TEHNICKI PROBLEMI, PITANJA I ODGOVORI

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

:lol: :lol: :lol:
Kad upises Talija pojave se svi komentari gdje se spominje Italija.
Zanimljivo je, a i lakse je naci slike ako trazis odredjenu osobu. :)
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Imamo mi sada internet, mailove, mobilne telefone, poruke..., ali takve komunikacuje kao nekada moj stari Aćo i komšija Pantelija tamo na Municirijama bogami nemamo, a imali su samo prozor bez koltrine na kužini i dva-tri "mota"- za na briškulu, za na bevandu, balote ili ćakulu.
lana

Post by lana »

Ja bi nešto pitala Miæu: :?: :?: :arrow:
Miæo prijatelju, pomozi mi da rješim problem slanja slika.
:arrow: :arrow:
Evo što me zanima:kako da pošaljem sliku koja ima više od 750 kb, (to je valjda granica da je primi)? Èini mi se, da mi je jednom, neko govorio nešto o tom da je shranim (Save) iz Jpg u drugi završetak Žnjbd ili tako nekako, nemam pojma, samo nešto bi moralo biti.Ne mogu je sad rezati na komadiæe da stane cijela. :?: :?: :roll: :roll: :roll:
I još jedno pitanje, jel se može instalirati još kakvih smajlièa novijih, puno mi se sviðaju. Pogotovo ovi što trepæu s oèima.
Puno ti hvala unaprijed. :idea: :oops: :oops: :shock: :lol: :lol: :!: :!: :shock: :D :) :( :? :P
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Slanje slika...

Post by Miroslav Stankovic »

Fotografije moras snimiti uz pomoc nekog programa za obradu fotografija.

Najjednostavnije ti je da instaliras Picasa program, vlasnistvo meni ne bas omiljene firme Google. Odlican program za pregled slika, a u njemu mozes snimiti sliku za galeriju:
http://picasa.google.com/


Najbolji je masovnu obradu program jednog naseg bivseg zemljaka, besplatan je, imaju prevodi menija na masu jezika itd:
http://www.irfanview.com/

A mozes i skuplji Adobe Photoshop.

Ideja je da smanjis velicinu, ili kvalitetu fotografije. Smanji velicinu na 1600 ili 1200 puta koliko ispadne jer obicno monitori nisu veci. Jedino grupne fotografije mozda mozes slati vece. I kvalitetu mozes smanjiti tako da slika bude manja, a nista se nece primjetiti na monitoru svejedno.

Javi koji si program instalirala pa ako neide poslacu ti detaljna uputstva.

Za smajlice, aajde dobro, nisam bas ljubitelj, ali kad si ti navalila pronaci cu negdje.

Pozdrav
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Lana - odgovor

Post by Miroslav Stankovic »

Lana,

U vezi te oglasne table, Hope ti je rekla privremeno rjesenje, a valjda ce jednoga dana biti i neko trajno. Postoji neka komponenta koja se zove Shoutbox, koja radi bas to sto ti trazis. Jednom sam isporbao i radila je.

Drugo pitanje si postavila zasto se ljudima ime zadrzava, a oni vec pobjegli sa zidica. Trebas izaci sa zidica tako da kliknes na dugme u gornjem desnom cosku, ili jos jednostavnije ako znas Engleski samo ukucas /quit
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

eto ti na

Post by Miroslav Stankovic »

:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Re: eto ti na

Post by Nada Markic-Sucur »

mico wrote::wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:
:cheers: :cheers: :cheers: :salute:
Milenko Seat

Razigranost...

Post by Milenko Seat »

Svi smo veæ pomalo ostaarili ali vidim da je mladost u duuši i razigranost ostala,superrrrrrrrrrrrrrrrrr
:3some: :3some: :3some:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

lana wrote:Ja bi nešto pitala Miæu: :?: :?: :arrow:
Miæo prijatelju, pomozi mi da rješim problem slanja slika.
:arrow: :arrow:
Evo što me zanima:kako da pošaljem sliku koja ima više od 750 kb, (to je valjda granica da je primi)? Èini mi se, da mi je jednom, neko govorio nešto o tom da je shranim (Save) iz Jpg u drugi završetak Žnjbd ili tako nekako, nemam pojma, samo nešto bi moralo biti.Ne mogu je sad rezati na komadiæe da stane cijela. :?: :?: :roll: :roll: :roll:
I još jedno pitanje, jel se može instalirati još kakvih smajlièa novijih, puno mi se sviðaju. Pogotovo ovi što trepæu s oèima.
Puno ti hvala unaprijed. :idea: :oops: :oops: :shock: :lol: :lol: :!: :!: :shock: :D :) :( :? :P
sto se tice slija, ovako ti stoje stvari.ne zamaraj Micu vec ih posalji sve meni.ovim obavjestavam sve kninjane da slike,(ako nisu vicni) mogu poslati prije meni nego Pekiju.narocito stare , ostecene, mutne itd.sve cu ja to da sredim .ovako na nekim slijama nemozes prepoznati ni samog-samu sebe.VAZNO:KOD SKENIRANJA PAZITE :NA SLIJI GDJE JE VAS RAZRED 400 DPI-ja, A OSTALE U 300 DPI-ja.ostalo je moja briga.UOSTALOM OVO JE NAREDJENJE.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

UPOZORENJE

Post by Petar-Peky Bukarica »

:director: UOSTALOM OVO JE NAREDJENJE
Ovo je jos jedan biser od Mobija.
Neznam sta mu ovo :pottytrain5: znaci ali vi sami birate kako cete slati slike.
To bi bilo isto kao da je postar Vaso izda naredjenje preko Radio-Knina da sva posta ide najprije u Topolje u njegovu kucu da je on pregleda i ispravi pa ce je on onda uputiti na oznacene adrese. :sign6:

PS:Da vidimo kako rade smajlici,koji nisu smajlici.
cipe

Post by cipe »

Ovo meni izgleda kao vojni puc ! :shock:
lana

ajme gušta-miæo genije

Post by lana »

:geek: mmmm :flower: :cherry: :study: :brave: :3some: :evil3: :boxing: :fantastika, thank you very much!
Ajme gušta, Miæo! :iroc: :love3: :hello2: :happy1: :boxing: :spam1: :dark1: :withstupid: :icescream: :love1: :love9: :iroc: :director: brushteeth :flower: ::Ti si genije.
Ostala sam bez teksta. :fish: :hello2: :lurk: :geek:
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Pero ili Mićo,poslao sam nekoliko slika i vidim ih na galeriji,medjutim vidim da se iste ne mogu povećati.U čemu je problem,šta moram prethodno urediti sa slikama,kako ih obraditi,da bi se na galeriji mogle zumirati.Jeli problem da mi objasnite i još nešto Peki,poslao sam još neke slike,ali se nisu pojavile na galeriji pa ne znam dali su stigle ili ne,da ih ne šaljem ponovo.Pozdravljam Vas.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

haha

Post by Miroslav Stankovic »

cipe wrote:Ovo meni izgleda kao vojni puc ! :shock:
I meni Cipe.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: Razigranost...

Post by Miroslav Stankovic »

Tenenum wrote:Svi smo veæ pomalo ostaarili ali vidim da je mladost u duuši i razigranost ostala,superrrrrrrrrrrrrrrrrr
:3some: :3some: :3some:
Samo da kazem da ja nevolim ove figurice, sest godina sam se odupirao, ali sila navalila i nemozes.
Post Reply