PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

A ova rubrika "PRICAM TI PRICU !" pogledana (otvorena) je do sada citavih 84.804 puta.
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Ljepota je u očima onog ko gleda
Knin, kakav je to grad ? Šta bi moglo stati u jednu dužu ulicu i dvije-tri sa strane (uzbrdo-nizbrdo ,ni za kola ,ni za štikle, neki ih nisu ni računali u ulice). Jedna ulica - cijeli grad! Grad u koji se dolazi "đačkim " ,"zecom", na "lampu", na "krnji lijevi", na autobusku "stanicu bez stanice".Knin je grad koji počinje i završava se vojnim logorom. Ima Tvrđavu koja brani (od zaborava).čudno mjesto gdje je dobro biti na "zidu" i na "gradelama", važno "ispred Balkana". To je grad odakle bure raznose i gdje se teško vraća. Pogledajte taj grad našim očima jer "ljepota je u očima onog ko gleda"!
bezbro

Promrzline

Post by bezbro »

Bas kao i svaki slobodan petak moj veliki prijatelj i brat Miæo M.
[ prim aut. pok. ] i ja natrpasmo u velike ruksake hranu kruv i
rakiju znajuæi da u Brezovcu ima neko drustvance, al ljudima i treba
pomoæi u "nevolji". povedosmo sa sobom i dva lovacka gonica
da nam prave drustvo. Bilo je lijepo vrijeme i negdje poslije podne.
Udarili smo brzim marsom uz Borovicinu dragu do Korita gdje malo
stadosmo s nogu da zapalimo cigaru,i krenusmo preko Žljebina.
Prije nego sta ce mo da iybijemo na Jovin grob poèelo vrijeme da
se muti i nabacivaju pahulje uz nadimanje bure. Kako izbismo na
Suvo Polje sastavi meæava,bura ti neda da hodaš i vraæa te nazad,a
od gustine snijega ne možeš da dišeš. Jedva Preðošmo Vrndžu
poslje par sati, a psi su se vec od davno izgubili. Kod Maglovljevih
ograda bura malo splasnula al je snijeg jos žešæe padao. Kad uðošmo
u Brezovaèku dolinu ja htjedo da idemo stranom zbog nanosa snijega,
a Miæo livadom jer se bojao da bi neko od nas dvoje mogao izvrnuti
èlanak, a i onako smo jedva odali od težine ranèeva i poðošmo do-
linom. A tu pakao, nanosi preko struka, dva koraka i padneš, uzvaljaš
dva metra snijega da bi se dignuo i sve do doma. Skoro dva sata.
Kad zalupašmo na vrata doma, a ponoæ veæ uveliko prošla, domaæini
poskakali ko opareni. Otvoriše vrata Šaco, Boro M.,Jovo È. i još neki,
nek mi ne zamjere što se ne mogu sjetiti imena. Uðošmo u dom
i odmah htjedoh da skinem èizme i èarape skroz mokre kad svatih da
su mi skroz promrzli prsti na ljevoj nozi i desno stopalo. Jovo odma
skoèi da mi natrlja noge sa snijegom i kad potece cirkulacija mislio sam
da æu pasti u nesvjest. Odmah nas smjestiše u krevete do prozora
što su bili naj udaljeniji od tad najmilijeg mi smederevca. Oni lijepo
dograbiše onu lozu da provjere gradaciju, a ja osta u mukama.
Tako se završila naša pustolovina tog popodneva, a drugi dan osvanuo
mislim nikad vedrijeg i jasnijeg neba. Nisi mogao da gledas od onolike
bjeline. Kad smo se vratili kuæi u nedjelju doèeka me djed sa
komentarom da su ona dva psa što su se vratila kuæi isto veèe sto
puta pametniji od nas dvoje budala što smo zbog gluposti mogli
izgubiti glavu. Ko zna, kad sad razmislim možda je i bio u pravu, al
šta bi sad pisao da sam ga poslušao?
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Pjesma u krizi
Ajme, Ameri shebali pare!
Pala im kupovna moć
Ne znaju da je sreća za đabe,
nit' kako do nje doć!
Evropa podigla glas,
Šta li će biti ovo?
Zavrnuli im gas
- neka uključe ljubav,
Nema tu ništa novo...
Prazne se fabričke hale,
širi se strašna vijest!
Kriza pozatvarala vrata,
al' ja sam otvorila "prozor"
i pišem ovaj tekst
endi.jn

Post by endi.jn »

Nisam citala price koje su ostali pisali, samo zelim da pozdravim sve Kninjanke i Kninjane! Pozz...Naca.
Mirko Milinkovic
Posts: 25
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:58 am

LJUDI, Ej, FORUM- SAMO IME KAZE!!!

