stave puse u emoticone. Htjela nam je svima poslati poljupce, puno poljubaca. Takvom je zamisljam.
Post Reply