KNINJANI NA SKIJANJU

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

KNINJANI NA SKIJANJU

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

knijani na skijanju :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

SKIJANJE ALI NA DINARI

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

MOLIO BIH GOSPODINA PEKIJA DA EKIPI ISPRICA STO SE JEDNU NOC U PLANINARSKOM DOMU PRICALO O ZECEVIMA I SUTRASNJEM SKIJANJU NA IMPROVIZIRANOJ STAZI.U GLAVNOJ ULOZI JE BAMBO :?:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VAMO TAMO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ovo bi moglo ici i pod planinare i pod skijase.
Imaju na "Galeriji" i neke slike sa puta i boravka sa ove "Avanture".Zima,
godine 70-te,u ekipi:Colja,Ogi,Baja,Doke,Bambo,Cica,Konta,Miso i ja,
cini mi se tako.Prvi put u Brezovcu.Kad se spustila noc,krenu price strave i
zastrasivanja.Okitimo pricu,o divljim zecevima koji imaju strasne zube i kako im nista nije skociti na covjeka i presjeci mu vrat u sekundi.Nakon nekog vremena drustvo uoci da se Bambo upecao.Pricalo se do kasno u vece tako da se Bambo samo golacio,svojim krupnim ocima i zbijao salu, ali se vidilo na njemu da je "gotov".Kulminacija je bila ujutro.Neko od planinara je dolazio u dom Brezovac i taman da ce pokucati,Bambo je krenuo da izidje iz doma.Bambo otvori vrata,kad pred njima stoji covjek,
Bambo uz vrisak zalupi vrata,a bogami ni onom drugom nije bilo svejedno.
A,sto se tice skijanja,nosili smo i jedan par starih vojnih skija.Posto niko nije bio vijest skijas,izabrali smo jednu nizbrdicu pred domom (poslje je
Njaco tu napravio vikendicu).Cijela ta padina je bila prekrivena snjegom, jedino je virio jedan kamen,velicine sake.E,pa dok je skijao,nas Bambo, pao je trticom,pravo na taj kamen,tako da je dobro prosao,da nije sta polomio,odnosno da mu nije sta,puklo.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

novak na jahorini

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

mislim da se moj dobri frend novak nece naljutiti, ali moram napisati anegdotu ako se ne varam sa jahorine.kako je moj Novica rano ostao bez kose tako je poceo nositi kapu.rijetko ga se tko i sjeca bez kape.jedino bi je znao skinuti u drustvu kad je ekipa putovala autobusom.da budem iskren nitko nije ni primjecivao da je celav.no da ja skratim na jahorini jedne noci u hotelskoj sobi igra se partija pokera.za stolom sjede Novak, preko puta njega jedan jaro iz Sarajeva,desno od njega Djokic(igrao u Dinari i drzao Partizan)a,a s ljeve strane ist jedan jaro iz Bugojna.kibicujemo mi sa strane i tisina.odjednom nestade struje.i tako mi u mraku jedno pet minuta.no sto se desilo u mraku je Novak nesvjesno skinuo kapu.drzi on karte a onaj sarajlija samo bulji u njega i suti.odjednom dreknu "jeli bolan koji si ti .gdje je onaj sto je tu sjedio prije"?(moram ovdje napomenuti da se novak vema razlikovao sa kapom i bez nje).ma ja sam novak sto je tebi.ovaj ga gleda i dalje se cudi.tek kad je novak skuzio da je skinuo kapu nabi je na brzaka, ovaj ce ti "ma vidi bolan onaj je stvarno ti"kakve su to zacene bile kao na filmu.no utjesno je sto ih je novak oderao. :D
slovenac

SKI LETOVI U ISTORIJU

Post by slovenac »

