PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Re: Odilazim

Post by cipe »

Pa kad smo vec kod zuba vremena, moram da priznam
da sam se prvi put zacudio.
Pocrnio sam ko arap ovdje, po cijeli dan lezim na moru.
Razmisljam , cak me ni sise toliko ne interesuju, sto me je bas zabrinilo.
E to sam poceo , pogledam se na ogledalo a ono lice crno a neke bijele linije oko ociju, kad ja pogledam , a ono bore duboke nisu se uspjele osuncati pa ostale bijele linije, e mislim se uvijek si volio bijele linije pa eto ti ih, salim se...
E sad se suncam tako sta sa rukama zategnem lice ne bili i ti kanali (ko oni u golubicu za navodnjavanje) potamnili.
Pa moram bar dva dana , ruzno izgleda.
I tako ti ja dok sam lezao gledao u nebo i shvatim koliko stvari na nebu ima koje ljudi nikad ni ne primjete.
Prvo ugledam jednog gavrana koji kruzi i ne zna gjde ce, povise njega jato ciopa, i taman dok sam gledao ciope, u daljini vidim poznat let i ugledam 5 golubova pismonosa koji se vracaju odnekud ....
Povise golubova ,na velikoj visini galeb, a najvisi neki orao ili soko i sve te ptice kako god lete samo okrecu glavu prema sokolu, zna se ko je car.
E ja kao iskusan golubar ako i ne vidim sokola vidim po letu drugih ptica dali se negdje pojavio, svi gledaju u njega cini mi se kao ja u moje bore...
A povise sokola oblaci, koji se pretvaraju u razne likove, koje tebi ili njima pasu.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SLIKE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr. CIPE,evo postavio sam dvije slike iz vrtica,mrs. Nela kaze da si i ti na njima.Pozdrav.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 14, 2003 10:08 pm Post subject: MA JA SAM BODUL !!!

--------------------------------------------------------------------------------

Peky-u i ekipi !
Danas sam vidio da su neki postovi obrisani, i toliko sam se iznervirao da sam otisao u prvu agenciju i kupio karte za Majorcu.
Prvobitni plan da idem za Beograd se promjenio(zbog visokih temepratrura)
Tako da u cetvrtak putujem, i ostajem 14 dana.
Mislim da se vracam 03.07
(Ma jedete li vi dok ste za komp ?)
Meni toliko hrane ima u ovim tipkama da bi mogao jos jednog avganistanca da nahranim.
Malo zajebancije, ali Peky, posto je skoro sve o golubarima izbrisano, ja mislim da bi bilo najbolje da ti to skines, a ja lagano na plazi da napisem to sve u jednom komadu, i kad se vratim da ti posaljem.
Bas mi zvuci primamljivo, poneti teku , olovku i lezati i pisati o golubarima, samo da se ne zajebem pa da napisem: da su golubovi imali dobre sise.
Tamo ima: magaraca, kaktusa, vina, ribe, pancete, prsuta, ruzmarina, maslina, cvrcaka, jezeva, i golubova,i bure koja nije tako jaka kao nasa.
Mislim da bi mi to sve dalo inspiraciju.
Da ne duzim to je definitivno.
Pozdrav svima i nemojte sta zaviditi !!!!!!!!
ps.
Narocito :Neli, Peky-u, Mobiju, i Mici .

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 73

Posted: Sun Jun 15, 2003 12:02 am Post subject: Za mr. Bodula !

--------------------------------------------------------------------------------

Mr. Cipe, dogovoreno.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sun Jun 15, 2003 5:54 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Toliko me juce bacilo u traumu, to se zove trauma iz djetinjstva. O tom dogadjaju pricacu u starackom. Posto Cipe ide na Majorcu, ja iz ovih stopa odoh na nase plavo moreko (sjeca se tko Top liste nadrealista) pecati zubaca. Posto ga necu upecati, necu ga ni prodati, pa se necu ni imati s cim hvaliti.Ako naidjem na kojeg bodula da ga sutnem u more? Puno pozdrava iz Nigdjezemske. p.s. Peky, sinoc ti je forum radio kao ztp (oce-nece).
Cujemo se veceras, ajde danas je nedjelja, ko nije u crkvi (znam ja da ste bogomoljci) nek se veceras naslika na forumu.

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 73

Posted: Sun Jun 15, 2003 8:46 am Post subject: Uzitci na radnom mjestu.

--------------------------------------------------------------------------------

Mr. Cipe,kad si spomenuo ishranu
za radnim mjestom u mislima mi se
vrati slika Vladana Berica dok je igrao
sah,obicno pred hotelom.Prebacio bi
jaketu preko glave da ga sunce ne tuce,
a tabla i stol bi bili puni pepela sa njegovih
cigareta.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Sun Jun 15, 2003 9:19 pm Post subject: pricam ti pricu i eror

--------------------------------------------------------------------------------

a kako sam tek ja pobjesnio.blla mi je stigla i neka sumjiva poruka cini mi se Galerija krajine.deletirao sam je pa ako neko nesto zna nek mi javi.slusaj ti sestaruso.sto me mucis tom geometrijom.ako nisi u Splitu nisi valjda u Gospicu. Ma pronaci cu ja tebe. a za tebe Peki.kad si spomenuo Vladana Berica meni padose na pamet auto gume i ondašnja murja.zna li tko o cemu pricam.danas sam puno radio pa sam nesto bezidejan.cipe cuvaj se ozonskih rupa.kume koja je temperatura kod tebe.ovdje je kao u Africi.idem spavati.laku noć svima.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Sun Jun 15, 2003 9:31 pm Post subject: pricam ti pricu

--------------------------------------------------------------------------------

ako se sjecas peki one godjne kad smo svirali u Starackom odrzavao se gradski turnir u sahu.dosao ja ujutro vise da provjerim instrumente kad ono vidim igra se sah.sad zamisli ova dva para.stol za stolom igraju.Mome Maglov-Karpov protiv Branka Novakovića ,sto do njih Vladan Berić protiv Ace Bjelanovića.da je to neko snimao onaj koji bi poslije gledao rekao bi da je sve gluma.ja samo znam da sam morao uteci, a poslije sam dosao provjeriti dali su instrumenti na broju.sad stvarno idem leci.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 15, 2003 9:39 pm Post subject: Re: Uzitci na radnom mjestu.

--------------------------------------------------------------------------------

Peky wrote:
Mr. Cipe,kad si spomenuo ishranu
za radnim mjestom u mislima mi se
vrati slika Vladana Berica dok je igrao
sah,obicno pred hotelom.Prebacio bi
jaketu preko glave da ga sunce ne tuce,
a tabla i stol bi bili puni pepela sa njegovih
cigareta.


Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 15, 2003 9:50 pm Post subject: Re: Uzitci na radnom mjestu.

--------------------------------------------------------------------------------

Ma nisam htjeo da komplikujem Peky oko hrane, al ja slabo imam vremena za kompjuter, pa obicno na njega sjednem( mislim na kompjuter)
dok jedem. Tako da uradim dva posla od jednom, bolje jedem, to ti dodje kao kad djetetu mater daje cuclu i zapricava ga da bi popio bocicu, tako nesto.
Inace pao si mi na pamet jel sam jeo janjetinu za kompjuterom , prvo sam zamastio tipke, pa sam se mislio dali je mast provodnik? Jos ce me ubiti struja , a drugo ovo je neka novozelandska ili australijska janjetina koja nema ni boje ni mirisa ni ukusa, pa mi reci. Ti si u Australiji, jel ovo lose zbog toga sto dodje smrznuta ovde i ko zna koliko stoji. Kakva je janjetina u Australiji onako svjeza i iz prve ruke? I moze li se mjeriti sa onom nasom?
Pozdrav !

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 15, 2003 9:55 pm Post subject: Re: pricam ti pricu i eror

--------------------------------------------------------------------------------

Moby pa mislim da je Nela napisala da se javlja iz gospica, mora da si preskocio to!
Mora da u Kninu zmija na repu stoji od vrucine?
Nego nisi nam napisao nesto o Kninu znas da nas interesuje kako je tamo , sta se radi, ko je umro , ozenio se, jel brzica jos tece nizvodno, i istom brzinom?
Pozdrav !

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 15, 2003 10:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Znaci Nela ti bi bodula sutnula u vodu, pa jel ti znas da sam i ja bodul, pa engleska je otok, znaci ni ja nisam sa tobom vise siguran.
I ja bi pricao u starackom kad bi ga docekao, ali cisto sumnjam.
Da ti pravo kazem ne bih ni volio da dozivim da zavrsim u starackom, po trenutnom zdravstvenom stanju gotovo sam siguran da ga necu docekati.
Slusaj sta me sve boli: maci mozak, ruke, prsa, probada me jetra, ruke, noge, vrti mi se uglavi cesto, povisen krvni pritisak, jedino me ne boli k.. da oprostis, posto ga ni ne osjecam, hahahaha!
Prije kad imam veliku nuzdu ponesem cigaru i novine u wc, sad to isto radim i kad imam malu.
Meni se sve cini da je dosa vrag po svoje .


Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Sun Jun 15, 2003 11:45 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe
Jesi li ti 100% siguranda je to janjetina? Prostudiraj malo bolje da nije kengur
Kume ovdje ima jos ostataka snijega . Temperatura nije visoka ali vlaga je strasna. Kada izidjes iz kuce izgleda kao da udaras zid. Bure bure gospodaru nevidjesmo...

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Mon Jun 16, 2003 5:57 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Opa, vi ste se raspisali, a ja se sinoc nikako nisam mogla logirati tako da sam zakljucila da Peky zbilja ima problema sa susjedima. Ne znam o cemu se radi, ali posto smo svi mi bivsi pioniri nasa deviza je - Mi smo Pekijevi, Peki je nas - prema tome, Peky, ko te dira imace posla s nama. A ja juce vjezbala (bacanje u more) pa nek se misle. Ako su neki balavci vidice oni kad mi svi iz groba poiskacemo.....
Moby pozdrav od sestaruse, Velebit nije povise Splita, koliko si iz zemljopisa imao? Pazi se ako ti koji profesor procita odgovor.
Cipe, ne se sekiras za bodule, njih ima toliko da ih ne mogu sve pobacati u more, a osim toga znaju i plivati (juce provjereno). Sto se tice janjetine (klokano-kengurovine), ja mislim da je u pitanju Dingo,ha Cirus, on je ipak malo tvrdji za pod zub. Sreca da u Engleskoj ima dobrih zubara. A zamisli da nama ovdje u ovoj wulffackering serviraju to, ja bih ostala i bez ovo malo zuba, pa se vise ne bi ni ustajala iz groba. Prijek lijek za tvoje bolesti Jeremijo je sex,sex i sex, jos ovo vremena sto imas.

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 73

Posted: Mon Jun 16, 2003 9:21 am Post subject: Janjetina

--------------------------------------------------------------------------------

Koa sto je janjetina iz Dalmatinske zagore,za mene,
ljepseg mesa nema.Ova ovdje se moze jesti,ali,nije
to,to.
Meso kengura i dinga,jos nisam probao.
Ali,braca Aboridzani ih tamane kao alvu.