Post by Mirko Milinkovic »

E stvarno mi nije jasno!!! Lijepo pise "komentar" na slikama, a ne nekakva prepiska. Zato postoji forum. Postoje i privatne poruke.
Mislim da je ovo glupo. Evo primjera komentara ispod jedne slike (a takvih ima na stotine! - neka se ne osjeti povrijedjen netko tko bi mozda prepoznao ispod koje, ali jer nije nista licno!):
1. drago nam je da ste se javili, sjetimo se XXX cesto, cujemo se ove sedmice
2. divno izgledate X je vec momak kako vrjeme odmice vidimo po djecij pozdrav od YY.
3. Ovdje ima moje krvi,vidi se sto je ljepota i divota.Pozdrav XX od ZZ.
4. tvoj radni kolega iz ... vidjeli smo se ljetos kod bbb. zivio
5. Hvala i pozdravicemo dida vrlo rado ali neznamo tko se krije iza pseudonima RRR
6. Evo ja idem preko grane YY.MM.DD, stize mi prijatelj iz XY pa ga pratim do SSS-a, U aprilu pravi GG, vidio sam vas za -tad-i-tad ali ste mi se kasnije zagubili
7. Hej komsije poceli smo se vidjati samo na Galeriji. Ima li u planu organizacije ikakvih dogadjaja da se vidimo u zivo Idete li vi preko "grane"
8. Pozdrav TTT od LLL iz HHH bas super izgledate zivjeli pozdravite i dida
Ovo su potpisi ispod jedne slike. Smijesno. Strasno!!!! :(

LJUDI, KORISTITE FORUM!!!

Moje je misljenje da bi ispod slika trebala biti imena ljudi koje je netko prepoznao, opis dogadjaja, mjesta, ...
A ne zelje, pozdravi i poruke Radio Knina!!!

Ajmo, sade napadajte!!!
verica

Post by verica »

Milko, apsolutno nemam motivacije za bilo kakve vrste napada ili agresije osim za malo pojasnjenje situacije (problema). :argue: Moja pretpostavka i licno iskustvo je da u vecini slucajeva ove slike ljudima sluze kao jedina vrsta kontakta ili uspostavljanja kontakta. :hello1: :hello2: Pretpostavljam da u tome nema nista pogresno, a oni koji nemaju interesa u takve poruke ili dopiske imaju mogucnost da ih ne citaju (iliti zaobidju) tako ce svi biti zadovoljni.
:happy3: :happy7: :happy8: :happy9: :happy11:
bezbro

Post by bezbro »

Hodajuci po olujnoj buri koja ti se uvlaci u svaku poru,
prelazeci Desicev trg gdje ne vidis vise onaj stari
Balkan ni Pesin kafic obuzima te nekakva jeza da u
toj hladnoj noci,tvog rodnog grada nikog neces sresti
s kim bi mogao makar i da evociras stare uspomene.
spustajuci se niz korzo samo cijes kako fijuce bura, a
dolje nize lupkaju prozori kapci. Vise nigdje Bobisa, guzvi
i svadja za karte ispred kina za neki film. Sve pusto.
Ispred mene se pomalja zidic i stepenice ka gimnaziji.
namerno krenem u Tref, ako se sad tako zove da se podsjetim
starih dana i da nemam mozda ludu srecu da nekog sretnem od moje generacije. Ulazim u kafic, a tamo samo nepoznata mlada lica,
drugi svjet u meni se samo poveca gorcina. na brzinu popijem
neko pice, ne znam ni koje i izadjem. Izgubivsi vise svaku nadu
da cu s nekim podjeliti moju sjetu
Mirko Milinkovic
Posts: 25
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:58 am

