PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRICAM TI PRICU !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za mrs. Nelu i ostale.
Evo po drugi put otvaram ovaj topic.Kao sto ste vec vidjeli,
doslo je do nekih problema na Forumu,tako da su ispali neki
topici i postovi (cini mi se svi poslje 07.06.03. god.).
Mrs. Nela drago mi je da nisi izgubila volju za pisanjem i meni
je doslo da komjuter bacim u Krku i da krenem slagati puzzle.
Da zlo bude vece javio mi se jedan i zapretio da ce mi razbiti
prozore i popisati mi se u portun,e onda sam se stvarno
zabrinuo,pa sam se javio tehnickom koji je rekao da ce
preuzeti istragu oko ovoga errora na Forumu.
Mr. Milemande nesto si zacutao,u cemu je problem.
Predpostavljam da ce se prvi javiti onaj sto je otisao skupa
sa Gery Cooperom,pod vodu.
Nela ---->

Posted: Wed Jun 11, 2003 12:29 pm Sunce na prozorcicu

Post by Nela ----> »

Hvala Peky, mada mi se cini zadnjih dana da i jesmo sami na ovom forumu (sudeci po citanjima ipak nismo), cak nas je i Moby ostavio (tugo pregolema, s cim te uvrijedismo, mozda s godinama, pa jesmo stari smo a sto mozemo). Pa valjda ce cuti netko, pridruzite se ljudi, sta se bojite tipkovnice, ona ne grize (a ni ja - moram kod zubara), pricajte i zezajte se.
Posto sam dosta lose volje (o tome u drugim nastavcima) oraspolozite me malo molim, jer ako se prestanem javljati s kim ce Cipe pricati i sta cete citati?

Gornji naslov je naslov prve knjige koju smo morali citati u drugom osnovne pisala je Andjelka Martic (zena rodjena u Kninu). Priznajem da je nisam nikad procitala i ovim se putem istoj ispricavam, ako je ziva (tesko), a ako nije, onda njenim nasljednicima. Najbolje je bilo sto su me lani u gradkoj knjiznici trazili da vratim tu knjigu, a ja je nisam (vidi se iz gornjih redova) ni posudila. Pa ko bi to citao, vec sam u drugom razredu bila orijentirana na Komandanta Marka i sl.
mobidik ---->

Posted: Wed Jun 11, 2003 5:09 pm pricam ti pricu

Post by mobidik ----> »

sta ti bi nela pa ti padaju budalestine na pamet hocu reci da sam vas ostavio .nego znas sta ja non stop gundjam da se i drugi ukljuce ,a ne samo evo ispade zadnji par dana samo nas troje i peki s korekcijama.kakve godine spominjes pa ja imam 49 znaci taman sto se tice tebe.pa kakva to samo energija kulja iz tebe, ali je usmjeri na Forum ,a ne cakuljanje izmedju tebe i cipe. IZGLEDA DA SU MILEMANDE I CIRUS TAKODJER ZANJEMILIako ja ocepim niko nece stici da me zaustavi.ajd pozdravi Zadar i navrati malo u nas knin.znas opravdanja ti nisu bas najuvjerljivlija.sad lijepo pozdravi muza i raspisi se ne repliciraj samo.
Nela ---->

Posted: Wed Jun 11, 2003 9:03 pm

Post by Nela ----> »

Eh Moby, drago mi te cuti, a to taman za mene ... ma vidi ti njega ... jest da sam privremena plavusa, ali...Moby ... sala mala...sto se Zadra tice ima sitan problem, ja nisam u Zadru pobrkali ti se loncici. Ima jos mjesta u krugu od 100 km. Zato sestar u ruke pa trazi. Ili pogledaj otkud najvise bjeze, e tamo sam ti ja, a svi bjeze od mene glavom bez obzira.
A o cemu da pisem? Znam, sjetila sam se. Sjeca li se tko Jankovica (jel se on tako zvao?) i njegovog obaveznog Gorskog Vijenca? Ja ga i dan danas znam napamet (ne profu vec Vijenac da ne bi sad tko sta ruzno mislio).
Pa, laku noc Moby , pisi ti kako je u Kninu, ima li tko od starih faca i kako zivis (fackas li Bosanke)?

p.s. Milemande i Cirus su zanijemili iz gorespomenutih razloga - pobjegose ljudi glavom bez obzira - ti si hrabar Moby - citat: Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka - ma pogodi odakle, ha, ha
Onu zlocu necu pozdraviti iz principa jer sam ljuta a kad sam ljuta:
Boze molim Te daj mi snage
da razumijem njegovo ponasanje
jer u protivnom cu mu razbiti nos
Amen

Toliko o emocijama veceras, ma sva sam emotivna, ali nikako da mi neko podleti
Moby s cim se bavis u zivotu svagdasnjem?
Za veceras dosta i ne javljam se dok ne vidim bar dva odgovora. Cipe sigurno spava, jos ako je slusao narodnjake, onda je komiran, to nije za podnositi. Pitanje za Cipu: Sjecas li se kako je glasila najava vlakova za Zadar?
Good night !
Kninjanin ---->