Back to top


Nela (to ja s posla)
Guest





Posted: Mon Jun 16, 2003 9:40 am Post subject: Tuzna sudbina ofce Milice

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe, sad sam se sjetila sto ti zvaces u Engleskoj. Prije par godina nestala mi Ofca Milica, cijeli Velebit sam pretrazila i na kraju odustala racunajuci da je otisla u bolji (kravlji) zivot. Kad vidi ti vraga, sta nakupci ucinise...a mogla je ona jos dugo

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Tue Jun 17, 2003 7:14 am Post subject: Re: Janjetina

--------------------------------------------------------------------------------

Ja cijeli zivot jedem samo janjetinu, i ujutro obasvezno bijelu kavu.
Steta sto nema divke. Posto volim janjetinu narucio sam specijalnu protezu, zubi idu kao onaj vojni noz nazubljeni, mos i kosti jesti sa njima, neznam jos cijenu.
Ako bog da probacemo Peky i te djukele australijske divlje, mozda i nisu losi, kad smo jeli , zabe, zmije, puhove, mozemo i dinga i kengura.

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Tue Jun 17, 2003 7:20 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ciruse, sad si me bacio malo u dilemu, ko zna sta ja jedem?
Ovo samo lici na janjetinu, okus i miris ,nema nikakve veze.
Mozda je to ruski hrt, to je jedini pas koji ne smrdi , al ni ne mirisi, a lici na janje i to pravo dalmatinsko brdsko planinsko mrsavo.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Tue Jun 17, 2003 7:44 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe, ja ti ponavljam to je moja Ofca Milica (s precima, ne potomcima). Tako ti jednom zgodom u ratu neki tip zaklao june (navodno) i prodao nam 10 kila od buta. Ja ujutro pristavim snicle, a sve neke zilice kroz njih, i to ti se dinstalo do 2 h popodne, a kad je doslo vrijeme za jesti nije se dalo rezati. Onda smo zakljucili da ta krava pamti jos 2.sv.rat. Pitanje je Cipe sta vam u Engleskoj serviraju, ne zaboravi da su bili u Iraku.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 18, 2003 4:45 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Dobro jutro !
Dobro kazes Nela mozda je ovo mlado od deve!!!!!!!!
Vezem radne cipele i sjedim na kompjuteru , zadnji radni dan, nekako cu izdrzati.
Kupio sam pribor za plazu, pa cak i teku da napisem pricicu o golubarima.
Eto toliko zurim, nemam vremena za javljanje, ali sve citam , tako da se ne sekirate tu sam uz vas.
Pozdrav svima a najvise tebi kao jedinoj dami momentalno ovdje !

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Wed Jun 18, 2003 5:25 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Osjecam se sad kao Alibaba i 40 (u ovom slucaju 17) hajduka. Stvarno steta sto nase lijepe sugradjanke nemaju nista za reci, pa ispada da su kompjeturski nepismene. Sreca moja da ljude ne dijelim po spolu, pa cu se i dalje druziti s vama,mada sam se posramila.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 18, 2003 10:43 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Nela pozdrav i cujemo se za 14 dana !

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 18, 2003 10:57 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kad smo vec kod teletine prisjetio sam se jedne zgode pa cu na brzinu da je ispricam.
Jedno vrijeme ja sam ti kupovao telad u Bosni i prodavao po Kninu....
Medjutim nije uvijek islo sve po planu.
Jednog dana odemo ja i Pinjo u njegovom spaceku u Grahovo i tamo ti kupimo tele zakoljemo ga i onako pod kozom utrpamo u spacek. Popijemo kod seljaka jednu rakijicu, pa ovaj sipa jos jednu, pa jos jednu, pa jos i nikad kraja.
Tako ti mi docekasmo negdje 10 sati navecer , nekako se spustimo niz derala do Strmice i napravimo pauzu u "Posljednoj sansi" kod Luke Cerovca.
Tamo Luka jos pjaniji nego mi i se tu totalno dotucemo.
Pinjo poznati anti talenat za voznju, krene po gasu i u prvoj krivini od Luke auto se zanese i pocme da udara sa boka po onim kamenim stubovima, nekako on zaustavi, otvori vrata i stane da povrca, kad se ispovrcao kaze "tele je krivo on se zabacio u krivini".
Nekako smo stigli u Golubic gdje sam ja drzao farmu pilica i kao malo cemo prileci sat dva pa idemo da ogulimo i istranziramo tele.( Racunao sam do 6 ujutro )
Tele samo izvadili iz auta i ostavili ga pored kapije, hahahah!!!!
Probudili se negdje oko podne, sjetim se ja da smo mi tele trebali oderati ja izadjem iz kuce a ono upeklo tele se nadulo ko balon, mi ga oderemo a meso zeleno ko da je direktno iz svemira stiglo, tako se tu puko neki dinar a ni prvi ni posljedni put .

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 18, 2003 11:06 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------


Nadam se da ce neko da me zamjeni dok sam na putu.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Wed Jun 18, 2003 11:31 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Za mog vrtic - frenda:
Lijepo se provedi i prodaj im malo dingacevine

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jun 19, 2003 1:56 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Mirno more Cipe

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 74

Posted: Thu Jun 19, 2003 10:13 am Post subject: Kakav odmor,rad,rad,rad i samo rad !

--------------------------------------------------------------------------------

Ma pusti odmor,mr. Cipe,nego,jesi li
ti ponjeo dosta papira i olovaka?
A,sto se tice odmora,odmarat cemo
se,kad odemo,"Tamo"!

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 21, 2003 9:41 pm Post subject: Re: Kakav odmor,rad,rad,rad i samo rad !

--------------------------------------------------------------------------------

Nema odmora dok je obnova!!!!
Dobro kazes Peky, odmarat ce mo se ima vremena.
Evo ja nasao naki internet cafe odma do mog hotela. Sat vremena, 3 eura i jos dobijes pivo.
Inace je samo pivo u restoranu oko 2 eura tako da cu sad ovdje dolaziti na pivo, pa ce mo se cuti ovih desetak dana koliko mi je jos ostalo.
Inace ovo mjesto gdje sam sad ,me podsjeca na Crikvenicu, skoro identicno, jedino fale cvrci.
Ja pitam tipa sto radi jel mogu da pusim, on kaze moze ali ne drogu i smije se, ja kazem pa ja i onako ne pusim drogu , ja je smrcem tako da ce mo da vidimo kako ce se radnja odvijati.
Ponio sam dosta knjizica i samo lezim i citam, procitam tri strane i odma zaspem, jebi ga izgleda da sam ostario.Mozda mi ovaj da nesto od cega necu spavati ko zna?
Inace ova me vrucina baca u sevdah, podsjeca me na Knin, ponio sam 4 hemijske, i teku ali jos nisam nista poceo.
Samo razmisljam kad sve ovo vidim i sjecam se ......
Kako bih volio kad bi me zvali umjesto, mr. cipe
drug cipe !!!!!!!!
ps. narucio sam novo pivo!

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Tue Jun 24, 2003 12:55 pm Post subject: Natrag na plazu

--------------------------------------------------------------------------------

Narode baj, baj odoh ja, kantica, lopatica, pivo... da ste mi zdravo i zivo!

Back to top
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Sun Jul 06, 2003 1:16 am, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Fri Jun 27, 2003 6:41 pm Post subject: bijele kave,napolitanki, i 505 sa crtom !

--------------------------------------------------------------------------------

Nabrojio sam samo nekoliko od kninskih specijaliteta,
odjutros sam jeo bijele kave, napolitanki a bombona nisam mogao naci ko zna jel se vise i proizvode.
Nela pregledao sam onu sliku i sad mislim da bih mogao da pogodim koja si ti na njoj, al mislim da se ne mucim bolje da mi ti kazes .
Ja sam se uvalio do drugarice Mire ,dok sam bio mali uvijek sam volio starije a sad je obrnuto, inace sa slike sad se sjecam samo do mene IlijE Misljena i prvi sleva prema desno(stoji ) mislim da je Zlatko Sinobad koji je poselje odselio u Split i dan danas njegovi zive tamo a on se ozeni tj udao u Hercegovinu gjde gaji kivi i mandarine !
Pozdrav bas si me obradovala sa slikom.

Back to top


cirus
Guest





Posted: Sat Jun 28, 2003 2:45 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

JADRO JADRO. Nasao sam ga prije godinu dana ovdije u Kanadi. Skoro sam se udavio.Cipe podsjetio si me i na jedan dogadjj koji mi se desio u planini, a vezan za napolitanke.
Jednom u planini sam cekao na grupu planinara sa kojima sam se trebao sresti i nastaviti turu. Bila je zima, jako hladno a cekanje se oduzilo. Sjeo sam ispod stabla i posto sam bio umoran zaspao sam.Sanjao sam da sam u toplom krevetu pored sporeta u kojem pucketa vatra i da jedem JADRO.

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Sat Jun 28, 2003 10:23 am Post subject: Vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe, lijevo od drugarice Mire je Sandra Vujosevic, gore iznad druga s desne je moja sestra, a za druge pojma nemam, koja sam ja - nemam pojma, sebe ne poznam, majke mi, mora da sam mutant (ako nije 4. s desna, ali nisam 100% sigurna). Sjecam se i dana kad je slikana. A sta kazes na onu drugu, s drugaricom Melitom? Komad, komad....

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sat Jun 28, 2003 2:32 pm Post subject: Vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

Eh, a ja sam imao neku ljutu drugaricu u vrticu. Bila je to neka Rumunjka, zena nekog vojnog lica.
Uglavnom je bila strasno stroga, a kad nam je zadala da nacrtamo valjak kojim se valjao asvalt ispred vrtica.... Tad sam definitivno odustao od odlaska u vrtic, a u grupu one druge drugarice me nisu mogli prebaciti.
I sta cu jadan? Igrao sam se ispred skole, po Spasu i po boricima iznad bolnice dok su drugi isli u vrtic!
( Zato sam i ispa ovakav! )

E da! Jos nesto: 505 sa crtom se jos uvijek proizvodi i ima ga kupiti. Buduci da su ga voljeli neki koji su danas u problematicnijim godinama poceo se proizvoditi i u varijanti "bez secera"!

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Sat Jun 28, 2003 3:28 pm Post subject: vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

Ti Kninjanine nosis traume iz djetinjstva, covjece pa nisi se socijalizirao zbog te Rumunjke. A da napises knjigu? Neka od poglavlja:
1. Utjecaj Rumunja na moj zivotni put
2. Zasto mrzim Djerdap
3. Zasto ne volim vojsku, itd.
Eto vidis, a mi smo isli na izlete na Spas i Tvrdjavu, igrali se skupa, jeli kifle sa Zdenka sirom ili pekmezom (njam, njam), a najvise se sjecam jednog djecaka koji je na tvrdjavi povikao iz sve snage: Drugarice meni se pisa!- pa smo se svi valjali od smijeha, a on jadan nije danima poslije dolazio. Vidis sad kakve si divne izlete propustio, a sve zbog jedne Causescu face

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sat Jun 28, 2003 6:37 pm Post subject: Vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

cipe wrote:
... i prvi sleva prema desno(stoji ) mislim da je Zlatko Sinobad koji je poselje odselio u Split ...


