PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Ocu Svijetova

Post by Petar-Peky Bukarica »

OCU SVIJETOVA

Prosla je 71. godina kada je kobnog dana, 7. Januara, 1943. godine svemir na trenutak covijecanstvu oduze stvoritelja nase i buducih civilizacija i odtoga dana sve galaksije Univerzuma postale su bogatije za jednu neugasivuzvijezdu, za jedno Bozanstvo! Covijeka koji ispuni boziju zelju da naZemlji bude svijetlost, a ona obasja covijecanstvo tek kad se je rodio Nikola Tesla!

Napisao : Stevan-Stiv Biserko
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Nikola Tesla

Post by branka.pupavac »

Slijedeću misao Nikole Tesla valja više puta pročitati i je upamtiti u srce i dušu.

“Život je ritаm koji se morа spoznаti. Jа osjećаm tаj ritаm i uprаvljаm se po njemu i prepuštаm mu se. On je vrlo zаhvаlаn i dаo mi je znаnjа kojа imаm. Sve što živi povezаno je dubokim i divnim vezаmа: čovjek i zvijezde, аmebа i Sunce, nаše srce i kruženje beskonаčnog brojа svjetova . Te veze su neraskidive, аli one se mogu pripitomiti i umilostiviti tаko dа čovjek i sаm počne dа stvаrа nove i drugаčije odnose u svijetu, а dа stаre ne nаruši.


Znаnje dolаzi iz svemira; nаš vid je njegov nаjsаvršeniji prijemnik. Imаmo dvа okа: zemаljsko i duhovno. Trebа nаstojаti dа onа postаnu jedno oko. Univerzum je živ u svim svojim mаnifestаcijаmа, poput kаkve misleće životinje. Kаmen je misаono i osjećаjno biće, kаo što su to biljke, zver i čovjek. Zvijezda koja sijа trаži dа je gledаmo, i dа nismo već obuzeti sobom rаzumjeli bismo njen jezik i poruke. Svoje disаnje, oči i uši čovjek morа usklаditi sа disаnjem, očimа i ušimа univerzumа.” – Nikola Tesla
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Nedozvolite da Vas ljuljaju valovi zivota.Razbice Vas o hridine kajanja.
Nada Jejina
Posts: 8
Joined: Wed Dec 02, 2009 6:04 pm
Location: Sydney, Australia

Post by Nada Jejina »

Ovo je super Stive,hvala i veliki pozdrav.Nada Jejina
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Pa zar se i ti mene sijecas?!Hvala.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Napisala Branka Pupavac

Post by Petar-Peky Bukarica »

Petre pozdravljam te,



Kod mene ista pjesma u vezi tekstova, nešto mi preprečuje da objavim tekst na Galeriji. Već sam počela misliti da je to nešto »odozgo«.
Od kad sam se namjerila nadovezati se na Stiva i napisati ponešto o Tesli, ne ide nikako, ne mogu objaviti tekst na Galeriji, pa da se ubiješ.
Da li je to zbog Tesle ili nije, ko će ga znati.
Znam samo, da sve što nam se dešava na ovom svijetu, ima svoju svrhu i sve je povezano, slučajnosti ne postoje. I kad nam kroz glavu švigne neka misao, to nije slučajno. Negdje i sa nekim razlogom je pokrenuta. Ja sam duboko ubijeđena da smo mi više od vreće kostiju i mesa,. da smo između ostalog i energetska bića.
Ako bi nešto tako izjavila prije 20 godina, većina bi bez razmišljanja rekla, da sam luda. Ali svaki atom našeg tijela to potvrdjuje, ako ga pogledamo, on ima malo, malecko jezgro i elektronski omotač, koji je deset puta veće zapremine nego tvrdo jezgro, a to sve skupa čini jedan mali atomčić našeg tijela..
Neću sad spominjati još manje čestice, kvante, jer se to u naše vrijeme nije učilo, i prema tome »nije ni postojalo«. Jer mi obično i reagiramo tako, da kad nešto ne znamo, to za nas niti ne postoji.
Što naša nauka do sad nije pronašla i istražila, toga nema ili je izmišljotina.
A upravo Nikola Tesla je dokazao suprotno, samo da svijet nije bio spreman na to. Izvinjavam se narodu, ako turpijam o onome što svi ionako znamo.
Možda jedino to da je pronalazač srtuje bio izrazito duhovno biće, možda to ne znaju svi.
I opet se vračam na misao i nenergiju. Ako misao pretvorim u riječ, mogu rušiti i graditi, jer riječ ima nevjerovatnu moć, zavisi kako je koristim.
Pomoću riječi možemo izcrpiti drugog čovjeka a možemo ga i ozdraviti, dsti mu energiju za ljepši dan, ako ništa drugo.
Koliko puta vam se desilo, da sjednete s nekim spiti kavicu, pa se nakon pola sata ustanete teških nogu. Šta se desilo? Uzeo vam je energiju, on će otići zadovoljan a vi ćete biti ko ocjeđena krpa ili barem napola ocjeđena krpa. A ništa vam nije radio, samo ćaskali ste uz kavicu….da li neko ima takva iskustva….. a ko nema, ja bi rekla….
I svaki put kad dopustimo drugome, da se odluči umjesto nas, mu predamo djelić naše energije. Pa zašto se u današnje vrijeme, većina ljudi osjeća iscrpljeno i bez zagona?
Zato što smo pustili da se drugi, (a tu sad prvenstveno mislim na one koje biramo da nas zastupaju i vode)odlučuju umjesto nas i da nam kroje sudbinu. Dali smo im našu energiju…….neću dalje u tom smjeru jer se neću znati ustaviti a naći će se i poneko, ko će mi objasniti da sam se ukiselila,
kako bi mi rekli » bacilo je gospodja na kvasinu«.
Htjela sam pisati o nečem drugom ali me malo zanijelo u stranu. Možda napišem i slijedeći post.
Na Galeriji očitno prvog drvenoga, ali ja kažem nema tako pametne mašine, da je mi ne možemo prevariti, pa tako sad, ja napišem post, pošaljem Petru a on nalijepi na Galeriju.