Bili mi na osstrelju. Mislim .da je tada radila samo macca . Postalo je i dosadno ccitav dan skijati na 160 m duzzine. I iskoristimo jednu malu neravninu za skakaonicu. Proba svako po dva puta i odma postane mala. Sad znate zassto nigde nema samo jedne skakaone vecc dvi pa nadalje. E ta nova letaonica omuguccila skokove sa pravom brzinom i do 20 m ssto je sa alpskim skijama veoma tessko pristat. Il si u momentu doskoka previsse naprijed il nazad padass ,a moss to uccinit vecc u fazi odskoka mislim past i to. A koje sve figure ne izvedosse. Od baletnih preko umetnostno klizajuccih do artisticcko-akrobatskih sve nehotimice. Ma padalo se ,ki ssvabbe na filmu. Pa i za nas same smjessno . Al gledali to i drvarccani i petrovccani, a za njih to ka harlem globtroters. Mile krpa otissao possto je probao dva tri puta na mali u hotel. Kad sam ja kasnije dossao za njim al joss prije veccine ostalih i u medduvremenu spakirajucci opremu u avto skocci mile namene. Pa ssta to radite . Meni nissta jasno . Pa skaccemo malo. A mile nastavlja: skaccete jel samo malo. Ccitav hotel pricca ssta rade ludi kninjani ,da toga nema nigde na svjetu i u nedostatku rijecci za opisat viddeno sa njihove strane govore da neki skijaju ccak po cceli.
slovenac

Post by slovenac »

Sad malo tuzznija al jedina nesrecca sa povredom. Doddemo ujutro na kupres. Puno ledeno ,snjeg tvrd ki beton . I svaki zasebe zzeli ssto prije ccapit sidro zziccare .potrefilo se tako da novak joss sa dvojicom hita prema zziccari. Trebalo je precc jednih 100 m skijakissta po ssirini jer sa zziccara nalazila sa lijeve strane. Na tom djelu su se i sankali ljudi odmarali il pratili dogaddaje ssirom terena. Kad vidim povisse njih troje sprema se ccamac il velika unutrassnja guma za spust troje il ccetvero njih. To ide ka ludo. Krenuli oni kad ja odma poludim . Taj spust se ne mozze nikako upravljati i trebali su saccekat ,da mi proddemo. Kako su krenuli nezna se gdje cce procc .a kad uvate brzinu nemozz nanissane li te utecc. Kad oni prema nassoj trojici. Kad su ga pokupili bacilo ga u zrak skije ostale ostale na mjestu pravi ccovek boccnu ispruzzenu saltu. Napravi on jednu i da je tu stao pao bi na noge . Al njemu prevelka rotacija i ulazi u drugi krug e sad mu je ponestalo visine .tresne on boccno u zemlju mislim led .ja se u zzivotu visse digao ne bi. Nije se ni on jednih sedam dana. Ma kad je na kapu zaboravia onda znate kako bi.
slovenac

SIBIR

Post by slovenac »