A onaj pored njega bi trebao biti Mico Ergic

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 28, 2003 11:11 pm Post subject: Re: Vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

E svasta !
Napolitanke bez secera, to ti dodje kao je...cina u carapama.
Nemam sad vremena posto je 2 ujutro i ovaj spanjolac drzi otvoren lokal samo zbog mene, posto sam jedini ovdje. Medjutim nagovorio sam ga da drzi hranu u internet kafeu sto ni sam nisam nigdje vidio ali on je danas nabavio tako da sam mu ostavio 50 eura , nazdera sam se prsuta i popio ne znam ni sam koliko piva , pa ima malo obzirA PREMA MENI
ali moram i ja prema njemu pa da ne duzim cujemo se sutra.
hahahahah , sanjao da je u toploj sobi i da jede "jadro"
Meni se jednom desilo kad sam isao na brezovac na temperaturi od minus igmanski mars odprilike, a mene uvatila neka vrucina , prispavalo mi se i ja legnem u snjeg i samo molim boga da ovi odu da me ne vide, ocito da su otisli ja nebi danas ovdje kucao.
Snjeg je bio toliko veliki da smo isli cetveronoske, kad smo dosli do kucice na brezovcu samo se vidilo mali brezuljak, bacili smo dinamit medjutim na snjegu su ostale samo male linije, dinamit ocito ne funkcionise na snjegu onda smo sa tecama kopali pa promasili vrata, pa kad smo napokon pogidili vrata nismo ih mogli zatvoriti itdd, poslje sam s smrzao ko nikad u zivotu.
Ovaj je nervozan moram da idem.
Pozdrav !
ps.
Nisam ni vidio onu drugu sliku sa drugaricom Melitom, sutra cu je pronaci cao"!

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 28, 2003 11:13 pm Post subject: Re: Vrtic

--------------------------------------------------------------------------------

Knjinjaninu koje si ti godiste, kad znas Zlatka?
Mora da si negdje oko 60-tog.
Ima interesantna prica oko njegovog strica inace pok. Rajka Sinobada sutrra cu tije ispricati premda je ti mozda i znas .

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Sun Jun 29, 2003 5:32 pm Post subject: jadro

--------------------------------------------------------------------------------

Cujte uz Jadro i 505 idu i negro bomboni (oni s dimnjacarom) i karamele (ali ne sjecam se kako su se zvale)

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Sun Jun 29, 2003 7:10 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Mislis na KIKI ili BRONHI ?

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sun Jun 29, 2003 8:21 pm Post subject: Ho, ho, ho

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe, ja Zlatka Sinobada znam po blijedim sjecanjima iz nekog doba preko nekih drugih ljudi iz toga kvarta tj. bijelih zgrada. Inace, Micu Ergica znam dobro jer smo kasnijih nekih godina i isli zajedno u skolu (A tu je bio i npr. Kaja Cukusic, Jovo Raskovic, pok. Zlatko Radelic, Snjezana Lukic,Hajda P. ....) Sve je to ista generacija. Sjecam se i naseg posjeta vrticu u bijelim zgradama, u nekakvom stanu tamo. A sjecam se i kada su od tamo neka djeca dolazila ovamo, u nas vrtic, u kucu gdje je kasnije Aco Bjelanovic imao svoju!
Steta sto Nela_ wrote:
...,covjece pa nisi se socijalizirao itd. :
pa ispade da sam gladovao, nisam se s nikim igrao, druzio, jer...
Nela_ wrote:

Eto vidis, a mi smo isli na izlete na Spas i Tvrdjavu, igrali se skupa, jeli kifle sa Zdenka sirom ili pekmezom (njam, njam), ...

Ho, ho, ho.... Mi smo Spas i tvrdjavu istrazivali sami i krali tresnje kod Jelovine! (A bogami i voce kod generalske kuce!)
PS. A da ne ispadnemo vegeterijanci: bome smo pekli i grlice i vrapce u Boricima! A i linjake kad bi nam Div donio!

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sun Jun 29, 2003 8:44 pm Post subject: kiki-bronhi

--------------------------------------------------------------------------------

Ma ne kiki i bronhi, dimnjacar crni bomboni bili su od Pionir Subotice i zvali su se Negro. Karamele su bile smedje u nekom crvenkastom papiru, dobro se sjecam jer bilo mi je tri godine kad me sestra nagovorila da ih pojedem skupa s ambalazom. Toliko o mojoj naivnosti i prozdrljivosti.
Kiki i bronhi dosli su puno kasnije, tad smo vec bili u skolama.
Ha, Kninjanine samo sam se salila za socijalizaciju, ovih dana polazem neki ispit u vezi s tim pa proucavam utjecaj djetinjstva na devijantost (Froud i sl.) . Svi smo mi bili i te kako socijalizirani, a cudi me da se nismo sreli kod Jelovine, izgleda da je tamo bila velika guzva.

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sun Jun 29, 2003 8:47 pm Post subject: Ah...

--------------------------------------------------------------------------------

Ha,ha! Ma mi smo uglavnom stradavali s onima zelenima kod Jelovine

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sun Jun 29, 2003 8:53 pm Post subject: Tresnje

--------------------------------------------------------------------------------

Sjecam se jedne zgode negdje prema Raskovicima kod pruge bio je ogradjen vocnjak. Trebalo je preskociti nekakvu vodu, pa uz ogradu, pa na stablo. U pohodu smo bili pok. Nada Pasic, moja sestra, ja, mislim Rada Kasic i jos nekoliko djecaka. Ja sam bila najmanja i najnespretnija. Jedva su me uzgurali na tu tresnju. Odjednom se pojavio bijesni vlasnik, urlajuci i masuci stapom. Dok si dlan o dlan, svi pobjegose, a ja ostala gore i placem iz sveg glasa. Sta ce covjek sa mnom, morao se penjati po mene, pa mi jos nabrao tresanja da vise ne placem.

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Sun Jun 29, 2003 8:55 pm Post subject: :)

--------------------------------------------------------------------------------

Eh, zenske suze!?
Lako je tako zivjeti!

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sun Jun 29, 2003 9:00 pm Post subject: Suze

--------------------------------------------------------------------------------

Eh da, od rana se pocinje. Da mi je i u serijedu zaplakati, pa da bude rezultata . A kad spominjes Vjeku i Davorina evo ti jedna o mojoj muzikalnosti. Docek Nove 1983. ili 84., cekamo kod Davorina. Ukljucili oni gitare na pojacalo, muzika tresti, svi pjevaju, mozete misliti koja buka u stambenoj zgradi. Tek odjednom, stanu oba kao po komandi i okrenu se k meni (nas 20-tak pjevalo) i uglas rekose: Ti Nela suti!

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sun Jun 29, 2003 9:06 pm Post subject: Za Cipu

--------------------------------------------------------------------------------

Ovo za naseg Cipu kad se veceras ukljuci. Bila je sinoc emisija o Majorci na tv, pa prikazuju kako se odmara jet-set, kako je tamo sve skockano i super. Prikazuju kafice, a meni nesto toplo oko srca: Pa i nas Cipe je tamo, tako smo i mi sada jet-set!

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 29, 2003 10:39 pm Post subject: Re: :)

--------------------------------------------------------------------------------

Jednom ti ja , pok. ljute, pale, rale, zmike, ne sjecam se ko je jos bio ali bilo nas je poprilicno upadnemo u neki vocnjak negdje oko Raskovica, i odjednom neki stari ckoci i pocme vikati, klace nas , je..t, ce nam sve po spisku itd, nas 10 bjezi a covijek bez ruke nas goni, mi bjezimo i smijemo se a on vice li vice preti , kad odjednom ,ljute se okrenu pa za starim, mi takodje za ljutom kad stari bjezi, pici bez ruke nemos g stici a mi umiremo od smija .
Kako se sudbina okrenu za cas.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 29, 2003 10:42 pm Post subject: Re: Za Cipu

--------------------------------------------------------------------------------

Nela evo ti sa Majorce iz prve ruke izvijesce .
Na televiziji ti je uvijek nekako ljepse nego uzivo.
Sto se tice ovog otoka ,ovdje od poznatih jedino ja.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 29, 2003 10:45 pm Post subject: Re: Za Cipu

--------------------------------------------------------------------------------

Nela nego reci ti meni imas ti kakve veze sa blazicem, jel cini mi se da je jedna s slike iz nasega vrtica njegova zena.(sto sam diskretan )
Pa nije ni cudno sto sam dobio poruku da sam plavusa i to od mobija on ne zna da sam ja ocelavio.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sun Jun 29, 2003 10:56 pm Post subject: Re: Ah...

--------------------------------------------------------------------------------

Kad smo vec kod Jelovine, imao ti on krusku , udaljenu jedno 4 metra od kapije, unutra pas , nemos uci nikako.
Tako jedno vece saznamo da je stari bjans otisao u Pirovac na more, dovatimo ti mi jednu motku odprilike 4 metra i na nju zavezemo caku. taman da u nju stane kruska.
Pas laje skace a mi samo stap gurnemo do stabla , krusku u caku i povuci, to vece smo napravili pravi masakr krusaka, pas mozda da je bio pticar , tj da je mogao da leti, nesto bi uradio ovako nista.
Kako se poslje opravdao kad se bjans vratio iz Pirovca nemam pojma ali nije mu bilo lako.

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Mon Jun 30, 2003 5:53 am Post subject: slika

--------------------------------------------------------------------------------

E, Cipe bas si diskretan, pa lijepo sam ti rekla da je na slici moja sestra.Znaci a=b=c, a=c Volim Bursu, zna li ko je li ziv?

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Mon Jun 30, 2003 5:56 am Post subject: Za plavuse

--------------------------------------------------------------------------------

Eh Cipe, ti si bio plavusa, ja sam sad plavusa, ma vazno je da se mi osjecamo kao plavuse

Back to top


Guest






Posted: Wed Jul 02, 2003 1:29 pm Post subject: slika

--------------------------------------------------------------------------------

Nela kojeg bursu, mladjeg ili starijeg, kad smo vec kod bursaca sin od profesora ili nastavnika bursaca , a ja ga se jos sjecam u osnovnoj skoli kao pedagoga, isao sam par puta na pedagoske razgovore,.
Pitanje je , kako se zvao njegovo sin ?
Inace zadnji put sam ga vidio u Beogradu pre 5 godina.
Pozdravb sa mora , sutra putujem nazad svojoj" kucici."

Back to top


Nela.
Guest





Posted: Thu Jul 03, 2003 6:11 am Post subject: Burse

--------------------------------------------------------------------------------

Rijec je naravno o nastavniku, mladjeg nisam nikad ni upoznala. Burse je bio strah i trepet osnovne skole, sve generacije su ga se bojale i svi u razredu su tresli gace od njega, bas svi osim moje kume. Mislim da je uz tu strogost dao jedan imidz i stih toj skoli. Zato ga se i danas rado sjetim, pogotovo kad vidim da se danas klinci ne boje ni Boga ni vraga. Npr. nedavno je jedan od klinaca (7. razred) tukao nogom u tur casnu sestru sve do zbornice, i nikom nista (jer je to neciji sin). Ja vas pitam sto bi bilo da je to probao kod Tode Sese i Burse. Odnio bi gace na stapu.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

puki



Joined: 23 May 2003
Posts: 1
Location: Vancouver
Posted: Mon Jun 30, 2003 7:39 pm Post subject: kratak pozdrav od Pukija

--------------------------------------------------------------------------------

Posto sam bio prozivan par puta sta se ne javljam, evo da iskoristim priliku da pozdravim sve vas ovdje prisutne, koji tako fino i kulturno ubijate vrijeme Ispade valjda nepristojno registrovati se a ne javljati se? Moram priznati da nemam vremena ni da iscitavam sve postove a kamoli da dodajem svoje. A pored toga poneke licnosti ovdje poznajem samo "po cuvenju" a licno, mislim, nikoga, tako da su i topici nekad malo i strani. A o tome sto mi sjecanja na temu Knina izlapljuju, necu ni da pricam. Nema refresha pa to ti je
U svakom slucaju svima vama zelim prijatno ljeto, na kakvim ste god temperaturama, dal vode dal zraka dal nekih drugih likvida

P.S. Mobidik, ne cudim se nista... sta bi se cudio?