Napisala: Branka Pupavac

Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Post by branka.pupavac »

Petre, samo da provjerim, možda mi samo Preview ne djeluje, Submit pa djeluje...da vidimo
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Post by branka.pupavac »

branka.pupavac wrote:Petre, samo da provjerim, možda mi samo Preview ne djeluje, Submit pa djeluje...da vidimo
Bravo ja!!!!! Našla, Petre, samo bez Preview pošaljem i u redu bude. Ali svejedno bi predlagala, da se to provjeri i sa drugima, možda je samo do mene a možda i drugi imaju isti problem.
:shock:
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Pa sve ti vrag diga,a sta ti ja radim.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Post by branka.pupavac »

Stevan-Stiv Biserko wrote:Pa sve ti vrag diga,a sta ti ja radim.
Stive, jel to meni namijenjeno?
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Znaci i poznas me?
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

da pojasnimo

Post by branka.pupavac »

Stevan-Stiv Biserko wrote:Znaci i poznas me?
Da, poznam iz viđenja, od prije, tad kad smo svi mi rasijani knjinjani još živjeli u Kninu. Najčešće sam te viđala pred Bobisom.
Inače, u svom tekstu na forumu sam te spomenula u kontekstu Nikole Tesle, jer si negdje početkom godine napisao jedan post u kojem spominješ Teslu, što je mene inspirisalo da bi napisala i ja par riječi o dotičnom i nezavisno od sadržaja tvog posta.
Samo podsjetio si me na Teslu, na jednog drugačijeg Teslu i htjedoh napisati par riječi i ništa drugo.
Sve ostalo nema veze s tobom. Imala sam probleme sa slanjem postova i o tome sam malo komentirala. Peki i Mićo znaju o čemu se radi. :roll:
Stive, ne poznamo se osobno osim preko tvog pisanja na forumu, znam samo da si strasni lovac i izgleda mi da si dobar čovjek. To je to. Puno te pozdravljam
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Ma nesmetam ti ja i samo ti pissi,ali podji od toga da je Covijecanstvo
svijesno da je Sveto pismo ostaalo nedovrseno,pa i sci crkveni molitvenjaci
posto je zavrsetak ostavljen za Tesilu viziju buducnosti,ali se niko od
umova i pisane rijecijes neussuduje da krene u tu zavrsnicu i da konacno
dade sliku koja nam je i te kako potrebna,samo da znam da se sluzim sa ovom tastaturom pisao bih i ja.Samo ti pisi,a i ostali,jer ko sam ja da
ikome ista zabranim pisati,pa se izvinjavam ako sam vas sa iti jednim
slovom u toj namjeri iomeo,a ako se je i omaklo nas Petar ce to caskom
sabrisati.Pisi i nebokssuj se sa kojekavim frazama,jer Tesla nije bio
obican naucnik,ani poklon nama sa neke galaksije.Saami ti pisi.
Pozzdravljam.Ih,pa samo me se ssijecaju da sam bio vijerno
"Bobosovac"!Pozdravljam.
branka.pupavac
Posts: 27
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:27 am

Post by branka.pupavac »

Pisala bi ja, Stive, o razvoju naše svijesti, koji se upravo sad događa, o četvrtoj dimenziji, o paralelnim svjetovima, o radnicima Svjetlosti, o tome da je čas i prostor naš pronalazak, da bi lakše razumjeli svijet oko nas sa ovim našim osjetilima što ih imamo trenutno na raspolaganju,
pisala bi ja o tome da je sve živo, počevši od kamena pa do ovog planeta na kojem živimo svoju iluziju života, da je Univerzum isto živ, pisala bi ja još o koječemu ali nije to za taj forum.
Ovdje, na ovaj forum, ljudi malo svrate da se podsjete na rodni grad in na poznate ljude, sa kojima smo dijelili jedan dio našega života, tu nas nosi nostalgija a ne intuicija.
Uhvaćeni u klopku kapitalističkog mehanizma, potrošništva, trke za dobrinama i opterećeni neartikuliranim strahom, s kojim nas bombarduju mediji, mi nemamo vremena niti energije sjediti pred kompjuterom i sate i sate u miru čitati što drugi pišu ili misle.
Jednostavno dođeš na forum, pogledaš jel ima nešto novo, ako je ko šta napisao i po mogućnosti nešto kratko, onda i pročitamo, za kakve dulje tekstove pa nemamo niti vremena niti volje.
:roll: :roll:
Um je kao padobran, najbolje djeluje kad je otvoren.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Verba volant, scripta manent.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Rado procitam sve tekstove koje postavljate na Galeriju, bili oni vezani za Knin i Kninjane ili samo neka vasa razmisljanja ili saznanja. Ako ne komentarisem o tim tekstovima ne znaci da ih nisam procitao i nesto naucio od njih. Vjerujem da nisam jedini koji tako misli. Prema tome ako osjecate potrebu da nam nesto kazete, izvolite. Normalno bez vulgarnosti, vredjanja i slicno.
"Verba volant, scripta manent"
Post Reply