PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Ne daj se Ines
Ne daj se godinama moja Ines
Drukcijim pokretima i navikama
Jer jos ti je soba topla
Prijatan raspored i rijetki predmeti
Imala si vise ukusa od mene
Tvoja soba divota
Gazdarica ti je u bolnici
Uvijek si se razlikovala
Po boji papira svojih pisama, po poklonima
Pratila me sljedeceg jutra oko devet do stanice
I rusi se zeleni autobus tjeran jesenjim vjetrom
Kao list niz jednu beogradsku padinu
u vecernjem sam odijelu i opkoljen pogledima

Ne daj se mladosti moja, ne daj se Ines


Dugo je pripremano nase poznanstvo
I onda slucajno uz vrucu rakiju
I sa svega nekoliko recenica, lose prikrivena zelja
Tvoj je nacin gospodje i obrazi seljanke
Prostakuso i plemkinjo moja
Pa tvoje grudi, krevet
I moja soba objesena u zraku kao naranca
Kao narancasta svjetiljka nad zelenom i modrom vodom Zagreba
Proleterskih brigada 39 kod Prkovicka
Pokisla ulica od prozora dalje i sum predvecernjih tramvaja
Lijepi trenuci nostalgije, ljubavi i siromastva
Upotreba zajednicke kupaonice
I "Molim Vas, ako netko trazi"


Ne daj se Ines


Evo me ustajem tek da okrenem plocu
Da li je to nepristojno u ovakvom casu
Mozart Requiem Agnus Dei
Meni je ipak najdrazi pocetak
Raspolazem s jos milion njeznih
I bezobraznih podataka nase mladosti
Koja nas pred vlastitim ocima vara, i krade, i napusta


Ne daj se Ines


Poderi pozivnicu, otkazi veceru, prevari muza
Odlazeci da se pocesljas u nekom boljem hotelu
Dodirni me ispod stola koljenom
Generacijo moja, ljubavnice


Znam da ce jos biti mladosti,
Ali ne vise ovakve - u prosjeku 1938
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite
I ta ce mi mladost tesko pasti
A bit ce ipak da ste vi u pravu
Jer sam sam na ovoj obali
Koju ste napustili i predali bezvoljno

A ponovo pocinje kisa,
Kao sto vec kisi u listopadu na otocima
More od olova i nebo od borova
Udaljeni glasovi koji se mijesaju
Glas majke prijatelja, kceri, ljubavnice, broda, brata
Na brzinu pokupljeno rublje pred kisu
I nestalo je svjetla s tom bjelinom
Jos malo setnje uz more i gotovo


Ne daj se Ines


Peky .... ovo je za sentimentalni kutak
cirus

Post by cirus »

Mobi
Tvoj prijatelj iz Zadra koji og deset rijeci pet kaze "znas". Mislim da znam o kome se radi. Ako je tacno da je to ta osoba onda si pogresio. On govori "znades". Dali mu je je zeni ime H.? Njegov nadimak je TOR....
Dao mu ga je Kic De' fakto, De' Jura, De Gol. Dali sam u pravu?
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

a da vi djecaci objelodanite i broj mog grudnjaka?
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Poezija za Pekyja:

Odlazim od tebe sa samim tvojim dahom,
kao vlaga isparavam se iz svoga tijela.
Odlazim od tebe s budnoscu i sa snom.
U tvom vjernom sjecanju vec se brisem
i u tvojoj uspomeni vec sam kao oni
sto se ne rodise u poljima i dubravama
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

grudnjak

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sta da radim sa vas dvoje.mislim na kuma Cirusa i Nelu."emajlirajte se bona pa spika do jutra".za mog priku iz Zadra Ciruse-pogodak. vidim nela da ti se pomjesalo.Cirusu sam ja vjencani kum i zivi u Canadi, Ljubljancanin ,ozenio kotarasku sa sinobada je meni vjencani kum.a ovaj Peki svako malo pa mi nesto izbacuje.to me podsjeca na doba kad sam svirao u DOM-u, a bio mi zabranjen ulaz.stvarno cu mu se popisati u portun.navalila poezija.da mi je ovdje colja pa da to uglazbimo.ovo me sjetilo da ispravim jednu stvar iz prvaci.spominje se da je prvu pjesmu u kninu komponirao krne i da se zvala Mirela.sto se tice naslova, tacno ali tu stvar je napisao jedan vojnik na nekom vojnickom festivalu u sibeniku, a krne ju je samo donio kad je dosao iz vojske.ja i colja smo je malo izaranzirali i tako je zazivila kao kninska.a prvu kninsku stvar i muziku i rijeci napisao sam ja , a colja aranzman.cak smo je slali na Splitski festival ali nismo prosli.ne sto je stvar bila losa nego mi naivci nismo imali pojma da tu glavnu ulogu igra lova i veze.da ironija bude veca uopce se ne sjecam kako se zvala.ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru.mislim na javljanje.koji vam je sto ste se uljenili ili smo dosadni. ove ostale topike smo TOTALNO ZAPUSTILI. AJMO MALO LISTAJTE UNATRAG.AKO NE ZNATE RECITE, ETO MENE KO NAVIJENA. GDJE DA DOZVOLIM DA ME DVOJE "PLAVACA PRETEKNE" NELA sto se tice enigme totalno sam blokiran.moze djoker- Nela malo pomozi- :?: :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