_________________
Puki sa Kninskog Rjecnika

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Tue Jul 01, 2003 1:51 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

""A o tome sto mi sjecanja na temu Knina izlapljuju, necu ni da pricam. Nema refresha pa to ti je ""
Pa zato je kninski forum tu.

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Tue Jul 01, 2003 11:57 pm Post subject: Pozdrav Pukiju...

--------------------------------------------------------------------------------

Puki, dobro si dosao kad god stignes da svratis ...

Puno pozdrava od Mice

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Tue Jul 01, 2003 9:23 pm Post subject: Naprijed Nela!

--------------------------------------------------------------------------------

Nela wrote:
Eh da, od rana se pocinje. Da mi je i u serijedu zaplakati, pa da bude rezultata ...


Zelimo ti rezultate prave i najbolje! I molimo bez placa! (Osim ako se bas mora! )



PS Ja ovo u ime svih, ali mislim da i oni zele isto!

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Tue Jul 01, 2003 10:47 pm Post subject: Pozdravi i zelje

--------------------------------------------------------------------------------

Naravno da se pridruzujemo pozdravima i zeljama (kao na davnasnjem Radio Kninu).
Nego, Nela, nemoj pravis frku bez razlog. Pa, znamo mi da si streberica i da ces ti taj ispit otkantati s trecinom snage
Drz' se!
Poljupci.

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Wed Jul 02, 2003 8:33 pm Post subject: hvala narode

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav od streberice: cista cetvorka (sram me pred djecom sto nije petica ali...) Osjecam se haj, haj. Pusa svima, cujemo se sutra

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Wed Jul 02, 2003 8:46 pm Post subject: plava streberica

--------------------------------------------------------------------------------

Nela! citas li ti uopce sta ja pisem i pitam.

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Wed Jul 02, 2003 10:58 pm Post subject: :)

--------------------------------------------------------------------------------

Streberice, nismo ni sumnjali!

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jul 03, 2003 1:58 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Zalila sigurno cetvorku pa se i nejavlja

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jul 03, 2003 5:11 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ha, ha, bas da mi je znati kad sam se zadnji put napila . Ako se netko sjeca neka mi kaze. Moby vidim sta me pitas, pa moras li sve znati?

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Thu Jul 03, 2003 6:15 am Post subject: sve znati

--------------------------------------------------------------------------------

moram.ako ne kazes ofarbacu te u jarko crvenu, a boja ce biti losa marka.cestitam svakako

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jul 03, 2003 6:50 am Post subject: sveznalica

--------------------------------------------------------------------------------

Eh, paaaa crvenu boju mozemo vezati uz makove (i prve pokusaje ovisnika da postanu ovisnici jos negdje u vrticu) ili mozda uz pionire i crvenu maramu (i plavu kapicu, tra-la-la-la).I dalje se pravim blesava, riskiracu ovih par dlaka na glavi

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jul 03, 2003 9:09 am Post subject: Seri?

--------------------------------------------------------------------------------

Nela kaze: Ha, ha, bas da mi je znati kad sam se zadnji put napila . Ako se netko sjeca neka mi kaze.

Nela, necu da vjerujem da sam ovim ja prozvana. Pa nije vrag da si se posljednji put napila onda kada i prvi? Negdje '80, od serija, od kojeg mi i danas, samo na pogled na flasu, poleti zeludac? Pravo da ti kazem, jedva se sjecam kako me je Davorin iza gimnazije samarao, tjerao da setam stiskao preko stomaka i gurao prste u usta, a meni se samo siiiiiilno spavalo... Jedva se i ovoga sjecam, a u kakvom si ti stanju bila, pojma nemam Uglavnom, sjecam se da smo prvu casicu popile zajedno....

Back to top


Nela.
Guest





Posted: Thu Jul 03, 2003 9:22 am Post subject: Alkoholizam i renesansa

--------------------------------------------------------------------------------

Sanja, pitanje je bilo zadnji a ne prvi put. Osim toga, moje prvo pijanstvo povezano je s Cezarom i 1979.-om godinom. A za zadnje zbilja ne znam, ali jaaaako daaaaavno, jer sam shvatila da mi je zivot sladji kad ga gledam sirom otvorenih ociju.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

milemande



Joined: 19 May 2003
Posts: 20
Location: BEOGRAD
Posted: Wed Jul 02, 2003 6:28 pm Post subject: MILEMANDE info

--------------------------------------------------------------------------------

Cao, svima ! Hm...Posto sam vidio da je bio sporan osobni identitet ili Bornov identitet kako hocete, odlucio sam da vam se predstavim.
Ja sam CHOLAKOVIC MARKO, rodjen sam u Kninu pre 24 godine, zivio sam u ulici Petra Drapsina 12, vrtic i 1. i 2. razred osnovne skole proveo sam u Zagrebu, a ostalo u o.s. Veljko Vlahovic i inace sam obicna izbjeglichetina.Pristupio sam forumu zbog sira iz mjesine i da bih udahnuo malo kninskog duha i humora koji mi ipak fale bio ja mlad ili star, ima nas masu u Beogradu, ali uvijek neko fali.Posto sam otprilike najmladji na forumu ja se svima izvinjavam sto mene uopste nezanima a ha, ha, ha 'ko je 'ko, ja koga znam, ZNAM. Sve vas puno pozdravljam i volim vas masu vash drugar MIL... ovaj mislim MARKO !


P.S. > za par sati idem za Novi sad na EXIT festival i necu biti tu do sledece nedelje tako da bih vam htjeo reci jednu stvar prije neg' odem
za mene je ujutro TOPSA I MLJEKA bilo zakon, prvo to pa onda sve ostalo

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 82

Posted: Fri Jul 04, 2003 8:31 am Post subject: OTVORENI POKER

--------------------------------------------------------------------------------

Eh,a ja mislio,KUMIC,da ces ih jos malo drzati u neizvijesnosti,da malo pogadjaju,koji si ti.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Fri Jul 04, 2003 10:06 am Post subject: milemand

--------------------------------------------------------------------------------

ma sta pricas Peki.lukav je nas milemande(tvoj kumic).je,skino se on do gola. a nema nista tko sugerira i nabacuje sa strane dok on lupa po tastaturi.kad kaze ko mu je caca tek ce to onda biti TOTALNI OTVORENI POKER. pa tek mater.pa to je jedina IZVIDJACKA VEZA koja je zavrsila brakom.pitaj ga kako sam ga provalio.pa koko i nebi kad smo skoro rod(Dubrovacka veza).

B
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jun 19, 2003 1:56 am Post subject: CAN CAN CAN a sada cujte glas moje bas gitare

--------------------------------------------------------------------------------

Treba (Chan,Chan,Chan) nemam nas fon instaliran na kompjuter.

CIJE JE OVO ?????

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Thu Jun 19, 2003 10:00 pm Post subject: can can can

--------------------------------------------------------------------------------

mozgao sam sat vremena, ali stvarno ovo mora da je nesto veoma usko .nemoj samo da mi izvadis nekog iz naftalina.ja obicno stavim nekog djokera.

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Fri Jun 20, 2003 1:28 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ostario si Mobi ostario, pa nikako da se sjetis.
Radi se o Tomi Calabrkalu i njegovoj cuvenoj:

CAN CAN CAN A SADA CUJTE GLAS MOJE BAS GITARE. P...A TI MATERINA CTA CE CTI CMIJES

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Fri Jun 20, 2003 5:34 am Post subject: can can can

--------------------------------------------------------------------------------

ma ja znam da je njegova najcuvenija bila kad je ruskog kosarkasa Paliausaksa zvao Paliuskrs.zivio na maloj piaci.otac vojno lice.ako otcepim vidices tko je ostario.bile su to cuvene utakmice kosarke na maloj pijaci.koga smo zvali bob rok (zbog nogu)?moze li se tko sjetiti.sve te tekme Tomo bi gledao i komentirao kao da prenosi utakmicu na radiju.

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Sat Jun 21, 2003 2:27 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Palis se kume palis, priznajem nisi star samo si osijedio. Tako je na onoj slici sto si mi poslao. Mozda ti je aparatu blic previse jak ili Tacka nije dobro izradio , ili mozda skeneru sijalica vece snage nego propisano, pa ti kosa sva sijeda.


Krajem osamdesetih Tomo je otisao u Ljubljanu. Dobio je posao kompozitora ( na ranzirnom kolosjeku).
Vracajuci se jednom prilikom iz Trsta ja i moj drugi kum Ogi u Ljubljani smo cekali jedno sat vremena za voz u pravcu knina Kada eto ide Tomo.
Cta vi cradite ovdje ,vracate se iz Trsta? Raspricasmo se tako i Tomo rece da vidja puno nasih koji putuju i svi mu uvaljuju suncane naocale iz Trsta , a na pitanj kako izgledaju te naocale on odgovori: "Znac to cu one ja tebe vidim ti mene ne vidic"

Back to top


pk16
Guest





Posted: Wed Jul 02, 2003 7:17 pm Post subject: era klasicnog rocka

--------------------------------------------------------------------------------

neko spomenu razliku u godinama - moja generacija (64/65) je sazrijela u doba punka i new wave-a, i malo ko od nas se javlja ovdje na galeriji.
taj muzicki period je inace dobro pokriven drugdje na internetu (vidi fanzin "ispod zemlje", sto ga radi kane steta, za pricu o gitarijadama, bendovima itd.)

medjutim, i prije novog vala bilo je rokenrola u kninu. moja prva muzicka sjecanja se vazu uz skaline kod vojnog magazina povise poste - seko, izet ili neko drugi poucava djecurliju akordima "crnog leptira" ili "smoke on the water" (da ne zaboravim, i "gara blek medzik vumen, faja in d skaja ..."). grupa im se, ako se ne varam, zvala "fus".

bilo bi zgodno da neko od vase ekipe napise malo o tim danima, bandovim, svirkama, plocama koje ste slusali, koncertima na koje ste isli.

(moj prvi pravi album: "Rolled Gold" Stonesa; prvi koncert: Bijelo Dugme, u basti Doma JNA; prvi pojam o tome sto je to "rock-star": Bebek sutira svoju bijelu klompu u publiku)

ali tako da vas i mi mladji malo razumijemo, da nije bas sve zagonetka i totalno interna prepiska. mislim, ako se nekom uopce dade pisati za narodne mase, jer sarm ovog sajta je upravo u suprotnom, u internoj za..banciji. medjutim, ipak je lijepo kad ostane nekakav trag, kronologija, atmosfera koju i malo siri kninski krug moze osjetiti ...

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Wed Jul 02, 2003 9:18 pm Post subject: roken rol .i godine

--------------------------------------------------------------------------------

pk16 ja sam spominjao godine ,ali u pozitivnom smislu.sto se tice muzike to ti za mene dodje kao osinje gnijezdo.znas kako, imas Mont Everest.vise ne mozes .topla voda davno izmisljena.tako ti je i u muzici (po meni).sve sto spominjes ja sam ili svirao ili gledao uzivo.ona je dostigla svoj vrhunac prije 15-tak godina.sve ostalo osim casnih izuzetaka nije vrijedno spomena.ma bolje da ja ovdje stanem jer cemo se posvadjati.rezlika izmedju mene i tebe je deset godina.odnosno ja sam deset godina stariji.zato je najbolje da ti Peki pokusa odgovoriti jer je dva dana stariji i dosta zna o tim stvarima.gdje se to pise o gitarijadama.cini mi se da si rekao da je to strucno obradio kane shteta.osim toga ja sam ti bez lazne skromnosti otvorio i vodio prva dva disco kluba u Kninu,a i sam logout ti kaze gdje sam svirao.aj navali na Pekija on ce ti to objasniti smirenije.