Krenuli mi ujutro sa avtobusom pravac kupres. Padala je kissa onako roskalo malo. Al mi idemo daleko , tamo je sigurno u redu. Od prijavljenih svi na broju , samo nema ddurine familje. Do livna po kissici . Pred nama je sad uzbrdica zvana borina glavica. Onako za treccinu derala, kad nas na vrhu pricceka snjeg. Od vrha ide mali spust prema raskrssccu za imotski i ljubusski a tu je i gostiona zvana mann. Jes malo puvalo na toj glavici , al mann u dolini nissta od bure. E sad kreccemo na kupressko polje. Opet priblizzno isti uspon ka i prije po zaklonici i kad izaddess na vrh , nema visse zaklona nego samo brisani prostor. Izassli na vrh kad to dere bura sa preko 100 snjeg pada horizontalno imass osjeccaj , da si sam prevaljen na bok . Sve ravno nigde ivice ceste , sve sneg poravna . Na filmovima sa arktike i antarktike skupa takve meccave vidio nisam. Al vozimo u koloni , pred nama spliccani , dubrovccani, makarani prave put a i vode nas sa svojim svetlima jenih pet kilometara u sredinu polja. E pa sve skupa stane. Kako necce, pa cudo bozzije , da smo uopsste tolko uspjeli ucc u taj pakao. Stojimo mi tako mislecci mali zastoj sad ccemo nastavit. Kad prodde malo visse vremena ,vidim ja vrag odneo ssalu. Sneg nas polako pocceo zatrpavat i to sa strane zaklonice avtobusa. Ne pokrenemo se bar za duzzinu avtobusa da ostavimo za sobom snjeg namenjen nassem zatrpavanju neccemmo se visse ni pomerit. Razmotrim ja situaciju i gledam po avtobusu occe li ko drugi , da kazze ajmo se vratit. Niko svi mrtvi ladni occekuju , da cce danas jos skijat na kupresu. Pocceo se oblaccit . Ona skijasska kapa bez veze . Da meni moj kum taj mobidicks svoju rusku ssubbaru sa naussnjacima , stavio zatvorene naoccale ,da mogu gledat i ssoferu dam na znanje , da okreccemo nazad prema mannu. Izaddem prvo provjerim gde je cesta a gde jarak poravnan snjegom i okrene ssoffer na kratko uz jenih 10 manevra avtobus. Sad smo sami a u meduvremenu je moglo i zatrpat put otkako smo mi prossli. Kad smo pressli tih par kilometara i dohvatili zaklonicu i nizbrdicu tek sad su neki osjetili drasticcnu razliku i dossli sebi a vratio se jim i dar govora. Dossli do manna izassli iz busa , ka da smo sanjali ono malo pre. Al pred nama je joss mali uspon na borinu glavicu i onda kompliciran spust nizbrdo do livna. Il sad ccekat ralicu iz livna , pa occe uopsste docc-nedelja je- da raskrcci put il prevest to na prepad dok cesta ne postane neprohodna. Bus ima lance, jao , ki bozziji znak da krenemo. Stavili mi lance gledaju kamionddije i avti ssta nam je. Potrpali se mi unutra i vozi missko. E nije bilo dugo to missko mislim. Opet bura ne vidi se nissta -bjeli zid ispred ssofer ssajbe. Izaddem ja i hodam ispred i govorim , da se mora drzzat ssto visse lijevo , jer je na desni cesta vecc popriliccno zatrpana snjegom. Onako hodajucci doddem do usjeka. Vidim ja snjezznu kosinu jeno tri metra visine. Sad moram procc ccitav usjek , da vidim ima li za avtobus procc uopsste od silnoga smeta mjesta. Ima usjek dug 50 m visok tri i od ruba onako zameten pod 45 stepeni sa desne strane. Al mi kosina izgleda nessto pa danas i sam neznam zassto ccudno izgradena. Udarim ja nogom u taj dio kad bubne. Udari ja u nessto. Poccnem sa rukama ispred sebe razbacivat snjeg kad prozor avta . Unutar tama . Occistim ja joss drugo staklo provirim sa nosom na prozoru ssta je unutar avta. Kad sa druge strane isto sa nosom gleda dduro. Gleda on mene ki astronavt , kome su na prozor dossli mali zeleni . Ki da sam eskimu pokucao na prozor iglua pa se ccudi ko je u ovo doba. Occistim ja snjeg da mozze vrata otvorit , kad njih ccetri u avtu. Prebace se brzo prema busu , kad se ovi ccude koga i gdje jih pronaddem .u ovakvom vremenu. Skontam ja ako ostavimo avto ralica cce ga smrvit. Budu radit sa frezom bit cce rezervnih djelova sa obje strane. Obuku se svi musski i issccupamo mi dduri avto . Sad vozi samo zanama i nema problema. Tako i bi. Sretno se issccupali sa glavice ,u trilju skinuli lance i u pola devet navecce dossli kucci. Kome god je neko ostao kod kucce dozzivio je pitanje: kako ste se skijali. Kako sad objasnit da je snjega bilo kolko oss al da na skije stali nismo a u avtobusu bili 13 sahata. Oni avtobusi prije nas ostali su tri dana zameteni. Spavali ljudi sa ovcama gledali jih mi na televiziji. Mozzda je bilo kome zzao ssto i on ne glumi, al dduri sigurno nije. E da joss pitam : ma gde ste ljudi pissali kad gostione vidjeli nismo.
slovenac

