TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

STRPLJENJE U SVEMU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dule nemoj da se srdis,doci ce sve na svoje,polako.
Znas kako kazu: "Bozija kola,polako se voze".
Eto nisi me uspio cuti,broj mobilnog koji si dobio je za sad ugasen.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Password - login

Post by Miroslav Stankovic »

Posto su se desavale cudne stvari sa login-on, cak i Peky-ju, ako neko ima problema da se prijavi sa svojim imenom, ili je zaboravio password, neka se javi meni da popravimo.

Pozdrav
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NISU TEHNICKI PROBLEMI ALI...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Neznam jesam li vec pisao o ovome , ali bih htjeo da se izvinim svima u vezi sa naslovima slika koje postavljam.Veliku vecinu slika dobijem bez ikakvog naslova,tako da moram izmisljati naslove ili stavljti u naslov imena nekih lica kojima se sjecam imena,ostala lica (vecinu) poznajem ali se ne sjecam imena.Vidim slike mojih komsija ili ljudi koje sam vidjao svaki dan,ali im se ne mogu sjetiti imena.
Ovo sam napisao najvise zbog toga da nebi mislili da nesto manipulisem sa naslovima,jednostavno je stvar memorije.
U svakom slucaju svaku vasu ispravku cu prihvatiti i ispraviti gresku.
Srdacan pozdrav i svako dobro!
Dusan Sekulic
Posts: 25
Joined: Mon Apr 18, 2005 10:42 am

Post by Dusan Sekulic »

Naslovi slika su OK!Buduci da mi je Marina Petkovic Ljiljanova mama bila
razrednica i dobra zena sa nesretnom sudbinom kao i njen sin nas dragi
Ljiljo,Peky imao sam obavezu da ispravim ovu malu ne tacnost!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MEMORY

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dule,Marina i Ljiljo su stanovali preko puta moje zgrade,bili komsije.Marina mi je predavala u osnovnoj,ali sam mahinalno stavio njeno prezime,ne razmisljajuci.
Tvoja ispravka me je samo ponukala da napisem ono izvinjenje,jer toga ima dosta,ne gresaka,nego se ne mogu sjetiti imena pa onda stavim naslov vezan za nesto drugo a ne imena.
Eto.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Peky wrote:Dule,Marina i Ljiljo su stanovali preko puta moje zgrade,bili komsije.Marina mi je predavala u osnovnoj,ali sam mahinalno stavio njeno prezime,ne razmisljajuci.
Tvoja ispravka me je samo ponukala da napisem ono izvinjenje,jer toga ima dosta,ne gresaka,nego se ne mogu sjetiti imena pa onda stavim naslov vezan za nesto drugo a ne imena.
Eto.
Lazes ti garant.Muci te pisati. Sto znaci: "Deder Micko kad mozes tri iljade slika skenirati, mozes i napisati tko je na njima".E malo sutra .Sta ce drugi raditi.A sta se tice skleroze mozga.Pa samo si dva dana stariji od mene.Bas me zanima prepoznajes li mene.

Za Micu.Zasto ja ne dobijam postu, ocu rec svako novo javljanje na forum, vec tek kad otvorim Galeriju vidim da se neko novi javio? :?: :wink: :wink: :wink:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

mobi

Post by Miroslav Stankovic »

mobidik wrote: Za Micu.Zasto ja ne dobijam postu, ocu rec svako novo javljanje na forum, vec tek kad otvorim Galeriju vidim da se neko novi javio? :?: :wink: :wink: :wink:
Mobi, mozes kliknuti na 'Notify me of replies' pa dobijati e-mailom obavijesti da je neko odgovorio na tvoj komentar.

Sto se tice onih naprednih tehnika koje si predlozio, ICQ, MSN, YAHOO, mozes to staviti u svoj "Profile" pa ce se ikonice pojaviti pored tvog posta. Onda te ljudi mogu zvati ...

Skype nema zasad, ali bice...
kliker

Post by kliker »

ovo valjda spada pod ovaj topic,...

ajte Peky stavi ISO-8859-2(Mićo će ti objasniti šta je to) encoding na galeriju, jer se ne vide naša slova....znam da većina vas i nema ta slova na tastaturi,...ali mogao bi čisto.
il ajde ti Mićo...da ne gnjavimo Peky-a
galerija

S_CONTENT_ENCODING

Post by galerija »

kliker wrote:ovo valjda spada pod ovaj topic,...

ajte Peky stavi ISO-8859-2(Mićo će ti objasniti šta je to) encoding na galeriju, jer se ne vide naša slova....znam da većina vas i nema ta slova na tastaturi,...ali mogao bi čisto.
il ajde ti Mićo...da ne gnjavimo Peky-a
Pod parolom jesam velik al sam tehnicar, znas li gdje se mijenja vrijednost te varijable S_CONTENT_ENCODING ?

Ja vidim sva slova iako je trenutno 8859-1.
kliker

Post by kliker »

pa obično sa meta tagom u head-a html-a,
npr:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

al vidim da se tamo koristi CSS u koji ja baš i njesum uperan pa ti ne mogu pomo&#263;i iz prve ruke,...al probaj sa ovim meta tgom svakako pa ako upali,...btw radi se o galeriji slika, a ne o forumu...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

eto

Post by Miroslav Stankovic »

Klikere, sam stavio sto si trazio.
kliker

Post by kliker »

sad treba upisati neki komentar u sliku sa žš&#269;š&#269;&#273; pa da vidimo jel radi....
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

a sta se ceka

Post by Miroslav Stankovic »

kliker wrote:sad treba upisati neki komentar u sliku sa žš&#269;š&#269;&#273; pa da vidimo jel radi....
Probaj upisati pa da vidimo. Znam da ima neki filter kad se salju slova, mozda i dalje nece raditi.

Ajde probaj poslati komentar
kliker

Post by kliker »

a na koju sliku?
galerija

Post by galerija »

kliker wrote:a na koju sliku?
bilo koju, obrisacemo kasnije
Post Reply