Back to top


Guest






Posted: Wed Jul 02, 2003 9:28 pm Post subject: ispod zemlje

--------------------------------------------------------------------------------

evo ti link: http://www.ispodzemlje.com/

pogledaj stare brojeve, u arhivu, u svakom ima po nesto. a mozes bome kupiti i cd kompilaciju, pa poslusati!

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Wed Jul 02, 2003 11:13 pm Post subject: Rokaj bebo....

--------------------------------------------------------------------------------

Ja sam ta PK16-ova 64/65 generacija, koja je odvajala od usta (puno sam puta kupio plocu kod Slavka u Jugotonu umjesto cevape ispod gimnazije), ali sam za ovaj put odlucio ispricati anti-tema-pricu koja se odigravala taman prije novog vala. Nema veze sa ovim gore rok naslovom, to je samo da se privuku citaoci....

Negdje 75-te godine je pokrenut Tamburaski orkestar ZKUD-a Dusko Damjanovic. Pocelo je grandiozno, svake subote je dolazio neki profesor iz Zadra, i nas 50-60 je vjezbalo Mlada partizaanka-a-a kolo vodilaa... To je sve trajalo relativno kratko, a za ovu pricu je vazano ono sto se iz toga izrodilo. Mile Starcevic (inace jedan od najduhovitijih ljudi koje znam, valjalo bi njega naci, pa ako je dokon da se povremeno pojavi ovdje) je vodio malu grupu u kojoj su bili Gorki, Liga, Drasko, ja, Djuro sa Vrbnika, i Raskovic (zaboravio sam ime). Sastajali smo se svake sedmice u maloj prostoriji gdje smo jedva uspijevali stati, iza prometnika u zeljeznickoj stanici, i u tambure udarali. Desetak puta smo nastupali sa the Drustvom, a najdalje sto smo stigli bila je Vrlika (cini mi se jednom i Gracac sinobusom). To je sve trajalo dok nas nisu pocele vise zanimati cure (ili druga vrsta muzike) nego tamburica, tako da je Mile kasnije skupio odrasle i ozbiljnije ljude koji su stigli puno dalje od Vrlike.

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Wed Jul 02, 2003 11:16 pm Post subject: Indexi

--------------------------------------------------------------------------------

Ko se sjeca koncerta Indexa na Dinarinom igralistu? Kad je to moglo biti?

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jul 03, 2003 1:57 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Fus
Ja sam im predlozio ime.
Izet; Sevko, Dama, Kape Cicko.Dugo vremena sam im posudjivao pojacalo. Nesluzbeni "clan" bio je i cika Rade Raskovic (IMV kombi). Veci dozivljaj je bio sam prevoz nego sve ostalo (zbog cika Radinih prica).

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Thu Jul 03, 2003 5:55 am Post subject: tamburasi

--------------------------------------------------------------------------------

mico kao sto sam rekao necu ucestvovati u raspravi samo cu tu i tamo reci neke vazne stvari.vjerovao ili ne jedna od tamburica nalazi se kod mene.nasao je covjek i poklonio. dvojica starijh koji su svirali poslije tebe su profesor Mile Breka i Stomatolog Dr.Milenko Milic.kako znaju doci kod mene vidjeli su tamburicu i prepoznali je.i tako kad god dodju uzmu je i s nostalgijom prebiraju po zicama.zamisli povise mene stanuje Dado Balic ali ni ja ni on je nismo znali nastimati dok se ova dvojica nisu pojavila.

koncert Indeksa je bio 1974.nikad se toliko publike nije okupilo u kninu.oni su svirali na centru igralista ,a tribine i igraliste su bili puni.

ima jedna zanimljiva pricica vezan za Mobi Dic i Indekse.dosao ja na vjezbu,a vjezbali smo u podrumu Krste Ljubicica (na dnu zidica).kako smo od nasih stvari svirali samo Tajm-ovce i nesto od Indeksa to vece Colja rece da je cuo dobru stvar od Indeksa i da bi je trebali skinuti.bila je to cuvena Plima.i tako ti mi sviramo, a mene stalno nesto muci.u pauzi ja neizdrzah vec bubnu.znate sta ovo je sramota oni(Indeksi) su ovu stvar prepisali od note do note.cak je i aranzman potpuno isti. to sam tvrdio danima a, Krste ,Colja i Kico(Laca Hrvoje-pjevac-moj kum-sad Australija)da sam propuvao.stvar postala mega hit i jedan dam (mislim da je proslo sest mjeseci citam ja u ondasnjem Studiju intervju sa Indeksima.kad tam lijepo pise.Fadil Redjic , basist alfa i omega Indeksa lijepo kaze .Plimu smo napisali jos prije sedam godina,ali smo je snimili tek sada.meni se upali zaruljica.kao pubertetlija sam jedne godine bo citavo ljeto u Dubrovniku.bas te godine na Plocama(dio Dubrovnika )Indeksi su citavo ljeto svirali za ples.ulaz je bio besplatan pa sam cesto sa ekipom isao ih slusati.e bas tegodine su stalno svirali Plimu.zato mi je bila poznata ali kako je proslo sedam godina ja zaboravio. aja ti fino onaj Studio pod ruku i pravac onim mojim .to smo ljeto svirali u basti DOMA.turim ja njima Studio pod nos i sav ozaren rekoh.ajd da vidimo tko je propuvao

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Thu Jul 03, 2003 6:04 am Post subject: gost i podzemlje com

--------------------------------------------------------------------------------

gost. pregledao sam podzemlje.com.nista nisam skuzio(odnosno nisam htio), a Peki ti nista od onog nebi ni pustio.ako me nisi razumio javi se privatno kako ja to kazem.ajd sad kad si poceo nema prekidanja.ima i drugih tema

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jul 03, 2003 9:22 am Post subject: Generacija

--------------------------------------------------------------------------------

Evo nas pk16, generacijo. Tek toliko da vidis kako nije starija ekipa, a to sto samo svojevremeno bili u odredjeno (pravo) vrijeme, na odredjenom (pravom) mjestu, pa se dobro razumijemo, druga je prica No to te ne treba sprijeciti da nam se pridruzis svojim pricicama kojih vjerujem da imas. Znamo mi i nesto od toga, zar ne Mico
I meni je prvi koncert bio onaj Bijelog dugmeta, a drugi Prljavog kazalista u Raducicu (ili Ivosevcima)
Pa, poznato je da je vojska nekada u Kninu diktirala i goste i repertoar. Ali, to bolje zna Moby
Pa je tako i moj treci koncert, kninske grupe TNT bio u Ivosevcima... Uz to i anegdota. Na koncert me vozio Zizi (ili mozda Cipe?) na motoru, a povratak je bio s tadasnjim bubnjarom grupe Nonom autostopom. Pa smo se lijepo na rubu provalije isprevrtali i gledali glavi mjesta.... Meni bilo nepunih 14.... , pa je bolje da ovdje stanem....
Pozdravi i poljupci generaciji!

Back to top


Nela.
Guest





Posted: Thu Jul 03, 2003 9:30 am Post subject: Godine?

--------------------------------------------------------------------------------

Sta taj pk16 misli da smo stare? Razocarat cu te, ali neki decki iz tvoje generacije nikako nisu mislili da sam stara (63), a ni ja nisam to o njima mislila Samo smo rano krenuli u svijet
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 25, 2003 7:08 pm Post subject: olaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

--------------------------------------------------------------------------------


Susrete se sad sa nekim svabom komsijom i ja njemu na fasisticki dobar dan, poslje naidje englez ja njemu opet na engleskom dobar dan, dodjem u cafe na internet i ovome ovdje olaaa!
Ma j...bem vam mater vise mi je dopizdilo , pa zazelio sam se da pricam po naski.
Pa evo me ovdje da se nauzivam naseg pisma i govora.
Pa i ovdje se zakompliciralo , nisam bio dva dana pa ja tu vise ne znam ko s kim prica, pa dok sve procitam zaboravit cu sta sam hteo reci, a htjeo sam puno...
Vidim vratila mi se prijateljica sa mora (iz vrtica )
Evo i neki me mali spanac nervira, dekoncetrise me, samo skace i vice, tuj, tuj , tuj ....igra igricu pored mene.
Evo ga sad taman sam se naviko na tuj, sad poceo sa puj, i tu...tu.
Poceo sam se znojite, moram pojacti dozu piva !!!!!!!!
Svima pozdrav sa Majorce... ode ja na golubove !!!!!!!

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Wed Jun 25, 2003 8:09 pm Post subject: Vruce, vruce...

--------------------------------------------------------------------------------

Cipe, samo ti odmaraj medju vrucim Spancima, bolja su varijanta od hladnih Engleza.
Pozdravi tebi i familiji.

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Wed Jun 25, 2003 9:55 pm Post subject: Pazi zvjezda!

--------------------------------------------------------------------------------

E, jos jedno upozorenje. Cipe, pazi da te nesto ne ubode (ne mislim na bikove)
Ja se danas popodne spustila malo do mora. Griota, zivim u Splitu, a kupam se 2-3 puta godisnje, rjedje nego svojevremeno na Br(rrrrrrr)zici! Nasla neko mirno mjestance izmedju stijena, raskomotila se od robe (i kupaceg) i 'nako golom ..... sjednem u plicak. Ma, vruce bilo, sto Cipe kaze, zmija na repu stoji. Osjetim ja nakon nekog vremena da me nesto bode, maknem se, pogledam, a ono morska zvijezda. Sa svih pet krakova! E, 'bem ti zivot, pa nisam na tebe spala! I zafrljacim je natrag u more.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Thu Jun 26, 2003 9:40 am Post subject: Pazi zvjezda!

--------------------------------------------------------------------------------

Olaaaa!
E da su meni pet krakova , ne bi mi trebalo nista raditi.
Inace vec godinama planirama da dam da mi se sije odijelo sa dva slica.
I nikako , morat cu kad odem za Bgd da narucim da mi se to sasije, mogu zamisliti krojacicu, kad se cudom , zacudi , a jos kad kroj bude izmisljala i jos cu joj reci da mi jedan slic napravi malo veci, tako da je totalno zbunim.
Ne znam kako je tebi u Splitu ali meni je ovo pre vruce ovdje, voda topla ko da sam na sarenim, nemos se razladiti,navikao sam se na onu englesku klimu, tek sad vidim.
Pozdrav !

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jun 26, 2003 9:41 am Post subject: Buenos dias senor Cipe

--------------------------------------------------------------------------------

Hola Cipe (tako mi kaze ona moja vjestica od kceri da se tako pise) amigo mio! Ha, sta velis, pravi poliglota. Poslala sam Pekiju 2 slike iz naseg dragog vrtica, ali ne znam je li ta razmjena bila uspjesna, pa da se vidis kako si bio lijep i zut kao kanarincic.
Ja sam se vec prepala da te policija capila zbog koke ili sl. kad se ne javljas, a ovih dana tu je prava guzva. Kao pravi grad, ono kad smo navece govorili: ajmo u grad (kao da vec nismo u njemu), tako i sad svako vece odem malo u grad i bas je ok. Falis nam i ljubomorni smo iako i mi imamo more, ali u nasoj navici je da nam je uvijek sladje tudje (sjecas se svercanja farmerica iz Trsta), pa sve mislim da je tebi ljepse. Jos te Spanjolke... o jadna tvoja zena!

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jun 26, 2003 9:49 am Post subject: Tref

--------------------------------------------------------------------------------

Pa ovo i je pravi virtualni grad/zidic. Jos kad bi nam Mico i Peki osigurali mogucnost chata za cakulu, pa da ga nazovemo, predlazem, Tref. Onda, lijepo se spremimo (ubacimo u film), sredimo (obucemo one farbane potkosulje) i krenemo u Tref....