NABAVKA OPREME

Post by slovenac »

Possto morass ako prvi put nabavljass priupitat one koji znaju , a za te stvari si savjetnika odma dobio. Samo si rekao i ja bi svi podatci i pazznja bila je usmjerena na buducceg cclana. I tako jedan veliki bradonja izvali i ja ccu za sledeccu platu . Sramezzljivo i zabrinuto nessto vrda . Ssta je govori. Kad on velka mi noga neccu dobit pancere. A kolka ti je? Ako moraju bit i malo vecci neznam. Zovemo mi drito u alpinu centralno skladisste. Pita zzena ljubazna odma sam znao, da cemo rijessit problem. A koji broj? Nemojte sadak bacit telefon ne zajebavam se , al nama bi trebali onake ki poklopac od klozeta. Zzena kazze momenat idem pogledat . I dolazi natrag i govori, da imaju na zalihi priblizzno taj broj i da u stvari vecce i ne rade. Umotaj i ssalji pa ssta bude. I tako mi rjessili problem za minut . Jos posstar doneo kucci, ki da smo preko interneta kupovali . Probali mi skoro i ne treba skija kupovat , passu ki uliveni . Jes mislio , da ccess lisso procc luka.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Novak Novakovic

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

jes, sve je istina.ali zaboravio si najvecu bazu.predhdno vece ja sam Djuru odvracao da putuje svojim Golfom , jer sam cuo prognozu.

A baza je ova.U toj pustosi i mecavi kad se autobus okrenuo na tesku muku, nabasali smo na neku birtiju te opalili po VRUCOJ RAKIJI I KUHANOM VINU. Uto sanku prilazi Novak ,a gazda ga pita."Sta ces ti?" Ja cu casu MLJEKA odgovori mu Novak."Zablenu se ovaj u njega i rece:"Aj bolan ne zajebaji".Ma ne zajebava se rece , a ovaj ga samo prostreli ocioma. Ekipa se davi od smija, a Novica nesto mrmlja sa svojim cuvenim tvrdim C( sa duplom kvacicom). Za one koji neznaju. Novica Novakovic u zivotu nije popio ni kapi alkohole. :wink: :wink: :D :D :D :D :idea:
slovenac

SNAGA U RUCI

Post by slovenac »

Evo nas opet na osstrelju. Rana ura neznamo occe li uopsste zalaufat maccu. Odluccili da do tada napravimo slalom stazu . Ne recce do kraja vecc svako visi na svojoj grani ne bi li je odlomio za stap napravit. Nije bilo lako sve smrzlo .pukne joss nekako al odvojit onda nikako. I stenmark da se ne zajebava issccupa onaj zzuto crveni kolac ssto cestarima sluzzi za oznaccit granicu puta kada pluzze cestu. Ima kolac 4 centi popreccnoga promjera . E sad svaki zabada svoju granccicu jer ono ssto su slomili bile jim velike occi pa nisu mogli odvojit. Vide svi u stenmarka najvecci i on zabode prvi a u stvari zadnji kolac na stazi. Zamahne on jedan put probije led a sa drugim udarcem probi i zemlju. E sad svi penjajucci se uz brdo pikuju svoje. Sa ski sstapom probijess led i staviss granccicu ko da flancujess salatu. E a ddokicc vecc mjerka da se prvi spusti , i da vozznjom na kolac pomete sve granccice i da zajebe sve iza sebe. Krene on isccupa prvu drugu svi se vecc bune ssta radi i redom tako do zadnje koja mu je jedina i bila na ruci. Sve prijassnje do koljena. Udari on rukom u nju svi vecc occima pogledali u pravcu gdje cce je odbbit kad kolac nije ni krenuo. Nije se ni pomakao. Al se zato pomakao ddokicc i to jedno tri metra u stranu .tresne o led i occima ne vjeruje ssta mu kolac napravi. Sjebao je nov ddemper sa rigama po rukavu tako da sta obje bile u prekidu u visini pola rukava, izgubi skije i sav uzdrman od udarca u ruku i kasnije led gleda upitno kao sta bi . A mi svi ccestitaj zzari za odliccno postavljen kolac . Treba je recc i to da je ddokicc bio daleko od ramba dok zzare nije bio daleko
slovenac