grudnjak

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sta da radim sa vas dvoje.mislim na kuma Cirusa i Nelu."emajlirajte se bona pa spika do jutra".za mog priku iz Zadra Ciruse-pogodak. vidim nela da ti se pomjesalo.Cirusu sam ja vjencani kum i zivi u Canadi, Ljubljancanin ,ozenio kotarasku sa sinobada je meni vjencani kum.a ovaj Peki svako malo pa mi nesto izbacuje.to me podsjeca na doba kad sam svirao u DOM-u, a bio mi zabranjen ulaz.stvarno cu mu se popisati u portun.navalila poezija.da mi je ovdje colja pa da to uglazbimo.ovo me sjetilo da ispravim jednu stvar iz prvaci.spominje se da je prvu pjesmu u kninu komponirao krne i da se zvala Mirela.sto se tice naslova, tacno ali tu stvar je napisao jedan vojnik na nekom vojnickom festivalu u sibeniku, a krne ju je samo donio kad je dosao iz vojske.ja i colja smo je malo izaranzirali i tako je zazivila kao kninska.a prvu kninsku stvar i muziku i rijeci napisao sam ja , a colja aranzman.cak smo je slali na Splitski festival ali nismo prosli.ne sto je stvar bila losa nego mi naivci nismo imali pojma da tu glavnu ulogu igra lova i veze.da ironija bude veca uopce se ne sjecam kako se zvala.ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru.mislim na javljanje.koji vam je sto ste se uljenili ili smo dosadni. ove ostale topike smo TOTALNO ZAPUSTILI. AJMO MALO LISTAJTE UNATRAG.AKO NE ZNATE RECITE, ETO MENE KO NAVIJENA. GDJE DA DOZVOLIM DA ME DVOJE "PLAVACA PRETEKNE" NELA sto se tice enigme totalno sam blokiran.moze djoker- Nela malo pomozi- :?: :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

REPRIZA

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

NISAM JA KRIV VEC TEHNIKA.GLUPAN POKAZE NIJE OSLO JA KLILAM PONOVO KAD ONO DVAPUT ISTO."KOMPJUTERSKI JE GRIJESITI"
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

POEZIJA ?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nisam mislio na nikakav "Kutak za poeziju",nego kad
ste poceli da ganjate "neki" mladez,sjetim se Pere
Zubca i njegovih kisa.Samo to i nista vise.
A,mr Mobi Dick,sto se tice brisanja,toga je uvijek bilo,
neko pise,neko brise.
Nemoze sve sto se napise,biti OK.
Da je gumica,u tvojim rukama,mozda bi ti i vise brisao.
Sta kazes,a.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Poezija - uzroci i posljedice

Post by Nela »

Znam, a sto se tice poezije nisam ni sama zainteresirana, ali da vam odam tajnu: u ranim osamdesetim ko se u Kninu upucavao curi i kad ju je vec napola dobio, kretao je s Mostarskim kisama i odmah zatim s Ne daj se Ines (dozivjeh osobno, ne od jednog) da bi pokazao svoju romanticnu i lirsku dusu. Mi smo to izmedju sebe komentirale: Jel i tebi recitirao... i valjale se od smijeha osim ako nije bio neko od pozeljnijih.....
Misljah Peky da si upoznat s tim, mada to nije javno izgovoreno (sumnjam da se decki s tim hvale izmedju sebe) pa sam ti zato nastavila s poezijom (nije valjda da slicim na lirsku dusu, ljuta sam malo na ovu dvojicu sto me svlace javno i raspravljaju o mojoj obitelji, a ja nisam o njihovoj, ali bez brige vec cu ja to vama...). Inace sto se poezije tice znam mnoge brakove koji ne bi ni postojali da toga nije bilo.
Kao i Cipe, i ja odoh na more u jutarnjim satima i nece me biti 5 dana. Kanticu i lopaticu za pijesak nosim. Ciao, do suncanja!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