Posted: Wed Jun 11, 2003 9:40 pm Andjelka Martic

Post by Kninjanin ----> »

Ma ja vam nisam od nekih pisanja, ali, sto bi rekli, "ispravak netocnog navoda"... :
Andjelka Martic je jos uvijek, hvala Bogu, ziva, zdrava i vitalna!. Inace ona nije rodjena u Kninu nego na Korculi (mislim u Blatu, ali nisam siguran - kao uostalom i za Korculu, ali sam siguran da nije Knin! ), a Kninjanka je postala udajom za Ljubu Martica, doktora matematike koji je predavao na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu gdje i danas zivi.
Inace Ljubo Martic je bio veliki prijatelj sa pokojnim Idzom, svima nam dragim i nezaboravnim Kninjaninom! Ljubo je rodjen u Kninu, a kuca Martica je bila ispod tvrdjave, blizu Loredanovih vrata, ali je danas to samo rusevina.
Sin Andjelkin i Ljubin, Mladen, zivi u Zagrebu, radi dosta za HTV i cesto se moze naci njegovo ime na spicama. Unucad Ljubina...
Ma necemo ici dalje jer odosmo predaleko
Pozdrav svima
Sad ovdje fali puno

ali sta mozes ......

Post by Sad ovdje fali puno »

prazno...........
Nela ---->

Posted: Thu Jun 12, 2003 6:04 pm

Post by Nela ----> »

Ljudi pa ovdje je guzva kao na pijaci subotom. Slusaj Mico kako da ga pozdravim kad ne znam tko i po cemu ce on znati tko si ti. Inace, nije posenilio, jer je dobio dijete, mali ima sad 3 godine (a stariji oko 23). Dekan je na visokoj uciteljskoj skoli i bavi se pcelarstvom (zimus mi dade teglu meda pa tako znam). Zena mu je Zeljka i jos uvijek voze stari Warburg (valjda jedan od zadnjih u Evropi).
Moby, Moby, pa sta se bojis za moj brak, ja sam samo o nosu pricala a ne o braku, pa tko bi u ovim godinama trazio novu zrtvu, jedva i ovog uhvatih.
Sto se tice Stoline kceri, zvala se Ksenija, imala je dugu smedje-plavu kosu i zbilja bila zgodna curica, mislim da je bila 64. ili 65. godiste.
A potresa se i te kako sjecam (a tko ne) i prvog i drugog.Onaj prvi sa satorima i bez skole desetak dana je bio kudikamo zabavniji. Sjecam se da je u mom kvartu samo Slobodan Telenta isao spavati u zgradu a svi drugi su ostali gledati kad ce novi potres da ga potrpa.
Za Gosta - da nisi ti Mici sef kad brines o njegovom poslu? Mozda covjek radi na kompicima.
mobidik ---->

Posted: Thu Jun 12, 2003 6:49 pm

Post by mobidik ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 6:49 pm Post subject: Stojan Jankovic Stole

--------------------------------------------------------------------------------

ma majku mu pk16 sto si tako cinican.po stoti put pnavljam bez obzira na godine pisite pa snaci cemo se odnosno nadopuniti.sto bi nama kninjanima razlika u godinama trebao biti problem, naprotiv. A sad po obicaju jedna zgodica iz Stolinog ispitivanja.znam da mnogi neznaju da je on djake zvao ANDJELE. i tako ti on na hodniku cakula sa Supinicom(predavala kemiju) i po obicaju ulazi jedno petnajstak minuta prije svrsetka sata.znao je on za to vrijeme dati 15 jedinica.i ulazi ti on .mi se digli on andjeli sjedite i prozove odmah mog dobrog prijatelja.andjele Njegos i sjeda.a ovaj ce ti"malo je vremena, rijeci i superlativa da bi se opisao tako veliki covjek " i zasuti.gleda ga Stole jedno minutu pa rece."slusaj andjele evo tebi puna dva dana pa reci sve sto imas o Njegosu".ovaj naravno do kraja sata nije ni beknuo i normalno top.mi se gusimo ali se nesmijes smijati.no spasio je druge jer nikog drugog nije ispitivao.ISTINA BR.2 kao mlad profesor(tek dosao iz crne gore i bez cira) on i nije bio tako strog . ali sto se desilo.ovdje moram spomenuti jos uz Idju cuvenije profesore (nazalost oba pok.)Misu Urosa-latinski i Radjenovica(Radju)-engleski.naime tko god bi isao na popravni iz ta dva predmeta uvijek su kao komisija bili njih dvojica jedan drugome pa bi im dodali nekog treceg jer su morala biti trojica.i tako medju stare lisce upade Stole.dize miso svog djaka, pa radjo svog i tako naizmjenice .rijetko da je tko od popravnicara i usta otvorio, a oni pisu 2.gleda Stole u cudu i kad je sve zavrsilo upita ih."pa kolege sto je ovo ,nitko nije ni usta otvorio ,a vi sve dvojke"?gledaju ga ova dvojica u cudu pa ce u glas " da je usta otvorio bilo bi tri(3)" AJD SAD JEDNO PITANJE DA NE MORAM SVE JA. tko jos zna zgode sa ovom cetvoricom neka slobodno pise .pa koliko ih ima samo sa Idjom.ajd kume ciruse raspali. za nelu .znas da sam na izvoru , a mucis me sa sestarom. jos jedna poruka za pk16.ostavi se godina i uhvati se tipkovnice, ai vi ostali nemoj sad da zakocite.ne znam tko me ono upita da mu opisem kako je sad ovdje,a posto je to duza i komppleksnija prica o tome cu drugi put.
pk16 ---->