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Thu Jun 26, 2003 9:51 am Post subject: Buenos dias senor Cipe

--------------------------------------------------------------------------------


Olaaa !
To ti je sve sto ja znam na spanski, a mislim da ti je mala u pravu(valjda se tako pise vidicu pa cu ti javiti )
Nisi valjda nasla sliku iz vrtica,hahaha!
Ja inace nemam ni jednu sliku osim sa svoje svadbe i to sam poslao Peky-u premda sam se pre toga morao dobro posvadjati sa zenom , ona nije dala, a ja vise poslao zbog Tita koji se vidi u pozadini.
E morat cu da vidim poslje jel razmjena uspjela.
Ja sam ti inace zut ko kanarinac bio obicno poslje ljeta , jer sam svako ljeto provodio po tri mjeseca na Jadriji kraj Sibenika i tamo od sunca i soli totalno pozutim.(pretpostavljam da je slikano u jesen)
E bas se radujem toj slici.
Sto se tice zene , vec sam se posvadjao sa njom par puta, jebi ga lete oci same ne mogu da ih kontrolisem, kad me sve interesuje.
Znas kako je svak misli da je onom drugom bolje, tako i ja samo grintam i vicem bolje u hrvatskoj sto puta nego ovdje, ali stvarno je bolje, ovdje nista narocito, totalno sam razocaran.
Prosle godine sam bio na Ibizi , tamo je stvarno dobro.
Idem na plazu, pozdrav !

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jun 26, 2003 11:14 am Post subject: Nebo

--------------------------------------------------------------------------------

E moj Cipe, cim ti gledas u nebo, mozes biti siguran da si na pravom odmoru, a i sa zenom ces se manje svadjati .
Sjetilo me to sada jednog mog bisera s logorovanja izvidjaca u Ohridu 1979. Navecer bi se skupili na plazi, Davorin se dohvatio gitare, ostali stokakvih bocetina, a ja mojih prvih cigara (bilo mi je nepunih 14 godina) da mi je dim na usi kuljao. Lezim na plazi, pjevucka se, pijucka, i gledam u nebo. Svako malo primjetim da padne poneka zvijezda, sto do tada (a i poslije) nikada nisam vidila. Kad sam se vratila u Knin, pita me otac kako je bilo. Mislim se sta da mu kazem, jer od svega sto sam zapamtila i sto je, po meni tada, bilo vrijedno spomena, nisam mu smjela reci. Nakon brzinskog premisljanja, izvalim k'o iz topa: "Super! U Ohridu zvijezde padaju kao lude!" Otac se najprije baci od smija, pa uozbillji, pogleda me kriticki i konstatira: "Vidi se da nisi imala pametnijeg posla!". A druga je prica kad sam se vratila s jednog ljetovanja (a naivni roditelji mislili da sam sa izvidjacima), pa me onako bijelu kakva sam i otisla, pitali: "Jesi li ti uopce izasla iz satora?" (odmah dodajem i "opravdanje": tada mi je bilo "vec" preko 16).
P.S. Ej, ljudi, ispade li ja neki skriboman? Svakom loncu poklopac? Sta cu kad me nije tesko potegnuti za jezik/prste? Doduse, ne moze to bas svako, ali u ovom biranom drustvu, nesto me krenulo... Naceta, sam, naceta....

Back to top


mico



Joined: 01 Mar 2003
Posts: 31
Location: London, Ontario
Posted: Thu Jun 26, 2003 11:18 am Post subject: Chat

--------------------------------------------------------------------------------

Gazda je odobrio i chat je instaliran, jos uvijek u test modu doduse.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jun 26, 2003 11:19 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sanja forum i sluzi zato da pises koliko god volis

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jun 26, 2003 11:21 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ne mogu vjerovati, svi smo ga pitali, sve je odbio, a gle mala Sanja ga smotala...

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jun 26, 2003 11:25 am Post subject: Smotana

--------------------------------------------------------------------------------

Ocito sam totalno pukla! Sto rekose na nekim ranijim forumima, trebaju sedmice da se poslije ovih izlazaka "ugrad" unormalim. Valjda ce i biti tako....
Ajde da se probamo dogovoriti i u neku uru navecer naci na chatu. Uru koja, naravno, odgovara i ovim nasim prekooceancima.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jun 26, 2003 11:31 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ja sam za (jes of skroz naskroz)

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Thu Jun 26, 2003 8:55 pm Post subject: Rendes

--------------------------------------------------------------------------------

Ma, vidi ti ovo! Nela i ja se izjasnimo za chat, pozovemo na rendes, a niko se od muskih ne javi! Pa zar se ovako reagiralo u Kninu na zensku inicijativu? Ne pamtim, nesto....
Sramota, stvarno, mislim..... Jos ce i Peky pomisliti da chat stvarno ne treba!
Ajde Mico, Kninjanine, Cipe, Moby i ostali, da vas cujem. I tebe Milemande, dakako!
Pozdrav.

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Fri Jun 27, 2003 12:17 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo da se i ja ukljucim malo.Hvala Sanja sto si i mene spomenila Zadnji pur sam te vidio u ljeto 1994 godine u BG. Cekali smo autobus iz Knina.Desetak dana poslije toga ja sam otisao u Kanadu. Pogadjas li o kome se radi?

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Fri Jun 27, 2003 9:24 am Post subject: Oops!

--------------------------------------------------------------------------------

Sorry, nije bilo namjerno! Naravno da znam o kome se radi. Da, vidjeli smo se, ti na putu za Kanadu, ja za Njemacku (isla po vizu), samo, ja se vratih... Lukavi Nijemci, dali mi vizu samo za mene i jedno (!?) dijete, a onda na njoj napisali da se u Njemackoj moze neograniceno produziti:) Pazi da ne bi!

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Fri Jun 27, 2003 6:08 pm Post subject: Re: Nebo

--------------------------------------------------------------------------------

Sanjice !
Vidis kako ja tebi tepam.
Pa ja sam bio te godine na Ohridu sa izvidjacima.
Sijecam se jedno jutro kad su nas postrojili i rekli meni da pozdravim zastavu ja sam rekao "pozdrav zastavi "
sto je svima bilo smjesno, a ja ni dan danas ne znam zbog cega.
Inace sa tog gostovanja u Ohridu se sjecam da sam osvojio drugo mjesto u tenisu stonom od par stotina koliko je bilo izvidjaca.
Takodje sjecam se sefa sucevog sina koji je svakodnevno maznjavao hranu na taj nacin sto bi jedan tanjir stavio ispod tacne a drugi na tacnu.
Te godine je sef naucio da pliva ali samo ledjno pa bi otisao i po nekoliko kilometara bar mi se tako cinilo.
Tako ti mi jednom odemo camcem za sefom kojem se glava vidila sa obale samo kao jedna mala tackica, obidjemo ga da nas on ne primjeti i pridjemo mu sa ledja, on onako ne racunajuci da u nesto moze udariti na otvorenom jezeru , pliva, zmiri, slinav, odjednom udari glavom u camac i potone....
cinilo mi se da je otisao do dna, ja sam racunao ovaj tek proplivao nece se on ni znati vratiti, ali ipak je isplivao i onako onim piskavim glasom kaze "sta vi radite tu?"
Inace imao sam i neke slike ali sam ostao bez njih, sjecam se nekih:
Miki Basa, pok. Goran Despotovic, Jela Lukic, Gula Dusan Knezevic bio je vracen zbog ne dolicnog ponasanja, zatim Vojko( iz maka)
Mislim Tasa Gugo i Vojka Jukic, eto ti su mi ostali u sjecanju a tebe se ne sjecam, da nemas sliku neku sa Ohrida ?

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Fri Jun 27, 2003 8:46 pm Post subject: Uspomene!

--------------------------------------------------------------------------------

Nemam Cipe slika, zagubile mi se nesto zajedno sa tvojima, na istoj su hrpici Mi smo ti ljudi bez konkretnih uspomena i onoga sto bi nas na postojece podsjetilo, imamo samo ono sto nosimo u glavi i sto je zasluzilo da nam se ureze u sjecanje.
Mislim ipak, da je ovo sto ti spominjes, bilo 1978, godinu prije (kazu da je to bilo ludje logorovanje od ovog godinu kasnije). Kad sam ja bila, bili su Miki, Nenad, Lali, Davorin, Sljiva, Nikola (Sljivin brat), Dule (Coko), Bilja, Vera (Gacesa), Neso, Cibici, Igor Vidic... Ne sjecam se dalje. Uglavnom, upravo pobrojani nisu me tendili ni za suhu sljivu. Za mene se po povratku prepricavalo da sam bila puna para i hranila se u obliznjem hotelu (sto i bi istina) i uvijek imala cigara. Davorin me tada nazvao Jolanda jer bi, onako navecer uz gitaru, ja uhvatila najbolje mjesto i "ujolila se". Sreca pa se taj nadimak nije zadrzao Sjecam se i da sam cijeli put od Knina do Beograda prespavala s Igorom Vidicem u istoj vreci za spavanje i to bukvalno na spoju dvaju vagona (ekipa rezervirala karte za krivi vlak), a poslije sam od Skoplja do Ohrida isla na motoru s Mikijem jer mi je, kao, bilo muka u autobusu Sjecam se i nekog tamosnjeg domacina Kire koji je imao jedno izvrnuto stopalo. Pa kad bi igrao kosarku, a mi to promatrali ispod satora (bez da mu vidimo gavu) nikad ne bi znali na koju ce stranu krenuti (da bi zbunio protivnike)
Posebna je prica kada je ekipa na spavanju Sljivinom bratu (a on pak u blazenom stanju, pun promila) obrijala pola brka ili kada su ga, sve sa onim limenim krevetom, odnijeli u jezero u plicak.....
Pozdravi i poljupci.

Back to top


cirus
Guest





Posted: Sat Jun 28, 2003 2:06 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

" Nikola (Sljivin brat), "
Reci Sanja njegovo pravo ime,NINE KUJA pa svoji smo.jedva skontah o kome se radi

Back to top


cirus
Guest





Posted: Sat Jun 28, 2003 2:48 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sanja molim te da mi odgovoris dali si mozda u kontaktu sa Nebojsom tvojim prezimenjakom (Prcinim rodjakom kod v.pekare). Cuo sam da je negdje u C.G. Ako imas njegov meil molio bih te da mi ga posaljes na adresu: cirus232@hotmail.com
Hvala unapred

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 28, 2003 10:54 pm Post subject: Re: Uspomene!

--------------------------------------------------------------------------------

[

Zdravo Sanja !
Ma ja mislim da sam ja bio te godine kad i ti sad si me podsjetila na mnoge , koji su bili sa mnom jedino ako oni nisu isli svake godine na Ohrid a ja samo jednom.
Ja sam licno bio kad se nosio krevet u jezero ali je to bilo(bar te godine ) sa culinim mladjim bratom ne mogu da se sjetim kako se zvao, toliko je tvrdo spavao da smo ga odnjeli u jezero sa krevetom i tamo je nastavio da spava, mi smo umirali od smijanja kad se probudio i onako zacudjeno gledao oko sebe.
Te godine kad sam ja bio , bio je i taj Kiro koji je imao jedu nogu okrenutu naopako, i kad smo igrali kosarku lako ga se fauliralo samo kad treba da skoci na onu nogu okrenutu naopako stanes mu na prste i nema od skoka nista.
Inace kad smo vec kod Kuje dali znas gdje je kuja i sljiva o njima nista ne znam i dali bilo ko zna neka napise.
Pozdrav !