SVLACENJE

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma tko te savlaci?evo sama kazes da ides na more pet dana. pa neces se valjda kupati obucenaako se ovdje skinuo do gola onda sam toja ,a sad si derm kozu.nesto ste me asocirali kako se upucavalo recitirajuci.a znas kako sam se ja upucao mojoj sadasnoj zeni(drugi brak).uzmem ja sestaruso kosaru i aranziram ne znam i sam koliko ruza.zovnem jednog simica i ujutro kad je najveca guzva u posti posaljem ga da joj odnese arazman.naime zena mi radi u posti.moz zamisliti njenu reakciju a i ostalih sluzbenica.danas imamo predivnu kcer.a sad dati malo skinem i kuma Cirusa.bari ti on jednu zensku ,ali to predugo traje.mozgamo mi i sijalica.ali ovaj put idem licno ja i isti onaj Simic na njeno radno mjesto.a zenska je radila na kirurgiji i to nocnu.ne sjecam se tocno dali je bila ponoc ili je vec prosla ,a nas dvojica sa punom kosarom cvijeca na kirurgiju.sjecam se kao danas da je na porti radio Sime.kad nes je vidio zacenuo i pita kuda.ja seretski imamo dostavu i odosmo na kat.pritisak na zvono .dolazi neka zenska i pita sto trebamo. ja rekoh da imamo dostavu za doticnu sinjorinu.ova ode po nju.i ubrzo evo ti trazene.kad nas je vidjela blenula ,a nas dvojica seretski imate dostavu.naravno bila je prikacena i mala porukica.i tako ti nas dvojica u gluho doba noci odosmo na spavanje.sutra navece nasli se ja i Simic i po obicaju odosmo u Trefu usli mi unutra kad ono dvoje poslije toliko vremena napokon piju kaficu.danas su u Kanadi i imaju krasnog sina.pa ti reci sto ti je romantika. ZNAS KOJA TI JE DOBRA .DA STO JE SA OSTALIM ZENSKIMA .PROSTO NE MOGU VJEROVATI DA SE NE NAJDE JOS KOJA.MOZDA BI ONDA SKIDANJA BILO JOS VISE.a kad si ti u pitanju ja sam se dotakao samo pet posto sto smatram pristojnim i doipustenim. samo za kuma Cirusa nisam siguran jer ga znam. :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

POGRESAN TOPIC!

Post by Petar-Peky Bukarica »

mobidik



Joined: 06 May 2003
Posts: 51

Posted: Sat Jun 21, 2003 10:15 am Post subject: stevo manojlovic

--------------------------------------------------------------------------------

ajd sad ispricaj kako smo palili vatru na ledu .igrali smo hokej a ti si propao
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Susenje na Francuskom dijelu!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Pa,svake godine u zimu kad zalede barice,igrao
se hokej na ledu.Zasto smo palili vatru,neznam,
ali sam tog puta ja upao u led,ustvari u vodu i
sav se smocio.Posto je bila zima i nosile su se
duge debele unutarnje gace,suknene carape i
sva druga vunena roba,to se dobro natopilo.
Nije bilo govora ici kuci tako mokar,iako sam do
kuce imao svega 100 metara.
Nema druge nego na tvrdjavu,mjesto gdje smo
se uvijek igrali i imali kule i sklonista.
Otisli smo gore,nalozili vatru,skinuo robu i nema
kuci dok se ne osusi.
Ako odes kuci,nako mokar,sutra nema vanka,
a skolski su praznici i treba jos puno toga da
se izdogadja.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Tue Dec 28, 2004 1:26 am, edited 1 time in total.
cipe

Re: POEZIJA ?

Post by cipe »

:D
Evo Neli druge i prije, sto bi rekli nasi.
Nisi vise sama, do sada si bila najbolja riba ovdje a sad ce mo da vidimo.
hahahahaha!
Imas napokon konkurenciju!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

napokon jos jedna

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

evo nela. sanja jos nije ni beknula a ovaj cipe vec te otkacio. ajd sanja nema cekanja.otcepi ko navijena.bas me zanima koliko ti mladeza imas.o skidanju cemo poslije.no u svakom slucaju pozdrav do neba. :?: :D
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

YOU WELCOME MRS. SANJA !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za mr. Moby Dick & mr. Cipe.
Evo,probat cu ove Vase dobrodoslice,prevesti na "Zapadni jezik".

Mrs. Nela,upravo ste dobili predivnu kolegicu,mrs. Sanju.Niste vise sami i Vasu ljepotu i sarm upravo cemo sa odusevljenjem usporedjivati sa mrs. Sanjinim,sarmom i ljepotom.Vas odani prijatelj i obozavaoc mr. Cipe!

Mrs. Nela,Vasa kolegica,mrs. Sanja jos nije ni rijec progovorila,a mr. Cipe je svoju naklonost okrenuo prema dragoj mrs. Sanji.Mrs. Sanja,izvolite da nam se pridruzite u ugodnom razgovoru,imate neogranicen prostor,sto se tice nas.Nadam se da Vas ne vredjam,ali nas zanima Vas fizicki izgled i voljeli bi ako imate slobodan termin u subotu posljepodne,da nam se pridruzite na bazenu.Zahvalan Bogu sto Vas nama podari,Vas veliki obozavaoc mr. Moby Dick!
Post Reply