KUGLANA

Post by slovenac »

Na osstrelju gostiona na terenu. Zgrada na sprat . Sa donje strane prizemlja cesta a iza zgrade odma kosina jedni 60 stepeni 4 m u visinu i tu poccinje skijalisste. Sa tog ruba napravljen most koji preko te rupetine vodi u gostionu na prvom spratu al gledajucci sa terena gostiona u prizemlju. Rupetina osigurana sa balvan ogradom da se je na njoj moglo i sjedit. Bozze saccuvaj , da bi pao unatrasske sa ograde. Sjedi mile krpa na ogradi i suncca se , vata boju. Neznam kako mi je palo na pamet , da ga posspricam snjegom . Zaletim se prema njemu osstro koccecci al snjeg vecc mokar i necce da leti ispod skija. Nakupi mi se snjeg ispod i mene prebaci i podbije i sad joss samo klizim popriliccnom brzinom prema njemu. Gleda mile koj mi je k.....i neznajucci sta sam smjerao mirno sjedi i dalje . Bubnuo ja njemu u pancere , pa mu jih i malo odera al me zaustavio. E da je samo onako seducci digao noge preletijo bi ja ispod ograde i sigurno udari u zgradu u visini prozora prizemlja. Mogao sam i kroz prozor uletjet u prizemlje. Evo ne mislecci mogao sam se polomit za sva vremena. E pa mile hvala ti ssto noge ne podigao. Vidi stenmark , da je vrijeme prskanja a neznajucci da nije vrijeme , jer snjeg nije pravi a da sam ja pao bez veze i da cce sadak on pokazat prvi kako se to radi . Izabbere za cilj grupu neduzznih petrovccana. Dossli ljudi u sspiccokama gledat zimsko veselje. A stoje seljaccine neduzzne nasred skijalissta kod il ispred sunccane plazze. Mozze jih pokupit kome god se prohte namjerno il nenamjerno. E nass zzare izabere njih za svoj cilj. Uzeo on zalet od polovine velike zziccare . Ka ima jih puno pa mu treba i puno snjega izbacit ispod skija. Krene on shvatim ssta occe i zanjemim ispao mi jezik. Uspije se postavit popreko grabi i snjeg jenih 2 metra kad ga isto pprebaci preko nakupljenog padne i poccne zloccinaccki klizit sa dignutim skijama prema njima. Ki bowling prema ccunjevima. Slisti on sve sve. Polegli ljudi sa figurama ovisno sa koje strane ih je dovatio. Pucce ljudi jauccu lezze jedan preko drugoga zzare nigdje. Pali ljudi na njega . Poccnu se dizat pomazzucci jedan drugome al sve gledajucci da ih joss ko nema na nissanu. Ma nisu opsovali ni rekli ruzznu rijecc , jer su mislili , da jih je trefilo sluccajno, dizze se jedan skacce po jednoj nozi a drzzi se sa rukom za drugu u sspiccokama. Mogu samo zanislit kako ga je stenmark opalio sa rubnicima po kosti . Tako jaucce i skacce a pajdass mu govori sto nogu nedigne. A ovaj pola placce pola se poccne smijat kazze pa digo sam jednu ssta na k.... Da stojim . I pozdrave se i ode zzare joss su se mu skoro izvinuli ssto mu zasmetosse u skijanju,
slovenac

Post by slovenac »

JA LJUDI GOSTIONE VIDIO NISAM OSIM REKLAMA UZ CESTU . A JA NAIVCCINA PITAM GDE STE PISSALI.
Post Reply