Post by Mirko Milinkovic »

verica wrote:Milko, apsolutno nemam motivacije za bilo kakve vrste napada ili agresije osim za malo pojasnjenje situacije (problema). :argue: Moja pretpostavka i licno iskustvo je da u vecini slucajeva ove slike ljudima sluze kao jedina vrsta kontakta ili uspostavljanja kontakta. :hello1: :hello2: Pretpostavljam da u tome nema nista pogresno, a oni koji nemaju interesa u takve poruke ili dopiske imaju mogucnost da ih ne citaju (iliti zaobidju) tako ce svi biti zadovoljni.
:happy3: :happy7: :happy8: :happy9: :happy11:
:roll: :roll: :(
Ne bih se slozio s tobom jer je ova shuma poruka u vecini slucajeva upucena ljudima koji uopst nemaju pristupa internetu, koji uopšte ne znaju da je njihova slika na ovom mjestu ili ljudima s kojima se i onako cujete. Ove slike mogu biti PRVI kontakt, a ne poruke tipa "cujemo se ove sedmice", "pozdrav ujaku i ujni od sestrica" (a cuju se sedmicno barem jednom- ako se ne cuju, to je sramota obojice i jadno je ako im je Galerija jedina komunikacija :( ).
Ovako se ovdje nabaca toliko poruka da netko moze propustiti i nesto puno vaznije od takvih.
Ili poruka "Sele, al si mi ljepa!", a ne zna se ni tko je "sele", a ni kome je ljepa :(
Mislim da takve poruke trebaju ici ili privatnim porukama ili se staviti na forum u neke, po volji izabrane ili stvorene, topike.
Ja do sada znam barem petoro ljudi koji prestaju dolaziti jer ih ugusise takvi komentari medju kojima ne zele traziti pojedinacne, rijetke, vrijedne potpise koji objasnjavaju tko je na slici, gdje je slikano i slicno. Dosadno je ciztati 16 komentara (al si mi zgodan, ali si lijep" i ipretpostavljati tko bi mogao biti "sele", a tko "selino"! :(


OPET PONAVLJAM: NIJE NISTA LICNO UPUCENO NIKOME!
SAMO ZELIM DA OVA GALERIJA IMA NEKAKVU FORMU DA SE LAKSE SNALAZIMO!!
Mirko Milinkovic
Posts: 25
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:58 am

Sorry

Post by Mirko Milinkovic »

Izvini, Peky, ali ovo je sve trebalo ici u "Mentalitet nasih ljudi" :( Sorry. Brissi ili prebaci. Kako ti je volja!
laka

Post by laka »

"Ne pokusavaj mjenjat me, ovo je ipak moja glava,
kad joj se budi, nek joj se budi, kad joj se spava,
nek joj se spava!" (Sobic)
One koje poznajes sa slika, drago ti je da vidis da su dobro, a one koje ne poznajes nije ti ni bitno pa tako "sele" i "selino" gubi smisao i kome je usled ovog haosa u kojem zivimo uopste bitan neki poredak.
Galerijasi da ih tako nazovem, hrane dusu informacijama koje se pojavljuju na Galeriji, ljece nostalgiju, smiruju nemire koji ih svakodnevno bacaju na sve strane u borbi za goli zivot i ne zele u primcipu ili bar po mom misljenju neke krute sablone i mnogo pravila koja izricito nalazu kako da se ponasaju.
Ovo je po meni neka nasa oaza gdje se mi ponasamo po nekim nasim pravilima, normalno ne iskacuci iz okvira pravila same Galerije tj. dobrog ukusa i ljepog ponasanja.
Ja toliko, aj zivi bili!
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

PRICAM TI PRICU.

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Stvarno neznam sto nekome smeta kako se mi Kninjani druzimo,dopisujemo i izmjenjavamo slike sa komentarima u ovo doba kada smo sve izgubili osim onog naseg duha kojega ispoljavamo ovim putem GALERIJA KNIN.Znam da mi Kninjani nismo savrseni,ali nikada niko nije stavio nam primjerko kako da se obracamo jedan drugome za sva ova vremena dok jednom neko ne dodje i pocne mudrovati. Bila je jednom jedan post na Serbijan cafe prije mozda godinu dana i vise i neko je postavio topic JAVITE SE KNINJANI.Bilo je izvaredno i u neko kratko vrijeme imali smo preko 1300 pisama,pisali su cak i neki koji su samo prosli Kninom.E onda su se pojavili politicari i PROVOKATORI,e sad me pitaj sto se dogodilo?Ja licno mislim da GAZDA nebi trebao da dozvoli da jedan od nekoliko hiljada Kninjana pokvari nase savrsenstvo ovoga druzenja,jer kako sam vec rekao da niko dosada se nije bunio ni na gramaticke greske ni sve ostalo sto nas cini onakvim kakvismo. Pozdravljam sve moje Kninjane i nedajte da nas neko bez veze koji je juce dosao na Galeriju provocira. Zivili!
mikikas