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 28, 2003 11:17 pm Post subject: Re: Rendes

--------------------------------------------------------------------------------

Znas sta ?
Mi smo ti malo stariji i iskusniji , znamo mi da od ovih internet randesa nema srece, da je nesto konkretno ne bi tebala puno dozivati , ne bi ti ni Sanja pomgla.]

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Mon Jun 30, 2003 12:33 pm Post subject: Pojma nemam

--------------------------------------------------------------------------------

Nije me bilo dva dana, ali evo, vracam se, vracam...
Ciruse, pojma nemam gdje je Nebojsa, a i koliko sam se pokusala sjetiti na koga da te uputim (Prco nije s njim u kontaktu), ne uspijevam. Ja sam ga zadnji put srela u Kninu prije 3 godine, rece mi da je dovezao neke ljude iz Crne Gore, ali nemam njegov telefon ni eventualno mail.
Na zalost (Cipe), ne znam ni gdje su Sljiva i Kuja (kojem se nisam uspjela sjetiti PRAVOG imena!). Mozda je netko obavjesteniji od mene, pa odgovori.
Pozdrav svima.

Back to top


Nela_
Guest





Posted: Tue Jul 01, 2003 5:16 am Post subject: telefon

--------------------------------------------------------------------------------

Za Cirusa: www.telekom.cg.yu - to ti je telefonski imenik Crne Gore, tamo ih ima 5 s tim imenom i svi su u Podgorici, pa ih probaj zvati.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Tue Jul 01, 2003 6:26 am Post subject: sljiva i kuja

--------------------------------------------------------------------------------

pa cipe sta ne pitas onog tko uglavnom "zna sve".Sljiva-Radić Slavko -glodac u TVIK-u. Kuja-Radic Nikola ,pratilac teretnih vlakova( u onim malim kucicama na kraju kompozicije),skretnicar a posloje pregledac tockova. negdje istocna srbija.a zamisli komsiluka :Kuja, Sljiva,Belaja i bliznaci Lezajic(sarga tica kobasica em ti sekirce).kako sve znas o golubovima bas me zanima dali znas gdje je u kninu bio raj za GRLICE.

Back to top


Kninjanin



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 44

Posted: Tue Jul 01, 2003 9:15 pm Post subject: Grlice

--------------------------------------------------------------------------------

Ne bih se mozda trebao mjesati jer se nije mene pitalo, ali....
Nisam bas poznavalac, ali sjecam se nekakve udubina, nije bila pecina, nesto takvo, ispod tvdjave, a malo iznad Loredanovih vrata (bilo je to davno za mene, a kamo li jos za za Mobija !) gdje je bilo dosta grlica. Mi smo ih lovili iz zracnice po Boriccima iznad bolnice, ali... Gdje ih je bilo najvise? Ne znam!

Last edited by Kninjanin on Wed Jul 02, 2003 5:21 am, edited 1 time in total

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Tue Jul 01, 2003 10:42 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Hvala Nela za Imenik

Back to top


Guest






Posted: Wed Jul 02, 2003 1:52 pm Post subject: Re: Grlice

--------------------------------------------------------------------------------

Ne znam gdje je bilo najvise grlica, nisam volio grlice, premda mi je zao svake koju sam ubio iz zracne puske.
Sto nas bivsi predcjednik Tito rece pred smrt:
boga mu pece me savjest koliko sa divljaci poubijao , tako da vise ne idem u lov.
Golubar ni jedan ne voli grlice, kao sto ni jedan uzgajivac pasa ne voli pse koji nemaju pedigre.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Fri Jul 04, 2003 7:59 pm Post subject: trazi se sanja

--------------------------------------------------------------------------------

ja stvarno neznam staje sa ovom zenskom.otkad je onaj bubnuo o godinama , a Nela izracunala da njih dvije imaju skupa 129 godina Sanje nigdje.moraces imati dobro opravdanje zbog ovolikog izostanka.inace slijedi ukor pred iskljucenje iz vodovoda.a mozda je nasla kakvog splicu pa joj ovaj zabranio da se druzi sa vlajima.

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Fri Jul 04, 2003 10:33 pm Post subject: Nemala

--------------------------------------------------------------------------------

Moj Moby, vec sam ti ranije rekla: taj problem s muskim rodom vec bi odavno i bez ikakvih problema rijesila u ondasnjem Kninu, a ovako....
Ima mene i bit ce me jos, ali sada sam trenutno, kako rece jedan bolnicki portir (kad ne moze dobiti tel. vezu) - "Zauzece, sejo". Oces da otvorim jedan topic o zubima i zubarima, posto me je to svojski zauzelo posljednjih dana? Ne bi bilo bas interesantno.
A sto se tice godina, pravo da ti kazem, ponekad mi se i ucini na ih imam svih 65!
Poljupci i pozdravi.

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTAJ

Post by Petar-Peky Bukarica »

sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Sat Jul 05, 2003 9:55 am Post subject: Vubi

--------------------------------------------------------------------------------

Evo mene jope' f novim vubima, pa malo fvfljam dok fe ne naufim govoviti.

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 36
Location: Split
Posted: Sat Jul 05, 2003 9:59 am Post subject: Spanjolac

--------------------------------------------------------------------------------

A dje nam je Spanjolac? Cipe, sta se ne javljas? Jesi stigao "kuci"?
Pozdrav.

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 89

Posted: Sat Jul 05, 2003 10:23 am Post subject: zubi i kosa

--------------------------------------------------------------------------------

evo ispade da cipe pise kosom a sanja zubima.bas me zanima kakvo ce opravdanje cipe donjeti.vjerojatno ce biti pecat od uprave komunalnog.

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Tue Jun 03, 2003 7:57 am Post subject: Pozdrav gazdi Pekiju i svim knjinjanima!

--------------------------------------------------------------------------------


Dobro jutro iz Engleske!
Pa knjinjani moji kako ste?

Back to top


Nela
Guest





Posted: Wed Jun 04, 2003 9:05 am Post subject: Ciao

--------------------------------------------------------------------------------

No Cipe ne pricas sam sa sobom, mi se malo pravimo Englezi, ispitujemo ti zivcice...
Dobro jutro i tebi i ostalima

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 88

Posted: Wed Jun 04, 2003 1:44 pm Post subject: nela i cipe

--------------------------------------------------------------------------------

cao nela cao cipe .kako je ljepo otvoriti forum i vidjeti tekst novih faca.ajd sad nemoj da zasutite. kako smo cipe prilicno toga mozes da procitas na Forumu, a za tebe neli,djabe se meni praviti englez kad je u pitanju OBJEKT, a ne subjekt.nadam se da smo se razumjeli.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Wed Jun 04, 2003 4:56 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja bi se zahvalio na dobrodoslici i ranije, samo dok sam ukapirao kako da odgovorim prodje vreme, a posto prodje vreme, zaboravi kome da se zahvalim, dje sam ono sta????????????
Ma nema veze pozdravljam sve prisutne znane i neznane,
nemojte sta zaviditi !

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Wed Jun 04, 2003 8:27 pm Post subject: Pozdrav s Velebita

--------------------------------------------------------------------------------

pa meni se cini Cipe da si pravio frule jos u vrticu (sorry mozda postoji jos neki Cipe a ja ne znam)........u svakom slucaju dobro je bar pomisliti da susrecem nekog od svoje generacije.
A ono za objekt i subjekt pa ja nisam bas shvatila, izgleda da sam kratke pameti (pofarbane u plavo, to je sigurno zato), pa molim da mi se podrobnije objasni .
Sudeci po adresama ima Vas svugdje, ali poznati duh kninske raje nije nestao i to mi je drago vidjeti. Da prevedem nasem Cipi: I am very glad to see that!

Back to top


cirus232



Joined: 20 Mar 2003
Posts: 49

Posted: Thu Jun 05, 2003 1:14 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kao sto Nela kaze jesi li ti stvarno 'onaj" Cipe ili si slucajno osoba sa istim nadimkom. Ja mislim na Cipu sto se druzio sa Ticom, prodavao ribu jedno vrijeme ,vozio (cini mi se Javu) motor, mislim stanovao oko Rio Bara, poslije cini mi se zivio u Zadru,plave kose(opis kao iz milicije).

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Thu Jun 05, 2003 6:47 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdravljam knjinjane !
Ja sam mislio da je cipe zasticen nadimak , salim se, ja sam taj cipe sto se druzio sa ticom, prodavao ribu, vozio javu, i pusio travu, hahaha!
Medjutim ja se sjecam da sam poznavao samo jednu Nelu ali ne mogu se sjetiti ni gdje ni kad???????????
Nego ovo mi se cini da bi moglo biti interesantno ko "pravi zidic"
Moze se viditi i cuti napokon pravi kjnjinjana.
Samo treba malo da se zakuva , eto toliko od mene
pozdrav svima !

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Thu Jun 05, 2003 8:02 pm Post subject: Iza zidica

--------------------------------------------------------------------------------

E pa naravno da si me poznavao kad je i moje ime kao i tvoj nadimak unikat. A podsjetit cu te . Hodao si s mojom prijateljicom duze vremena (necu je imenovati, nije fer). Stanovao si negdje blizu Natase Grcic i Dice, a druzio si se s Palom mladjim, a ja s njegovom pokojnom sestrom. A cini mi se da smo skupa isli u vrtic (ili si se mozda muvao oko njega) u zeljeznickim zgradama davnih sezdesetih kod drugarice Mire. Vidis ti koliko ke moje sjecanje, prava baka.

Back to top


pk16
Guest





Posted: Thu Jun 05, 2003 9:40 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

vrtic u zeljeznickim zgradama ?? tu mi se otvorila rupa u pamcenju.

sad se sjecam da sam tamo nekad bio, ne znam ni sad kojim povodom? ako sam ja isao u vrtic (tj zabaviste), onaj povise bolnice, sa negdje 4 godine, da li to znaci da sam neko vrijeme isao u taj gornji vrtic sa 3 godine ??? to bi bilo negdje ... 1968-69. jesu li ta dva vrtica postojala istovremeno?

ma nije bitno, ali to mi je izgleda jedna od ranijih stvari u pamcenju.

inace, dosta toga na ovom sajtu mi izgleda poznato, ali vrlo maglovito.
svi izgledaju kao da su sisli s woodstocka. moja generacija je par godina mladja, novo vrijeme.

sorry, ovo nema veze s gorespomenutim cipom, covjeka ne poznajem.

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Fri Jun 06, 2003 4:46 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------


Dobro jutro !
Hahahahahaha !!!!
Nela, popravi mi jutro, malo si mi vratila neke filmove sto rece ovaj koji se nisam sjetio od kod zna kad.
Npr drugarice Mire i vrtica u zeljeznickim zgradama, nisam joj se mogao sjetiti imena do danasnjeg dana, dok me nisi podsjetila, a lika joj se sjecam cak i mladeza koji je imala na licu.Poslje smo presli u zabaviste kod drugarice Melite vidis ona mi je ostala u sjecanju vijerovatno posto joj je ime cudno, ustvari toliko cudno da cak nisam siguran dali joj je to stvarno bilo ime?
Sto se tice Dijane i Natase njih se cesto sijetim kao i drugih komsija , prijatelja, poznanika pa cak i onih koje sam znao iz vidjenja.
Nego da ne duzim moram da idem na posao ,sad mi se mota i slika Nele po glavi.
Pozdrav !