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:00 pm

Post by pk16 ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:00 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

onaj gost od malo prije - potresi itd. - to sam bio ja. malo konfuzije jer treba svaki put upisati nadimak.

a moguce je da se svi ovdje vise-manje znaju. ja sam malo otisao na kvasinu, pa niti ne znam koga znam a koga ne.

ovom "mici" sam spomenuo posao jer mu pise da je u kanadi, gdje je sad jos uvijek radni dan. tek onda mi je upalilo o kome se radi - bez brige, doticni je vrijedan kompjuterski radnik, i siguran sam da je vec obavio svoje radne zadatke.

da se mico sad ne bi mislio ko ga spominje: ko jos ima na istocnoj obali, a isao je s tobom u razred? a da nije iz biovicina sela, not that there is anything wrong with that. anyway, pozdrav obojici, zeljki takodjer. pogubio sam e-mailove, pa ako vam nije tesko javite se malo.

a i ko ti je taj profesor fizickog sto ga spominjes - koliko se sjecam nas su maltretirali vinko, karlo, a nekad i jedna korpulentna zenska osoba, zaboravio sam kako se zvase. to nikad nije bio moj omiljeni predmet.
Nela ---->

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:35 pm

Post by Nela ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:35 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Profesor fizickog nije iz Knina to je interno izmedju mene i Mice (eh, kolega kompjuteras pa kako je), a korpulentna zenska ti je bila Vilena i predavala je u osnovnoj , u srednjoj je bila Vida zena Frane Tamburovica (matematicara). Ne znam sto je s Jankovicima odselili su se davnih sedamdesetih natrag u Crnu Goru
p.s. Ma di mi je Cipe da vidi ovu navalu, ja se covjece ne mogu braniti, a i za brigu mi je vec da te nisu sljakeri natukli zbog mjuze!
Guest ----> zna se ko

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:56 pm

Post by Guest ----> zna se ko »

Posted: Thu Jun 12, 2003 7:56 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

apropo potresa, nela, izgleda da su u tvom kvartu(?) bili jako strasljivi. makar cisto sumnjam. ono cega se ja sjecam je da su se svi odrasli muski jako pravili vazni, i ostajali u stanovima. kobajagi, cuvali kucu.

a u biti, jedva docekali da budu na miru od zena i djece, pa da mogu na miru po cijelu noc lokati, kartati i sta sve ne ... valjda su rezonirali, nece grom dvaput u koprive ...
Nela ---->

Post by Nela ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 9:52 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Mozda je bilo tako, ali ja sam bila mala i meni je samo Telenta ostao u sjecanju kao olicenje hrabrosti (izazvao je zgrazanje svih mama u krugu). Inace cujem da je tesko obolio.
cipe ---->

Post by cipe ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 10:01 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ma zamisli ovaj spominje Stolinu cer "kao njega je gotivila"
Pa sa kim sam ja izlazio onda na filozofskom u Bg ??? Izgleda, sa jednom cinicnom osobom koja me je varala iza ledja, hahahaha!!!!!!!
Nela sta ti mislis o tome?
Ja sam se obavezao da pisem o golubovima , pa nemam vremena za ove druge diskusije, al dobro je ,"ko na pijaci subotom "sto ti kazes.
Jos jednom pozdrav svima a narocito Mici (koji se sjeca tipi)!
Nela ---->

Post by Nela ----> »

Posted: Thu Jun 12, 2003 10:08 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

nikad ne vjeruj zenskima, bas nikad, a ja ne vjerujem ni muskima (jedino prijateljima iz djetinjstva). Vidi ti nje, ma sto bi rekao jedan siptar ovdasnji (za jednu zensku sto ne plati kolace) - ma ona jedna droc.
Ha, ha pa ti si Cipe izgleda bio prometan tip, sirio bratstvo i jedinstvo... e neka brate, ponosim se tobom! A i ova tema ce ih navuci, sad ces viditi.
Guest ----> Zna se ko

Post by Guest ----> Zna se ko »

Posted: Thu Jun 12, 2003 10:22 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ja sam na odlasku, ali ovo moram komentirati: ksenija i cipe !?!

nisam znao, ali recimo da ti vjerujem. sreo sam je jednom u zagrebu, u saloonu od svih mjesta, i djelovala mi je kao neko ko se fura na "bad boys". sad bi te pitao jos kojesta, ali treba biti pristojan.

kakobilo, mi smo u zabavistu bili nerazdvojni, pa ti reci sta oces. ionako nisi iz naseg kvarta. makar, skupio si kod mene par poena s ovom informacijom, pa nek ti bude ...
Post Reply