Post by mikikas »

ma dajte da ne pravimo bezveze raspravu oko toga sta ko moze a sta ne moze , eto slazem se sa Lakom ,tako je fini uredni haos sa mogucnostima .A naravno ima nas svakakvih , i finih i zajedljivih i hvalisavaca i svasta ponesto , ali eto mene to uspe samo nasmejati ......
Inace sam mislila da vas ponovo pozovem da podelite nesto lepo sa nama pa da se zajedno smejemo ...
Mirko Milinkovic
Posts: 25
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:58 am

Re: PRICAM TI PRICU.

Post by Mirko Milinkovic »

Repko wrote:Stvarno neznam sto nekome smeta kako se mi Kninjani druzimo,dopisujemo i izmjenjavamo slike sa komentarima u ovo doba kada smo sve izgubili osim onog naseg duha kojega ispoljavamo ovim putem GALERIJA KNIN.Znam da mi Kninjani nismo savrseni,ali nikada niko nije stavio nam primjerko kako da se obracamo jedan drugome za sva ova vremena dok jednom neko ne dodje i pocne mudrovati. Bila je jednom jedan post na Serbijan cafe prije mozda godinu dana i vise i neko je postavio topic JAVITE SE KNINJANI.Bilo je izvaredno i u neko kratko vrijeme imali smo preko 1300 pisama,pisali su cak i neki koji su samo prosli Kninom.E onda su se pojavili politicari i PROVOKATORI,e sad me pitaj sto se dogodilo?Ja licno mislim da GAZDA nebi trebao da dozvoli da jedan od nekoliko hiljada Kninjana pokvari nase savrsenstvo ovoga druzenja,jer kako sam vec rekao da niko dosada se nije bunio ni na gramaticke greske ni sve ostalo sto nas cini onakvim kakvismo. Pozdravljam sve moje Kninjane i nedajte da nas neko bez veze koji je juce dosao na Galeriju provocira. Zivili!
Ovo prebrojavanje i podjele kad je netko negdje dosao.... :( STRASNO!!!

"Tko je veci kninjanin?" STRASNO!!!!

Strasno je to sto nisi procitao moj post tj. citao si ga pa si se, na zalost, nasao povrijedjen time sto si dozivio licno prozivanje sto nije bila moja namjera, a to sam i napisao!!

Prenisko si se spustio, moj Repko!

STRASNO!!!! :(

I ne zelim vise s tobom ulaziti u bilo kakve rasprave. Nije vrijedno truda :(

Gospodina Petra bih zamolio da ovo, ukoliko odudara od Galerije, izbrise
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

1+5

Post by Petar-Peky Bukarica »

Slozio bih se sa milkom da ako vec ne postoji nikakvo objasnjenje o slici a neko zna tko je na slici ili koji je dogadjaj ili ... , bilo bi dobro da se napise nesto o tome i onda da se upute pozdravi ili sl. . Znaci ako postoje podatci o slici ili licima sa nje , nemam nista protiv da se upucuju poruke i pozdravi . Normalno da sve bude po PS-u .
Ali se ne slazem sa tobom i sa tom petoricom kad kazes da vas ti komentari tjeraju sa Galerije . Na Forumu postoji 119 topika sa 4534 postova pa ako ste sve to procitali i ako ste pregladali svih 12893 slika i postavili komentar na svaku o kojoj nesto znate , onda mozda i mogu da vas razumijem da su vas sad poceli daviti ti komentari .
Zar i vi kad otvorite slike , one novije , pa ugledate nekog poznatog ne pomislite nesto slicno , zar vam ne bude drago ili se ne pojavi osmijeh na usnama . Malo pregonite sto se tice toga .
Nadam se da nisam bio grub ili uvredljiv , nije mi bila namjera ako izgleda tako .
Mr. Repko , evo je i sedma godina od kada postoji Galerija i vjerujem da ce jos potrajati . Drago mi je da si tu i mislim da je ovo ipak samo jedan predlog koji je milko uputio i da on ne misli nista lose o Galeriji i nama .
Post Reply