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Fri Jun 06, 2003 5:39 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Kad smo kod Melite, bilo joj je pravo ime, a s njom je bila i jedna plava teta, vise ne znam kako se zvala. Imam i sliku gdje se igramo pokraj ljuljacki u pijesku, a na slici prepoznajem jedino Renatu Knezevic koja se poslije udala za Antu Anica.
Mislim da je i cilj ovog foruma obnavljanje nekih davnih uspomena. Svi ljudi koji imaju korijene dodju u svoj grad pa poslusaju od onih koji su ostali sto se dogadja, tko je gdje, koliko djece ima i sl., a mi smo iscupani i razbacani tko kuda. Ja zivim dosta blizu, samo stotinjak km, ali nisam bila od 1997. jer to nije to. Ljudi cine grad a ne kuce. Zato mi je posebno milo da je otvoren ovaj site za normalne gradjane Knina. Gdje god pogledam na internetu samo se prepucavaju (valjda jos ratuju jezicinom), jedino ovdje je duh onog doba. Prema tome, pozdrav i tebi generacijo (a bas je bilo dobro vozit se na motoru, pogotovo uz i niz tvrdjavu)

Back to top


mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 88

Posted: Fri Jun 06, 2003 6:34 pm Post subject: englezi i OBJEKT

--------------------------------------------------------------------------------

ma znas nela i ti cipe pravo ste osvjezenje na forumu.onaj PK16 spominje godine pa probam blefirati koja je razlika izmedju vas dvoje i mene. po Cirusu nebi trebala biti velika.samo cini mi se da se vas dvoje dopisujete ,a nas ste i nesvjesno iskljucili. naime takve su vam teme.kad smo kod pale mislim da je u australiji (stari mu je bio u posjeti prije koji mjesec i svaki dan se sa njim zafrkavam) Nela kazes da ne mozes povezati OBJEKT I PRAVITI SE ENGLEZ .pa sama sebi si skocila u usta.naime kazes NE ZIVIM DALEKO SAMO 100 KM ,ALI TAMO (U KNINU) NISAM BILA OD 1997 JER COVJEK SE VEZE ZA LJUDE A NE ZGRADE. pa vidis ja se pravim englez ali mi OBJEKT (POSTOJI JOS I SUBJEKT)neda da normalno disem.ma nije bas takom sve crno. ne trazi dlaku u jajetu jer ima nas ovdje jos mnogo normalnih.ajd sad vise pitanja i odgovora tj ponavljam opet ,ukljucite i nas.

Back to top


Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Fri Jun 06, 2003 10:44 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Cini mi se da nisi shvatio sto sam mislila. Ne mislim da ljudi nisu ok, sigurno jesu, ali to nisu oni s kojima sam ja odrasla, to su neki drugi ljudi, druga spika, stil zivota i nacin razmisljanja od onog koji smo imali. Mozda bi tako isto bilo i da nije bilo rata, ali to nikad necemo saznati. Tuzno je doci u svoj rodni grad a nemati kod koga doci osim na groblje. Ali ovo bi trebao biti veseli sajt sa zabavnim temama zato nemoj o tome, mozda sve da svedem na slavnu recenicu iz Stankoviceve Neciste krvi:-zal za mladost.... to je otprilike to. Ne mozemo vidjeti kako medjusobno starimo, zaustavila nam se kazaljka, a mozda je to i dobro.
Ne iskljucujem namjerno, odgovaram svima koji mi se obrate. Moram priznati da uzivam u ovom forumu i zaista hvala Pekiju, a moj prijedlog bi bio da uspostavi chat , bilo bi i bolje.
Zapravo i ne znam tko se u Knin vratio jer su se pokidale veze. Dok smo brinuli da prezivimo zaboravili smo kontaktirati jedni druge, a sad mi je glupo da trazim ljude poslije toliko vremena. I mogla bih jos puno toga napisati, ali prepustam ostalima, kao sto si lijepo rekao, neka se ukljuce. Lijep pozdrav

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Fri Jun 06, 2003 11:04 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Dobro vecer !
Ja nekako uvijek volim da pozdravim ili sa dobro jutro ili dobro vecer posto sam sam obicno na kompjuteru ili vrlo kasno ili vrlo rano, cini mi se da nikad nisam bio po nekim standardima pa sam ostao u tome dosljedan.
Ovo mi inace dodje kao da dolazim u neko drustvo , a tako sam odgojen da uvijek pozdravim.
Ja kao i vecina knjinjana sam izbijeglica i to vec godinama, od 91-e, posto sam otisao iz Zadra tako da mi je to vec preslo u neku vrstu zanimanja.
Prvo sam bio u izbjeglistvu u sremu gdje sam ( posto nisam nista radio)
provodio noci uz smederevac lozeci kukuruz u klipu. Posto nisam imao para za drva, kukuruz je bio namjenjen za patke, koje sam prodao jos dok su bile male ,jel su mi trebale pare da platim struju i telefon, kukuruz sam kupio tako posto sam prodao zicanu ogradu koja mi nije vise trebala jel sam prodao kozu i tako dalje i tako dalje.Sve je to islo nekim takvim nenormalnim redosljedom jel i sam moj zivot nije bio normalan. Moje je zanimanje bilo izbijeglicko, a to podrazumijeva potpuno predanje tom poslu,, koji se sastoji od danonocnog razmisljanja za gradom i ljudima koji su izgubljeni nepovratno, medjutim to je zanimanje koje je jako slabo placeno.
Zbog toga sam i dolazio u ovako nezgodnu materijalnu situaciju.
Sad ne lozim vise smederevac prodao sam ga kad sam kretao za englesku ali zanimanje moje pravo je ostalo i dalje isto, ja sam jedan od rijetki koji radi isti posao kao i dole a nisam isao na prekvalifikaciju priznali su mi diplomu. Ustvari sad sam shvatio da su mi priznali diplomu zato sto je ono dole i bila njihova skola.
Bojim se da ovo ne bi preslo na politiku a Peky je ljepo rekao da se manemo politike , ovo su samo konstacije.
Ja inace uzivam da pisem, tako da Nela i mobi dick ne znate u sta se se uvalili hahahahahaha!
Pa ja mislim da bi bio red da i vi nesto napisete o sebi.
Mobi za pocetak gdje si stanovao , gdje si sad, Nela takodje, kad sam vec kod Nele interesantno je jedno da se iz vrtica nikog ne sjecam osim Melite vec pomenute prezivala se Cvetkovic i sina joj Darka.
Cudno je da sam ja jos onda sa mozda 4 ili 5 godina mislio kako je dobra riba ,drugarica Melita i kako bi je ja kresnuo.???????????????
Premda zvuci ne vijerovatno ja sam jedan od rijetkih koji se sjeca kad je prohodao. Ma sta mislite jel to moguce , a prohodao sam sa 13 mijeseci cer mi je prohodala sa 9 , tako nesto i sin, znaci ipak dijeca jase na ledjima roditelja. Eto toliko, posto sam se dobro osvijezio pivom mislim da je bolje da dok je jos na vrijeme ja odem jel ovo mi se nesto oduzilo , bojim se da mi se necete vise javiti a Peki ce otvoriti neki novi forum gdje se necu moci uclaniti, zvat ce se forum" svi osim cipe"
Posto ja inace najvise volim sale na svoj racun, nadam se da ce te ovo tako i da shvatite, Pozdrav !

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 95

Posted: Sat Jun 07, 2003 12:10 am Post subject: Mrs./miss. Nela,mr. Mobidik & mr. Cipe

--------------------------------------------------------------------------------

Mrs./miss. Nela i mr. Cipe,dobro dosli na Forum!
Vase diskusije su zanimljive ali plesete na "zici",
odnosno dirate se tema i vremena koja nisu bas
pozeljna na ovom Forumu,a i mr.Mobidic sa vama.
A sad kad ste zakuvali sa mr.Cipom,nadrljali ste,
covjek ima neiscrpnu energiju za pisanje,smisao
za humor i obrijan jezik.
Cipe,otvaram novi topic sa temom,"Kninski golubari".
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nela



Joined: 04 Jun 2003
Posts: 43

Posted: Sat Jun 07, 2003 6:24 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice Melite moram priznati da sam musko i sama bih... oprostite teta Melita. A ti si se Cipe rano pustio u promet. Moja shvacanja za sto muski rod sluzi (osim za gadjanje kamenjem, i danas kad se naljutim gadjam muza tecama i pepeljarama - to mi je posljedica) mnogo su kasnija, tek negdje oko petnaeste. Do tada sam bila obuzeta matematikom, a direktan utjecaj na moj zivotni put izvrsio je drug Burse, strah i trepet kninske osnovne skole ciji sam ljubimac bila. Ma kakav Pitagora i njemu slicni, kao dobar matematicar rano sam shvatila da u skoli treba biti andjeo a u drustvu vrazicak.
Sad sam se sjetila da smo farbali muske potkosulje i oblacili, mora da smo bili lijepi i seksi. Valjda je to razlog mog nesto kasnijeg shvacanja da nisam musko. E, a posto sam mislila da sam musko onda sam se i bacila na muska zanimanja, od kradje kukuruza u bascama kraj Radljevca, pecenja istih na tvrdjavi, gitara, pa preko raznih zica (eh te zice) do danasnjih zica s kojima se eto bavim kao zivotni poziv. Pa kad ljudi misle zasto im nestade struje, ni ne znaju da su korijeni u cistim traumama iz djetinjstva kad ne znas jesi li musko ili zensko i u dobrom drugu Bursi koji je mislio da cu ja daleko dogurati. A da sam znala da sam zensko danas bih lijepo plela i heklala a ne petljala se u visoki napon. Srecom moja djeca kao i tvoja su malo svjesnija od svoje roditeljice pa moj sin zna da je musko (voli curice cudo jedno), a kcer je sminkerica za razliku od majke i gore spomenutih potkosulja (didovih by the way).
Za Mr. Pekyja - nije mi ni u snu bila namjera pricati o zabranjenim temama, a sigurno ni Cipi , mi smo malo nostalgicni, pa u tom smislu oprostite, to sa zicama mi je profesionalna deformacija, a kao sto sam rekla nisam ja kriva (jer ni jedna zena nikad nece priznat krivicu). Nostalgija se odnosi na vrijeme prvih cigareta, voznje biciklima, motorima, pecanja pastrve (a poslije i nekih faca), sjedenja oko i u Trefu, sjedenja iza gimnazije, ulaska na koncerte na tvrdjavi preko zida (jos me bole ledja),bjezanja s nastave,itd.Jedino sto mi je zelja da podijelimo sjecanja jer mi se cini da smo kao mladi zivjeli 100 na sat i da je bilo lijepih i trenutaka i ljudi za pamcenje. Pozdrav s Velebita

Back to top


cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 47

Posted: Sat Jun 07, 2003 10:56 am Post subject: Re: Mrs./miss. Nela,mr. Mobidik & mr. Cipe

--------------------------------------------------------------------------------

Peky neeemaa proooblemaaa, to ti je jedna u Golubicu stalno govorila kad se napije, nema problema, dok to cujem odma znam da je mrtva pjana.
Drago mi je da si otvorio temu o golubarima ali se bojim da bi moglo sve pasti na moja ledja jel cisto sumnjam da ima jos koji golubar na tvojoj listi , a dobro bi ih bilo sakupiti bar pokusati. Inace golubovi su moja naj veca ljubav koja me jos drzi, momentalno nemam vremena vec kasnim 15-ak minuta , danas saljevam neku plocu u basti pa mi dolaze ljudi , narucio sam janje itd, danas definitivno ne mogu, eto toliko pozdrav svima da ih ne nabrajam!
Post Reply